Полезные материалы

Сергій Собянін: Дві третини майданчиків фестивалю «Подорож в Різдво» працюватимуть за межами центру

  1. У стилі 1950-1960-х років
  2. У центрі, округах і парках
  3. Три кілометри гірлянд і 20-метрова ялина
  4. Вистави лауреатів «Золотої маски» і зустрічі з чемпіонами
  5. Новий рік на пішохідній Тверській
  6. Квести в парках, льодові шоу та керлінг
  7. благодійна програма
  8. «Крижаний дощ», «зоряне небо» і музичний тунель

шостий фестиваль «Подорож в Різдво» відкрився 14 грудня в Москві.

На новій фестивальному майданчику біля станції метро «Кузьминки» Сергій Собянін поспілкувався з москвичами і провів символічне вкидання шайби в товариському матчі дитячих хокейних команд.

«Сьогодні відкривається найпопулярніший, самий казковий, наймасовіший і найсвітліше і яскравий фестиваль" Подорож в Різдво "», - сказав Мер Москви і запросив всіх бажаючих відвідати фестивальні майданчики.

У стилі 1950-1960-х років

Нова фестивальний майданчик на площі Слави біля станції метро «Кузьминки» оформлена в стилі радянського ампіру. Гостей запрошують зануритися в новорічну атмосферу 1950-1960-х років.

«У Кузьмінках відкрилася своя власна фестивальний майданчик. Тут будуть проходити і Новий рік, і День міста, і всі інші міські свята. Це новий культурний центр », - сказав Сергій Собянін.

Юні гості можуть взяти участь в творчих і кулінарних майстер-класах. На відвідувачів чекають спортивні розваги, анімаційна програма, виступи театрів і кавер-груп.

У столярній майстерні дітей навчать основам столярної справи і покажуть, як з простих дерев'яних брусків змайструвати казкових героїв, полку в формі новорічної ялинки або ялинкові іграшки.

У «Країні іграшок» діти можуть своїми руками зробити листівку в стилі поп-ап, шкатулку за мотивами улюбленої казки і дизайнерські прикраси.

Для любителів активного відпочинку на майданчику в Кузьмінках працює льодовий каток. У всі дні фестивалю охочі зможуть покататися на каруселі і пограти в зимові спортивні забави - в «Ялинку», сніжки і веселий хокей.

Вперше в цьому році великі фестивальні майданчики відкрилися в п'яти житлових районах Москви - в Кузьмінках, Митине, Північному Бутові, Зяблікової і Новокосіно. «В цілому географія фестивальних майданчиків все більше і більше розширюється. Цього року дві третини з них розташовані в спальних районах, за межами центру », - повідомив Мер Москви.

У центрі, округах і парках

Шостий фестиваль «Подорож в Різдво» буде проходити з 14 грудня по 13 січня. Театральними сценами стануть 78 міських майданчиків. З них 19 знаходяться в центрі, 29 - в інших округах і 30 - в парках. У будні вони будуть відкриті з 11:00 до 22:00, а у вихідні - з 10:00 до 22:00.

Для прикраси майданчиків використовували понад 100 тисяч новорічних іграшок і декоративних елементів, 500 об'єктів світловий архітектури, 3,5 тисячі кілометрів електрогірлянд, 2,5 мільйона світлодіодів.

Балет на льоду, ялинки з казковими героями та лазертаг: чим ще здивує «Подорож в Різдво» Льодові балети і # матчпаті: кращі події перших днів фестивалю «Подорож в Різдво»

Три кілометри гірлянд і 20-метрова ялина

На одному з головних майданчиків фестивалю - на Манежній площі - встановили 20-метрову пухнасту лісову ялина. її прикрасили чотири тисячі новорічних іграшок і три кілометри гірлянд.

Всього ж на майданчиках фестивалю встановлено чотири тисячі ялин і облаштовано п'ять святкових ковзанок.

На фестивалі пройде понад восьми тисяч майстер-класів. Гості можуть вибрати заняття за своїм смаком. До уваги відвідувачів пропонується понад 50 творчих напрямків - від середньовічних забав до курсів з робототехніки.

300 ялин, світлові арки і гірлянди: як прикрасять місто до Нового року Новий рік до нас мчить: як прикрашають передсвяткову Москву

Вистави лауреатів «Золотої маски» і зустрічі з чемпіонами

Провідні російські театри з Мурманської області, Нижньовартовська, Пермі, Петрозаводська, Санкт-Петербурга і Ульяновська представлять на фестивалі понад 1,5 тисячі постановок. Свої вистави також покажуть понад 50 колективів - лауреатів фестивалю «Золота маска».

Відбудеться більше 30 «літературних» балів.

Дорослим і дітям запропонують більш 100 спортивних ігор і забав. Вперше на фестивалі пройде понад два десятки зустрічей з чемпіонами Росії, Європи і світу з зимових видів спорту, зокрема з бронзовим призером Олімпійських ігор 2014 року зі сноуборду Оленою Заварзін; бронзовим призером Олімпійських ігор 2014 року по скелетону Оленою Нікітіної; олімпійським чемпіоном в марафоні (50 кілометрів) і срібним призером в естафеті Олімпійських ігор 2014 року Олександром Легковим; олімпійським чемпіоном з лиж Микитою Крюковим і іншими.

Новий рік на пішохідній Тверській

На час святкування Нового року Тверська вулиця стане пішохідною і буде перекрита для автотранспорту. Від Пушкінської площі до Охотного Ряду 31 грудня з 17:00 до 03:00, без 1 січня з 11:00 до 23:00 і 2 січня з 11:00 до 20:00 відкриється відразу кілька майданчиків фестивалю. Там відтворять атмосферу новорічного свята від радянської епохи до сучасності.

Святкова програма «Новий рік мого дитинства» пройде:

- на Тверській вулиці, в районі будинків 15-17 - «Новий рік в стилі 1950-1960-х»;

- на Тверській вулиці, в районі будинків 9-13 - «Новий рік в стилі 1970-1980-х»;

- на Тверській вулиці, в районі будинків 1-7 - «Новий рік в стилі 1990-2000-х»;

- на вулицях Мохової і Охотний Ряд - «Новий рік в сучасних ритмах».

Кожні півгодини на Тверській будуть проходити музичні і танцювальні уявлення, а щогодини гостей чекають музичні флешмоби.

Програми підготували понад 100 музичних колективів, 15 вуличних театрів і 160 професійних танцюристів. Всього на Тверській пройде понад 120 вистав, 500 анімаційних програм, 200 вистав «Золотої маски», 50 новорічних майстер-класів.

У новорічну ніч метро і МЦК працюватимуть цілодобово На Манежній площі покажуть світлові шоу про Новий рік і Різдво

Квести в парках, льодові шоу та керлінг

Маршрут різдвяного квесту «Казкова подорож» пройде по 22 фестивальним майданчикам. Кожна з них буде пов'язана з сюжетами казок і відомими літературними творами. Вперше квест пройде в дев'яти парках.

Учасники отримають спеціальні паспорти, в які будуть ставити печатки, якщо успішно виконають завдання. Для проходять квест приготували понад 80 тисяч призів: сувеніри з символікою фестивалю, квитки в кіно, солодкі сюрпризи, аксесуари російських дизайнерів, спеціально створені для «Подорожі в Різдво».

На кожному майданчику дітей і дорослих чекають тематичні розваги та подання. На переході від Манежній площі до площі Революції встановлена велика крижана гірка. Довжина гірки - 100 метрів, ширина - шість метрів, висота-вісім. Всім бажаючим безкоштовно видадуть тюбинги-ватрушки для катання.

Вперше на майданчиках фестивалю пройдуть 72 унікальних льодових шоу, підготовлених відомими російськими фігуристами.

У льодовому театрі в Новопушкінському сквері покажуть 46 постановок. У головних ролях - Петро Чернишов, Тетяна Навка, а також призери та переможці світових змагань з фігурного катання. На гостей чекає прем'єра льодового шоу «Царівна-жаба», яке підготували спеціально до фестивалю. Крім того, покажуть шоу «Лебедине озеро», «Чиполліно», «Білосніжка», «Попелюшка».

26 постановок вперше пройдуть на ГУМ-ковзанці на Червоній площі. Там представлять шоу «Лускунчик» і «Королі льоду», а також прем'єру вистави «Снігова король - 2». У головній ролі - Євген Плющенко.

Вперше в рамках «Подорожі в Різдво» на Новому Арбаті відкрилася майданчик для керлінгу. Щодня 60 фахівців допомагатимуть гостям освоювати цей сучасний вид спорту. Тут пройдуть понад 200 конкурсів, понад 60 вікторин, майстер-класи. Гості побачать шість аматорських турнірів для багатодітних сімей, студентів та школярів, щорічний турнір ЗМІ з керлінгу та професійні показові виступи. 14 грудня, у день відкриття фестивалю, на майданчику пройдуть змагання на Суперкубок між командами жіночої збірної Росії з керлінгу та командою легенд російського керлінгу - чемпіонок Європи. Очікується, що щодня майданчик відвідуватимуть від 2,5 тисячі до п'яти тисяч чоловік.

благодійна програма

Кілька днів фестивалю «Подорож в Різдво» присвятять благодійності.

15 грудня 2018 року на Тверській площі фонд «Я є!» Проведе щорічний захід «Дивовижні ялинки». У творчих майстер-класах та концертній програмі візьмуть участь підопічні фонду - діти з синдромом Дауна та з іншими особливостями розвитку.

17, 27 грудня та 9 січня на Тверському бульварі фонд «Російська береза» проведе майстер-класи з виготовлення м'яких іграшок і ляльок.

20, 21 і 26 грудня разом з фондом «Лапа дружби» бажаючі зможуть підібрати імена собакам, навчитися робити для них нашийники.

22 грудня на фестивалі будуть збирати корм і речі для тварин з фонду «Юна».

На площі Революції 22 грудня гості фестивалю зможуть залишити своє побажання і подарунок для підопічних благодійного фонду по боротьбі з інсультом «ОРБИ».

25 грудня благодійний фонд «Життя» проведе майстер-клас з виготовлення новорічних прикрас з дизайнером Мариною Гетьманенко.

Уже третій рік поспіль на Кузнецькому Мосту, навпроти головного входу в ЦУМ, пройде виставка ялинок російських дизайнерів. Всього тут встановлять 13 ялин. Їх прикрасять за мотивами казок, а також відомих театральних і літературних творів, таких як «Шамаханська цариця», «Морозко», «Умка», «Маленький принц», «Два капітани» та інші.

На цьому ж майданчику відбудеться спеціальний проект молодих дизайнерів «Лісова галявина», а також різдвяний базар. Відвідувачі зможуть придбати дизайнерські вироби та ялинкові прикраси. Виручені кошти спрямують в дитячі будинки та будинки для людей похилого віку.

«Крижаний дощ», «зоряне небо» і музичний тунель

Святкову ілюмінацію та декоративні світлові конструкції в Москві включили 14 грудня. За рахунок парків і фестивальних майданчиків в округах територія святкового оформлення міста в цьому році стала більше на 20 відсотків.

До Нового року і Різдва столицю прикрасили близько трьох тисяч об'ємно-декоративних елементів, які складаються з близько 30 мільйонів світлодіодів.

Порядку 1,5 тисячі кілометрів гірлянд використано для новорічних світлових конструкцій. Це світлові тунелі і навіси, арки, ялинкові кулі і різні фігури.

Традиційно одним з головних елементів прикраси столиці стали великі святкові їли. У центрі і округах встановлено понад 290 новорічних красунь. Найбільша, 30-метрова святкова ялина встановлена ​​на Луб'янській площі.

На Манежній, Тверській, Пушкінській площах та площі Революції, Камергерском і газетному провулках, в Новопушкінському сквері і на вулиці Кузнецький Міст встановлені вже знайомі москвичам великі світлові арки.

Опори зовнішнього освітлення прикрасили 800 світлових панель-кронштейнів. Наприклад, на ліхтарях Мясницкой, Маросейки і Покровки з'явилися світлові новорічні кулі, а на Арбаті можна побачити майже двометрові декоративні елементи «завісу».

На Нікольській вулиці, що стала улюбленим місцем туристів і вболівальників чемпіонату світу з футболу, розгорнулося оновлене «зоряне небо» з 1,5 мільйона світлодіодів. По вулиці протяжністю 550 метрів на натягнутих тросах розміщено 160 кілометрів гірлянд, 25 тисяч підвісів (1100 стрибає, 4600 декоративних елементів у вигляді куль і вуличної бахроми).

Торішні навісні гірлянди тепер прикрашають Камергерский провулок, Рождественка і Кузнецький Міст.

Особливу увагу приділили великим московським паркам.

Одна з новинок цієї зими - музичний тунель на Поклонній горі. Там звучать новорічні музичні мелодії, а світлові гірлянди тунелю виблискують в такт музиці.

Біля входу в парк «Зарядье» встановлено чотири інтерактивні стели «крижаний дощ» висотою шість метрів. Вони складаються з безлічі світлодіодних стрічок. На них можна побачити залпи салюту, новорічні прикраси, сніжинки, привітання з Новим роком у вигляді рядка, що біжить з текстом. Вибрати контент можуть всі бажаючі за допомогою спеціального QR-коду.

У парках «Мітіно», «Філі», Ізмайловському, ліанозовської парках, парку імені Святослава Федорова та інших можна всією сім'єю погойдатися на світових гойдалці.

У «Царицині» розмістили світлову карету з кіньми, світлові арки, ретроавтомобілів та інші елементи.

У «Коломенському» з'явилися інтерактивні павільйони, де можна дізнатися історію святкування Різдва в Росії.

На привокзальних територіях розміщені фотозоні у вигляді вітальних новорічних листівок.

На майданчиках за межами центру можна побачити світлодіодні конструкції у вигляді тварин: ведмедів, павичів, оленів і зайців, а також традиційних символів свята: новорічних куль, світлових цифр «2019», чарівних карет з кіньми, ковзанів, сніговиків.