Полезные материалы

Футбольна "облава": питань більше, ніж відповідей

У вівторок, 22 травня, український інформаційний простір підірвала новина про спецоперацію правоохоронних органів, спрямовану проти організаторів договірних матчів. Якщо виражатися футбольним сленгом, "Закон Павелко" нарешті почав застосовуватися проти організаторів "договорняків".

З кожною годиною інформації про облаві з'являлося все більше. Спершу стало відомо про арбітрів і тренерів, у яких проводилися обшуки - це Віктор Арановський (брат арбітра УПЛ), Олександр Павлюк, Олександр Сахно, Олександр Севідов і Руслан Забранський . Всього ж було проведено понад 50 обшуків в 9 областях України, а на відео вдалося зняти, як з Будинку футболу в наручниках виводили арбітра Олександра Солов'ян .

Пізніше, на спеціальній прес-конференції за участю керівника нацполіціі Сергія Князєва, начальника Департаменту захисту економіки Ігоря Купранеца, першого заступника Генпрокурора Дмитра Сторожука, глави ФФУ Андрія Павелко та першого віце-президента ФФУ Назара Холодницька, були розкриті деякі подробиці. Зокрема, правоохоронцям вдалося виявити п'ять злочинних груп, в нечесних матчах "засвітилося" більше 35 команд (67% клубів, але цей відсоток напевно більше), всього вивчається 57 епізодів, а по справі проходить 328 чоловік. Але найбільший ефект для громадськості мало відео, підготовлене правоохоронцями. Уважно дивимося, оскільки саме після його перегляду з'явився ряд питань.

Як бачимо, робота правоохоронцями була проведена колосальна. Оперативне відео передачі грошей арбітру і зовсім в кращих традиціях голлівудських шпигунських фільмів. Коротше кажучи, тут вже складно буде "відкрутитися", доказова база явно не на рівні "ось там ставки підозрілі" або "рух руки було неприродним". Однак питання з'явилися по карті клубів, замішаних в "договорняках".

І перше, що кидається в очі - відсутність футбольного клубу "Маруполь". І причина далеко не в "стрілах" на адресу "приазовців", що вказують на зв'язок з "Шахтарем". Справа в тому, що вже пристойний час в Комітеті з етики та чесної гри (КЕЧІ) розслідується справа щодо договірного матчу з "Гірником-Спорт" ще під час перебування "Іллічівцем". Тим більше проходили обшуки у Олександра Севідова, який очолював команду в той період.

Вчора в кулуарах висувалося припущення, що Севідов проходить по справах "Говерли", яку очолював ще в 2013-му році, що навряд чи відповідає дійсності. Та й сама наявність емблеми ужгородського клубу на тій карті дивує, якщо не викликає посмішку. Як би два роки клуб взагалі не існує, маючи багатомільйонні борги. Слідству фізично було вкрай важко щось "нарити" в цьому напрямку.

Якщо внесли на карту "Говерлу", то чому там відсутня "Металіст"? Хто забув, саме футболісти молодіжного складу харків'ян першими в Україні отримали реальні судові вердикти за організацію договірних матчів. Правда, всі фігуранти відбулися "легким переляком", але це вже друге питання. До речі, в ході тієї справи футболісти нібито пішли на співпрацю зі слідством, видавши організаторів. Хтось щось чув про переслідування цих організаторів?

Тепер переходимо до морального аспекту цієї "карти ганьби". Почнемо з "Зорі", яка сама "розкрила" своїх футболістів молодіжного складу, ставши локомотивом того розслідування. За які заслуги її прирівняли до того ж запорізькому "Металургу", з "договорняків" якого вже вся Європа сміється? До речі, "справа" Зорі "було приблизно в одних часових рамках з" Металістом ". Це ж стосується" Ворскли "і" Олександрії ", які в будь-якому питанні тільки допомагали боротися з неохайними гравцями. І такі клуби є не тільки в УПЛ, але і в першій лізі. Ніяк не можна подібним чином їх очорняти.

Останній пункт по карті - майбутні учасники Прем'єр-ліги. Якщо зверніть увагу, п'ять лідерів першої ліги потрапили під підозру. Тобто, в теорії, на місце в УПЛ можуть претендувати "Авангард" і "Рух"? Або команди просто не вилетять? Як розумієте, через відсутність даних по кожному клубу (нагадаю, всіх гребли під одну гребінку) можна припустити, що цього літа знову за атестати почнеться аукціон. Правда, тут питання більше до ФФУ.

До речі, по "Десні" кілька годин тому з'явилася нова інформація. Журналіст Костянтин Андріюк в черговому випуску програми "ТаТоТаке" озвучив наступне: "до речі, під підозрою находится Арбітр Міланіч. Хто НЕ знає, ВІН фігурує у відомому скандалі, Який ставить кілька тіжнів того у матчі" Десна "-" Арсенал ". Міланіч, ВІН Із Миколаєва, ВІН сів у потяг, и его просто Із потяга у Николаеве зняла правоохоронці. Запросили на допит, обшукалі и нашли у него в сумці 17 тисяч долларов ".

За відео же останній пункт полягає в "нарізках" з матчів, які були надані громадськості. Якщо мова йде про "зарядах" арбітрів, чому голи забиваються після грубих помилок гравців? Правоохоронців народних обранців насторожив? В цілому є тільки один глобальне питання: чому вирішили тільки зараз всьому дати хід? Скільки ще було зіграно договірних матчів, поки слідство чекало кінця чемпіонату? Чому комітет арбітрів продовжував цих рефері призначати на матчі? І як після всього цього будуть виглядати підсумкові турнірні таблиці?

А взагалі літо тепер нас чекає "спекотне". Було зроблено все, щоб відвернути вболівальника від згубного впливу ЧС-2018. У фанатів просто часу не дивитиметься матчі, якщо з такими темпами будуть "спливати" подробиці. Якщо чесно, це навіть на краще. Рано чи пізно подібне мало статися. Головне - покарати всіх винних, скільки б клубів, футболістів, функціонерів і тренерів не було б замішано. Інакше можна хоч кожне літо подібними речами займатися, підвищуючи собі рейтинги, а на виході все залишиться на місці.

PS У ці хвилини в Будинку футболу проходить зустріч журналістів з президентом ФФУ Андрієм Павелко. Можливо, громадськість отримає відповіді на питання, підняті в матеріалі.

Хтось щось чув про переслідування цих організаторів?
За які заслуги її прирівняли до того ж запорізькому "Металургу", з "договорняків" якого вже вся Європа сміється?
Тобто, в теорії, на місце в УПЛ можуть претендувати "Авангард" і "Рух"?
Або команди просто не вилетять?
Якщо мова йде про "зарядах" арбітрів, чому голи забиваються після грубих помилок гравців?
Правоохоронців народних обранців насторожив?
Скільки ще було зіграно договірних матчів, поки слідство чекало кінця чемпіонату?
Чому комітет арбітрів продовжував цих рефері призначати на матчі?
І як після всього цього будуть виглядати підсумкові турнірні таблиці?