Полезные материалы

NEWSru.com :: Трамп назвав Німеччину заручницею Росії через "Північного потоку

Президент США Дональд Трамп в ході офіційного візиту в Бельгію обрушився з різкою критикою на Німеччину через її підтримки будівництва газопроводу "Північний потік - 2"
Американський лідер назвав Німеччину "заручницею" Росії через проект і розкритикував невиконання країною зобов'язання збільшити витрати на оборону НАТО

Президент США Дональд Трамп в ході офіційного візиту в Бельгію обрушився з різкою критикою на Німеччину через її підтримки будівництва газопроводу "Північний потік - 2", повідомляє агентство Reuters.

Як Трамп заявив в середу, 11 липня, на робочому сніданку з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом перед початком саміту альянсу в Брюсселі, "дуже сумно", що Німеччина за угодою з РФ буде платити Москві "мільярди і мільярди" доларів за газ, передає Bloomberg .

Американський лідер назвав Німеччину заручницею Росії через проект і розкритикував невиконання країною зобов'язання збільшити витрати на оборону НАТО. За його словами, Німеччина позбулася своїх вугільних електростанцій і змушена закуповувати енергоносії в Росії. Трамп вважає ситуацію з "Північним потоком - 2" в умовах недостатніх витрат ФРН на оборону неприйнятною, він закликав НАТО звернути увагу на це питання.

- Берлін закликав "бізнесмена Трампа" дивитися не тільки на баланс

У свою чергу, Столтенберг за підсумками зустрічі з Трампом заявив, що рішення, пов'язані з реалізацією "Північного потоку - 2", приймаються країнами - учасницями проекту і не входять в компетенцію альянсу. "Чи не НАТО приймати рішення [по" Північному потоку - 2 "], це національне питання [кожного учасника проекту]", - сказав генсек, якого цитує ТАСС. Столтенберг також визнав, що у країн НАТО є серйозні розбіжності щодо газу і проекту "Північний потік - 2".

"Північний потік - 2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Росія і Німеччина не визнають наявність політичних мотивів для будівництва "Північного потоку - 2"

Росія і Німеччина неодноразово заявляли, що "Північний потік - 2" - комерційний проект, позбавлений будь-якого політичного підґрунтя. У той же час канцлер ФРН Ангела Меркель в квітні повідомила про роль політичних чинників, супутніх реалізації проекту. За її словами, будівництво газопроводу повинно бути пов'язане з гарантією збереження поставок газу через Україну. Пізніше президент РФ Володимир Путін заявив, що реалізація проекту не передбачає припинення транзиту російського газу через Україну, якщо це буде економічно доцільно.

В кінці червня представник Міністерства економіки та енергетики Німеччини на брифінгу в Берліні повідомив , Що Вашингтон запевнив німецька влада в тому, що поки не планує вводити санкції, які можуть перешкодити будівництву газопроводів, що зв'язують Європу з Росією, в тому числі "Північного потоку - 2".

Навесні представник Держдепартаменту США Хізер Нойерт говорила, що санкції США можуть торкнутися іноземні компанії, які беруть участь в реалізації проекту будівництва "Північного потоку - 2". Заступник помічника держсекретаря США з питань енергетичної дипломатії Сандра Удкірк тоді ж підтвердила, що європейські компанії, що допомагають будівництву "Північного потоку - 2", можуть опинитися під санкціями.

Нагадаємо, дозвіл на будівництво "Північного потоку - 2" поки ніхто не почув від Данії. Проте прокладка труб по дну Балтійського моря почнеться цього літа без дозволу датчан, повідомив журналістам фінансовий директор компанії Nord Stream 2 AG Пол Коркоран. За його словами, якщо уряд Данії не схвалить прокладку газопроводу в своїх територіальних водах, доведеться змінити маршрут.

Найбільшим акціонером проектної компанії Nord Stream 2 AG, яка займається реалізацією проекту "Північний потік - 2", є "Газпром", який володіє 51% акцій. Ввести газопровід в експлуатацію планується до кінця 2019 року. Повідомлялося, що "Газпром" і європейські учасники "Північного потоку - 2" інвестували 4,8 млрд євро в проект за станом на кінець червня.

Розбіжності між США і Німеччиною загострюються

Дональд Трамп в середу має зустрітися з Меркель на саміті НАТО, відзначає Reuters. Про розбіжності двох лідерів преса писала неодноразово. Як стало відомо, в червні президент США направив лідерам країн НАТО листи, в яких зажадав виконати зобов'язання щодо підвищення витрат на оборону. Послання були адресовані Меркель, прем'єр-міністру Канади Джастіну Трюдо, главі уряду Норвегії Ерне Сульберг і прем'єру Бельгії Шарлю Мішелю.

У листі Меркель, як повідомляла газета The New York Times, Трамп вказав, що в США зростає розчарування в зв'язку з тим, що деякі союзники не збільшили витрати на оборону, хоча обіцяли це зробити. Американський президент зазначив, що недостатнє вкладення коштів в оборону з боку Німеччини негативно позначається на безпеці НАТО і стає виправданням для інших союзників, беруть приклад з ФРН. Трамп попередив, що Вашингтон втрачає терпіння в очікуванні виконання цих обіцянок.

Берлін закликав "бізнесмена Трампа" дивитися не тільки на баланс

Канцлер ФРН Ангела Меркель прокоментувала слова президента США Дональда Трампа, який розкритикував Берлін і назвав країну "заручницею" Росії. При цьому вона навела приклад зі свого дитинства.

"Я відчула особисто на собі, коли частина Німеччини контролювалася Радянським Союзом. Я дуже рада, що сьогодні ми об'єднані в свободі ... і тому ми можемо також сказати, що ми проводимо незалежну політику і можемо приймати незалежні рішення", - зазначила Меркель, яку цитує DW .

У свою чергу, міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйен відповіла на слова Трампа про недостатнє фінансування НАТО з боку Німеччини. Міністр визнала, що критика відносно низьких витрат Берліна справедлива, але закликала президента США дивитися на ситуацію ширше.

"Мені б хотілося, щоб бізнесмен Дональд Трамп дивився не тільки на баланс, але і на вихідні дані", - зазначила фон дер Ляйен, підкресливши, що війська Німеччини є другими за величиною в альянсі і Німеччина - все-таки другий за внесками донор НАТО .