Полезные материалы

Схоже, Роналду і правда в «Ювентусі». Клубу доведеться продати лідерів

Олексій Логінов - про найгучніший трансфер в історії серії А.

Олексій Логінов - про найгучніший трансфер в історії серії А

Тиждень тому така новина виглядала б маренням. Але ось уже три дні всі провідні італійські видання виходять із заголовками, присвяченими переїзду Кріштіану Роналду в Турин. Італії не звикати до подібного - давно стали класикою обкладинки Tuttosport з анонсованими трансферами Серхіо Агуеро і Уеслі Снейдера в «Юве», а також La Gazzetta dello Sport c складом «бьянконері» на черговий тур серії А, де в парі з Алессандро Дель П'єро красувався Антоніо ді Натале. Занадто часто італійська преса видає бажане за дійсне.

Багато хто до цих пір відмовляються вірити в те, що відбувається. Римський журналіст Стефано дискретний і зовсім заявив, що не повірить навіть в факт переговорів, поки не побачить Кріштіану в чорно-білій футболці. Але чим далі, тим більш реальним здається цей перехід. Черга дійшла до Алессандро Альчато, у якого є зв'язки в ближньому колі гендиректора «Ювентуса» Джузеппе Маротта. Уже в середу ввечері стало ясно, що це не безглузді чутки і не сон - італійці насправді намагаються купити у «Реала» Роналду.

У вівторок Лучано Моджі сказав, що Кріштіану вже підписав попередній контракт з туринським клубом і пройшов медичний огляд в Мюнхені. При цьому колишній генеральний директор «Ювентуса» послався на розмови з «дуже важливими людьми». Безумовно, Моджі цілком здатний навмисно вводити публіку в оману, що він робив вже не раз. Куди цікавіша його професійна оцінка того, що відбувається: «У 2003 році, коли Роналду було 18 років, був відмінний шанс роздобути його. Сьогодні ж - ні. Я б ніколи не взяв у команду 34-річного футболіста ».

Я б ніколи не взяв у команду 34-річного футболіста »

Начебто важко з цим сперечатися. Запрошення такого гравця не вписується в стратегію «Ювентуса», чия назва з латини перекладається як «молодість». Туринці традиційно вважали за краще не скуповувати зіркових ветеранів, навпаки - легко розлучалися з лідерами, часом навіть перебувають на піку кар'єри. Так було і при Боніперті, і при Моджі. Досить згадати Бонека, Віаллі, Раванеллі, Баджо, Вієрі і інших.

Однак в останні роки ситуація кардинально змінилася. Команду Массіміліано Аллегрі поповнили Матюїді, Хедіра, Ігуаїн, Алвес та інші. Нехай більшості з них на момент переходу в «Ювентус» було менше 30 років, але Кріштіану - особливий випадок. Стверджують, що його біологічний вік мало не 23 року. Навіть якщо перебільшують, навряд чи хтось в наш час здатний грати на такому рівні в 33.

Скептики говорять про проблему роздягальні. Невідомо, як відреагують багаторічні лідери, коли поруч з ними виявиться той, чия зарплата порівнянна з сумарним окладом всієї команди. Невже варто йти на це тільки заради того, щоб нарешті виграти Лігу чемпіонів?

Невже варто йти на це тільки заради того, щоб нарешті виграти Лігу чемпіонів

А адже ще велике питання - чи вдасться її виграти. Більш того, якщо в травні 2019 року Джорджо К'єлліні підніме над головою Кубок чемпіонів, скажуть, що «Ювентус» придбав його лише завдяки Кріштіану. А якщо Лігу взяти не вийде (що не гарантоване жодному суперклубу Європи), то туринці стануть мішенню для знущань не тільки з боку конкурентів. Про скудетто ж взагалі ніхто не згадує - його «Юве» візьме в будь-якому випадку.

В Італії вже жартують, що Кріштіану до смерті набридло вигравати ЛЧ, тому він і вирішив перебратися в Турин. Чи не занадто великий ризик, адже в плей-офф Ліги чемпіонів все може зіпсувати одна помилка, одне безглузде видалення, один англійський арбітр.

З фінансової точки зору ця угода цілком здійсненна. І при виконанні деяких умов чемпіон Італії цілком її потягне. Перш за все, важлива сума, яку потрібно заплатити «Реалу» - зараз мова йде про 100-120 млн євро. Ці гроші «Ювентус» знайде навіть без допомоги Exor ( холдингу, яким керують господарі клубу - сімейство Елканн / Аньєллі ). Адже знайшлися ж два роки тому 90 млн для викупу у «Наполі» Гонсало Ігуаїна.

Інша справа - зарплата португальця. До анонсованої цифрі 30 млн євро в рік слід додати ще 25 млн - настільки високі італійські податки. Отримуємо 55 млн в рік. Таким чином, з урахуванням амортизації трансфер Кріштіану буде обходитися «Ювентусу» близько 85 млн євро в рік. І так протягом чотирьох років.

Як же компенсувати такі величезні витрати? Перш за все, за рахунок продажу сезонних абонементів, вартість яких в порівнянні з минулим роком вже виросла приблизно на чверть. Цей факт дратує туринских уболівальників. Продажі йдуть вкрай важко, позначається падіння доходів населення через новий виток економічної кризи. Крім того, за останні 5 років вартість сезонних абонементів на «Альянц Стедіум» виросла майже в два рази і, судячи з усього, досягла свого верхньої межі. Підвищувати далі - означає отримати лисини на трибунах.

Купівля Кріштіану допоможе махом вирішити цю проблему - стадіон буде гарантовано заповнюватися незалежно від платоспроможності місцевих уболівальників. Цинічно, але ефективно. Залишається тільки пошкодувати, що десять років тому не вирішили будувати більш місткий стадіон - зараз арена вміщає всього близько 41,5 тисяч глядачів.

І все ж, за найбільш приблизними оцінками, «Ювентус» може отримати на 5,5 млн євро більше від абонементів - в порівнянні з минулим сезоном. Приблизно такий же приріст дадуть і звичайні квитки. Разом - плюс 11 млн в рік. Безумовно, щось дасть мерчандайзинг, але зараз навіть орієнтовно можна підрахувати цю суму. Занадто багато залежить від умов персонального контракту з Роналду і його спонсорами.

Тому, щоб не потрапити під санкції УЄФА через порушення фінансового fair play, «Ювентусу» доведеться розлучитися з декількома лідерами. Для повної безпеки необхідно закрити діру в 70-75 млн євро на рік без екстреної допомоги з боку Exor і без сірих схем, до яких вдаються деякі європейські клуби.

Найбільш очевидний кандидат на вихід - Гонсало Ігуаїн, який, судячи з усього, і так залишив би Турин. Розставання з аргентинцем заощадить клубу близько 14 млн (всі зарплати з урахуванням податків) з його річного окладу плюс покриє ще приблизно 15 млн в рік, якщо його вдасться продати за поточною трансферної вартості - близько 60 млн євро. Цього дуже мало, щоб закрити трансфер Кріштіану. Потрібно хоча б ще стільки ж. Італійці пишуть про Даніеле Лайки, Алекса Сандро або навіть Міралема Пьяніча, але я пропоную інший варіант.

Найправильніше було б розлучитися з Паулу Дібалой. Це буде непросто, але результативно - як мінімум вийде заощадити ще 30-35 млн на рік, а то і більше. Крім того, продавши Дібалу, «Ювентус» елегантно уникне ситуації, коли через кілька років цей форвард сам захоче покинути Турин заради якоїсь «Барселони» чи «Баварії». Зрада - це всього лише питання часу. Так чому б клубу не чекати повторення історії з Відалем і Погба і не завдати удар першим?

Аргентинцеві скоро виповниться 25 років. Фінал Ліги чемпіонів в Кардіффі показав, що Диба - далеко не феномен. У критичних ситуаціях він губиться і розчиняється на поле. Крім того, Кріштіану зручніше грати в нападі з двома типами партнерів. Це повинні бути або ті, хто буде відпрацьовувати в обороні - на зразок Маріо Манджукич, або футболісти, які будуть згодні залишатися в тіні португальця. На цю роль ідеально підходять Дуглас Коста, Хуан Куадрадо, Федеріко Бернардескі і Мойзе Кін. Наявність же Дібали з його нереалізованими амбіціями стати спадкоємцем Лео Мессі може тільки нашкодити.

Наявність же Дібали з його нереалізованими амбіціями стати спадкоємцем Лео Мессі може тільки нашкодити

Кріштіану в Італії давно чекають. Ще 5 років тому я говорив, що для перемоги в Лізі чемпіонів «Ювентусу» не вистачає гравців класу Роналду . Тоді команда Антоніо Конте не змогла обіграти «Реал». Уже в доданий час, спостерігаючи за неймовірним прискоренням португальця, коментатори Sky Мауріціо Компаньоні і Лука Маркеджані аж присвиснув від заздрості: «З таким нападником ми б звернули гори!». Чи міг хтось із них подумати, що коли-небудь це стане реальністю?

У минулому році відомий експерт Маріо Скончерті заявив, що в «Ювентусі» Кріштіану сидів би на лаві. Якщо угода відбудеться, у нас з'явиться можливість на практиці перевірити цю гіпотезу.

У будь-якому випадку, перехід такого гравця різко підніме інтерес до серії А в усьому світі. «Ювентус» отримає нових уболівальників з різних куточків планети, а впізнаваність бренду «бьянконері» значно зросте. Це, звичайно, не поверне нас в ті благословенні часи, коли італійські гранди легко забирали собі лідерів європейських клубів. Коли інший Роналдо, переходячи з «Барселони» в «Інтер», немов би вибачаючись перед каталонськими уболівальниками, зніяковіло говорив: «Для того щоб бути на вершині, я повинен грати в Італії».

Коли інший Роналдо, переходячи з «Барселони» в «Інтер», немов би вибачаючись перед каталонськими уболівальниками, зніяковіло говорив: «Для того щоб бути на вершині, я повинен грати в Італії»

Але покупка «Ювентусом» Кріштіану Роналду доведе одну річ, яка має величезне психологічне значення для країни. В Італії - з усіма її численними проблемами, некомпетентними урядами, заплутаною системою оподаткування, невигідним курсом євро, старіючим населенням - менше ніж за 10 років при грамотному управлінні можна підняти футбольний клуб практично з руїн. Від потенційного банкрутства і майже забуття до першої європейської десятки. Це дає надію іншим. Адже так було і на початку 1980-х. Спочатку повернувся «Юве», а потім він потягнув за собою весь кальчо.

Завтра - 7 липня. Це буде символічно. Cлово за тобою, CR7.

Всім, хто любить Італію, ми говоримо GRAZIE!

Останні матеріали блогу:

фото: globallookpress.com / Imago / VI Images, imago sportfotodienst; Gettyimages.ru / Denis Doyle, Gabriele Maltinti, Richard Heathcote; globallookpress.com / Matteo Ciambelli; Gettyimages.ru / Matthias Hangst

Невже варто йти на це тільки заради того, щоб нарешті виграти Лігу чемпіонів?
Як же компенсувати такі величезні витрати?
Так чому б клубу не чекати повторення історії з Відалем і Погба і не завдати удар першим?
Чи міг хтось із них подумати, що коли-небудь це стане реальністю?