Полезные материалы

Вогненебезпечно або 5 причин, чому воронезький "Факел" вийде в Прем'єр-Лігу в цьому сезоні

У п'ятницю, 11 березня, матчем "Спартак-2 - Луч-Енергія" було дано старт весняному етапу поделітного дивізіону країни. Молоді "червоно-білі" передбачувано, хоча і натужно, зі скрипом, здобули перемогу над сильно змінилися далекосхідниками, яким буде потрібно певний час для зіграності оновленого складу. Таким чином, москвичі тимчасово піднялися на 6 місце в турнірній таблиці й дивізіон і зрівнялися за очками з "Факелом". А саме воронежці, на мою думку, є головними претендентами на те, щоб піднести сюрприз і пробитися в РФПЛ з першого заходу подібно тульському "Арсеналу" сезону 2013/2014. Пропоную вашій увазі 5 причин, чому це може статися.

Прямі конкуренти.

Відразу обмовлюся, що прямих конкурентів воронежцев бачу в особі Туляков і астраханцев. З різних причин, але я не вірю в те, що один з цих клубів зможе потіснити "Томь" з 2 рядки в таблиці, що дає пряму путівку в "вищий світ" російського футболу. Підопічні Валерія Непомнящего часто не показували чемпіонської і змістовної гри, але настільки майстерний і досвідчений склад з тренерським штабом не допустять осічки минулого сезону і, думаю, сдюжат. Гандикап досить-таки комфортний.

Явних конкурентів серед команд, що розташовуються нижче цієї трійці клубів, немає. "Сибір" практично тільки на одних плечах і ногах Максима Жітнева (11 голів з 30 командних на його рахунку) зуміла не відстати від претендентів путівок в стикові матчі. Форвард, якого в зимове трансферне вікно хотіли придбати "Амкар" і "Томь", залишився в Новосибірську, і це залишає дружині Бориса Стукалова лише теоретичні шанси на продовження боротьби. Коротка лава запасних дасть про себе знати, та й конкуренти просто виглядають солідніше. Хай вибачать мене новосибірці, але 5-6 місце в цьому сезоні - це їх стелю.

"Спартак-2" спочатку бачився міцної і завзятою командою, яка може попсувати нерви фаворитам і вплинути на розклади в їх гонках наввипередки. Але самі москвичі залишалися сторонніми спостерігачами. Взагалі, навіщо "червоно-білим" всіма силами прагнути в першу четвірку, якщо законних підстав на вихід в РФПЛ у них все одно немає? Представники Білокам'яної весь сезон грають без додаткового тягаря відповідальності, спокійно набиваючи собі шишки і набираючись досвіду в грі з мужиками.

"Тюмень", "Сокіл", "Єнісей" ... Відрізками ці команди виглядали непогано, однак, говорити про них, як про серйозні суперників в боротьбі за 3-4 місця, мабуть, не варто. Не здивуюся, якщо Тюменці взберутся високо, наприклад, аж до 6 рядки в таблиці. "Чорно-білі" є, напевно, найбільш збалансованою і навченої командою з групи переслідувачів, хоча багато для них буде залежати від форми їх голеадора Хасана Мамтова. Також хотів би відзначити красноярський "Єнісей", гра якого після приходу на тренерський місток Омарі Тетрадзе змінилася і заграла новими фарбами. Більш агресивна і атакуюча манера принесла свої плоди: у 10 матчах "леви" заробили 20 очок. Чи зуміють вони і після перерви йти за графіком 2 очка за матч? Велике питання.

Календар.

Тепер поговоримо про календар ... У решти 14 турах після рестарту першості представники столиці Чорнозем'я проведуть 8 матчів вдома і 6 матчів на виїзді, причому з командою з топ-4 "Факел" зустрінеться всього лише раз, коли в передостанньому турі зробить вояж в Тулу. Можливо, саме в цьому матчі і буде вирішуватися підсумкове місце "зброярів" і "вогненебезпечних" в табелі про ранги. Але не будемо забігати вперед ...

Деякі матчі для воронежцев бачаться прохідними, якщо вони претендують на щось серйозне. У цю категорію можна віднести домашній матч з роздирається фінансовими труднощами "Волгою" і гостьові зустрічі з не менш проблемними "КАМАЗом" і "Байкалом". Особливо варто зупинитися на зустрічі з іркутяне. У 1-му колі в Воронежі команди влаштували справжній спектакль з розсипом найкрасивіших голів. Гості, програючи 0-3 по ходу матчу, зуміли скоротити відставання до мінімуму. "Байкал" виглядав пристойно і зібрано, як і в більшості інших матчів турніру. Зараз же, після відходу тренера команди і 16 (!) Гравців, саме клуб з Іркутська бачиться головним андердог і "здобної булочкою" всього чемпіонату. Традиційно складними будуть виїзди до своїх непримиренним суперникам з Саратова і Тули. У 1-му колі і "Сокіл", і "Арсенал" зазнали поразки від "синьо-білих" і перед своєю публікою будуть горіти бажанням реабілітуватися. Крім того, напевно дуже складними для воронежцев вийдуть домашні зустрічі з посилилися клубами ( "Тосно", "СКА-Енергія", "Торпедо Армавір"). Легкої прогулянки, звичайно, не вийде і в Новосибірську, і у Владивостоці, але в іншому календар робочий. Воронежцам не тільки можна, а й потрібно брати очки і перемагати у всіх інших зустрічах.

Календар тульського "Арсеналу" трохи, але складніше. Крім дербі з "Факелом" Туляков вже 16 березня чекає зустріч в гостях з "Волгарём" (2 команда по грі в рідних стінах, на хвилиночку). "Пряники" проведуть однакову кількість матчів вдома та на виїзді, тобто по 7. Прохідними повинні стати матчі проти "КАМАЗа" вдома і "Байкалу" на виїзді. Особливо складними бачаться виїзди до Хабаровська і в Москву до "Спартаку-2", який в 1 частини сезону зумів удома зачинити "Волгарь" і "Газовик" з однаковим рахунком-1: 0. В іншому календарі Туляков і воронежцев схожі.

А ось календар "Волгарь" в порівнянні з "Факелом" бачиться набагато складніше. Тут вже зворотна ситуація з розподілом матчів вдома та на виїзді: 6 проти 8. Плюс до цього, команді Юрія Газзаєва належить за 19 днів провести 3 матчі проти фаворитів: домашні зустрічі проти "Арсеналу" і "Томі", вінчати цю серію буде виїзд в Оренбург. Решта гри теж не назвеш рядовими для "Волгарь". Практично всі виїзні матчі будуть архіскладні: в цьому ряду зустріч з міцним "Соколом" виглядає однією з найменш важких. Домашній матч у Майї проти "СКА-Енергією" теж не назвеш легкою прогулянкою. Здається, що єдина щодо прохідна гра буде зіграна з волжанами з Нижнього Новгорода в самому кінці чемпіонату. Зрозуміло, що всі команди будуть виходити як на останній бій, але якщо деякі гратимуть на 100-150%, то "Волгарь" треба буде викладатися на всі 200%, щоб з боєм вигризати очки. Підсумок: "Арсенал", "Волгарь" і "Факел" будуть розігрувати 2 путівки в перехідні ігри. У плані календаря на папері "Факел" має невелику перевагу над "Арсеналом" і вагому перевагу над "Волгарём". Відверто кажучи, у астраханцев насправді важкий календар.

Склад команди.

На перший погляд список пішли з команди великий і викликає питання. "Факел" покинули 9 осіб, але тільки двоє з них були іграми основи. Мова про Дмитра Коробова і Віталія Шахова. Дмитро Коробов прийшов в команду ще перед минулим сезономі вже в першому своєму матчі проти "Металурга" з Викса звернув на себе увагу. Півзахисник із завидною регулярністю використовував свій неординарний дриблінг і також відзначився в своєму дебютному матчі, забивши перший м'яч "факелонов" в минулому сезоні. Таких гравців у Воронежі не було дуже давно. У Росії такі "ігровики" наперечёт, а такої унікальної техніки, як у Коробова немає зараз ні у кого в російському футболі. У цьому сезоні його точно можна було назвати одним з кращих дріблёров і технарів ФНЛ, тому його перехід на підвищення заслужений.

Віталій Шахов з'явився в команді після виходу "вогненебезпечних" в ФНЛ. Високорослий захисник почав чемпіонат на лавці запасних, але потім зумів відвоювати місце в стартовому складі. Віталій швидко став стовпом оборони команди Павла Гусєва і перетворився в одного з улюбленців уболівальників. Його підключення в атаку не раз приводила до забитих м'ячів, а сам він забив 4 гола.Неплохо для центрального захисника, чи не так? Епопея з його відходом з "Факела" тривала довго і закінчилася дещо несподівано: за 2 збору з московським "Динамо" захисник не переконав Дмитра Кобелєва в його необхідності, потім повернувся до табору воронежцев, але в підсумку опинився в таборі "Томі". Оренда з правом викупу - буде цікаво, якщо Шахов все-таки повернеться в "Факел" в наступному сезоні. Хоча, з огляду на недостатність його амплуа, ймовірно "Томь" викупить його, якщо не відбудеться нічого екстраординарного.

Говорячи про придбання клубу з Чорнозем'я, слід сказати, що вони були точкові, в стилі команди Павла Гусєва. Якщо десант з омського "Іртиша" в особі захисника Осипенко і півзахисника Уана, так само як і один з кращих нападаючих зони "Захід" Рощин це скоріше про завтрашній день, то Мельниченко, Тимошин, Мустафаєв і Гаракоев повинні посилити команду прямо зараз. Воротар, який прийшов з латвійського "Вентспілса", показав на зборах, в тому числі і на Кубку ФНЛ, що готовий нарівні змагатися з основним стражем воріт Олександром Саутін. На Кіпрі Мельниченко був надійний і зробив кілька гарних порятунків.

Микита Тимошин прекрасно знаком воронезьким уболівальникам по грі за "синьо-білих" в сезоні 2013-2014, тоді багато жалкували, що Тимошин покинув Воронеж. Тепер Тимошин повернувся з не виправдав надій "Тосно" і готовий скласти пару центральних захисників разом з Георгієм Бурнашев. Буньямудін Мустафаєв пройшов в "Факел" второваною Шаховим доріжці, тобто опорний півзахисник прийшов з новоросійського "Чорноморця". Мустафаєв залишив дуже приємне враження на Кубку ФНЛ: був настирен, активний, встигав підключатися до атак і навіть міг забити гол "Волгарь". Нарешті, Сейт-Даут Гаракоев. Вперше Гаракоев засвітився в "Ангушт" в сезоні 2013/2014. Клуб з Інгушетії був безнадійним аутсайдером чемпіонату, а Гаракоев поряд з воротарем Бучнева були світлими плямами клубу з Назрані. Після 1 частини сезону Гаракоев перейшов в "Уфу" і допоміг команді Ігоря Коливанова вийти в РФПЛ. За підсумками сезону атакуючий півзахисник був визнаний кращим молодим гравцем першості ФНЛ, але продовжувати контракт з ним Уфімцев не стали. Після цього кар'єра гравця пішла на спад: всього 9 матчів у складі "Луча-Енергії" в минулому сезоні і відсутність статусу гравця "основи". З метою реанімувати кар'єру Гаракоев повернувся в рідний "Ангушт". У зоні "Південь" другого дивізіону Гаракоев знову згадав смак забитих м'ячів і тягар лідерства. Зараз він знову отримує шанс не тільки пробитися з командою до вищого дивізіону, але і виступити з нею там. За своїми якостями Сейт-Даут може замінити Коробова: він теж вибуховий, технічний і думаючий гравець. На зборах Гаракоев довго набирав форму, але в останніх зустрічах все більше проводив часу на полі і відрізками показував те, що хочуть бачити від вихованця школи московського "Локомотива".

Основні гравці команди горять бажанням вийти в РПЛ. У команді постійно розмовляють про можливий вихід у вищий світ російського футболу і щиро мріють і вірять, що скоро вони там будуть. Визнаний майстер штрафних ударів і капітан команди Андрій Мурнін до своїх 30 років жодного разу не пограв у вищій лізі Росії. Олександр Саутін, чиїм кумиром є Джіджі Буффон, був відомий до "Факела" лише грою в "Металург-Кузбасі", а тепер він так близький до Прем'єр-Лізі. Вихованець "Динамо" Віктор Свєжов не зміг закріпитися в складі рідного клубу і останні 5 років балансував на межі РПЛ-й дивізіон. Своїми проникаючими передачами він робить впевнені кроки в бік РПЛ. Молодь в особі Тихого, Бурнашев, Альшіна і Турик багато в чому зобов'язана своєму становленню та популярності саме "Факелу". Ильнур Альшін і зовсім в свої 22 роки поряд з Саутін є головним старожилом команди. Дивна історія Михайла Бірюкова, який потрапив в футбол дорослий через футбол студентський, і, якби не Павло Гусєв, невідомо пішов би кращий бомбардир команди цим шляхом. Напарник Бірюкова по нападу Олександр Касьян був одним з кращих випускників академії донецького "Шахтаря" за своїм віком. Його адаптація в Росії йшла важко: через травму у Олександра не вийшло заграти в Томську, і транзитом через Дзержинськ Касьян потрапив в "Факел". У свої 23 роки він уже забивав голи в УПЛ і в 27 хоче почати робити це вже в РПЛ. У складі "Факела", звичайно ж. Непогана така банда, чи не так? І це ж не всі гравці і їх історії ...

Фактор домашнього поля.

Показати "Факел". Яким повинен бути російський футбол.

Рідкісний випадок в російському футболі, коли домашнє поле грає за команду не тільки в плані переїздів і перельотів. Вболівальники тут-це справжній 12-ий гравець. І це не порожній звук. Багатьом уболівальникам і фанатам з інших міст розмови воронежцев про відвідуваність вже набили оскому, але факти невблаганні. Після розпаду СРСР з 20 найбільш відвідуваних матчів 1-ого дивізіону, тобто ФНЛ, 11 на рахунку "синьо-білих". Показник відвідуваності цього сезону більше, ніж у 8 клубів РФПЛ і абсолютно кращий в ФНЛ. Крім того, починаючи з сезону 2012/2013, "Факел" в рідних стінах на сьогодні провів 62 матчі і зазнав поразки лише в 6 зустрічах. А в період з 21 квітня 2013 роки (поразки від Ліскинського "Локо" -1: 2) до 15 липня 2015 роки (поразки від "Томі" -1: 3) "вогненебезпечні" не програвали в основний час протягом 39 матчів, 33 з яких закінчувалися переможно для господарів. Серія вражає! І заслуга вболівальників в цій серії величезна. Той, хто бував у Воронежі, не дасть збрехати, що тут надзвичайна атмосфера. Місто буквально "дихає" футболом. Здається, що майже кожен хлопчисько народжується тут з "синьо-білим" серцем.

"Народилася дитина, він на ноги встав, і перше слово він" Факел "сказав!" - це не просто кричалка, а дійсність.

"Факел" був відомий своїми вболівальниками ще за радянських часів, коли Центральний Стадіон Профспілок (тоді стадіон "Труд") заповнювався вщерть на кожному матчі своїх улюбленців, а після перемог вболівальники часто звертали газети, на яких вони сиділи, в форму факела і підпалювали їх . Виглядало заворожуюче!

В ігровому плані "Факел" в домашніх стінах агресивний і часто вирішує результат протистояння на початку матчу. У цьому сезоні підшефні Павла Гусєва здобули 8 перемог і 4 рази програли на ЦСП. Але програли за рахунком, а не по грі. Тільки лише одного разу, у другому турі проти "Томі", господарі не змогли зіграти в звичній для себе манері і програли по справі. Але то було в 2 турі, коли команда ще толком не зігралася. У матчах ж проти "Єнісею", "Волгарь" і частково "Газовика" воронежці володіли великою перевагою, але не зуміли зламати ешелоновані оборони гостей. Найчастіше від господарів просто-напросто відверталася удача. Напрошується висновок, що вдома "Факел", якщо і програє, то тільки тим, хто успішно може побудувати свою гру від оборони. Звичайно, це стосується команд, які знаходяться приблизно на одному рівні з воронежцам.

Якщо "Факел" вийде в стикові матчі на умовні "Уфу" або "Крилья Совєтов" слабо віриться, що господарі закриються. Швидше за все, повториться сценарій матчів проти красноярці, астраханцев і оренбуржцев. Воронежці гратимуть з холодною головою і гарячим, вогненним серцем. При оглушливої ​​підтримки своєї торсиди "синьо-білі" будуть рвати жили, але навряд чи допустять поразки.

Тренер.

Павло Гусєв народився в місті Сніжне Донецької області недалеко від кордону з Ростовською областю. Виступав на позиції півзахисника і відбувся як футболіст саме в ростовському "СКА", куди потрапив за розподілом. У складі "армійців" дослужився до капітанської пов'язки. В якості капітана виводив свою команду і на фінал Кубка СРСР 1981 року в якому армійці в "Лужниках" здобули сенсаційну перемогу над "Спартаком". Перемігши в кубку, ростовці завоювали право брати участь в Кубку володарів кубків. Зусиллями свого легендарного нападника Сергія Андрєєва "СКА" ледь-ледь не дістався до 1/4 турніру, але все ж поступився франкфуртському "Айнтрахту" за сумою 2 матчів.

Свою тренерську кар'єру Гусєв також почав в "СКА". Потім був тренером таких команд, як "Уралан", "Металург" (Красноярськ), "Ротор", "Факел-Воронеж", "Урал", "Петротрест" і "Таганрог". Кожен раз Гусєв очолював команди з не найбільшим бюджетом або ті, які переживали не найкращі часи. Потім в 2010 році наставник був представлений в якості тренера "Астрахані". Павло Пантелійович зміг зробити якісний стрибок з астраханцам: клуб зайняв за підсумками сезону 4 місце в зоні «Південь» другого дивізіону, що стало кращим результатом команди за її російську історію. До речі, Михайло Бірюков, запрошений до табору команди з ініціативи тренера, став в наступному сезоні не тільки кращим бомбардиром зони з 19 м'ячами на рахунку, а й найкращим бомбардиром клубу за кількістю голів за сезон за його російську історію.

Поки Бірюков здійснював гольові подвиги на півдні России, Гусєва в середіні сезону покликали в "Урал" в якості тренера-консультанта. После Закінчення сезону ВІН БУВ учет як головний тренер екатеринбуржцев. У порівнянні з першим пришестям Гусєва "джмелі" стали набагато сильніше як за складом, так і в плані інфраструктури. Перед командою і наставником була поставлена ​​задача виходу в РФПЛ. Кілька сезонів до цього уральці постійно оббивали пороги, були зовсім поруч, але ніяк не могли добитися заповітної мети. У сезоні 2012/2013 "Урал" під керівництвом домігся поставленої мети: після 1 частини сезону команда була на 2 місці, відстаючи від "Томі" на 3 очки, а в підсумку виграла турнір, випередивши Томич на 4 бали і попутно обстоював їх і на Кубку ФНЛ. Також Свердловчане грали в симпатичний, зрілий, збалансований футбол. "Урал" був самої забивний (майже 2 голи за гру) і самій не пропускає (трохи більше 0.5 гола за гру) командою ліги.

Однак після тріумфу подальший роман Павла Гусєва з уральцями не склався. Після 3 турів нового сезону керманич "джмелів" покинув свій пост. Офіційна версія-за сімейними обставинами. Взявши недовгу паузу, Павло Гусєв став тренером "Динамо" з Санкт-Петербурга. Маститому тренеру необхідно було витягнути клуб з підвалу турнірної таблиці і врятувати "Динамо" від вильоту. Цікаво, що прихід в "Динамо", як і в "Урал" теж став для Гусєва другим в його кар'єрі: перший був в "Петротрест" сезону 2005/2006. Знову проблеми зі складом, з грою команди і не найкраще фінансове становище клубу. Але Павлу Гусєву не звикати працювати в важких і обмежених умовах. Тож не дивно, що, здавалося б, безнадійні "біло-блакитні" після призначення нового тренера змінилися і зуміли зберегти прописку в ФНЛ. Якби чемпіонат почався після приходу в "Динамо" Гусєва, то клуб з Північної столиці займав би 7 місце!

Переконавшись, що в новому сезоні ніяких амбіцій у клубу немає, він покинув команду і відгукнувся на пропозицію "Факела". Воронежці 2 роки поспіль не могли піднятися наверх, поступившись по черзі вакантні путівки "Арсеналу" і "Соколу". Втретє будь-яке місце крім 1 у Воронежі розцінили б як беззаперечний провал. До слова, в "Смолоскипі" Гусєв опинився також у 2 раз в своїй тренерській кар'єрі-перший раз припав на буремні часи початку нульових для "вогненебезпечних". На зустрічі з уболівальниками коуч говорив про гру для вболівальників, збалансованому футболі і довірі молодим футболістам. Всі свої обіцянки Павло Пантелійович дотримав. У другій лізі "Факел" катком пройшовся по своїм суперникам: у 30 матчах 25 перемог і жодної поразки. На руку воронежцам в тому сезоні зіграла відсутність суперника з тій же ваговій категорії, що туляки і саратовці раніше. Але феноменальний сезон без поразок це ні в якому разі не благає! Більш того, "Факелу" зовсім трохи не вистачило, щоб вибити з Кубка Росії "автозаводцев" з Москви, тоді виступали в РПЛ.

У новий сезон команда увійшла з великими змінами, хоча кістяк команди, кував перемогу в зоні "Центр", залишився. У перших 6 турах "Факел" набрав лише 3 очки, але по грі воронежцев дорікнути було складно. Згодом прийшли окуляри, а потім і цілі переможні серії. Перше коло підопічні Гусєва закінчили на 3 місці, а зараз знаходяться на 5 позиції з не дуже великим відставанням від 3-4 місця. "Вогненебезпечні" сьогодні - справжній сплав досвіду і молодості. Одна з наймолодших команд ліги успішно доповнюється такими досвідченими гравцями, як Багаев, Мурнін, Бекетов, Гриднев. Саме "Факел" дав дорогу в життя і Віталію Шахову, і Дмитру Коробова, яких мало хто знав раніше. Альшін, Турик, Тихий, Бурнаш - всі вони розкрилися саме тут і нині є міцними гравцями основи клубу.

Нещодавно Павло Гусєв сказав, що хоче створити з "Факела" амстердамський "Аякс" своїх кращих часів. При наявності необхідної інфраструктури немає сумнівів, що у нього це вийде.

Недарма я вже чув порівняння Павла Гусєва з Клаудіо Раньєрі. Воістину, Людина, яка змінила все.

***

У суботу, 12 березня, оновлений "Факел" здобув зовсім легку перемогу над "Тюменню". Нехай матч і завершився розгромною перемогою воронежцев, але підопічним Павла Гусєва довелося докласти чимало зусиль, щоб здолати сибіряків. У стартовому складі "синьо-білих" вийшло 2 новачка, і треба відзначити, що і Віталій Мельниченко, і Максим Осипенко провели хороший матч: латвійський воротар був надійний і зіграв на "0", а молодий високорослий захисник і зовсім став автором переможного м'яча своєю нової команди. Для багатьох, в тому числі і мене, поява Осипенко стало несподіванкою, хоча його і можна було очікувати у зв'язку з відновленням після травми Тимошина. Однак молодий захисник стрімко увірвався в основу команди, ставши одним з кращих гравців в своїй дебютній грі. Чи не стане Максим повноцінною заміною Віталію Шахова в якості захисника-бомбардира ?! Здається, що, по крайней мере, потенціал і всі дані для цього у нього є.

На заміну в цьому матчі вийшли 2 інших новачка воронежцев: Уан і Мустафаєв. Якщо крайній півзахисник не зміг підтримати почин свого напарника ще по Омському "Ортишу" Осипенко і був зовсім не помітний, то ось опорний півзахисник, який прийшов з "Чорноморця" був непоганий і, за словами головного тренера "Факела", додав грі стрункості. "Факел" підтвердив реноме одного з наймолодших команд ліги: у основі з'явилося 5 гравців до 23 років (включно), а на заміну крім Бекетова також вийшли молоді гравці, а після повернення з оренди Дмитро Мічуренков взагалі зумів відзначитися. У цьому ж турі головні конкуренти "Факела" осічок собі теж не дозволили: "Арсенал" в пух і прах розніс "Шинник" (4-1), а "Волгарь" в Санкт-Петербурзі дозволив собі деякі вільності в кінці матчу з "Зенітом -2 ", але втримав необхідну перемогу (3-2).

Нарешті, в минулому турі воронежці не зуміли поповнити свій очковий багаж, програвши у Владивостоці місцевому "Променю-Енергії" -0: 1. Гості володіли територіальною та ігровою перевагою впродовж майже всього матчу, але реалізація їх підвела. Крім того, труднощі з перельотом (до Владивостока команда добиралася близько 20 годин) разом з добротної грою приморців дали про себе знати. Господарі зуміли реалізувати один зі своїх нечисленних шансів, пішли в оборону і зуміли відстояти життєво важливу для себе перемогу. "Волгарь" і "Арсенал" зійшлися в очному протистоянні і поділили очки- 1: 1. Цікаво, що в ролі наздоганяючих виявилися саме господарі: Астраханцев є другою командою ліги по грі вдома (на 1 природно "Газовик") і відіграватися їм доводиться вкрай рідко. Так чи інакше, "зброярі" і "Волгарь" приплюсували до своїх показниками в таблиці ще по одному балу, тим самим збільшивши відрив від "Факела" до 6 і 4 очок відповідно. "Газовик" вже де-факто оформив своє чемпіонство, "Томь" вполовину розбазарила свою фору перед "Арсеналом", а за місце в стикових матчах триває серйозна боротьба. Гонка тільки почалася! Слідкуйте за ФНЛ. Тут цікаво!

PS А ще в Воронежі знімають такі епічні та атмосферні ролики!

Взагалі, навіщо "червоно-білим" всіма силами прагнути в першу четвірку, якщо законних підстав на вихід в РФПЛ у них все одно немає?
Чи зуміють вони і після перерви йти за графіком 2 очка за матч?
Неплохо для центрального захисника, чи не так?
Непогана така банда, чи не так?