Полезные материалы

Новини хокею - офіційний сайт ХК «Металург» (Магнітогорськ)

  1. Правило Марті Бродера
  2. Правило Шона Ейврі
  3. Правило Боббі Халла
  4. Правило Роба Рея
  5. Правило Сагдієв-Моріарті
  6. Правило Білла Барбера
  7. Правило Роджера Нельсона
  8. Правило «Монреаль Канадієнс»
  9. Правило Уейна Гретцкі
  10. Правило Метта Кука / Майка Річардса

sports.ru

460

Трапезоіда Мартіна Бродера і «банановий гак» Боббі Халла, светр Роба Рея і хитрості Брендана Сагдієв, нирки Білла Барбера і спецбригади «Ойлерс» - блог «Епіцентр» в переказному матеріалі сайту Yahoo розповідає про хокейних правилах в НХЛ, які своїм походженням зобов'язані гравцям і їх тренерам.

Трапезоіда Мартіна Бродера і «банановий гак» Боббі Халла, светр Роба Рея і хитрості Брендана Сагдієв, нирки Білла Барбера і спецбригади «Ойлерс» - блог «Епіцентр» в переказному матеріалі сайту Yahoo розповідає про хокейних правилах в НХЛ, які своїм походженням зобов'язані гравцям і їх тренерам

Шон Ейврі унікальний ще й тим, що в його честь придумано правило. фото: REUTERS / Ray Stubblebine

Правило Марті Бродера

правило Трапезоіда , Що з'явилося в НХЛ після локауту 2004 року, було введено для того, щоб перешкодити воротарям виконувати роль третього захисника для своїх команд. З огляду на те, що це за слово знаходиться в корені слова «Трапезоіда» (трап, треп - пастка, прим «Епіцентру»), нескладно здогадатися, хто саме надихнув лігу на введення нового обмеження. Мова, звичайно, йде про Мартіна Бродер і «Нью-Джерсі». НХЛ спробувала лімітувати одне з найсильніших якостей воротаря «Девілс», і в той же час, надихнути команди на більш агресивний форчек проти суперників, які грають в строго оборонний хокей.

ВІДЕО

Спрацювало це? Спірне питання. Правило позначилося не тільки на Бродер, скільки на воротарів, які не вміють толком грати ключкою , І не випадково, в лізі вже кілька років ведуться розмови про відмову від Трапезоіда.

Правило Шона Ейврі

Це сталося в третьому матчі серії плей-офф-2008 між «Девілс» і «Рейнджерс». Це тут же стало хітом Youtube і було показано на ESPN, але при всьому при цьому залишалося абсолютно законним і не суперечило тодішнім правилам ліги. Реакція НХЛ не змусила себе довго чекати.

ВІДЕО

Цитата TSN: «Віце-президент і директор з хокейних операцій НХЛ Колін Кемпбелл зробив заяву, прояснив ставлення ліги до події в матчі« Девілс »-« Рейнджерс ». У ньому йдеться наступне: «двохвилинний видаленням за неспортивну поведінку (правило 75) буде каратися хокеїст атакуючої команди, який, перебуваючи лицем до лиця воротаря суперників, заважає йому, розмахуючи руками або ключкою, щоб відвернути його від ігрового епізоду або якимось чином перешкодити» .

Загалом, все, хто в майбутньому спробує скопіювати Ейврі, отримають двохвилинний штраф.

Правило Боббі Халла

Законодавцями моди на «бананові гаки» в 60-х були нападники «Чикаго» Стен Микита і Боббі Халл, але останнього все частіше згадують в розмовах про правило, яке надалі з'явилося в НХЛ.

Ось, що пише про це CBC Sports: «Поява нових ключок не обрадувала воротарів, але нападники були від них без розуму. У ті роки голкіпери ще не носили масок, тому ноу-хау не обіцяло їм нічого хорошого, а польові гравці любили вигнуті гаки через непередбачуваного польоту шайби після кидків. Воротарям доводилося гадати, куди відправиться шайба, і, найчастіше, це призводило до голів. У відповідь на це НХЛ встановило обмеження на максимальний загин крюка. За нинішніми правилами гравці можуть використовувати ключки з величиною загину гака від 0,5 до 0,75 дюйма ».

Правило Роба Рея

З ім'ям колишнього «боксера» «Баффало Сейбрс» пов'язане одне з найбільш безславних змін в правилах. Ліга була не в захваті від того, що він занадто часто залишався без ігрового светри під час бійки. Його амуніція - сітка і наплічники - моментально злітали, як тільки Рей вступав в бійку, що давало йому певну перевагу над суперниками. НХЛ довелося додати в офіційний регламент пункт 56 «Кулачні бої», відомий у всьому світі, як «Правило Роба Рея». У ньому говориться, що учасники бійки повинні бути дискваліфіковані до кінця матчу, якщо їх сітки ретельно не заправлений в ігрові рейтузи, або під час бійки з них повністю злітає светр.

ВІДЕО

Ось, що розповів про це сам Рей в інтерв'ю ESPN: «Ліга була шокована, коли побачила, як напівголий мужик молотить суперника то правою, то лівою, а всім цим захоплюються вболівальники. Це ж копія сцени з фільму «Клацання». Насправді, я одягав незатянутой светр тільки для того, щоб під час бійки мені було простіше звільнити руку і не дати супернику її заблокувати. Але потім він почав з мене злітати, і я залишився без верхнього одягу ».

На честь Рея названо хокейне правило, а сам він не упустив можливість отмутузіть вболівальника прямо на майданчику ? Так більшість гравців і мріяти не можуть про таке сліді в історії гри.

Правило Сагдієв-Моріарті

Появі цього правила ми зобов'язані тафгаї Брендону Сагдену і Джеррі Моріарті, які модифікували свою хокейну форму, щоб їм було простіше битися. Бійці з хокейної ліги Онтаріо просили тренерів послаблювати светри в районі пахв, щоб потім під час бійки їх було легше здерти. Сагден розповідав і про ще одну хитрість. Перед матчем з командою, в якій також був тафгай-важкоатлет, він пришивав наплічники до свого светра, щоб вони були одним шматком. Таким чином боєць міг швидше позбутися від зайвої екіпіровки під час бійки.

Ліга не залишила винаходи тафгаїв без уваги. Зараз видозмінювати хокейні светри заборонено.

Правило Білла Барбера

Ніхто не буде сперечатися з тим, що легенда «Філадельфії» Білл Барбер був одним з найвідоміших «симулянтів» свого часу.

ВІДЕО

Ось, що пише про нього сайт Greatest Hockey Legends: «Білл назавжди запам'ятається своїм талантом« пірнати »після стусанів суперників. Ніхто не скаже напевно, скільки вилучень на користь «Філадельфії» він заробив своїми симуляціями, які виводили суперників з душевної рівноваги. Вважається, що «нирки» в північноамериканський хокей привнесли європейці, але до моменту навали гравців зі Старого Світу Барбер вже був майстром симуляцій ».

Стверджувати категорично, що НХЛ вирішила карати симулянтів двохвилинним штрафом суто через Барбера, було б не зовсім вірно. Поява цього правила збіглося з масовим десантом хокеїстів з Європи.

Правило Роджера Нельсона

Колишній головний тренер «Флайерс», що став згодом членом Залу хокейної слави НХЛ, прославився тим, що ... шукав різні способи обходити правила. Вийшло так, що одне з них було названо на його честь. Нельсон змушував воротаря своєї команди залишати ключку в площі воріт перед тим, як змінитися на шостого польового гравця, і, в такому разі, шайба, відправлена ​​суперником в уже порожні ворота, могла наштовхнутися на кинуту голкіпером деревинку. НХЛ досить швидко помітила хитрість Нельсона, прийнявши рішення в таких випадках зараховувати голи.

Використання захисника в воротах під час виконання булліта не таке вже й божевільне винахід - а воно також було заборонено НХЛ - але тим не менш, на той момент це було в дивину.

Правило «Монреаль Канадієнс»

У 1956-му «Монреаль» безжально громив своїх суперників, тому що а) у них була неймовірно потужна лінія атаки; б) правила дозволяли їм забивати стільки голів під час двохвилинного видалення, скільки вони могли. НХЛ вирішила втрутитися: після першого ж забитого гола оштрафований хокеїст міг повернутися на майданчик (так, в листопаді 1955 го «Канадієнс» покарали «Бостон» трьома голами за одне вилучення - прим. «Епіцентру»).

Навіщо це було зроблено? В ім'я рівності, якого будуть домагатися і через 50 років, обговорюючи інші зміни в правилах. Перед початком сезону-1956/57 за нововведення проголосували 5 з 6 клубів НХЛ. У вас одна спроба, щоб вгадати, хто був проти. Підказка: це не «Мейпл Ліфс». «Монреаль» відреагував на це мовчки, вигравши в помсту за все 4 Кубка Стенлі поспіль.

Правило Уейна Гретцкі

Є ще одне правило, яке було спрямоване проти конкретної команди. На цей раз мова йде про «Едмонтон Ойлерс» та Вейна Гретцкі. Ось, що написав про це Sport Illustrated.

В середині 80-х років втручання НХЛ допомогло скоротити до мінімуму кількість ситуацій, при яких команди грали б 3 на 3. З тих пір при другому обопільній видаленні на майданчику залишалися по 4 польових гравця. Правилом «Едмонтона» воно стало тому, що в 1980-х «нафтовики» частенько використовували недосконалість регламенту в свою користь. Як тільки в матчах за участю «Ойлерс» арбітр виписував обопільне вилучення, команда Гретцкі в наступному ігровому епізоді провокувало суперника на ще один мінорний штраф. Суть цієї теорії полягала в тому, що команда, в складі якої були такі талановиті гравці, як Пол Коффі, Уейн Гретцкі, Ярі Куррі, Марк Мессьє, Глен Андерссон і так далі, отримувала багато вільного простору. Тренери «нафтовиків» швидко зметикували, що чим менше гравців буде на майданчику, тим простіше їх зірок буде створювати небезпечні моменти.

ВІДЕО

І НХЛ прийняла рішення змінити правило, зробивши так, що при обопільних удалениях команди продовжували б грати в повних складах. Воно отримало неофіційну назву - «Правило Гретцкі». Воно було скасовано на початку 90-х, що не могло не порадувати хлопців, начебто Маріо і Ягра.

Не плутайте це «Правило Гретцкі» з іншим, яке свідчить: «Ніколи не погоджуйтеся на роботу в клубі, що базується в пустелі».

Правило Метта Кука / Майка Річардса

«Пінгвін» Метт Кук і колишній філадельфіец Майк Річардс не перші і не останні гравці в НХЛ, які збивали голови з плечей суперників силовими прийомами. Але саме їх атаки на Марка Савара і Девіда Бута змусили лігу серйозно переглянути чинні правила, а потім ввести дискваліфікацію за подібні удари в голову.

Навіщо це було зроблено?