Полезные материалы

Розвиток дитини в 8 місяців

  1. 8 місяць
  2. перші страхи
  3. активні тренування
  4. Чим займатися

Розвиток дитини в 8 місяців

8 місяць

Що вміє дитина в 8 місяців?

З 8 місяців проходить наступний етап дій з предметами - етап «співвідносить» дії. Малюк вже вміє співвідносити предмет з певним місцем в просторі. Він вкладає і виймає предмети, укладає на певне місце, нанизує великі предмети, переміщує предмети в певному напрямку, закриває кришку коробочки, вживає предмет як зброю.

У дитини 8 місяців з'являються більш тонкі рухи пальців - давайте йому коробочки різної форми. Дитина може самостійно знімати і них кришки, за допомогою дорослого закривати. Можна запропонувати дитині діставати іграшки з мішечка, зшитого з яскравої тканини, і складати назад.

На новий етап переходить розуміння мови і діалог з дорослим. Тепер малюк прекрасно розуміє і виконує такі прохання, як «дай ручку», «витягни ніжку», «нахили голову», «дай іграшку». Особливе задоволення доставляють йому гри і потішки, де треба виконувати будь-які простенькі дії: плескати в долоні, хитати головою, махати ручками, тупати ніжками.

Дитина починає показувати дорослому то, до чого йому хочеться дотягнутися, що хоче помацати. Він може довго дивитися у вікно на проїжджаючі мимо машини або падаючі сніжинки. Ще більше загострюються відмінності в сприйнятті оточуючих. У незнайомій обстановці без мами дитина відчуває страх, часом близький до паніки. Це не регрес, а прогрес у розвитку.

Малюк вже настільки емоційно зріла, що прекрасно розділяє «своє» і «чуже», «знайоме» і «незнайоме». Занепокоєння батьків повинно викликати як раз не наявність, а відсутність подібних страхів, або, по крайней мере, негативних емоцій по відношенню до сторонніх людей - це говорить про певну затримку психічного розвитку (не варто плутати з медичним діагнозом!) Або про створення підвищено «тепличних» умов для дитини.

Завдання батьків - навчити малюка дотримуватися правильну дистанцію щодо сторонніх людей, так, щоб він навчився не боятися і відчував себе впевнено, але при цьому знав, що сліпо довіряти всім підряд теж не варто.


перші страхи

У цьому віці дитина лякається різких, несподіваних звуків. Це також нова сходинка - в поле усвідомленого сприйняття малюка тепер потрапляє одночасно багато різних факторів. Познайомте чадо з такими «шумлять» домашніми помічниками, як пилосос, кухонна техніка, пральна машина - дайте послухати їх звук, поясніть, навіщо вони потрібні.

Якщо дитина продовжує їх боятися, включайте з рідше. Включивши, приділіть хвилинку дитині - обійміть, поцілуйте, скажіть, що ви поруч і розумієте, як йому страшно, але змушені працювати з лякаючим приладом. Лаяти малюка за його страх ні в якому разі не можна - маленький чоловічок буде відчувати себе покинутим подвійно!

До кінця 8 місяці діти вже впевнено повзають, причому не обов'язково вперед і на четвереньках. Є малюки, яким більше подобається повзати на попі, або ніжками вперед, задкує або боком. Все це - варіанти норми, і лякатися не слід. Заохочуйте малюка до повзання - воно сприяє розвитку м'язової системи, а також правильному формуванню бінокулярного зору, є профілактикою короткозорості, покращує координацію рухів.

активні тренування

8 місяців - час, коли багато батьків саджають дитину в «ходунки» 8 місяців - час, коли багато батьків саджають дитину в «ходунки». Безумовно, це прекрасний винахід ... для батьків. А для малюка навряд чи. Його незміцнілі м'язова і кісткова системи отримують зайве навантаження, тому слід обмежити перебування крихти в ходунках годиною-півтори на добу.

Щоб не нахилятися постійно, краще придбайте «шлею», в якій малюк сам буде регулювати, коли ходити. А коли опуститися на підлогу і відпочити. Щоб дитина тренував тіло і вчився ходити, необхідний масаж і щоденна гімнастика. Якісь руху малюк може і буде з радістю повторювати за дорослим. А десь йому знадобиться ваша допомога.

Якщо у дитини є 4 зуба, пора переходити з пюреобразной їжі на дрібно подрібнену. Давайте дитині шматочки м'яких продуктів - печиво, фрукти, огірки, морква, картоплю, щоб він міг тренуватися в відкушуванні і жуванні.

можна починати привчання до горщика . Якщо малюк сидить впевнено, висаджуйте його на горщик відразу після сну і після їжі. Якщо дитина категорично відмовляється сидіти на горщику, не наполягайте, він освоїть цю навичку пізніше, близько 1,5 років. Якщо карапуз сидить на горщику охоче, не тримайте його на ньому більше 10 хвилин, навіть якщо нічого не вийшло. Якщо ж результат виявився позитивним, похваліть малюка. Не давайте іграшок сидить на горщику дитині, щоб не відволікати його.


Чим займатися

Повзання - найважливіший етап розвитку дитини. Щоб малюк навчився сам сідати, вставати, ходити, спочатку він повинен встати на карачки. При пропуску або зміну порядку основних рухів є привід задуматися про наявність функціональних порушень з боку нервової системи, про розбалансування функцій міжпівкульової координації. В силу пластичності дитячого організму ці порушення можуть пройти самі собою. А можуть залишитися і відгукнутися проблемами з читанням і письмом, наприклад.

Повзання - це ще і природне вправу, що тренує всі м'язи тіла. Недостатньо тренований малюк, рано вставши, нерідко отримує криві ніжки, деформовану грудну клітку, перекошений хребет.

До того ж ходіння вимагає більш жорсткого контролю над тілом, до чого мозок і нервова система можуть бути ще не готові. Надалі це може призвести до недостатньою рухливістю м'язового корсету, різними тілесними зажимами і, як наслідок, психосоматичними захворюваннями , Гіпертонією і т.д.

Отже, що ж робити, щоб малюк краще повзав? Піднятися на коліна та лікті допоможе наступну вправу в ванні: покладіть малюка животиком на дно і поступово наповнюйте ванну водою. Вода буде піднімати дитини під животик, змушуючи встати. Будьте при цьому дуже уважні, щоб малюк не наковтався води і не злякався!

Чудово, якщо у вас є домашній спорткомплекс з кільцями і гіркою. Виси на кільцях або турніку тренують м'язи рук (зверніть увагу на захоплення - великий палець повинен бути внизу поперечини). Спочатку підтримуйте малюка, а потім страхуйте, розтиснувши руки, але, не забираючи їх з тіла крихти - коли він втомиться висіти і зісковзне, ви миттєво зможете його підхопити.

Поупражняйтесь з гіркою (якщо її немає вдома, це можна робити на вулиці). Притримуючи дитини за талію, покладіть його вниз головою по схилу і починайте «спуск». Малюкові нічого не залишиться, як встати на карачки ...

Вчіться ходити «на руках»: піднімайте ніжки немовляти, щоб він вставав на руки. Пораскачівайте малюка взад-вперед - йому напевно сподобається! Поверхня підлоги повинна бути не слизькою (цим поганий ламінат), але і не дуже м'якою (як пухнасті килими). Одяг дитини повинна бути зручною і не сковує рухів (можна взагалі обійтися без неї).

Ніжки залиште голенькими - носочки будуть ковзати, а черевички не дадуть можливості жорстко впиратися всією стопою. Для повзання на паркет або ламінат можна постелити вовняні ковдри і закріпити їх по краях, щоб не збиралися. Вийде зручно і для дитини, і для вас. Йому тепло і не боляче, якщо раптом «клюне носиком». А ви можете прати ці ковдри хоч кожен день - і ніяких проблем з гігієною.

Ви знайшли відповідь на своє питання?

Продовжіть пошук:

Підписуйтесь на наш канал в Яндекс.Дзен

Дзен

11.07.2019 18:13:00
Ці 6 напоїв заважають схуднути
Здорове харчування грунтується не тільки на контролі за продуктами і способами приготування, але і на уважне ставлення до напоїв. Будьте обережні, тому що багато напої - це цукрові і калорійні бомби. Ми представляємо вам 6 гірших напоїв для фігури. 11 10.07.2019 18:45:00
7 способів легко заощадити до 500 калорій
Якщо ви хочете позбутися від парочки кілограмів без особливих зусиль, скористайтеся порадами з нашої статті: з їх допомогою можна заощадити до 500 калорій в день, навіть не усвідомлюючи цього. 10.07.2019 17:43:00
Як стимулювати спалювання жиру?
Жировий прошарок дратує всіх її власників. Навряд чи існує людина, яка не мріяв би позбутися від неї. На щастя, існують способи спалити жир, і про них ви дізнаєтеся далі! 10.07.2019 11:46:00
6 порад щодо зниження ваги для всіх
Зайва вага - це не тільки естетична проблема, а й загроза здоров'ю, особливо якщо окружність живота більше норми. Але схуднення багатьом людям дається важко. Щоб уникнути помилок і домогтися бажаного результату, потрібно застосовувати такі способи. 10.07.2019 11:10:00
Як домогтися плоского живота?
Це питання задають мільйони жінок по всьому світу, адже плоский живіт - це ознака молодості, сексуальності і стрункості. Сьогодні ми розповімо вам, як зігнати жир з живота і підтягнути його. 09.07.2019 18:08:00
Що потрібно робити, щоб спалити жир?
Зниження частки жиру в організмі або просто бажання схуднути - завдання непросте, але посильне. Кожна людина може знизити масу тіла і стати струнким і підтягнутим, якщо буде слідувати принципам, викладеним в нашій статті. Всі новини

Отже, що ж робити, щоб малюк краще повзав?
Ви знайшли відповідь на своє питання?
Як стимулювати спалювання жиру?
Як домогтися плоского живота?
Що потрібно робити, щоб спалити жир?