Полезные материалы

Лікування кубитального синдрому в Ізраїлі | Офіційний представник лікарні «Шиба»

  1. Причини кубитального синдрому
  2. Симптоми і ознаки ліктьового тунельного синдрому
  3. Лікування ліктьового тунельного синдрому в Ізраїлі
  4. Хірургічне лікування тунельного синдрому ліктьового нерва
  5. реабілітація

Ліктьовий тунельний синдром викликається надлишковим тиском на ліктьовий нерв. Ліктьовий нерв виходить з плечового сплетення, спускається по поверхні плеча на задню поверхню медіального надвиростка (яка виступає кісточки на лікті) і триває по поверхні передпліччя до долоні. В області медіального надвиростка нерв проходить через кубітальний канал - вузький туннелеобразний ділянку. Тому в багатьох країнах, і в Ізраїлі в тому числі, використовують термін «кубітальний синдром» або «синдром кубитального каналу». В області кубитального каналу ліктьовий нерв розташовується близько до поверхні і фактично затиснутий між шкірою і виступаючим ділянкою медіального надвиростка. З цієї причини він легко травмується і піддається компресії. Ліктьовий тунельний синдром проявляється у вигляді болю і оніміння в пальцях кисті. Фахівці медичного центру Шиба рекомендують починати лікування з консервативних заходів. Якщо ефекту не спостерігається, необхідна хірургічна операція.

Причини кубитального синдрому

Найбільш часта причина кубитального синдрому - натяг ліктьового нерва під час згинання ліктьового суглоба. Надмірне натяг, а особливо поєднане з компресією (наприклад, при опорі на зігнуту в ліктьовому суглобі руку) викликає порушення кровопостачання його зовнішньої оболонки - миелинового шару. Згодом Мієлінова шар стоншується, що призводить до атрофії нерва, порушення іннервації м'язів руки і втрати чутливості.

Іноді синдром розвивається на тлі звуження кубитального каналу внаслідок запалення або травми. Недолік вільного простору в каналі призводить до хронічного здавлення ліктьового нерва і розвитку симптомів захворювання.

Симптоми і ознаки ліктьового тунельного синдрому

Першою ознакою захворювання є порушення чутливості в області долоні і в пальцях кисті (особливо - в безіменному пальці і мізинці). Воно може носити характер оніміння, поколювання, «мурашок». Оніміння зазвичай посилюється в ситуаціях, коли ліктьовий суглоб тривалий час знаходиться в зігнутому положенні, наприклад, під час розмови по телефону, уві сні і т.п. Згодом неприємні відчуття переростають в біль. При натисканні на лікоть виникає почуття «прострілу» по всій довжині кінцівки аж до мізинця (симптом Тінеля).

До інших ознак захворювання відносяться слабкість руки і нескоординованість її рухів. Рука стає «незграбною», з неї випадають предмети, людині стає важко виконувати звичні дії. Ці ознаки свідчать про порушення іннервації і починається атрофії м'язів. Якщо не почати лікування, м'язова атрофія прогресує: рука починає худнути, нагадуючи пташину лапу.

Діагноз ставиться на підставі клінічних ознак, результатів електроміографії і електронейроміографія.

Лікування ліктьового тунельного синдрому в Ізраїлі

Консервативне лікування тунельного синдрому ліктьового нерва

Перш за все, пацієнту пояснюють, яким чином уникати компресії ліктьового нерва: не спиратися на зігнуту руку, не виконувати монотонних повторюваних рухів при зігнутому ліктьовому суглобі, що не підкладати руку під голову під час сну і т.д. Для іммобілізації ліктьового суглоба використовують легкі фіксуючі пристрої, для захисту - м'які налокітники.

У пацієнтів з ліктьовим тунельним синдромом лікування зазвичай включає терапію протизапальними препаратами. Якщо протягом 3-6 місяців не спостерігається поліпшення, необхідно хірургічне втручання.

Хірургічне лікування тунельного синдрому ліктьового нерва

Пацієнтам з синдромом кубитального каналу не рекомендується відкладати хірургічне лікування на тривалий термін. Згодом тяжкість симптомів захворювання лише посилюється, ліктьовому нерву наноситься все більш серйозної шкоди, і шанси на успіх операції знижуються.

Метою хірургічного втручання є декомпресія ліктьового нерва. В Ізраїлі практикують три методу оперативного лікування: декомпресія, декомпресія з передньої підшкірної транспозицией (переміщенням) нерва, декомпресія з епіконділектоміей (видаленням медіального надвиростка). У медичному центрі Шиба ці операції виконуються у відділенні хірургії кисті руки .

Методику хірургічної операції вибирають, грунтуючись на медичних показаннях. Пацієнтам з вираженим симптомом Тінеля рекомендують підшкірну транспозицию ліктьового нерва - переміщення нерва з кубитального каналу на передню поверхню верхньої кінцівки. Таким чином усувається причина компресії нерва. У багатьох випадках одиночна декомпресія, без виконання транспозиції, не менше ефективна. До того ж вона не порушує кровопостачання нерва і, як правило, супроводжується менш інтенсивними больовими відчуттями після операції.

реабілітація

Операція не вимагає подальшої госпіталізації, і в Ізраїлі її виконують в рамках денного стаціонару. На прооперований ділянку накладають пов'язку, ліктьовий суглоб обездвиживают. Через 4-7 днів пов'язку знімають і починають курс лікувальної фізкультури для відновлення амплітуди рухів. Інтенсивність вправ в перший час обмежена. Через 6-8 тижнів можна перейти до більш інтенсивних занять. Повне відновлення працездатності може зайняти близько 1 року.