Полезные материалы

Лікування меніска колінного суглоба

  1. Медикаментозне лікування
  2. хірургічне лікування

Лікування меніска колінного суглоба має бути комплексним і орієнтованим на причини виникнення і характер пошкодження Лікування меніска колінного суглоба має бути комплексним і орієнтованим на причини виникнення і характер пошкодження. Так, розрізняють обмеження меніска, його надрив і відрив. Дані стану розрізняються і за клінічними проявами, і за наслідками, а тому вимагають різних підходів до лікування.

На перших етапах завжди необхідна іммобілізація суглоба. Обмеження рухливості є запорукою попередження прогресування патологічних змін, тому зменшення навантаження на суглоб є першочерговим заходом незалежно від характеру процесу.

Медикаментозне лікування

Вдаватися до медикаментозного лікування доводиться практично завжди, з нього починають лікування після постановки діагнозу. Заходи спрямовані на усунення болю, набряку та інших запальних змін в області колінного суглоба. Для досягнення результату використовують:

  • нестероїдні протизапальні препарати, причому як місцевого, так і системного дії. Їх застосування дозволяє усунути біль і почервоніння, зменшити набряк. З цією ж метою застосовуються препарати для поліпшення мікроциркуляції;
  • стероїдні препарати. Ін'єкції глюкокортикоїдів застосовують при вираженому больовому синдромі і набряку або при відсутності ефекту від застосування нестероїдних протизапальних препаратів.

Активно для лікування використовуються методи фізіотерапії, рефлексотерапії . У відновлювальному періоді необхідне застосування лікувальної фізкультури для стабілізації суглоба і запобігання загострень. Використання мануальної терапії виправдано в разі обмеження меніска. Після проведення медикаментозної терапії вдаються до курсу витягання. Проведення декількох процедур (як правило, від трьох до п'яти) дозволяє домогтися бажаного результату і деблокувати суглоб. У разі безуспішності такого лікування вдаються до так званого апаратного витягнення.

Варто відзначити, що витягування суглоба можливо лише після усунення гострого запалення.

хірургічне лікування

Хірургічні методики застосовуються тільки в тому випадку, якщо інші методики не можуть бути застосовані або виявляються неефективними, оскільки саме по собі оперативне втручання несе певні ризики, пов'язані, в тому числі, і з анестезією.

Застосовується хірургічне лікування при розриві меніска, рідко при його надриві. Метою операції є або відновлення цілісності меніска шляхом накладення шва, або його видалення або інша корекція, що визначається характером і виразністю пошкодження.

У будь-якому випадку лікування меніска колінного суглоба має бути комплексним і визначатися характером ураження. Тому не слід лікуватися самостійно із застосуванням народних методик і чекати повного знерухомлення. Треба якомога раніше звернутися до лікаря, пройти повноцінне обстеження та дотримуватися призначеної схеми лікування!