Полезные материалы

Лікування синдрому грушоподібної м'язи. Вправи, ЛФК.

основу лікування синдрому грушоподібної м'язи , Безсумнівно, займає ЛФК, спеціальні лікувальні вправи. У кожному пості я не втомлююся повторювати, що лікування будь-проблеми повинно бути комплексне. Чи не хворіє грушоподібна м'яз в гордій самоті! З нею в зв'язці зазвичай поперек, крижово-клубових зчленування , М'язи-хамстрінгі і т. Д. Проте вправи, націлені на саму грушоподібної - необхідні. Тут я зібрав базові вправи, постарався їх систематизувати і дати короткі пояснення. Пам'ятайте, що перемігши лінь, і займаючись самостійно - ви вирішите мінімум 80% завдання лікування, з усіма пов'язаними від сюди економією часу і фінансів.

1. Усвідомте, прийміть і дійте! Це єдине правило до успіху:

  • Займайтеся мінімум 5 разів на тиждень.
  • Завжди слухайте своє тіло, не форсує обставини. У кожного різна ступінь захворювання, що не переступати через біль, балансуйте на межі дискомфорту, але не болю! Якщо з'являється біль, або вона стріляє - зменшуйте амплітуду, силу впливу, але не час заняття. Принцип «не нашкодь» головний. Будьте терплячі і все вийде.
  • Мінімальна загальний час заняття в день: 40 хвилин, можна розбити на 2 підходи по 20 хвилин.

2. Обов'язково розминка. Довільна. Здійснюйте будь-які рухи в тазостегнових суглобах, попереку, які не доставляють вам хворобливих відчуттів. Можна в положенні стоячи, лежачи. Час 10 хв. Добре б зробити масаж сідничної області, попереку і задньої поверхні стегна.

3. Починаємо виконувати вправи. Вправи привожу від простих до складного, так само кожну вправу теж можна виконувати слабо-сильно.

основу лікування   синдрому грушоподібної м'язи   , Безсумнівно, займає ЛФК, спеціальні лікувальні вправи

На стегна або коліна накиньте гумовий джгут (еспандер). Розминайтеся до легкої втоми, це підготовча вправа, особливо не зачіпає грушоподібної м'яз.

Розминайтеся до легкої втоми, це підготовча вправа, особливо не зачіпає грушоподібної м'яз

Сядьте, що б тіло з ногами утворювало прямі кути. Покладіть «хвору» ногу на здорове коліно (якщо можливо). Повільно робіть нахил тілом вперед НЕ заокруглені спину.

Повільно робіть нахил тілом вперед НЕ заокруглені спину

З положення «рачки» хвору ногу зігнуту в коліні відводимо убік - потім випрямляє. Повертати можна в зворотному порядку. Повторюємо під силу до помірної стомлюваності.

Повторюємо під силу до помірної стомлюваності

Аналогічно можна працювати з положення стоячи. Розмістіть хвору ногу на столі, підвіконні, роялі і робіть нахили тілом вперед.

Розмістіть хвору ногу на столі, підвіконні, роялі і робіть нахили тілом вперед

Переходимо в положення лежачи: перекидаємо коліна з боку в бік. Це теж розминочні вправу. Його можна використовувати для відпочинку в проміжках між нудними вправами.

Його можна використовувати для відпочинку в проміжках між нудними вправами

Ускладнюємо техніку: випрямляє хвору ногу і відводимо в протилежну сторону і зависаємо розслабляючись. Тягнемо шкідливу м'яз. Намагайтеся не обертатися таз. Якщо немає можливості випрямити коліно - шлях залишається зігнутим.

Якщо немає можливості випрямити коліно - шлях залишається зігнутим

Для атлетів - захопіть стопу рукою, це додасть ефекту!

Для атлетів - захопіть стопу рукою, це додасть ефекту

Доопрацювати попереднє рух рукою.

Доопрацювати попереднє рух рукою

Ось так!

Ось так

Тут треба підтягувати здорове коліно до грудей (у даному випадку праве).

Тут треба підтягувати здорове коліно до грудей (у даному випадку праве)

Вищий пілотаж: розтягування м'яза з елементом масажу. Використовуйте спеціальний бустер, тенісні м'ячики і все, що згодиться для цих цілей.

Пам'ятайте, що ці вправи ми робимо 40 хвилин в день. Без фанатизму. Повільно, впевнено, але з результатом.

4. Увага! Якщо при виконанні будь-якої вправи з'являється ломота, біль в коліні - негайно зменшуйте обороти або припиняйте заняття !!! Коліно реагувати не повинно! У цьому випадку звертайтеся до фахівця. Так само пам'ятаємо загальне правило - не працюємо через біль!

Олександр Пілюгін і картинки з інтернету.

Посилання по темі:

Синдром грушоподібної м'язи.

Анатомія таза і стегна. Відеоатлас.