Полезные материалы

Тендиніт ахіллового сухожилля

  1. функції сухожилля
  2. Основні захворювання сухожилля
  3. Існує кілька форм перебігу захворювання

За допомогою сухожиль м'язи кріпляться до кісток скелета і змушують їх рухатися. Ахіллове сухожилля прикріплює триголовий м'яз гомілки до п'яткової кістки. Воно є найсильнішим у всьому тілі людини адже здатне витримати навантаження приблизно до 350 кілограм.

функції сухожилля

На литкового сухожилля лягають вкрай важливі, і навіть унікальні функції, властиві тільки людині На литкового сухожилля лягають вкрай важливі, і навіть унікальні функції, властиві тільки людині.

  • головна з них, дозволяє людині ходити прямо;
  • забезпечує амортизацію;
  • допомагає утримувати рівновагу при всіляких рухах;
  • сприяє супинации, тобто обертанню частини кінцівки, в даному випадку стопи, назовні.
  • володіє великим діапазоном механічних властивостей;
  • разом з триголовий м'язом гомілки забезпечує стабільність в гомілковостопному і колінному суглобах.

Саме з - за великих функціональних навантажень і досить поверхневого розташування, незважаючи на свою міць, воно дуже вразливе для всякого роду травм.

Основні захворювання сухожилля

Можна виділити кілька травмуючих факторів пов'язаних з ахілловим сухожиллям, наприклад:

  • часткові або повні пориви волокон сухожилля;
  • Тендіноз - мікророзриви і пошкодження тканини;
  • тендиніт - запалення сухожилля.

Тендиніт сухожилля, одне з основних захворювань властивих даної частини ноги. Схильні до нього, люди, які переносять незрівнянно важкі фізичні навантаження, в тому числі професійні спортсмени. У людей після 40 років травмування може статися навіть після одноразової інтенсивного навантаження, зумовлено це віковими змінами, а саме ригидностью сухожилля. Спровокувати патологію можуть:

  • пряма травма самого сухожилля,
  • незручне взуття, в тому числі високі підбори у жінок,
  • плоскостопість та інші фізіологічні проблеми стопи,
  • порушення обміну речовин,
  • запальні процеси,
  • інфекційні захворювання, що провокують запалення і т.д.

Подібні фактори піддають волокна сполучної тканини мікроскопічним розривів, які з часом загоюються, але змінюють її структуру. Вона ставати менш еластичною, втрачає властивості розтягуватися, а це може привести до розриву сухожилля або відриву його від п'яткової кістки.

Існує кілька форм перебігу захворювання

  1. Тендиніт - запалення самого сухожилля, без залучення сусідніх тканин.
  2. Перитендиний - запалення з подальшою дегенерацією прилеглих зв'язок, м'язів і тканин.
  3. Ентезопатія - патологія розвивається в місці кріплення сухожилля до кістки. Може супроводжуватися порушеннями водно - сольового балансу та обміну речовин, що призводить до виникнення плантарного фасциита і п'яткової шпори.

Лікування і профілактика

Найбільша помилка пацієнта, полягає в ігноруванні навіть незначного відчуття болю в ногах, сподіваючись на те, що саме пройде. Адже несвоєчасно надана допомога тягне за собою виключно зростання симптоматичних проявів, відповідно ускладнення форми хвороби і збільшення супутніх патологій.

Тим більше що тендиніт досить легко діагностується. Досвідчений фахівець, в змозі визначити його ознаки вже в процесі огляду та збору анамнезу. Для підтвердження та з'ясування більш чіткої картини, можуть знадобитися апаратні обстеження МРТ, УЗД або рентгенографії.

У разі явного травмування або появи больового відчуття, необхідно повністю позбавити кінцівку від навантажень або мінімізувати і будь-якими способами послабити їх. Для зняття болю прикласти холод. Припустимо прийняти знеболювальний та протизапальний нестероидное засіб.

У деяких випадках є необхідність накласти фіксуючу пов'язку з еластичного бинта. Але, щоб правильно визначити ступінь травми, потрібен огляд лікаря. Іноді доводиться забезпечити нерухомість суглоба за допомогою лангету, ортопедичного бандажа для ніг або гіпсування певної частини ноги. До того ж тільки травматолог може рекомендувати час для використання таких пов'язок, наприклад, постійно або тільки на ніч, все залежить від характеру і складності пошкодження.

Розрив сухожилля виправляється операційним способом, з подальшим гіпсування не менше ніж на 1-2 місяці. Далі слід тривалий час реабілітації. Комплексне застосування медикаментозної терапії плюс ЛФК, масажі і фізіопроцедури під керівництвом фахівців можуть відновити функції сухожилля повністю.

Вправи лікувальної фізкультури, методи мануальної терапії, масажі та інші способи необхідні при лікуванні будь-яких проблем пов'язаних з хворобами сухожилля, суглобів, зв'язок і т.д. Причому підбір будь-яких засобів повинен здійснюватися з урахуванням всіх індивідуальних особливостей пацієнта і етіології захворювання.

Щоб уникнути проблем зі здоров'ям ніг, потрібно дотримуватися досить простих правил:

  • Підбирати зручне взуття.
  • Стежити за сумірністю фізичних навантажень.
  • Регулярно виконувати хоча б найпростіші вправи на розтяжку сухожиль і м'язів.
  • Вчасно звертатися до лікаря.

Любити і піклуватися про красу і здоров'я свого тіла, не так вже й складно і витратно, але вкрай необхідно. Адже тільки від цього залежить збереження всіх своїх здібностей і можливостей до самої старості. Потрібно, всього лише, щодня приділяти цим заняттям трохи часу і берегтися від травмуючих чинників.