Полезные материалы

Тендиніт власної зв'язки надколінника: лікування

  1. причини захворювання
  2. Симптоми і прояви
  3. Як проводиться діагностика?
  4. Способи лікування тендиніту власної зв'язки надколінника
  5. консервативне лікування
  6. Оперативне втручання
  7. інші способи
  8. методи профілактики

При запаленні сухожилля, що з'єднує кістку і надколенник, діагностують тендиніт власної зв'язки надколінника. При розвитку захворювання пацієнт відчуває скутість при згинанні і розгинанні ноги: стає болючим грати в футбол, їздити на велосипеді і просто ходити пішки. Вилікувати недугу можна при своєчасному виявленні та прийнятті комплексу невідкладних заходів.

Вилікувати недугу можна при своєчасному виявленні та прийнятті комплексу невідкладних заходів

причини захворювання

Головними факторами у виникненні хвороби медики називають травми і вік. Запалення зв'язок внаслідок регулярних мікротравм характерно для спортсменів і людей, чия діяльність пов'язана з важкою фізичною працею, що дає гіпернагрузку на коліна. Розтягнення, удари, вивихи призводять до розвитку запальних процесів в нозі, створюючи грунт для появи тендинита .

Також зв'язка надколінка деформується і руйнується з часом, тому у людей похилого віку часто виникає тендоперіостопатія і тендінопатія. З віком організм слабшає і нездатний ефективно самостійно боротися із запаленням. Зародження захворювання сухожиль на тлі ослаблення імунітету спостерігається у вагітних, особливо коли перед зачаттям майбутня мама вела активний спосіб життя і мала ряд спортивних травм коліна.

Симптоми і прояви

Як і інші захворювання зчленувань, тендиніт зв'язки надколінка має ознаки, загальні для групи хвороб, що викликаються запаленням тканин, хрящів і сухожиль. Перш за все людина починає відчувати біль в області коліна, яка наростає зі збільшенням навантаження на ноги. Щоб не переплутати симптоматику з проявом інших недуг, необхідно знати, як болить нога при пошкодженні передньої або задньої коллатеральной зв'язки.

Щоб не переплутати симптоматику з проявом інших недуг, необхідно знати, як болить нога при пошкодженні передньої або задньої коллатеральной зв'язки

Дискомфорт людина починає відчувати, коли потрібно зігнути і розігнути ногу в коліні.

Дискомфорт пов'язаний зі згинання та розгинання ноги. Рухи на розпрямлення гомілки стають болючими ближче до вечора і на першій стадії захворювання проходять після відпочинку в кілька годин. З розвитком дегенерації зв'язок болю посилюються і носять перманентний характер. На хронічному етапі зігнути і розігнути коліно важко, ногу піджати і доторкнутися п'ятою до сідниць неможливо. Температура не піднімається. У місці запалення сухожиль може з'являтися почервоніння і легка набряклість.

При відсутності лікування хвороба може привести до розриву зв'язки надколінника.

Як проводиться діагностика?

Визначає наявність недуги лікар через огляд коліна і промацування медіальної і латеральної зв'язок. У випадках, коли діагноз викликає сумніви, призначають апаратні способи діагностики, такі як МРТ і рентгенографію. Рекомендують здати загальний аналіз крові для виявлення запальних процесів. Самодіагностика часто буває помилкова і веде до поглиблення хвороби, тому при перших підозрах на тендиніт краще негайно звернутися до лікарні.

Способи лікування тендиніту власної зв'язки надколінника

На початку розвитку патології хворий може обійтися прийомом препаратів.

Залежно від того, на якій стадії перебуває хвороба, підбирається комплекс заходів щодо її нейтралізації. Операція вважається крайнім заходом і її роблять, тільки коли недуга набуває хронічного характеру, погрожуючи пацієнтові інвалідністю. Лікування тендиніту хрестоподібних зв'язок консервативними способами показано на початкових стадіях і має на увазі поєднання медикаментозної терапії з фізіопроцедурами і гімнастикою.

консервативне лікування

Комплекс традиційних методик допоможе лікувати захворювання без застосування важких медикаментозних засобів і ефективний на початковому етапі тендинита, коли дегенеративні процеси в коліні оборотні. Мікротравми хрестоподібної зв'язки прибираються відпочинком і носінням спеціальних підтримок - тейп-стрічок і еластичних бандажів. Глибоке прогрівання і відновлення тканин забезпечують мазі з окопником і живокостом, мінеральні грязі. На запущеній стадії лікар приписує УВЧ і електрофорез коліна, магнітотерапію. При виявленні недуги і на будь-якій стадії, крім хронічної, радять провести такі методи боротьби з тендинитом:

  • зменшення навантажень на колінне зчленування, зниження інтенсивності тренувань;
  • використання компресів з сухим льодом для зняття болю і набряклості;
  • вживання протизапальних мазей і таблеток, що сприяють підняттю імунітету;
  • виконання вправ лікувальної фізкультури, заняття йогою і пілатесом;
  • носіння підтримуючих наколінників, бандажів, а також тейпірованіе зв'язок.

Оперативне втручання

Хірургічне втручання може здійснюватися методом артроскопії.

Хірургічне втручання для лікування тендиніту проводиться як традиційним відкритим способом, так і за допомогою артроскопа. Терапія полягає у видаленні пошкоджених тканин, переважно в області головки надколінка. Вибір методу оперативного втручання лікар робить в залежності від площі і характеру дегенеративних процесів в зв'язках. Остеофіти видаляються Артроскопічна, але якщо є в наколінники кіста, показаний тільки традиційний відкритий хірургічний метод.

Після операції пацієнт повинен дотримуватися спокій і пройти курс реабілітації, що включає лікувальну гімнастику для розробки коліна, фізіотерапію і медикаментозне відновлення сухожиль. Регенерація займає від 1 до 3-х місяців. У цей час необхідно забезпечити нозі додаткову підтримку у вигляді бандажа-наколінника, тейпірованіе. Ходити потрібно, спираючись на ціпок.

інші способи

До популярних методів лікування тендиніту відноситься санаторно-курортне лікування - грязелікування і бальнеологічне. Призначають азовські і чорноморські лиманові бруду, радонові і сірководневі ванни. У домашніх умовах також поширене використання лазерно-іонних приладів, таких як «Витафон». Заліковувати мікротравми допомагають мазі та гелі для спортсменів, призначення яких - зняття м'язового спазму і живлення тканин суглобової сумки, сухожиль.

методи профілактики

Щоб не заробити тендиніт, рекомендується уникати гіпернагрузок на колінний суглоб і зв'язки. Будь-який удар, вивих або розтягнення повинні долечиваться до кінця, не можна кидати терапію після зняття больових симптомів, інакше глибоко в тканинах залишиться тліючий запальний процес. Для профілактики підійде лазня, прийняття ванн з евкаліптом, сіллю і накладення грязей.

Як проводиться діагностика?