Полезные материалы

Травми плечового пояса

18:00, 21 Апреля 2014

2014-04-21T18: 00: 00 + 04: 00 2014-04-21T18: 00: 00 + 04: 00

У статті розглядаються симптоми, способи лікування і профілактика травм плечового пояса, поширених серед триатлетів.

Симптоми При раптовому розтягуванні (гостра травма), ви можете почути хрускіт, і гострий біль віддасть в руку. Плече буде обмежено в русі, в складних випадках неможливо підняти руку. Якщо розтягнення або запалення розвивається в часі (хронічна травма), біль поширюється по плечу і передпліччя, поступово посилюючись, іноді заважає спати вночі. Явище часте.

Що там відбувається? Обертальні плеча (вращающая манжета) - це група м'язів, які працюють разом і роблять обертові рухи плеча, а також забезпечують стабільність плечового суглоба.

Дві найпоширеніші травми плеча - розтягнення м'язів і запалення сухожиль (тендиніт).

Інша проблемна зона - лопатка і м'язи, які її оточують. Якщо м'язи недостатньо сильні, щоб підтримувати лопатку в правильному положенні, у вас може розвинутися дискінезія лопатки. Це може підвищити навантаження на вращатели і викликати тенденіти або бурсити.

Вирішіть проблему: - Лікар. Будь-який біль у плечі, особливо з-за гострої травми, повинна бути під наглядом лікаря.

- Динамічний відпочинок. Уникайте тренувань, які вимагають роботи верхньої частини тіла (в тому числі плавання), замість цього зробіть упор на нижню частину тіла, щоб не втратити форму.

- Холод. Прикладайте лід-о-пліч на 15 хвилин кілька разів на день, це допоможе зняти запалення.

- Нестероїдні протизапальні препарати. Протизапальні препарати як, наприклад, ібупрофен або напроксен допоможуть зняти біль.

- Відновлення. У міру того, як біль вщухає, виконуйте вправи для обертачів, щоб зміцнити плече. Нижче наводяться деякі з них.

Попередьте травму Мати сильне плече - це вже і є найкраща профілактика. На щастя, м'язи плеча легко зміцнювати. Це означає, що плече повинно стати основною метою ваших тренувань верхній частині корпусу, і необхідно працювати над іншими групами м'язів поруч з плечовими, щоб уникнути дисбалансу (кожне віджимання має супроводжуватися вправою типу веслування).

Вправи "Підняття і опускання рук Поставте ноги на ширину плечей, опустіть руки вздовж тулуба, тримаючи гантелі. Долоні повинні бути спрямовані один до одного, лікті злегка зігнуті. Не зраджуючи положення ліктів, піднімайте руки вгору (під кутом 30 градусів від тіла) до рівня плеча. Великі пальці обох рук повинні бути направлені один до одного. Затримайте руки в такому положенні, потім повільно опустіть їх.

Розведення рук в сторони Візьміть гантелі і нахиліться вперед, щоб корпус тіла був майже паралельний підлозі. Поставте ноги на ширину плечей. Вільно опустіть руки так, щоб долоні були спрямовані друг у друга. Не зраджуючи положення тіла, піднімайте руки, поки вони не вирівняються з тілом. Зафіксуйте положення, потім повільно поверніться у вихідну позицію.

Обертання плеча назовні з гантелями Візьміть гантель в ліву руку і сядьте на лавку. Поставте зігнуту ліву ногу на лаву. Зігніть лікоть на кут 90 градусів і опустіть її тильною стороною до лівого коліна. Вільну руку використовуйте для підтримки. Не зраджуючи кут нахилу плеча, і тримаючи рівно зап'ясті, доводите руку вгору і вниз до кінця. Фіксуйте положення і повертайтеся в стартову позицію. Поміняйте руку і виконайте стільки ж підходів.

джерело

Що там відбувається?