Полезные материалы

Музика - важлива частина підготовки до перегонів «Формули-1». Її радять навіть лікарі

Гонщики «Формули-1» завжди шукають кордон і у себе, і у своїх машин. Нещодавно спортивна наукова медицина підтвердила те, що багато хто з нас і так знали з світанку ери Walkman в ранніх 80-х: продуктивність і сила підвищуються завдяки музиці. Тому англійський телеканал Sky Sports F1 зупинився на цьому питанні детальніше і розпитав пілотів з лікарями на тему сенсу використання будь-яких треків під час гоночних уїк-ендів.

«Академічно доведено, що музика впливає на настрій, - пояснив директор відділу спортивної медицини компанії Hinsta Perfomance доктор Люк Беннетт. - Тому її вибір дуже особистий. Пілоти створюють досвід або згадують якісь моменти завдяки музиці. Як нам відомо, деякі гонщики люблять підбадьорити себе жорсткими бітами і високотемповимі мелодіями, інші ж вважають за краще розслаблятися з чимось повільніше. Головне - музика приводить їх в комфортне особистий простір, а це важливо для гонок. Музика захищає гонщиків від тиску уїк-енду «Формули-1» і знімає з них деяку частину навантаження ».

«Вона відсікає шум, особливо людей, постійно репетують тобі у вухо:« Ей, удачі! »,« Гей, зроби те-то! »Або« Ей, давай сфотографуємося! », - погодився пілот« Ред Булл »Даніель Ріккардо. - Музика дарує тобі момент тиші. Підготовка до гонки настільки насичена і хаотична, що отримає пару таких миттєвостей дуже приємно ».

Підготовка до гонки настільки насичена і хаотична, що отримає пару таких миттєвостей дуже приємно »

«Музика має величезну силу, - підтвердив і гонщик" Вільямса "Ланс Стролла. - Я слухаю її перед кожною гонкою або кваліфікацією. Навіть перед практиками. Вона вводить мене в потрібний стан. Це справжня магія ».

Так що ж слухають гонщики «Формули-1», і як їм це допомагає?

«Так, я, звичайно ж, слухаю музику, - не став упиратися другий пілот« Феррарі »Кімі Райкконен. - Здебільшого фінську музику ».

- Здебільшого фінську музику »

«Перед гонкою я слухаю американський і французький реп, - поділився гонщик« Торо Россо »П'єр Гасли. - Просто намагаюся увібрати в себе їх дух і ментальність, щоб відчути силу і змінити настрій ».

«Я вважаю за краще слухати пісні з потужними текстами, які дають зрозуміти щось або здатними мене зачепити і мотивувати, - розповів Ріккардо. - Це надихає і накачує мене енергією. Діапазон варіюється від хардкорного металу до хіп-хопу або брудного електро - просто ... Так, без різниці ».

«Я люблю музику з фільмів, - зізнався пілот« Форс-Індії »Естебан Вікон. - Я маю на увазі епічно фільми, щось на зразок цього ».

«Іноді це буває музика, яку я слухав ще дитиною, - розповів другий гонщик« Торо Россо »Брендон Хартлі. - Наприклад, Incubus або Rage Against Machine. Наприклад, Killing In The Name Of кілька разів розривала наш гараж. Зазвичай моя музика щодо важка і дуже енергійна ».

Звичайно, музика не може зробити гонщика в десять разів сильніше і не перетворить в чемпіона світу за ніч, але вона знижує рівень сприйняття фізичного навантаження - гонщики можуть активніше тренуватися і працювати, не помічаючи різниці.

«Думаю, вона збільшує задоволення від тренування, - підтвердив тезу доктор Беннетт. - Найбільш ефективно схема працює для коротких і жорстких підходів в дуже жарких умовах. Можна назвати музику невеликим додатковим інструментом, що додає пару відсотків до продуктивності ».

«На марафонах або інших гонках в горах атлетам навіть заборонено слухати музику, - розповів Вікон. - Вона вважається допінгом. Так що я виразно згоден, що вона допомагає зосередитися і все зробити правильно ».

«Парад пілотів проходить за 90 хвилин до старту гонки і за годину до возз'єднання з машиною, - пояснив доктор Беннетт. - Так що саме в цю частину уїк-енду гонщикам безумовно треба починати налаштовуватися на головну роботу. За вже згаданим причин не треба сприймати їх відстороненість як грубість. Думаю, можна дозволити їм трохи свободи в навушниках в той час, поки вони махають натовпі вболівальників ».

фото: Gettyimages.ru / Peter Fox, Mark Thompson, Peter Fox; globallookpress.com / Hoch Zwei

Так що ж слухають гонщики «Формули-1», і як їм це допомагає?