Полезные материалы

Як повернути пружність шкірі живота після пологів

  1. Причини появи в'ялого живота після пологів
  2. Комплекс домашніх вправ
  3. Збалансоване харчування і меню
  4. косметичні процедури

Як можливо повернути пружність шкірі живота після пологів - цим питанням цікавляться всі жінки, які пройшли період вагітності. Живіт - частина тіла, яка піддається найбільшому зміни. Шкіра на ньому розтягується протягом 9 місяців і після пологів не може повернутися в нормальний стан. На це буде потрібно півроку - рік, в залежності від індивідуальних особливостей організму. Розглянемо методики, що допомагають прискорити процес. Як можливо повернути пружність шкірі живота після пологів - цим питанням цікавляться всі жінки, які пройшли період вагітності

Причини появи в'ялого живота після пологів

Перш ніж підбирати методи лікування, дізнайтеся причину виникнення такого косметичного недоліку. Чому одні жінки за 1-2 місяці після пологів повертаються в колишню форму, а інші роками не можуть схуднути і надати шкірі еластичність? Впливає генетика, властивість до розтягування епідермісу, спосіб життя до та після вагітності, ступінь фізичної активності, різке зниження або збільшення у вазі.

Причини виникнення в'ялого живота після пологів:

  • розтягнута матка

З проблемою стикалися навіть худі і спортивні жінки. В такому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем з приводу операційного втручання.

  • В'ялість прямих і косих м'язів живота

Дитина в утробі матері послаблює м'язовий корсет. Якщо до вагітності мали жирок на талії, то ймовірність відвисання шкіри на животі після пологів становить 70%. Щоб не допустити такого, необхідно хоча б 2 місяці до зачаття виконувати комплекс легких вправ на прес.

  • Природна реакція шкіри на зміни організму

Щоб уникнути обвисання і розтяжок, потрібно повільно змінювати масу і обсяги тіла. Шкіра встигне пристосуватися до змін. Дитина в утробі матері зростає стрімко і уповільнити процес не вийде. Після пологів розтягнута шкіра просто не встигає пристосуватися.

При правильному харчуванні, фізичних навантаженнях і косметичних процедурах, живіт повернеться в первинний стан через 2-3 місяці.

Комплекс домашніх вправ

Фізичні вправи важливі для повернення пружності розтягнутої і в'ялою через пологів і вагітності шкірі живота Фізичні вправи важливі для повернення пружності розтягнутої і в'ялою через пологів і вагітності шкірі живота. Не обов'язково працювати годинами в тренажерному залі. Пам'ятайте, що тяжкості зараз під забороною. Зробити талію тонкою можна і в домашніх умовах. Використовуйте доступні і прості гімнастичні снаряди.

Таким засобом є хула-хуп. Крутите обруч по 30 хвилин в день і вже через 2-4 тижні помітите, як шкіра і живіт підтягуються. Якщо тренажер оснащений масажними кульками, то ефект буде краще.

радимо почитати

діафрагмове дихання

Техніка наступна: втягніть носом повітря так, щоб заповнити обсяг легких, потім різко видихаємо його через рот, схиляємо корпус вперед і затримуємо дихання на 10 секунд. За 5-15 повторів за один підхід. Протягом дня виконуйте вправу при кожній нагоді.

Ще рекомендуємо записатися в басейн. Плавання - сильна зброя проти в'ялості, розтяжок і зайвих кілограмів.

Під час вагітності та пологів організм жінки відчуває серйозну навантаження. Первинним завданням є відновлення здоров'я, а не краса. Не йдіть наперекір заборонам доктора.

Збалансоване харчування і меню

Дієта жінки в перші півроку після пологів має обмеження і протипоказання. Поради до подобру раціону бувають часом дурні і суперечать один одному. Тільки лікар-дієтолог може скласти безпечне і збалансоване меню, враховуючи індивідуальні особливості організму. Ми ж виділили принципи харчування, які не суперечать медичними показаннями для жінок в період грудного вигодовування.

  • Не переїдайте

Існує міф, нібито молода мама повинна їсти за двох. Залиште цей стереотип. Дієтологи рекомендують споживати добову норму калорій і харчуватися різноманітно. Переїдання позначиться на обсягах талії, стегон і боків. А для здорового розвитку дитини потрібно лише споживати вітаміни і корисні речовини в певному обсязі.

  • Споживайте в їжу білок і вітаміни

Компоненти потрібні більше матері, а не дитині. Грудне молоко і без правильного харчування має багато корисних речовин, які бере з організму матері. Без вітамінів і білка організм уповільнює метаболізм і процес регенерації шкіри живота, робить нігті, зуби і волосся слабкими і ламкими.

  • Харчуйтеся збалансовано і різноманітно

Голодування не дає гарне тіло. Після пологів організм ослаблений, і нестача їжі - найгірше, що можна зробити. Харчуйтеся не менше 5 разів на день, але маленькими порціями. Слідкуйте за чергуванням білків, жирів і вуглеводів. Не ігноруйте елементи, якщо хочете швидше підтягти шкіру. До білкової їжі відносяться м'ясні страви, молочні та рибні продукти і яйця. Корисні вуглеводи містять всі види круп, фрукти і овочі. З'їдайте 20-30 гр. горіхів або насіння щодня, щоб отримати жири.

косметичні процедури

Народна і професійна медицина знає багато способів підтягнути шкіру після пологів. Популярними з них є масаж, мазі, таблетки, обгортання, операція.

Мазі домашнього приготування

Повернути пружність шкірі живота і всього тіла після пологів допоможуть такі рецепти мазей:

  • Для приготування лікувального складу необхідно змішати 4 ч. Л. вершків і 15 гр. дріжджів пивних. Дочекайтеся повного розчинення і додайте мед в кількості 3 ч. Л. Почекайте 10 хвилин і нанесіть масу на живіт м'якими вдавлюючими рухами. Змивати можна через 20 хвилин.
  • Суміш масел. Після теплого душу з невеликою кількістю оливкової олії, змішаного з гелем, нанесіть на шкіру таку суміш: мигдальне, оливкова і льняне масло по 2 ч. Л. кожного компонента. Розітріть, дайте кілька хвилин вбратися і можете одягатися. Залишати на всю ніч.
  • Від розтяжок. Щодня втирайте в розтягнутий через пологів живіт розчин з вітаміну A в кількості 5 крапель, вітаміну E - 10 крапель і по 100 мл. оливкового масла і соку алое.

масаж живота

Після пологів відновити тонус м'язів і пружність шкіри допоможе наступний масаж:

  1. Починайте з легких погладжувань по колу справа наліво, від грудної клітини до лобка. Тиск повинен підсилюватися поступово, щоб не було дискомфорту і болю.
  2. Повільно переходите до акуратного разминанию за допомогою обертальних рухів пальцями. Напрямок тримаєте від лобка до ребер.
  3. Знову поверніться до погладжувань, але від боків до середини.
  4. Тепер прийшов час «накочуванням». Масажувати потрібно ребрами двох рук. Ставимо їх паралельно один одному, придавлюючи складочку і перекочуємо від однієї дільниці до іншої.
  5. Після потрібно також ребрами долонь попиляти робочу поверхню. Руки рухаються вперед-назад у напрямку один до одного.
  6. Завершіть процедуру легкими поплескування подушечками пальців.

Робіть масаж живота щодня по 10-15 хвилин. Для кращого ковзання можна використовувати суміш з ароматичних масел з підтягуючим ефектом. Після сеансу обов'язково використовуйте крему з колагеном, еластином.

обгортання

обгортання

Харчова плівка є відмінним жиросжигателем. Для схуднення потрібно обмотати живіт на 40-60 хвилин і зайнятися яким-небудь видом фізичної активності. Підійде прибирання будинку, якщо протипоказаний спорт. Намотувати плівку потрібно 2-3 рази в тиждень. Перший результат з'являється після 9-12 процедур. Для прискорення ефекту робіть обгортання з кавою, медом, оцтом, гірчицею, глиною.

Домашні обгортання - безпечний і дієвий спосіб схуднення для молодих мам в декреті.

Операції і хірургічне втручання

Пластичні операції для позбавлення шкіри на животі проводяться не раніше, ніж через півроку і обов'язково після завершення лактації.

Операції, які допомагають відновити жінці колишню форму:

  • Абдомінопластика (підтяжка живота).

Операція відновлює контур живота і робить пропорції точеними. Вдаються до процедури, коли на місці нижнього преса накопичується багато жиру і шкіри. Втручання прибирає шрами і рубці, що з'явилося після кесаревого розтину.

  • Мастопексия (корекція форми грудей).

Виправляє деформації молочних залоз. Операція візуально підтягує груди, робить її пружною і округлої.

Процедура спрямована на видалення жирового прошарку з усього тіла, а не тільки з області живота. Переваги: ​​швидке відновлення і схуднення. Недоліки: можливе відвисання шкіри, а значить доведеться використовувати ще і абдомінопластику.

таблетки

Вживати таблетки спеціально для схуднення живота слід тільки після консультації у лікаря. Вдаватися до способу протипоказано годуючим мамам. Безпечним препаратом для зниження ваги вважається Ксеникал. Таблетки ефективні, але дорогі. Випускається у формі капсул, ціна - 2100 рублів. Активною речовиною в складі вважається ліпаза - травний фермент, сприяє розщепленню жирів і усунення почуття голоду.

Проконсультуйтеся з дієтологом перед початком курсу. Таблетки є медичним препаратом і виписуються людям, що страждають ожирінням. Дешеві аналоги: ксеналтен, орсотен і орсотен слим.

Стаття перевірена редакцією

Чому одні жінки за 1-2 місяці після пологів повертаються в колишню форму, а інші роками не можуть схуднути і надати шкірі еластичність?