Полезные материалы

Як відновити і зберегти зір

Сучасні технології розвиваються так стрімко, що ми й не помітили як комп'ютер став невід'ємною частиною нашого життя

Сучасні технології розвиваються так стрімко, що ми й не помітили як комп'ютер став невід'ємною частиною нашого життя. Штука це дійсно дуже корисна в усіх відношеннях, через інтернет скоро можна буде робити буквально все. Єдиний недолік життєдіяльності за комп'ютером цей вплив, і не зовсім корисне, на здоров'я.

Про всіляке електромагнітне випромінювання ми давно чули, але як то матеріально це відчути досить непросто. А ось вплив на зір встигли випробувати на собі багато. Багатогодинні пильнування за комп'ютером призводять до того, що очі втомлюються і гострота зору падає.

Всі ми влаштовані приблизно однаково, розраховуємо на авось. Поки здоров'я не підводить все добре, якщо починає пустувати сподіваємося що пронесе, ну а коли притисне, буває, що вже пізно пити Боржомі.

Щоб не доводити справу до біди треба проводити профілактику свого організму. Для того, щоб зір залишалося в тонусі довгі роки необхідно також проводити щоденні профілактичні дії. Кілька нехитрих вправ дозволять не тільки зберегти, але і підкоригувати вже зіпсоване зір. У очей існують свої м'язи, які як і інші м'язи вимагають тренування, і якщо їх не навантажувати це призводить до їх в'ялості, а це прямий шлях до короткозорості або далекозорості, а може і до ще більш серйозних захворювань.

Отже перейдемо до вправ. Виконувати їх треба без фанатизму, інакше зайве навантаження може привести до хворобливих відчуттів і крім шкоди нічого не дасть. Комплекс вправ рекомендується робити три рази в день перед їжею. Голова при виконанні вправ повинна залишатися нерухомою і всі маніпуляції проводяться очима. Між вправами необхідно часто моргати, але не жмуритися. Не дарма в народі кажуть, що треба прогавив, щоб краще бачити. Як відновити зір і зберегти:

Вправа 1: Піднімаємо очі вгору, потім опускаємо вниз, повторюємо кілька разів, для початку три чотири.

Вправа 2: Переміщаємо погляд вліво, потім вправо, повторюємо кілька разів.

Вправа 3: Малюємо квадрат або прямокутник кілька разів за годинниковою стрілкою, потім робимо те ж саме але проти годинникової стрілки.

Вправа 4: Переміщаємо погляд по одній діагоналі попереднього прямокутника або квадрата кілька разів в одну і іншу сторону, потім переходимо на іншу діагональ і проробляємо теж саме.

Вправа 5: Представляємо циферблат годинника і робимо кілька кіл за годинниковою стрілкою, потім все те ж саме, але проти годинникової стрілки.

Вправа 6: Ця вправа називається змійка. Починаємо зліва піднімаємося вгору, опускаємося вниз, поступово просуваючись вправо, потім все повторюємо в зворотну сторону і так кілька разів.

Ось такий простий комплекс вправ дозволить Вам відновити і підтримувати свій зір в нормальному стані.

Ще одна вправа, яке дозволяє розслабити очні м'язи, називається пальминг. Долоні розтираються, щоб вони були теплими, пальці однієї руки накладаються на пальці іншої під кутом дев'яносто градусів, і цю конструкцію використовуємо як окуляри, пальці повинні бути щільно притиснуті один до одного і розташовуються на лобі, при відкритті очей має бути темно, тобто світло не повинен проникати. Цю вправу можна виконувати без обмежень скільки завгодно довго.

Завдяки цим вправам, ви можете зберегти і відновити свій зір. Постійно використовуйте ці вправи і зовсім скоро ви відчуєте, що очі не так втомлюються і гострота зору не падає.

Будьте здорові!

Світлана, www.vitamarg.com

Якщо в текстовому варіанті не зрозуміло як робити вправи, можете подивитися відео Жданова: