Полезные материалы

Сучасні методики нарощування зубів

  1. Нарощування зубів за допомогою композитних фотополімерів
  2. Нарощування зубів з використанням коронок
  3. Люмініри і вініри

В арсеналі естетичної стоматології є великий арсенал методик для нарощування і відновлення зубів. Це нарощування зубів за допомогою композитних матеріалів, а також установки коронок, вінірів та Люмініри В арсеналі естетичної стоматології є великий арсенал методик для нарощування і відновлення зубів

Коли на зміну молочним приходять корінні зуби, процес оновлення закінчується, і людина далі живе з цим єдиним «набором» все життя. Однак зуби можуть з часом руйнуватися внаслідок безлічі причин, починаючи з травм або стоматологічних захворювань, і закінчуючи недостатньою гігієною ротової порожнини. Тому послуги з відновлення зубів були завжди затребувані, і сучасна стоматологія продовжує розробляти все нові і нові ефективні методики. Однією з таких методик є процедура нарощування, що дозволяє практично повністю відновлювати не тільки функціональність, але і зовнішній вигляд зубів. Розглянемо різні способи, за допомогою яких реставрують передні і жувальні зуби.

Нарощування зубів за допомогою композитних фотополімерів

Будь-яка дійсно сучасна клініка естетичної стоматології активно використовує композитні матеріали. Метод нарощування за допомогою фотоотверждаемих полімерів оптимально підходить у випадках, якщо на зубах з'явилися відколи й тріщини в результаті травм або з інших причин. Крім того, композити дозволяють відновлювати функціональність і зовнішній вигляд зубів тоді, коли вони піддалися стирання. Особливо це актуально для людей, що мають неправильний прикус.

Нарощування передніх зубів

Відколи й каріозні поразки на передніх зубах несуть не тільки проблеми фізіологічного порядку, а й масу неприємних емоцій. Адже некрасиві передні зуби можуть настільки зіпсувати зовнішній вигляд, що людина починає соромитися своєї посмішки. Однак за допомогою композитних матеріалів ця проблема вирішується швидко і ефективно: можна наростити будь передній зуб до колишніх розмірів. Причому, досвідчений стоматолог повторить не тільки форму зуба з імітацією борозенок, а й точно підбере колір емалі сусідніх зубів, що зробить відреставрований зуб не відрізнятись від інших.

Відбувається дана процедура наступним чином. На попередньо підготовлену поверхню зуба наносять композитний матеріал, який остаточно твердне тільки під світлом спеціальної лампи. Після цього стоматолог поступово відновлює форму пошкодженого зуба, приділяючи особливу увагу місцям з'єднання емалі і композиту. Після остаточного затвердіння полімер набуває високу міцність, яку можна порівняти з міцністю натурального зуба, і тому може прослужити не один рік. При правильному виконанні процесу відновлення, місця з'єднання зуба і композиту є невиразними. Єдине обмеження: навколо зони реставрації по всьому периметру повинна розташовуватися здорова емаль. Це необхідно, щоб виключити можливість проникнення хвороботворних мікробів.

До особливостей даної методики можна віднести обмежений термін служби композитного матеріалу, тому приблизно через 7-10 років може знадобитися нова процедура. Також доведеться пам'ятати, що полімер є кілька більш пористим матеріалом, в порівнянні з природною зубної емаллю. Це означає, що в перший час після процедури нарощування бажано буде відмовитися від використання їжі та напоїв, що містять фарбувальні пігменти. Також приблизно раз на півроку коштує виконувати професійну гігієну, особливу увагу при цьому приділяючи реставрувати зубах.

Нарощування жувальних зубів

Причиною руйнування жувальних зубів найчастіше стає карієс. У процесі його лікування нерідко утворюються великі порожнини, які заповнюються потім стоматологом за допомогою пломбувальних матеріалів. Бувають ситуації, коли від зуба залишаються лише тонкі стінки, а іноді відсутні і вони. І це суттєво ускладнює подальший процес відновлення зубів.

Сучасна стоматологія все частіше схиляється до використання зубозберігаючих методів. У той час як раніше здоровий зубної корінь без коронки просто видаляли, щоб потім поставити мостовідний протез, в даний час стоматологи вважають за краще зберегти корінь і наростити коронковую частина. Для цього використовуються методика стоматологічних вкладок, яку можна назвати сучасною альтернативою пломбування.

Перевагою даного способу є підвищена адгезія до зубних тканин, а також відсутність усадки за обсягом, характерною для традиційних пломб. У деяких випадках композитний матеріал пошарово нарощують на металевий штифт, встановлений безпосередньо в кореневий канал. Однак в останні роки стоматологи все частіше відмовляються від установки таких штифтів, оскільки навколо них може утворюватися карієс, що в подальшому часом призводить до втрати зуба.

Нарощування зубів з використанням коронок

Коронки вже багато років застосовуються в практиці відновлення зубів. Це ефективний спосіб наростити зламаний або сильно пошкоджений зуб. Причому, нарощуються даними способом не тільки передні, але і жувальні зуби. Наприклад, коли після лікування карієсу залишилася велика порожнина, яку неможливо запломбувати. Коронки вважаються хорошим способом нарощування зуба у випадках, якщо відсутній більше 70% його коронкової частини.

Найбільш активно в сучасній стоматології використовуються коронки з кераміки або металокераміки. Процес відновлення зуба реалізується в 2 прийоми. Спочатку стоматолог готує зуб (обточує стінки і прибирає уражені елементи), після чого знімає зліпок, необхідний для виготовлення коронки. Друга процедура включає в себе примірку і установку коронки. Завдяки властивостям сучасної кераміки, дана методика дозволяє підібрати необхідну фактуру і відтінок емалі таким чином, що відновлений зуб практично не відрізняється зовні від сусідніх.

Люмініри і вініри

Нарощування зубів за допомогою установки тонких зубних накладок стає все більш популярним. І це незважаючи на те, що поставити люмініри або вініри на зуби коштує недешево, в порівнянні з іншими способами реставрації зубів. Однак естетичний ефект виходить просто приголомшливий, практично завжди перевершує очікування.

Винирами або Люмініри називають тонкі пластинки, що прикріплюються до зовнішньої поверхні передніх зубів. Пластинки непомітні, але при цьому чудово імітують колір і прозорість природної зубної емалі. Вініри виготовляються з кераміки або композиту, люмініри - з кераміки. установка Люмініри зазвичай простіше: володіючи мінімальною товщиною, вони рідко вимагають при установці препарування зубів. Вініри, в свою чергу, є більш привабливим вибором, якщо необхідно позбутися від збільшених проміжків між зубами. У нарощування зубів за допомогою вінірів і Люмініри теж є свої плюси і мінуси, тому остаточне рішення завжди повинен приймати професійний стоматолог.