Полезные материалы

Шкода і користь кави: вплив на судини серця і на інші системи організму

  1. Відео про трьох приводи випити кави
  2. Звідки ж узявся підбадьорливий напій
  3. Кава: шкода чи користь?
  4. Позитивна дія ароматного напою
  5. Негативні якості кави
  6. По секрету

Кава - це той напій, який п'ють майже всі Кава - це той напій, який п'ють майже всі. Якщо хтось обмежується однією чашкою вранці, то деякі настільки до нього звикають, що не можуть почати нормально працювати поки не вип'ють чашку міцного гарячого напою. Величезний вибір сортів кави породив справжню кавоманів. Складно знайти продукт, який викликає стільки суперечок у медиків, дієтологів і споживачів.

Відео про трьох приводи випити кави

до змісту ↑

Звідки ж узявся підбадьорливий напій

На жаль, нікому достеменно невідомо, звідки ж взявся цей напій. Існує легенда, що ефіопський пастух помітив, як його кози поводяться збуджено ночами. Причину нез'ясовного поведінки він знайшов в харчуванні тварин. На пасовищі кози їли листя і плоди кавового дерева. Про дивну впливі рослини на стадо він розповів настоятелю монастиря. Монах вирішив спробувати на собі дію незвичайної рослини, чим і був вражений. Пізніше напій з плодів кавового дерева давали іншим монахам, якщо потерпілі засинали під час нічних молебнів. Всі були вражені тим, як напій швидко знімає втому і додає сили. Згодом в монастирі навчилися обсмажувати і молоти зерна для отримання більш насиченого аромату кави.

Відкриття датується приблизно 850 р н Відкриття датується приблизно 850 р н.е., але напій так і був відомий лише у вузьких колах. Тільки з часом кави набуло популярності. У Ємені з плодів кавового дерева готували напій кішр - білий єменський кави.

В XІ столітті ефіопи були вигнані з Аравійського півострова. Араби, правлячі в той час, перейняли культуру ефіопів, кухню, в т.ч. і звичку пити каву. Але араби змінили спосіб приготування напою. Кавові зерна спочатку давились, а потім змішувалися з молоком і тваринним жиром. Отримана маса скручувалась в кульки, які вони вживали як загальнозміцнюючий засіб. Особливо затребуваним цей продукт був вчасно виснажливих походів, так як миттєво надавав сил і знімав сон. У XІI ст. араби почали готувати напій, а ще через століття - сушити і подрібнювати кавові плоди, отримуючи порошок. Порошок заливали окропом, а в нього додавали прянощі: корицю, імбир та ін.

Поступово кава стала популярно у всьому світі. Цікаво, що в 1511 році його намагалися заборонити. У Мецці (Саудівська Аравія), губернатор порахував, що кава змінює свідомість людей, що може бути загрозою для його влади. Мекканці були шоковані подібним рішенням і поскаржилися султану, який зняв заборону на каву, проголосивши його «священним напоєм».

Ви коли-небудь намагалися позбутися від зайвої ваги? Судячи з того, що ви читаєте ці рядки - перемога була не на вашому боці.

Нещодавно вийшов випуск передачі "Контрольна закупівля" на Першому каналі, в якій з'ясовували, які продукти для схуднення дійсно працюють, а які використовувати просто небезпечно. Під приціл потрапили: ягоди годжі, зелена кава, Турбослім та інші суперпродукти. Дізнатися, які засоби не пройшли перевірку, можна в наступній статті. Читати статтю >>

Сьогодні ж ведеться чимало суперечок про каву. Після одних з перших досліджень властивостей «священного напою» існувала думка, що кава корисна для чоловіків, але небезпечний для жінок. З розвитком медицини стали проводити нові дослідження. Результати і досліди суперечили один одному. Сьогодні не можна чітко сказати, шкідливий або корисний кави. У ньому багато «за», але є й чимало «проти».

до змісту ↑

Кава: шкода чи користь?

до змісту ↑

Позитивна дія ароматного напою

Американські медики провели дослідження, в якому брало участь майже 130 тис. Осіб, що п'ють алкоголь. Були оприлюднені результати дослідження: у людей, що випивають 2-3 чашки кави на добу, ризик розвитку такого захворювання, як цироз печінки був знижений на 40%, а у тих, хто випивав більше чотирьох чашок - на 80%. Таким чином, кава перешкоджає розвитку цирозу печінки. А японські медики знайшли в каві антиоксиданти, які вдвічі скорочують ризик розвитку раку печінки.

Вчені Гарвардського університету з'ясували, що вживаючи 2 чашки кави в день можна скоротити ризик утворення каменів в жовчному міхурі на 30% Вчені Гарвардського університету з'ясували, що вживаючи 2 чашки кави в день можна скоротити ризик утворення каменів в жовчному міхурі на 30%. 3-4 чашки «священного напою» за властивостями рівні 6-7 чашкам зеленого чаю, і допоможуть запобігти розвитку діабету. А ось уже маючи це захворювання краще обмежити вживання кави.

Існує багато розбіжностей з приводу впливу кави на судини. Грецькі медики і науковці стверджують, що у людей, що вживають щодня 2 чашки кави, в літньому віці більш еластичні кровоносні судини. Це результати проведеного експерименту, в якому брали участь кавомани у віці понад 65 років. Але, в той же час, інша група дослідників розділила цю думку, стверджуючи, чим більше людина п'є каву, тим вище у неї ризик розвитку гіпертонії, інсультів і інфарктів.

Цікаві дані були озвучені в Стокгольмі на конгресі товариства кардіології. Група дослідників стверджує, що 1-2 чашки кави в день зберігають еластичність кровоносних судин навіть у людей з підвищеним кровоносних тиском.

Дослідники Мадридського університету знайшли інше пояснення розвитку атеросклерозу і підвищеного тиску. Зазвичай люди, які п'ють багато кави, мають багато шкідливих звичок, ведуть нездоровий спосіб життя: багато курять, не приділяють час фізичним вправам.

загрузка ...

Цікаве впливає кава на систему травлення. Іноді люди інтуїтивно тягнуться до чашки ранкової кави, як тільки у них намічаються захворювання травного тракту. Кава здатна розгладити м'язи жовчних проток, стимулює виділення шлункового соку. Існує думка, що кава - одна з причин гастриту. Однак свіжозаварений кави не робить згубний вплив на шлунок. Крім того, кава можна адже пити перед прийомом їжі, щоб він швидше перетравився. А чашка кави з бананом зведе до мінімуму дратівливе його дію на слизову шлунка. Кава сприяє поліпшенню травлення. Кофеїн рефлекторно підсилює виділення шлункового соку, тому їжа краще перетравлюється.

до змісту ↑

Негативні якості кави

А що ж стверджують противники ароматного напою А що ж стверджують противники ароматного напою? Дослідники відзначають, що любителі кави можуть страждати на захворювання сечової системи. Справа в тому, що кава властивий сечогінний ефект. 3-4 чашки кави в день негативно позначаються на роботі нирок, що може спричинити за собою розвиток різних захворювань. Оптимальне рішення для любителів кави в цьому випадку - пити більше води. Ідеальним варіантом вважається на 1 чашку кави випивати 1 стакан води.

Кава сприяє «вимиванню» корисних мікроелементів з організму. Незважаючи на те, що в зернах кави міститься чимало елементів, він вимиває з організму натрій, магній, калій і кальцій. Для зниження цього негативного впливу медики і дієтологи рекомендують пити каву з сиром або ж з'їсти трохи мигдалю, що містить фосфор, залізо, калій і кальцій.

По секрету

Ви коли-небудь намагалися позбутися від зайвої ваги? Судячи з того, що ви читаєте ці рядки - перемога була не на вашому боці.

Нещодавно вийшов випуск передачі "Контрольна закупівля" на Першому каналі, в якій з'ясовували, які продукти для схуднення дійсно працюють, а які використовувати просто небезпечно. Під приціл потрапили: ягоди годжі, зелена кава, Турбослім та інші суперпродукти. Дізнатися, які засоби не пройшли перевірку, можна в наступній статті. Читати статтю >>

загрузка ...


Ви коли-небудь намагалися позбутися від зайвої ваги?