Полезные материалы

KharkivAVIAfest-2018 - авіаційний фестиваль в Коротичі

KharkivAVIAfest відбувся на аеродромі «Коротич» 5-й раз поспіль і вже завоював статус візитної картки нашого регіону - на авіаційне свято, який пройшов 8 і 9 вересня, до Харкова з'їхалися гості з усієї України. За два дні захід відвідали 17 000 чоловік

Льотна програма, в якій взяли участь літаки і вертольоти Ан-2-100, Ан-2, Мі-8МСБ, Мі-2МСБ, Су-31, Як-52, Як-18Т, Lancair Legacy L2K, поршневий літак аматорської конструкції F- 15f, Socata, Ан-28, ХАЗ-30. вертоліт AS-350, Л-29, вертоліт АК1-3, Аеропракт-40, Cirrus SR22 і інші, почалася з параду учасників. Всі пілоти, на чолі з трійкою Л-29 "Дельфін", привітали глядачів, пройшовши ладом в небі. В силу погодних умов вітання парашутистів з прапорами стало можливим тільки в другій день свята.

Нововведенням планової таблиці став індивідуальний пілотаж Lancair Legacy L2K, поршневого літака аматорської конструкції F-15f, вертольоти AS-350.

Видовищним виступом стало перше за всю історію фестивалів спільне поява в небі спортивного Су-31 і двох навчально-тренувальних Як-52.

А довгоочікуваної родзинкою став уже традиційний прохід винищувача Су-27 ВПС України, який дивував глядачів фігурами вищого пілотажу.

Дмитро Хапілін

Під час церемонії урочистого відкриття фестивалю керівник аероклубу Сергій Філатов привітав екіпаж Ан-2-100 - льотчиків випробувачів ДП "Антонов" Сергія Тарасюка і Валерія Єпанчінцева, і вручив їм дипломи Міжнародної федерації повітроплавання FAI за встановлені рекорди в класі C-1.

Пілотами вперше в Україні на KharkivAVIAfest-2018 був представлений глядачам Ан-2-100 - новий варіант Ан-2 - легкий одномоторний транспортний літак з турбогвинтовим двигуном МС-14 спільної розробки державного підприємства "Антонов" і АТ «Мотор Січ».

Сюрпризом для глядачів і окрасою фестивалю стала поява новітнього двомісного однодвігательний літака Аеропракт-40 з двигуном Rotax, створеного спеціально до 16-му чемпіонату світу зі спорту надлегкої авіації українським авіаконструктором і пілотом Юрієм Яковлєвим. Екіпаж, у якому Яковлєв виступив разом з сином, здобув перемогу на Чемпіонаті світу з надлегкої авіації . 16-й Чемпіонат світу по спорту СЛА проходив з 8 по 18 серпня в м Надьканіжа, Угорщина. Український екіпаж літав в класі двомісних надлегких літаків.

Спільний прохід Ан-28 + 2 Л29 - ще один експеримент в тренувальних польотах льотчиків Харківського аероклубу і пілотів ДП «Антонов». Глядачі змогли оцінити не тільки злагоджену формацію, а й складну фігуру для даного типу ПС, виконану на турбогвинтовому Ан-28.

Перший досвід співпраці в створенні фестивального номера з представниками ГСЧС України став справжнім успіхом фестивалю - гості збіглися подивитися, як спеціальні сили і засоби ГСЧС виконують заходи по гасінню повітряного судна і запобігання розвитку пожежі - організаціями була відпрацьована імітація гасіння вертольота Мі-2 при його вимушеній посадці і виникненні пожежі в повітрі.

Вперше на Фестивалі гості спостерігали видовищний номер - змагання наземного засобу і повітряного: авто-вертолітний слалом в рамках KharkivAVIAfest-2018 виконали вихованець клубу «Лідер», п'ятикратний Чемпіон України з автомобільного кросу в класах баггі 1600 і супер-баггі Тарас Максимов і військовий льотчик 1 класу, полковник запасу, який опанував більше 30 типів авіаційної техніки - Віктор Томілін на вертольоті АК1-3.

В рамках KharkivAVIAfest-2018 відбувся парашутний проект «Харківський калейдоскоп». Спортсмени-парашутисти у вільному падінні збирали і перебудовували великі формації, а глядачі могли милуватися показовими приземлення скайдайверів.

KharkivAVIAfest відбувся на аеродромі «Коротич» 5-й раз поспіль і вже завоював статус візитної картки нашого регіону - на авіаційне свято, який пройшов 8 і 9 вересня, до Харкова з'їхалися гості з усієї України

Організація і проведення авіаційного фестивалю виконані на високому професійному рівні всього особового складу аероклубу, що своїми відгуками підтвердили наші гості.

KharkivAVIAfest - 2018 - це територія свободи, радості і знань! В рамках фестивалю для гостей передбачена не тільки насичена пілотажна програма, а й яскраві і захоплюючі розваги на землі.

Численні виставки, арт-простір, тематичні фото-зони, ігри, майстер-класи, конкурси на сцені з призами, активності, фуд-корт і приємна музика, а ще - традиційний розіграш польотів на літаках Ан-2, ХАЗ-30, і головний приз - політ на реактивному літаку Л-29 створювали дружню приємну атмосферу, незважаючи на примхи погоди в другій день фестивалю.

Для гостей KharkivAVIAfest-2018 виступили танцюристи Федерації «Національна Танцювальна Ліга» з показовим шоу - танці «Вальс» та «Ча-ча-ча»! Таким чином вихованці танцювальної студії привітали інших талановитих хлопців - фіналістів, лауреатів та переможців конкурсу дитячого малюнка "Наше мирне небо" , Який став невід'ємною частиною KharkivAVIAfest.

Національний аерокосмічний університет ім. Н.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» в рамках фестивалю представив тематичну експозицію власних технічних розробок і демонстраційного обладнання.

Відвідувачі побачили моделі літальних апаратів різного призначення для продувки в аеродинамічних трубах; модель літака Су-27; безпілотники «Воробей» і «Югнефтегазразведка»; 3-Д моделі перспективних винищувачів УТС і УБС; зразки робототехнічних розробок ХАІ; авіамоделі різних класів і багато іншого.

Уже традиційно популярно працював майданчик з навчальною технікою ППО Харківського Університету Повітряних Сил. Серед зразків була представлена ​​23-мм зенітна установка ЗУ-23, переносний зенітний ракетний комплекс ПЗРК "Голка", військовий зенітний ракетний комплекс "Оса-АКМ», зенітна ракетна система «ТОР», зенітний ракетний комплекс середньої дальності системи С-300ПС, радіолокаційна станція «Малахіт», зенітний ракетний комплекс малої дальності «БУК-М1».

Співпраця з ГСЧС показало спільний результат просвітницької роботи: локацію рятувальників облюбували діти і фахівці показували гостям свята особливості проведення рятувальних операцій знешкодження вибухонебезпечних предметів. Продемонстрували пожежні машини та автоцистерни, автодрабину, піротехнічні авто, автомобіль радіаційної та хімічної розвідки, пристосування для гасіння, а також провели роз'яснювальні роботи щодо дотримання правил особистої безпеки при виявленні дивних предметів.

Полюбився усіма майданчик - ретро-зона клубу «Самохід» в цьому році розширено! Кожен бажаючий зміг зануритися в атмосферу першої половини минулого століття, проїхавшись на ретро-авто або зробивши холості постріли зі зброї, а також ознайомившись з інтер'єрами диспетчерських пунктів Другої світової війни. KharkivAVIAfest-2018 традиційно представив гостям експозицію нових і сучасних автомобілів і надав можливість протестувати вподобану машину в польових умовах.

Колектив Харківського аероклубу дякує всім гостей нашого аеродрому «Коротич», що були з нами і запрошуємо в гості в новому сезоні! Ми приготуємо для вас безліч різноманітних цікавих проектів, а наші пілоти і парашутисти будуть дивувати вас і знайомити з небом!

ФЕСТИВАЛЬ - 2019 відбудеться на аеродромі «Коротич» 31 серпня і 1 вересня!