Полезные материалы

Міфи чи історія олімпійських ігор для дітей

Відомо, що олімпійські ігри вперше з'явилися в Стародавній Греції, але точної дати, коли це сталося, досі невідомо Відомо, що олімпійські ігри вперше з'явилися в Стародавній Греції, але точної дати, коли це сталося, досі невідомо. Існує кілька легенд, які пропонують кілька різних версій походження перших олімпіад. Вони досить цікаві і цікаві для дорослих людей. Але найпопулярніші міфи або історія олімпійських ігор для дітей будуть не менш пізнавальними, ніж казки та оповідання, адже вони теж сприяють загальному розвитку дошкільників.

Історія олімпійських ігор для дітей

Згідно з грецьким міфам на землі існувало час, коли люди, титани і боги жили поруч і їх життєві шляхи часто перетиналися. Я спробую розповісти про трьох легендах, герої яких організували перші олімпійські ігри. Вважаю, що дітям про олімпіаду треба знати і історичні дані теж.

1.В стародавні часи правителем Землі і Неба був Титан Кронос. Оскільки йому передбачили загибель від руки власного дитини, він від страху за своє життя і влада кожного новонародженого немовляти забирав у своєї дружини і ковтав його. До речі, серед них, кого спіткала така доля, були Деметра, Гера і Посейдон. Своє шосте немовля Зевса мати сховала на острові Крит, довіривши його охорони п'ятьом братам з Іди.

Ці воїни-курети віддано захищали малюка, заглушаючи його плач ударами по щитах, щоб його не почув Кронос. Старшого брата звали Геракл Ідейської. Саме він у вільний час придумав змагатися з братами з бігу, щоб тримають себе у формі, і вважається засновником перших олімпійських ігор. Геракл став переможцем і увійшов в історію назавжди. Але не варто плутати його з іншим Гераклом, який народився набагато пізніше і зробив знаменитих 12 подвигів.

І п'ять олімпійських кілець беруть свій початок теж звідси, в честь п'ятьох братів.

2. Інша історія олімпійських ігор для дітей буде не менш цікавою і теж пов'язаної з богом Зевсом. Коли він виріс, то повернувся додому і змусив батька Кроноса всіх своїх дітей повернути. Йому вдалося не тільки звільнити своїх сестер і братів, а й перемогти батька, з яким він довго боровся в Олімпії. Після своєї перемоги над Титанами Зевс заснував Олімпійські ігри, де змагалися тільки боги. Першим переможцем став Аполлон.

Син Зевса і земної жінки Алкмени Геракл вважається теж творцем олімпійського руху. Після своїх подвигів в пам'ять про батька він влаштовує спортивні змагання, на яких оспівувалася краса людського тіла і духу, атлетична фігура і сила.

3.Третья історія олімпійських ігор для дітей залишиться в пам'яті тим, що вона пов'язана вже не з богами або напівбогом, а з земною людиною Пелоп. Я не буду зупинятися на моральності його вчинків, але скажу, сто заснував він олімпійські ігри в честь перемоги над злим царем в Олімпії, який погубив багатьох молодих людей під час змагань на колісницях. Справа в тому, що царю була передбачена загибель від свого зятя, ось він і стратив всіх тих, хто програв змагання.

Пелоп переміг царя і одружився з його донькою. Але своєю перемогою він зобов'язаний був не власним старанням і вмінням, а допомоги бога Посейдона і хитрою виверту дочки царя, яка закохалася в Пелопа і зрадила свого батька, замінивши втулки на колесах у візку. Але, не дивлячись на хитрість і обман, Пелоп увійшов в історію як переможець і організатор спортивних олімпійських змагань на колісницях.

Існує ще багато різних міфів і легенд, про які можна дізнатися з мультфільму. Так що приємного вам перегляду:

Які види спорту були на древніх олімпіадах

Давайте згадаємо, які спортивні дисципліни були першими. На знайдених при розкопках грецьких амфорах зображені змагаються атлети з бігу і на колісницях. Причому змагалися спортсмени з бігу по піску. Уявляєте, наскільки важко було бігати босоніж, провалюючись в пісок? Олімпійські ігри в давнину судив єдиний суддя Ефіт протягом 50 олімпіад. Це по скільки ж років жили в той час люди? Тільки через багато років в суддівстві з'явилося кілька людей.

Отже, першими дисциплінами стали біг і змагання на колісницях. Потім з'явилися кулачні бої з певними правилами. Все повинно було проходити чесно, удари суперники повинні були виконувати по черзі. Билися до тих пір, поки один з учасників бою не відмовлявся від поєдинку. Єдиним захистом служили ремінці на кистях рук з бичачої шкіри.

Дещо пізніше з'явилася боротьба. При цьому спортсмени змащували свої тіла оливковою олією, тому було дуже слизько боротися. Самим гармонійним видом спорту стало п'ятиборство: біг, стрибки в довжину, боротьба і метання списа і диска. Скачки верхом на конях давали право брати участь в іграх жінкам. Але не в якості учасниць, а як власниці скакунів. До цього моменту, в змаганнях брали участь тільки чоловіки.

У чому відмінності стародавніх олімпіад і сучасних

Існує величезна різниця між олімпійськими іграми давнини і сучасності. І справа зовсім не в тому, що раніше атлети виступали абсолютно оголеними, а зараз у гарній формі в кожному виді спорту, а в основних уявленнях сучасного світу.

1. Олімпійські ігри в давнину не передбачали ні естафети вогню, ні його запалювання взагалі. Все це з'явилося набагато пізніше і набуло певний сенс.

2. 2.На перших олімпіадах був один переможець. І ніяких інших місць взагалі не було. Це зараз придумали вже срібних і бронзових призерів, а в деяких видах спорту ведеться облік навіть до десятого місця.

3. Олимпионик, він же переможець проголошувався один і назавжди входив в історію олімпіади як герой, незалежно від того, які місця він отримував на наступних змаганнях. Дуже шкода, що сучасні олімпійські ігри, стали так далекі від цього.

4. Завжди в стародавні століття це був індивідуальний спорт, захоплення силою і хоробрістю людини, гармонією тіла і волі. Сучасні олімпійські ігри вітають командні заліки, незрозумілі підрахунки очок за медалі. Як можна взагалі порівнювати команди з одного-трьох чоловік з командою, у складі якої понад 200 учасників з медалям?

5. Стародавні атлети переможці отримували вінок і славу, що вважалося вищою нагородою. А сьогодні підраховують в грошовому еквіваленті медалі, фінансові нагороди призерам і учасникам. І якщо кілька років тому олімпійці ще пишалися орденами країни і скромним платнею, то зараз все перераховується в багатозначних цифрах зелененьких. І боротьба вже йде неабияка, з ризиком для здоров'я і життя. Тільки ось в ім'я чого? Не зовсім і не завжди зрозуміло.

Зовсім не хочеться вже згадувати проблеми з допінгом і закулісні інтриги. Якось зовсім вже не в'яжеться це з олімпійським рухом, чесністю, силою, доблестю і благородством. Розумію, що це вже не для дитячого сприйняття, але нікуди від цього не дітися.

Розумію, що це вже не для дитячого сприйняття, але нікуди від цього не дітися

У книзі «Здрастуй Олімпіада», якій я скористалася для створення статті, простою мовою викладена історія олімпійських ігор, для дітей в книжці з картинками і веселим провідником олімпійським Мишком-80 античні історії сприймаються легко і цікаво.

Я спеціально не описувала детально міфи і легенди давнини, а зробила лише натяки для батьків. Адже краще ніж мама і тато ніхто не знає, що цікаво маленькій дитині в даний момент. Так що дана стаття не готовий матеріал для конкретних занять, а лише поштовх для майбутніх спілкувань батьків зі своєю дитиною з користю і любов'ю.

Пропоную почати з перегляду мультфільму про олимпиониках - переможців древніх олімпіад.

При бажанні ви зможете знайти детальну інформацію в інтернеті, тим самим підвищите свою освіту. Знайдете нові і цікаві відомості для себе. І лише тоді зможете достойно і зацікавлене пояснити все про історію олімпіади хлопцям.

Напишіть, наскільки вам цікавою виявилася стаття. Ви можете залишити коментар, думки. При бажанні можете поділитися з друзями інформацією.

З повагою Зоя Білоусова

Немає схожих статей.

Уявляєте, наскільки важко було бігати босоніж, провалюючись в пісок?
Це по скільки ж років жили в той час люди?
Як можна взагалі порівнювати команди з одного-трьох чоловік з командою, у складі якої понад 200 учасників з медалям?
Тільки ось в ім'я чого?