Полезные материалы

Олімпійські ігри в давнину

  1. Передісторія Стародавні греки дуже велике значення надавали розвитку тіла. Спритність, сила і витривалість...
  2. Учасники
  3. висновок
  4. паралелі

Передісторія

Стародавні греки дуже велике значення надавали розвитку тіла. Спритність, сила і витривалість високо цінувалися. У давнину людям часто доводилося воювати. А щоб бути хорошим воїном, була потрібна витривалість і фізична сила.

Греки були дуже релігійні і вірили в те, що багато в чому результат битви залежить від волі богів, а не тільки від доброї підготовки. Віддавати славу богам, приносити їм жертви, влаштовувати в честь богів-покровителів пишні свята було традицією.

події

Олімпійські ігри - найзнаменитіші спортивні змагання Давньої Греції.

  • Присвячені вони були богу Зевсу.
  • Проводилися в місті Олімпія в Південній Греції.
  • Ігри проходили кожні 4 роки, тривали 5 днів.
  • На Олімпійські ігри з'їжджалися люди з усієї Греції.
  • На час ігор припинялися всі війни і оголошувався священний світ.

776 м до н.е. - перші в історії Олімпійські ігри.

Греки змагалися в:

  • бігу,
  • стрибках у довжину,
  • метанні диска,
  • метанні списа,
  • боротьбі,
  • гонках на колісницях,
  • бігу зі зброєю.

Як проходили змагання?

  • Атлети (учасники ігор) дуже ретельно готувалися.
  • Приймали участь тільки греки, тільки громадяни (не раби), тільки чоловіки.
  • Атлети виступали оголеними.
  • Обов'язковою перед змаганнями було жертвоприношення.
  • Переможців нагороджували оливковими гілками з Священної гаї.
  • Стати переможцем Олімпійських ігор було дуже почесно.

394 м - останні Олімпійські ігри давнини. Греція була в складі Римської імперії, і офіційною релігією в цей час стало християнство. Імператор Феодосій I заборонив Олімпійські ігри як язичницьке свято.

1896 г. - Олімпійські ігри відроджені і проходять до сих пір.

Учасники

Зевс - головний бог Стародавньої Греції.

Милон - знаменитий грецький атлет. Виграв на чотирьох Олімпійських іграх поспіль. Згідно з переказами сила його була така велика, що Милон міг підняти бика.

ПОЛІД - знаменитий грецький атлет. Міг утримати за колесо воза, запряжену четвіркою коней.

Феодосій I - римський імператор, який заборонив Олімпійські ігри і розгромив язичницькі храми.

висновок

Олімпійські ігри - велике свято для греків. Він поєднував і спортивні змагання, і поклоніння богу Зевсу. Це була подія, на честь якого жителі всієї Еллади могли зібратися разом, зупинити війни і спостерігати або брати участь в урочистих змаганнях. Слава Олімпійських ігор збереглася до наших днів завдяки відродженню ігор в XIX столітті .

паралелі

Олімпійські ігри не були єдиним спортивним святом греків. Були й інші ігри, присвячені іншим богам і проходили в інших містах. Другими за популярністю після Олімпійських ігор були Пифийские ігри, які проходили в місті Дельфи. Присвячені вони були богу Аполлону, приборкувач змія Пифона. Крім спортивних змагань, на Пифийских іграх змагалися музиканти і філософи.

Пифийские гри теж відроджені в сучасності. Зараз ці ігри називаються дельфійськими , На них проводяться конкурси та фестивалі музикантів, танцюристів, поетів і дизайнерів, виставки мистецтва.

Олімпійські ігри в життя стародавніх греків були настільки значним і грандіозною подією, що по ним навіть вели своє літочислення. На час ігор забувалися розбрати і чвари, припинялися війни, оголошувався загальний мир. Напевно, тому до цих пір олімпійських спортсменів називають посланцями миру.

За кілька місяців до початку змагань за всіма грецьким містам роз'їжджали посли, запрошуючи до участі в іграх бажаючих. За давніми законами взяти участь в іграх могли всі вільні греки, але наважувалися вступити в боротьбу тільки найсильніші. Юнаки та чоловіки роками готували себе до змагань, а от жінкам брати участь в іграх було заборонено.

Один раз в чотири роки, в середині літа, в Олімпію (рис. 1) стікалися натовпу людей. Більшість змагань проходило на стадіоні, який мав довгасту форму. З одного боку він примикав до підніжжя пагорба. Місць для сидіння глядачів не було. Глядачі стояли, сиділи або лежали на пагорбі, а також на насипах, обкладених дерном. Плату за відвідування стадіону не брали.

Рис. 1. Олімпія ( джерело )

У перший день всі спортсмени приносили жертву богам, клялися боротися чесно і не користуватися забороненими прийомами. Судді давали клятву чесно судити спортсменів, виносити справедливе рішення.

Наступні дні були присвячені змагань з різних видів спорту. Багато змагання проходили під музику.

Починали бігуни (рис. 2). Учасники змагань по команді «Зайняти місце нога до ноги!» - ставали на свої місця на доріжці. Якщо один їх атлетів зривався з місця до сигналу, суддя карав його батогом.

Якщо один їх атлетів зривався з місця до сигналу, суддя карав його батогом

Рис. 2. Біг ( джерело )

Про швидкість бігунів складали легенди. Розповідали, що був бігун, якого бачили тільки на старті і фініші, як він втік всю дистанцію ніхто не бачив, настільки швидко він швидко втік. Інший бігун міг обігнати зайця, а третій втік так, що на доріжці не залишав слідів.

При стрибку в довжину для посилення поштовху, атлети використовували кам'яні або свинцеві гирі. У момент відштовхування, стрибун викидав руки з гирями спочатку вперед, а потім різко назад.

На біговій доріжці влаштовували змагання з метання диска і списа. Диски були кам'яними або бронзовими, найбільші важили не більше 5 кг.

Найулюбленішим видом змагань була боротьба (рис. 3). Борці широко використовували підніжку захоплення рук і шиї. Щоб легше було впоратися з противником, його спочатку намагалися вивалити в пилу, щоб тіло, змащене оливковою олією, стало менше слизьким. Для перемоги потрібно, щоб противник тричі торкнувся землі обома лопатками.

Для перемоги потрібно, щоб противник тричі торкнувся землі обома лопатками

Рис. 3. Боротьба ( джерело )

Крім п'ятиборства влаштовували кінні змагання, які проходили на іподромі. За сигналом труби візника махали бичами і колісниці спрямовувалися вперед. Вони повинні були зробити 12 кіл (близько 13 км). Найнебезпечнішим були ті місця, де було потрібно обігнути поворотний стовп. Нерідко коні ставали на диби, так як при повороті сонце починало світити їм в морди і вони лякалися, тому іноді скачки закінчувалися загибеллю колесничих. Не завжди власник коней сам ними керував, найчастіше це робили його слуги, але перемога присуджувалася господареві коней.

В останній день ігор, перед храмом Зевса ставили стіл з золота і слонової кістки. На ньому лежали вінки з священного оливкового дерева. Переможці по черзі підходили до головного судді, який покладав на їхні голови вінки. В цей час глашатай називав ім'я атлета і його рідне місто. Потім переможці проходили почесне коло, а глядачі кричали: «Слава, слава переможцям!»

Коли переможець повертався додому, всі жителі виходили йому назустріч. Атлет в пурпурової одязі підходив до головного храму і приносив свій вінок в дар богам. Переможцю Олімпійських ігор ставили статую, йому надавали почесні місця в театрі, до кінця життя його годували за громадський рахунок.

Найбільшою славою користувався Милон (рис. 4). З дитячих років він носив на плечах теля і повторював цю вправу щодня. У 540 р. До н.е. е. Милон переміг в змаганнях хлопчиків-борців на Олімпійських іграх, він залишався непереможним борцем протягом тридцяти років. Зазвичай Милон сокрушал противника, обрушився на нього вагою свого тіла. Одного разу ніхто не наважувався виступити проти Милона, і він отримав перемогу без боротьби. Прямуючи до суддів за вінком, атлет послизнувся і впав на рівному місці. Глядачі почали вимагати не давати вінка атлету, який падає на землю без противника. Але Милон гордо відповів, що він впав тільки один раз і дуже хоче бачити того, хто зможе кинути його в другій і третій раз (ураження зараховували при триразовому падінні борця на землю). Охочих це зробити не знайшлося. Розповідали найдивовижніші історії про силу Милона. Коли він навчався в школі, то в кімнаті, де відбувалися заняття, раптово звалилася колона. Милон тримав на своїх руках перекриття до тих пір, поки все не покинули будинок, і сам вибіг останнім. Він часто демонстрував силу: намотавши на голову волові жили і стримавши дихання, Милон розривав їх напругою м'язів. Коли Милон ставав на бронзовий метальний диск, политий оливковою олією, нікому не вдавалося зіштовхнути його з місця. Навіть смерть Милона була незвичайною. Будучи глибоким стариком, він виявив бажання розірвати руками пень, який клинами не могли розрубати дроворуби. Але пень защеміло йому руку, і вночі він став здобиччю вовків.

Але пень защеміло йому руку, і вночі він став здобиччю вовків

Рис. 4. Милон ( джерело )

У V ст. до н. е. прославився Фіаген. Коли йому було дев'ять років, він підняв на плече вподобану йому бронзову статую, що стояла на ринковій площі, і забрав до себе додому. Фіагена змусили статую віднести на колишнє місце, а чутка про його силі поширилася по всій Елладі. За своє життя на різних змаганнях він заробляючи 1400 переможних вінків.

Слава про Олімпійські ігри і видатних атлетів пережила століття.

Список літератури

  1. А.А. Вигасин, Г.І. Годер, І.С. Свенцицкая. Історія Стародавнього світу. 5 клас - М .: Просвещение, 2006.
  2. Немирівський А.І. Книга для читання з історії стародавнього світу. - М .: Просвещение, 1991.

Додаткові рекомендовані посилання на ресурси мережі Інтернет

  1. Home-edu.ru ( джерело )
  2. Zdorovosport.ru ( джерело )
  3. Dic.academic.ru ( джерело )
  4. Greece78-3.narod.ru ( джерело )

Домашнє завдання

  1. Які умови повинні були дотримуватися жителі Еллади під час проведення Олімпійських ігор?
  2. Які спортивні змагання входили в програму Олімпійських ігор давнини?
  3. Хто міг брати участь в Олімпійських іграх?
  4. Які нагороди і почесті очікували переможців Олімпійських ігор?
Як проходили змагання?
Які спортивні змагання входили в програму Олімпійських ігор давнини?
Хто міг брати участь в Олімпійських іграх?
Які нагороди і почесті очікували переможців Олімпійських ігор?