Полезные материалы

Як правильно визначити біологічний вік людини?

  1. Оцінка біологічного віку
  2. Біологічний вік. Як обчислити?

Можливо, ви помічали таку закономірність: люди одного фізіологічного віку можуть сильно відрізнятися за станом здоров'я, на ступінь розвитку і старіння організму істотно впливають фактори навколишнього і середовища і підтримуваний спосіб життя.

Іноді можна спостерігати факт передчасного старіння: люди середнього і старшого віку не відчувають себе повністю здоровими, навіть не дивлячись на відсутність будь-яких серйозних захворювань. Вони продовжують на емоційному рівні відчувати себе молодими і активними, все так же здраво і глибоко сприймають навколишній світ, але на ділі, так само повноцінно жити, як і в період молодості, їм не вдається.

Люди, старіючі раніше терміну, не здатні впоратися з тими ж фізичними навантаженнями, що і їх однолітки, вони швидко втомлюються і довго відновлюються, у них може порушуватися сон, з'являються болі в суглобах, м'язах і кінцівках, частішають головні болі.

В такому випадку є сенс говорити про біологічний вік людини, яка не відповідає кількості прожитих років, а залежить від того, як ви себе відчуваєте фізично, і який спосіб життя ведете.

Вчені вже давно довели, що вік, зазначений в паспорті, може не відповідати вашому реальному стану здоров'я і душі: фізично і психологічно ви можете бути старше або, навпаки, молодше цифр, які стоять у вас в документі.

Різниця між хронологічним і біологічним віком, найчастіше, стає помітною в групах довгожителів: наприклад, людині може бути 80 років, але біологічно він себе почуває на 50, і навпаки. У молодших групах різниця в основному не дуже помітна, хоча, останнім часом проблема передчасного старіння стала все частіше виявлятися у зовсім молодих людей (30-35 років).

У молодших групах різниця в основному не дуже помітна, хоча, останнім часом проблема передчасного старіння стала все частіше виявлятися у зовсім молодих людей (30-35 років)

Цей факт, поза всяким сумнівом, є ненормальним, а, значить, потрібно шукати методи, як його уникнути, адже біологічний вік безпосередньо впливає на тривалість і якість життя людини. Теоретично, хронологічний і біологічний обчислення має збігатися, якщо ж біологічний вік сильно відстає від календарного - це може стати свідченням міцного здоров'я і великої тривалості життя.

Оцінка біологічного віку

Щоб зуміти вплинути на свій біологічний вік і, що ще важливіше, повернути його назад, необхідно, для початку дізнатися, наскільки він відрізняється від даних, зазначених у вашому паспорті. Як його визначити і що для цього потрібно?

В медицині вже досить давно розроблені цілі системи і методики, згідно з якими можна визначити біологічний вік конкретної людини. Найчастіше, весь процес полягає в комплексі дій, заснованих на фізичних вправах: здатність утримувати баланс протягом певного проміжку часу, швидкість реакції , Гнучкість, вимірювання пульсу і так далі.

Найчастіше, весь процес полягає в комплексі дій, заснованих на фізичних вправах: здатність утримувати баланс протягом певного проміжку часу,   швидкість реакції   , Гнучкість, вимірювання пульсу і так далі

Залежно від цілей використання, спрямованість і теми діагностичних тестів можуть змінюватися, до уваги застосовується велика кількість різних критеріїв, починаючи скелетної, статевої і зубної зрілості, закінчуючи рівнем розвитку, як особистості.

До уваги також приймаються відмінні риси: стать, приналежність до певної популяційної групі, соціальні фактори та інші обставини. Наприклад, фахівцями давно помічено, що біологічні процеси в організмі протікають повільніше, ніж в організмі чоловіка, а тому, в середньому, жінки живуть довше за чоловіків на 6-8 років.

Також, ви, напевно, помічали і іншу особливість: діти одного віку можуть сильно відрізнятися за ступенем розвитку. Найчастіше, причини такої різниці закладаються в різному рівні виховання, умови життя, спадковості, а також багатьох інших.

Найчастіше, причини такої різниці закладаються в різному рівні виховання, умови життя, спадковості, а також багатьох інших

Але буває і так, що діти одного віку і в абсолютно однакових умовах мають вагомі відмінності в розвитку: хтось уже щосили розмовляє і навіть починає читати, а хтось навіть окремі слова вимовляє з працею.

Тут постає питання про поняття біологічного віку дитини: чим він вищий, тим дитина швидше і простіше справляється з навантаженнями, стає менш чутливим до стресових ситуацій, легше адаптується до нових умов. Для виховання повноцінної і гармонійної особистості, дуже важливо стежити за біологічним рівнем розвитку дитини.

Біологічний вік. Як обчислити?

Як ми вже говорили, для цього існує досить-таки велика кількість методів, в медичних джерелах для самостійного визначення, виділяють наступний тест.

  • Частота пульсу. Виміряйте його частоту в стані спокою, потім зробіть в швидкому темпі рівно 30 присідань, знову заміряйте його частоту. З одного числа відніміть інше, а різницю перевірте: 0-10 ударів - вам 20 років; кожні 10 одиниць різниці додають по 10 років життя. Якщо різниця становить більше 40 одиниць, то вам більше 60 років.
  • Тест на реакцію. Для цього вам знадобиться помічник, який триматиме 50-сантметровую лінійку. Нуль лінійки опускаємо вниз, а рука випробуваного людини повинна розташовуватися на 10 см нижче, ніж її край. Помічником лінійка повинна відпускатися несподівано і, в залежності від того, на якій позначці випробуваний зловить її, визначають його біологічний вік. Отже: на рівні 20 см - 20 років, 25 см - 30 років, і так далі: кожні 5 см додається по 10 років.
  • Тест на гнучкість. Для цього необхідно встати прямо, злегка зігнути ноги в колінах і нахилитися тулубом вперед. У цьому положенні необхідно постаратися дістати долонями до підлоги. Результат: долоні повністю на підлозі - 20-30 років; торкнулися лише пальцями - 40 років; дістали пальцями до гомілки - 50 років; до колін - 60 і вище.
  • Найскладніше - балансування. Для цього необхідно міцно заплющити очі, встаньте на одну ногу, а другу підібгайте, руками можна балансувати, триматися заборонено. Помічник повинен порахувати, скільки випробовуваний зможе простояти в такому положенні: 30 секунд і більше - вам близько 20 років; 20 с - 40 років; 15 с - 50 років »10 с - 60 і більше.

Щоб результат вийшов більш точним, всі отримані відповіді необхідно скласти і обчислити середнє арифметичне - це і буде ваш приблизний біологічний вік. Тепер, коли ви знаєте, що це таке і як його визначати, можливо, слід зайнятися своїм здоров'ям, особливо, якщо результати тесту вас не вражають.

Як обчислити?
Як його визначити і що для цього потрібно?
Як обчислити?