Полезные материалы

Епоха героїв. Володимир Кличко завершив велику спортивну кар'єру

Сьогодні один з найбільших українських спортсменів, Володимир Кличко, оголосив про завершення кар'єри в боксі. Сьогодні один з найбільших українських спортсменів, Володимир Кличко, оголосив про завершення кар'єри в боксі

Брати Клички багато років були візитною карткою нашої тільки-тільки будується країни, прикладом, що кожен хлопчисько може домогтися в житті всього. Яким подією була перемога Володимира на Олімпіаді, як переживала вся країна за його перші кроки на професійному рингу. Крок за кроком, все виходило, крок за кроком, кожен із захопленням дивився, як цей хлопець робить Україну знаменитою, несучи на плечах жовто-блакитний прапор на своїх плечах після перемог. Вони змітали кулаками конкурентів, і крок за кроком, вони піднялися до вершини.

69 поєдинків в професійному боксі, 21 рік в професійних турнірах.

Він багато разів піднімався тоді, коли його вже списували з рахунків. Поразка від Коррі Сандерса. Поразка від Леймона Брюстера. Йому треба було повернутися у великий бокс. У нього залишався один шанс - і в 2005-му він вийшов на поєдинок із Семюелем Пітером як на війну відразу за два чемпіонські титули двох федерацій. І мені здається це був його найкращий і самий відчайдушний бій, справжня битва за життя, коли двічі Володя падав від нокдауну, пропускав удар за ударом, але якимось неймовірним по-справжньому чемпіонським зусиллям волі піднімався і продовжував бій, і вирвав перемогу. Так, у нього був характер, у нього було щось більше, що відрізняє чемпіона від людей, який готовий здатися, які бояться повірити, що можуть бути кращими за суперника, що можуть змусити себе зібратися заради того, щоб здобути перемогу.

Кличко часто критикували за погану техніку, за недоліки підготовки, за проблеми з рухом, ударну техніку, техніку захисту. У кожного є свої слабкі місця - і доказ тому - безліч куди більш технічних суперників Кличко, що вилетіли з боксу після зіткнення з братами. Володя не завжди був видовищним - але він завжди намагався бути ефективним. Все, що не вдалося відпрацювати в техніці, Володимир з лишком компенсував своїм баченням рингу, тактичним мисленням, колосальної фізичною силою і нестримною волею до перемоги і концентрацією. Він перемагав, тому що довгі роки був кращим, і на його бої приходили десятки тисяч глядачів, а сотні мільйонів дивилися на екранах.

Напевно, ніхто не може зараз уявити як це - сидіти в залі для глядачів, і вже не мати можливість вийти на ринг, який був місцем поту, крові, життя. Але у кожного поєдинку час обмежений. 41 рік - це блискучий чемпіонський вік, вік, коли пора йти, йдуть на зміну молоді хлопці.

Сподіваюся, що Володимир не залишить бокс в Україні, і допоможе зайняти своє місце в боксі молодим хлопцям, для яких він за своє життя зумів стати справжньою легендою.

Бути чемпіоном значить вичавити заради перемоги більше, ніж може вичавити твій суперник.

Спасибі, Володя.

Оригінал.

Думка редакції сайту «15 хвилин» може не збігатися з думками, висловленими в рубриці «Блоги».