Полезные материалы

Фізичний розвиток дитини

  1. Розвиток дітей перед- дошкільного віку.
  2. Розвиток дітей дошкільного віку.
  3. Розвиток дітей шкільного віку.

Правильне фізичний і психічний розвиток дітей можливо тільки при правильній організації середовища Правильне фізичний і психічний розвиток дітей можливо тільки при правильній організації середовища. Для дитини раннього віку мало організувати правильне харчування і хороший догляд , Треба забезпечити йому можливість розвитку рухів і психіки.

Вже з перших місяців життя треба створювати можливість найбільшого впливу на дитину подразників його аналізаторів. Для цього треба методично правильно організувати процеси сну, годування, туалету, одягання, прогулянок.

Діти часто вкрай нетерплячі, коли справа йде про задоволення їх органічних потреб, самі вони ще не можуть регулювати їх, і тому, знаючи фізіологію дітей, треба проводити, всі процеси в певний час, не змушувати дітей чекати. У дітей треба виробляти позитивне ставлення до всіх процесів їжі, одягання, вмивання та ін., Треба завжди підтримувати у них хороший емоційний тонус.

Розвиток дитини від народження.

Треба щоб над ліжечком дитини на шнурку висіли яскраві предмети та іграшки, на яких він міг би фіксувати свій погляд і тягнутися до них рученятами Треба щоб над ліжечком дитини на шнурку висіли яскраві предмети та іграшки, на яких він міг би фіксувати свій погляд і тягнутися до них рученятами. Весь час неспання здорова дитина проводить в різноманітних, в міру розвитку дитини мінливих іграх, заняттях, спостереженні за оточуючими і т. П.

Ігри з дитиною створюють особливо сприятливі умови для стимулювання і розвитку різних рухів, що має велике значення для розвитку нервового і кістково-м'язового апарату, для підвищення загального тонусу і для розвитку психічних функцій.

Вступаючи в різні взаємини, постійно стикаючись з навколишньою дійсністю, відображаючи її в процесі гри, діти розвивають увагу, пам'ять, уяву, мислення, у них починає розвиватися мова і складатися характер. Тому правильна організація гри є важливим розділом роботи по вихованню дітей. Треба розвивати в дітях активність, але в той же час уникати і перевтоми їх нервової системи.

Для розвитку повноцінної самостійної гри треба забезпечити дитині простір для його рухів, надати набір іграшок та посібників, забезпечити різноманітність вражень. При цьому потрібне спілкування з дорослими і їх керівництво іграми. У міру зростання і розвитку запити дитини ростуть, і в зв'язку з цим змінюються і підхід до дитини і необхідність спілкування з однолітками. Виховання дітей раннього віку є комплекс всіх оздоровчих та педагогічних заходів, пов'язаних у єдину узгоджену систему і спрямованих на забезпечення радісного життя, нормального фізичного і нервово-психічного розвитку і виховання позитивних рис особистості дітей.

Фізкультура раннього віку заснована головним чином на допомогу дитині у виконанні ним природних рухових актів, в поступовому зміцненні м'язів шиї, ручок, грудної і спинний мускулатури і нижніх кінцівок. Іграшки повинні бути простими, кольоровими, небиткими, легко миються. Досить мати набір кілець, м'ячів, куль, квадратів, паличок, брязкалець, целулоїдних риб, птахів, звіром, ляльок, вкладних фанерних коробочок і кольорових картин.

Розвиток дітей перед- дошкільного віку.

У дітей 3-4 років є відносно невелика по відношенню до ваги м'язова маса, зв'язковий апарат слабкий, моторні важелі ще не узгоджені в своїх функціях несемо тіла У дітей 3-4 років є відносно невелика по відношенню до ваги м'язова маса, зв'язковий апарат слабкий, моторні важелі ще не узгоджені в своїх функціях несемо тіла. Одночасно відзначається недорозвинення гальмівних процесів, незакінчена диференціювання психомоторних центром, переважання емоційної сфери над інтелектуальної.

В силу цього діти 3-4 років здатні до сильних і тривалим мм точним напруженням, легко стомлюються, потребують частої з мене форм руху. Всі рухи, пов'язані з нахилом, поворотом, у них ще недосконалі, їм недоступні стрибки на довжину і висоту і важкі складні рухи, що вимагають організованої роботи нервової системи. Тому дітям пред-дошкільного віку можна рекомендувати тільки рухливі ігри, поживні вправи і музично-ритмічні рухи.

Розвиток дітей дошкільного віку.

Розвиток дітей дошкільного віку

До віці 6-7 років суглобові області вже більш окостеніли, мускулатура більш розвинена, нервова система і диференціювання центрів також. Дітям цього віку вже доступні біг, елементарні стрибки, нахили, повороти, виверти тулуба, присідання, порівняно

тривале м'язове напруження і розуміння сутності рухів. Тут уже показані вільні і організовані колективні вправи. Крокет, волан, кеглі, баскетбол НЕ змагального характеру не тільки допустимі, але і корисні. Вони розвивають влучність очі, швидкість, ламкість і координацію рухів.

Для дітей дошкільного віку потрібно більший набір дидактичного матеріалу і іграшок, а також невеликий будівельний матеріал, дерев'яні конструктори, іграшкові меблі, маленькі візки, лопатки, совки, лійки, відра, пластилін, папір і кольорові олівці. Корисно мати аллоскоп, пісочний ящик, клітку з пташкою, акваріум і т. П.

Розвиток дітей шкільного віку.

Для дітей шкільного віку особливо важлива правильна постановка фізкультури Для дітей шкільного віку особливо важлива правильна постановка фізкультури. Вона повинна бути профілактичною, оздоровляючої і, крім того, корригирующей ті чи інші дефекти.

Під профілактичної оздоровляючої фізкультурою розуміють ранкові зарядки, гімнастичні вправи та ігри, які призначаються строго за віком відповідно до силами зростаючого організму. З огляду на порівняно швидку стомлюваність мускулатури, недостатню її тренованість, необхідно уникати тривалих і надмірних фізичних напружень. Помірні ж фізичні вправи сприяють розвитку мускулатури і надають благотворну дію на серцево-судинну систему, апарат дихання, обмін речовин, нервову систему. Однобічного навантаження треба уникати, бо це відбувається за рахунок недорозвинення інших груп м'язів. Лише всебічне вправу мускулатури може забезпечити нормальний фізичний розвиток і вдосконалення функцій окремих органів і систем.

Для фізкультури дітей шкільного віку треба використовувати насамперед такі форми рухів, які відповідають особливостям дітей, тобто біг, ходіння, плавання, катання на ковзанах, лижах, стрибання, метання, штовхання і т. п.

Спортивні змагання по віковим групам:

  • Метою бігу є вироблення швидкості і витривалості. Можна поступово збільшувати дистанцію і прискорювати темп, але не можна допускати тривалого виснажливого бігу.
  • Ходіння організовується у вигляді довгих, але не утомливих прогулянок.
  • Катання на ковзанах корисно як всебічне розвиваюче весь організм вправу.
  • Плавання також одне з корисних вправ, бо при ньому наводиться в дію більшість м'язів.
  • Гребля допустима лише після 16 років.
  • При гімнастики на апаратах діти можуть лазити, стрибати, але треба вміти робити правильний вибір відповідно до віку і силам дітей.
  • Допустимі стрибки в висоту або довжину, через перешкоди, вправи на кобилі тощо.
  • Доцільні деякі види легкої атлетики, де приділяється достатньо уваги метальним і штовхальних вправам (кидання м'яча, штовхання легкого ядра), бо вони представляють хороша вправа в спритності, особливо при вправі правою і лівою рукою.
  • Метання диска, списа допустимо в більш пізньому віці (з 16 років).
  • Ігри в гилку, гандбол, баскетбол та футбол також добре сприяють фізичному розвитку дитини і вносять різноманітність.
  • Важка атлетика (у вигляді підняття важких предметів), як має елементи напруги, допустима лише для підлітків 17-18 років.

Гімнастика, ігри і спорт є важливими для фізичного розвитку цілком законно вибороли собі місце в нормальній школі Гімнастика, ігри і спорт є важливими для фізичного розвитку цілком законно вибороли собі місце в нормальній школі. Коригуюча гімнастика вимагає вже спеціальних знань і великого досвіду. При правильному застосуванні вона дає дуже хороші результати. При розробці питання про організацію фізкультури і вплив її на організм треба завжди враховувати як тип вищої нервової діяльності окремих дітей, так і взаємозв'язок і взаємовплив менаду нервовою системою і моторним апаратом. Лише грунтуючись на закономірностях вчення про вищої нервової діяльності, можна правильно зрозуміти і вивчити механізми автоматичних рухів.

Слід пам'ятати, що при виконанні гімнастичних вправ відбувається ряд закономірних змін в збудливості зорового і шкірного аналізаторів. Велике значення для виконання фізичних навантажень мають нервові впливу, зокрема словесні подразники (друга сигнальна система). У питаннях загартовування організму дитини треба мати на увазі не тільки проблеми м'язової тренування, але і вплив факторів зовнішнього середовища. Кортикальна регуляція теплообміну відбувається при сукупному впливі подразників зовнішнього і внутрішнього середовища.


Сподобалася стаття? Поділіться зі своїми друзями:

на Ваш сайт.

Сподобалася стаття?