Полезные материалы

Функціональний тренінг. Вправи від Олексія Василенко

  1. Навіщо потрібні функціональні тренування?
  2. Мета: не впасти на льоду або слизькій підлозі
  3. Мета: без зусиль носити дитину на руках
  4. Мета: граціозно стрибати через калюжі
  5. Мета: з легкістю носити чемодан
  6. Мета: красиво виходити з авто

Вправи на окремі групи м'язів - минуле століття. Актуальні сьогодні функціональні тренування розвивають не тільки силу і витривалість, але і спритність і навіть грацію. Суцільна користь.

© Crobis / Fotosa.ru

ru

Сенс функціонального тренінгу в тому, що людина відпрацьовує руху, необхідні йому в повсякденному житті: вчиться легко вставати і сідати за стіл або в глибоке крісло, технічно перестрибувати через калюжі, піднімати і утримувати на руках дитину - список можна продовжувати нескінченно.

Функціональні тренування спочатку використовували професійні спортсмени. Фігуристи і ковзанярі за допомогою спеціальних вправ тренували відчуття рівноваги, метальники дисків і копій - вибухову силу, спринтери - стартовий поштовх. Кілька років тому функціональні тренування стали активно впроваджувати в програму фітнес-клубів.

Одним із провісників функціонального тренінгу був пілатес. Звичайне скручування преса пропонувалося виконувати в повільному темпі, через що в роботу включалися м'язи-стабілізатори, що відповідають за поставу. Від такої незвичної навантаження навіть бувалі качки спочатку вибиваються з сил.

Навіщо потрібні функціональні тренування?

Наведу один став уже класичним приклад: людина сковзається на льоду, але розвинене відчуття рівноваги і злагоджена робота всіх груп м'язів дозволяє йому встояти на ногах і уникнути вивиху.

Я покажу кілька простих вправ, які помітно підвищують витривалість і координацію рухів в різних життєвих ситуаціях. Упевнений, це стане в нагоді кожному.

Мета: не впасти на льоду або слизькій підлозі

Почуття балансу допомагає зберегти не тільки здоров'я, але в іншій ситуації і життя. Цю вправу можна виконувати на підлозі або на спортивному снаряді BOSU: стоячи на надувний півсфері, нахилитися вперед, ногу відвести назад, і на пару миттєвостей завмерти в позі «ластівка». Вправа складне, тому достатньо буде повторити його разів зо три-чотири на кожну ногу.

Мета: без зусиль носити дитину на руках

Ця вправа особливо актуально для мам, яким доводиться тягати дітей на руках. Піднімаючи тяжкості, ми напружуємо не тільки поперек і руки, але також плечі, ноги, прес і кисті. Готуватися до радості материнства можна, наприклад, з Медбол вагою в пару кілограм. У положенні стоячи, ноги трохи зігнуті, утримуйте в витягнутих руках м'яч. Нахиліться в одну сторону і опустіть м'яч на землю. Потім знову підніміть м'яч і нахиліться в іншу сторону. І так раз десять.

Мета: граціозно стрибати через калюжі

Стрибок через калюжу можна порівняти зі стрибком в довжину з місця на шкільному уроці фізкультури: відштовхнувшись носком, школяр приземляється на п'яту і тут же переносить вагу тіла на всю стопу. Більш сучасний спосіб тренування - на BOSU . Легко пружинячи на одній нозі, запригніте на півсферу і зіскочив в сторону. Вправу повторити по вісім-десять разів з кожної ноги.

Мета: з легкістю носити чемодан

Мені часто доводиться брати в подорожі різне устаткування і одяг для тренувань. Підготуватися до подорож не без нічого мені допомагає одне просте вправу зі старомодною гирею. Встаньте прямо, гирю покладіть у ніг і підніміть, злегка зігнувши коліна. Лікоть не згинайте. Випрямитеся, утримуючи гирю в руці. І так десять разів. Вага уявного валізи підбирається індивідуально: особисто мені восьмикілограмовий гирі вистачає.

Мета: красиво виходити з авто

Щоб навчитися легко і граціозно сідати навіть в спортивні авто з низькою посадкою, є дуже проста вправа. Уявіть, що ви поднирівает під уявну перекладину або берете участь в гавайської пляжної грі «Пройди під натягнутою мотузкою». Вправа складне, виконується в повільному темпі, тому фіксованої кількості повторень немає. Наскільки вистачить сил, стільки раз і повторюйте.

Хочете займатися фітнесом вдома?

Навіщо потрібні функціональні тренування?
Навіщо потрібні функціональні тренування?
Хочете займатися фітнесом вдома?