Полезные материалы

Розтяжки у підлітка - як прибрати на спині, стегнах, сідницях, ногах

  1. Причини підліткових розтяжок
  2. Місце локалізації розтяжок на шкірі
  3. Лікування розтяжок у підлітка
  4. мезотерапія
  5. Косметичні засоби від розтяжок
  6. вітаміни
  7. Механічний пілінг (микродермабразия)
  8. масаж
  9. Лазерна шліфовка шкіри
  10. Народна медицина
  11. Профілактика розтяжок у підлітка

У підлітковий період організм дитини змінюється дуже інтенсивно. При такому посиленому розвитку тіла на шкірі можуть спостерігатися розтяжки, невластиві молодому організму.

Причини підліткових розтяжок

розтяжки на тілі підлітків зазвичай проявляються білими, червоними, коричневими і рожевими лініями. Колір стрий каже і про давність їх утворення. Чим яскравіше розтяжки, тим менше часу пройшло з моменту їх появи.

Найчастіше вони виникають на шкірі у віці 13-15 років. Локалізуються розтяжки у підлітків на стегнах, спині, животі, грудях, ногах і попі.

Точних причин виникнення розтяжок на шкірі підлітка медики назвати не можуть, але озвучують кілька основних потенційних чинників, що ведуть до їх утворення.

  1. Низький імунітет. Втрата захисних функцій організму призводить до порушення тургору шкірних покривів, що є причиною мікророзривів.
  2. Спадковість. Якщо хоча б у одного з батьків підлітка були проблеми зі шкірою, то і дитина потрапляє в групу ризику. Таким дітям необхідно дотримуватися всі профілактичні заходи щодо попередження появи розтяжок.
  3. Різкий стрибок зростання. Збільшення маси тіла і розвиток м'язової тканини стає причиною стоншування шкірних покривів.
  4. Гормональний дисбаланс. Наявність збоїв в роботі гормональної системи часто стає причиною того, чому з'являються розтяжки на тілі у підлітків (в основному на попі і стегнах). Гормони відповідають за ріст тканин і кісток вгору і вшир. Але іноді організм не встигає підлаштовуватися під зміни тіла. Від цього з'являються розтяжки на попі у вагітних і підлітків. У ці два періоди організму за нами «не наздогнати».
  5. Недолік м'язових волокон. З цієї причини утворюються червоно-сині смуги на спині підлітка, які ні в якому разі не можна ігнорувати.
  6. Раптове зростання молочних залоз. Багато дівчат підлітки в період статевого дозрівання спостерігають стрії в зоні грудей, які легко усунути при правильному дерматологічному лікуванні.
  7. Недолік колагену і еластину. З цієї причини найчастіше з'являються розтяжки на попі у підлітків. У тих місцях, де накопичується жир і м'язи, шкірі найважче розтягуватися. Нерідко такі розтяжки на тілі у підлітків з'являються через нестачу фізичної активності або нераціонального харчування.

Місце локалізації розтяжок на шкірі

Локалізація даної проблеми зазвичай пов'язана з місцями найбільш інтенсивного росту м'язів і кісток. Розтяжки на стегнах і ногах - у підлітків жіночої статі, на руках і плечах - у юнаків.

Зловживання стероїдними кортізоновая засобами також є причиною утворення підліткових розтяжок на стегнах, колінах, плечах, животі, ногах і попі.

А рідкісні стрії на потилиці, руках і спині свідчать про більш серйозні проблеми зі здоров'ям.

Лікування розтяжок у підлітка

Лікувати розтяжки слід комплексно. Такий процес потребує чимало часу і зусиль.

мезотерапія

Це дуже ефективний і безпечний для підлітка метод боротьби з розтяжками на шкірі. Введені в різні ділянки тіла ін'єкції стимулюють обмін речовин і дозволяють досить ефективно прибрати розтяжки. Проводиться дана процедура 2-3 рази на місяць протягом півроку (не менше 12 сеансів).

Мезотерапія протипоказана при запаленні в області введення ін'єкцій, захворюваннях крові, герпесі, простудних і вірусних патологіях. Також підліткам краще відмовитися від проведення процедури в літній період.

Косметичні засоби від розтяжок

У косметології сьогодні використовується широкий асортимент засобів, що дозволяють прибрати розтяжки на шкірі підлітка. Колаген, еластин, гліцерин, силікон в складі кремів покращують якість шкіри і її пружність, перешкоджають втраті вологи. Фізичну активність в період використання таких коштів рекомендується знижувати.

А масаж, навпаки, посприяє якнайшвидшому відновленню колишнього вигляду шкірних покривів.

Головною умовою швидкого усунення розтяжок на шкірі підлітка є регулярність проведення процедур.

Серед найпопулярніших засобів можна виділити:

  1. Bio-Oil. Це масло чудово прибирає розтяжки, шрами і інші проблеми, пов'язані зі шкірою у підлітків.
  2. Емульсія Бепантол. Даний засіб чудово зволожує шкіру, робить її більш пружною і запобігає виникненню стрий. Виходячи з відгуків про цей засіб, можна зробити висновок, що воно прекрасно видаляє розтяжки на ногах і животі у підлітка.
  3. Vichy (Віші). Це найкращий засіб для профілактики появи підліткових розтяжок. Компоненти в його складі роблять шкіру більш пружною і висвітлюються вже наявні стриї.
  4. Саносан. Це засіб, що використовується в основному вагітними жінками. Але воно ідеально підходить і для молодих людей. Натуральні компоненти в складі крему прибирають розтяжки на стегнах у підлітків, а також підходять для самих проблемних жіночих зон: грудей і живота.
  5. Авент. Ефективність цього спеціалізованого засобу проти розтяжок на шкірі доведено безліччю тестів. Всі компоненти в складі крему абсолютно нешкідливі для молодого організму.
  6. Мустела. Французький крем з натуральними маслами і смоляними речовинами, який прекрасно перешкоджає появі підліткових розтяжок на шкірі і прибирає їх.

вітаміни

Добре підібрані вітаміни можуть не просто допомогти в лікуванні утворилися у підлітків стрий, а й запобігти їх виникненню. З розтяжками на шкірі інтенсивно борються:

  1. Вітамін А. Позитивно впливає на ріст кісток і м'язів. Він зміцнює імунітет і регенерує клітини молодого організму. Його досить у молочних продуктах, овочах, зелені, яйцях і помаранчевих фруктах.
  2. Вітамін Е. Повертає шкірі пружність і еластичність, відновлює імунітет і бере участь в засвоєння вітаміну А та синтезі гормонів. Його багато в рослинній олії натурального походження, горіхах, злаках і молочних продуктах.
  3. Вітамін С. Самий потужний антиоксидант, який повертає шкірі колишню міцність і синтезує колаген. Він є у волоських горіхах, цитрусових, горосі, червоному перці, чорній смородині, злаках, кольоровий і брюссельської капусти.
  4. Вітамін Д. Надає м'язам і кісток підлітка міцності, управляє роботою надниркових залоз, гіпофіза і щитовидної залози. Високо його зміст в сирі, соняшниковій і вершковому маслах, петрушці, вівсяних пластівцях, жовтках, сирі, картоплі і морепродуктах.
  5. Вітамін К. Бере участь у згортанні крові, надає шкірі еластичність і пружність. Його багато в полуниці, квасолі, м'ясі, зелених овочах, помідорах, грибах, сливах, авокадо і ківі.

Якщо цих вітамінів організму недостатньо, то слід переглянути раціон підлітка і, можливо, почати приймати спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси.

Механічний пілінг (микродермабразия)

Розтяжки на спині у підлітків можна прибрати за допомогою даної процедури. Мікроскопічні кристали «полірують» шкіру і запускають зростання нових пружних клітин. Розтяжки на спині і животі у підлітка, а також в області стегон, після такої процедури можуть залишитися лише в разі підвищеної чутливості шкіри пацієнта.

масаж

Масаж - це невід'ємна частина комплексу заходів по боротьбі з розтяжками на шкірі у підлітка. Він може бути найрізноманітнішим: щипковий з натуральними маслами, медовий, розгладжує із застосуванням спеціальних кремів від стрий , З муміє і бодягою або вакуумно-баночний.

Лазерна шліфовка шкіри

Досить дорога процедура, що дозволяє зменшити розтяжки на шкірі підлітка всього за один сеанс. Після першого прийому можна зробити велику перерву між процедурами і застосовувати креми і рецепти народної медицини. Так вдасться домогтися від шліфування шкіри максимального ефекту.

Триває процедура близько години. В цей час підліток відчуває легке печіння на шкірі, а після можливі набряки і почервоніння.

Народна медицина

Нерідко трапляється так, що народні методи перевершують по своїй дієвості сучасну медицину. Перед тим, як застосовувати такі виготовлені в домашніх умовах кошти, потрібно провести тест на алергію на згині ліктя (пару крапель наносяться на шкіру, реакцію організму можна буде спостерігати через 5-7 хвилин).

Найпопулярнішими рецептами від розтяжок у підлітків вважаються:

  1. Крем з мумійо . Пара таблеток кошти розчиняється в воді і змішується з кремом для тіла. Використовувати отримане ліки потрібно 2-3 рази в день.
  2. Сизалевая рукавиця. Масаж з цим пристроєм рекомендується проводити щодня. Розтирати шкіру рукавицею слід, починаючи зі ступень і поступово піднімаючись вгору. Місцях, де є розтяжки, потрібно приділяти особливу увагу, масажуючи їх довше. Така процедура покращує кровообіг і стимулює загоєння. В кінці масажу на шкіру наноситься живильний крем з вітаміном А.
  3. Компреси з лимоном. У соку плодів цієї рослини в надлишку міститься вітамін С, що перешкоджає утворенню розтяжок на шкірі у підлітка. Раз на три доби компрес з цим природним компонентом прикладається на шкіру ураженої зони на 1-1,5 години.
  4. Медове обгортання. 5 столових ложок меду потрібно перемішати з подрібненим стеблом алое в однакових пропорціях. Потім додати до них води і довести суміш до консистенції кашки. Після прийому душу і використання скрабу нанести лікувальну крем-маску на проблемні зони і обернути їх стрейч-плівкою. Через годину змити засіб і нанести на шкіру зволожуючий крем. Процедуру повторювати щодня протягом місяця. Ліки зберігати в холодильнику.
  5. Огірковий-вівсяна маска. За допомогою даного засобу легко можна прибрати розтяжки на ногах підлітків. Для приготування маски потрібно в рівних пропорціях змішати 6 столових ложок вівсяних пластівців і сметани. Перед використанням потрібно прийняти душ і потім нанести засіб на шкіру з розтяжками масажними рухами. Процедуру продовжувати протягом 30 хвилин щодня протягом місяця. Після масажу змити лікарський засіб і нанести на шкіру зволожуючий крем.
  6. Прогрівання з маслом (оливи, соняшнику, зародків пшениці, лляним, персиковим та ін.). Протягом 5 хвилин потрібно масажувати уражену область з використанням олії. Потім обернути цю зону бавовняною тканиною і прикласти до неї теплу грілку (пляшку з гарячою водою) на півгодини. Підліткам здійснювати таку процедуру потрібно щодня протягом місяця.

Кожен організм індивідуальний, тому розтяжки на тілі у підлітків в кожному конкретному випадку проходять по-різному. Для досягнення швидкого результату потрібно просто знайти відповідний дитині метод лікування.

Профілактика розтяжок у підлітка

Щоб не довелося лікувати підліткові розтяжки, досить дотримуватися всі рекомендовані лікарями профілактичні заходи:

  • здавати всі аналізи і проходити регулярні огляди у лікарів. Такий захід дозволяє уникнути гормональних проблем в перехідний період;
  • правильно і збалансовано харчуватися. Батьки повинні уважно стежити за харчуванням дитини, не допускаючи переїдання або голодування на грунті стресів або інших психологічних переживань. З раціону повинні бути виключені сприяють розтягуванню шкіри продукти з високим вмістом жиру і цукру;
  • дотримуватися правил особистої гігієни і використовувати зволожуючі лосьйони і креми для тіла;
  • займатися спортом і більше гуляти. На жаль, сьогодні підлітки досить багато часу проводять в сидячому положенні. Це і стає причиною появи розтяжок на тілі в такому юному віці. Рекомендується віддати дитину в яку-небудь спортивну секцію. Кращими в профілактиці розтяжок можна вважати біг, плавання, велосипедний спорт, теніс, ковзани і ролики. А підліткам з недобором м'язової маси слід віддати перевагу силовим навантаженням;
  • підтримувати водний баланс організму (випивати не менше 8 склянок води в день);
  • здоровий і правильний сон. Лягати і вставати найкраще в один час, а сон при цьому не повинен тривати менше 6 і більше 10 годин;
  • виключити можливі шкідливі звички, які, на жаль, є не настільки рідкісним явищем серед підлітків сьогодні.

Дотримання всіх перерахованих правил гарантовано зведе ризик появи підліткових розтяжок до мінімуму.

Розтяжки на шкірі підлітка - це досить часте явище, яке може стати причиною виникнення комплексів у дитини. Тому, щоб не довелося прибирати їх в майбутньому, краще дотримуватися заходів профілактики.