Полезные материалы

Розвиток мислення у дитини раннього віку

  1. Показники розвитку мислення у дитини раннього віку
  2. Поради батькам з раннього розвитку

На другому році життя у дитини з'являється дуже багато важливих завдань На другому році життя у дитини з'являється дуже багато важливих завдань. У процесі ігор він постійно дізнається щось нове про предметах і різних природних явищах. Його починає цікавити буквально кожна дрібниця. Кнопки, шматки паперу, важелі. А про побутову техніку і говорити не доводиться. Тому потрібно приділити особливу увагу розвитку мислення у дитини раннього віку.

Малюк не просто тикає по кнопках, а свідомо натискає на них і чекає будь-якого результату. Тобто він починає проводити власні дослідження, які допоможуть йому зрозуміти як працює та чи інша кнопка.

Повторивши кілька разів своє дослідження, крихітка зможе встановити причинно-наслідковий связьмежду натисканням і тим, що відбувається дією. Коли розбереться в цьому, інтерес до кнопок пропаде і малюк знайде новий об'єкт для дослідження.

У віці півтора років дитина зрозуміє, що предмети можна розрізняти по якимось характеристикам. Наприклад, за формою або розміром. Для розвитку мислення у дитини раннього віку на цьому етапі, його потрібно вчити шукати подібність і відмінності між предметами.

Зверніть увагу, з яким інтересом дитина розглядає письмове приладдя, вміст ящиків ... Особливо його цікавить як ви розставляєте їх по порядку, перекладаєте з місця на місце. Малюк не просто дивиться, він починає розуміти, навіщо ви це робите. І через якийсь час він також надійде зі своїми іграшками. Сортуючи кубики, машинки, м'які іграшки малюк шукає схожість або відмінність, вивчає форму, розміри, починає сприймати кольору.

Друге півріччя проходить ще цікавіше. Розвиток мислення у дитини переходить на новий рівень. Він починає використовувати мову не тільки з метою спілкування, а й для вирішення логічних завдань. Хоча їй ще довго до інтелектуальної, але тим не менше це серйозне досягнення.

Зараз для дитини дуже важлива ваша допомога. Адже навіть дорослій людині іноді буває важко визначити призначення незнайомій речі. А дитині так і поготів. Тому намагайтеся не тільки пояснити малюкові призначення того чи іншого предмета, а й учите його експериментувати.

Наприклад, малюк навчився насипати пісок у відерце. Тепер підкажіть малятку, що його можна перевернути. Результат повинен його порадувати. І наступного разу він вже сам буде прагнути до експериментів. Вам залишається тільки стежити, як швидко відбувається розвиток мислення в дитини і контролювати рівень складності ігор.

Не варто пропонувати малюкові в півтора року гри , Призначені для трирічних дітей. В основі ваших ігор потрібно використовувати накопичений досвід і поступово додавати все нову і нову інформацію.

Показники розвитку мислення у дитини раннього віку

1 рік 2 місяці. Дитина може якийсь час грати самостійно. Намагається символічно зображати знайомі дії.

1 рік 6 місяців. При вирішенні будь-яких логічних задач може використовувати як знаряддя знайомі предмети.

2 роки. Обігрує речі. Стілець може виступати в ролі автомобіля, пакет з паперу - шапка-невидимка і т. Д.

Поради батькам з раннього розвитку

1. Супроводжуйте гри простими і зрозумілими для дитини віршиками, лічилки. Вони допоможуть створити ігрову атмосферу.

2. Як можна більше рухайтеся в процесі гри. Так малюк не буде швидко втомлюватися.

3. Заняття проводите не частіше двох разів на тиждень. Це потрібно для того, щоб малюк встигав засвоїти знання, отримані в минулий раз.

Дотримуючись таких простих порад, ви створите сприятливі умови для розвитку мислення у дитини раннього віку.