Полезные материалы

»У малюка криза 3 років: як йому допомогти?

  1. Вік впертості і норовистість
  2. Передумови і симптоми кризи трьох років
  3. Дивіться відеосюжет про особливості кризи трьох років
  4. Що робити батькам?
  5. Як допомогти дитині впоратися з кризою?
  6. рекомендації психолога

Ваш славний малюк ні з того, ні з сього став впертим, неслухняним, капризним? Він не реагує на зауваження і робить те, що йому заманеться? Не впадайте у відчай, швидше за все, він переживає кризу трьох років: період, коли малюк переходить від раннього віку до дошкільного. Прочитавши наш статтю, ви дізнаєтеся, як легко перенести кризу трьох років у дитини.

Вік впертості і норовистість

Ваш славний малюк ні з того, ні з сього став впертим, неслухняним, капризним

Криза трьох років, так чи інакше, переживають все діти, тільки не у всіх він проходить чітко в означений період

Що ж це за таке мана - криза трьох років? Як уже відзначено, це переломний момент в житті підростаючого малюка, стає дошкільням. Психологи стверджують, що ця криза, так чи інакше, переживають все діти, тільки не у всіх він проходить чітко в означений період.

Криза трьох років - цілком закономірне явище: дитина росте, стикається з новими ситуаціями і по-новому на них реагує. Раз у раз виникають ситуації, взаємодія з оточуючими людьми і предметами викликають найрізноманітніші реакції: образи, прояви непослуху, капризи, відмова робити те, що кажуть, підвищену активність і ін. Малюк пізнає світ, і йому здається, що надходити слід саме так, як у нього виходить в даний момент. Будь-яке свою поведінку дитина вважає правильним, так як він не може уявити ще, що можна поводитися, як-то по-іншому.

"Це цікаво. Психолог Ерік Еріксон писав, що приблизно у віці трьох років у малюка формується воля і незалежність ».

Передумови і симптоми кризи трьох років

Передумови і симптоми кризи трьох років

Підростаючи, дитина усвідомлює, що з деякими ситуаціями він вже може справлятися і сам, без допомоги мами

Які причини кризи трьох років? Справа в тому, що підростаючи, дитина усвідомлює, що з деякими ситуаціями він вже може справлятися і сам, без допомоги мами. Малюк сприймає себе цілком самостійним. Однак в силу свого віку дитина все-таки не може обійтися без допомоги дорослих, що і викликає його різноманітні реакції (сльози, крики і т. Д.). І, звичайно, частіше все шишки потрапляють на маму дитини, якій і належить витримати всі ці випробування. Ось на неї, а також на найближчих малюкові людей, і покладається обов'язок допомогти дитині пережити цю кризу.

«А чи знаєте ви, що криза трьох років - один з найгостріших? Це проявляється в тому, що малюк нерідко впадає в лють, буває некерованим, його поведінка досить складно відрегулювати. Цей період важкий як для дорослого, так і для дитини ».

Розберемося з симптоматикою кризи трьох років.

Поведінкові симптоми:

  • малюка вкрай цікавить його відображення в дзеркалі
  • малюк починає переживати, як він виглядає в очах інших
  • дівчатка проявляють інтерес до одягу, зовнішнього вигляду
  • хлопчики турбуються про те, чи добре у них виходить щось робити (наприклад, будувати з конструктора)
  • дитина гостро реагує на невдачі.

Серед інших симптомів (характеристик, за якими можна виявити наявність кризи), є ще такі, як:

  1. Негативізм. Дитина реагує не на зміст комунікації дорослого, а взагалі на те, що вона виходить від саме дорослого. Він прагне зробити все навпаки, навіть якщо зовсім і не бажає цього.
  2. Упертість. Кроха наполягає на чомусь не тому, що дуже цього хоче, а тому, що саме Він цього зажадав - це його рішення.
  3. Непоступливість. Виявляється в тому, що вона спрямована проти існуючих в сім'ї правил виховання, сформованого способу життя.
  4. Свавілля. «Я сам!» - головна фраза цього періоду.
  5. Протест-бунт. Малюк нерідко войовничо налаштований на спілкування з оточуючими людьми.
  6. Симптом знецінення. Дитина починає сваритися з батьками, дратувати і обзивати їх.
  7. Деспотизм. Дитина примушує батьків робити все, чого він бажає.

Криза трьох років - це, в першу чергу, криза соціальних відносин. Він тісно пов'язаний з розвитком особистості дитини і зі становленням його самосвідомості. Дитина хоче робити все сам. Він вперше усвідомлює відмінності між поняттями «хочу» і «повинен».

Дивіться відеосюжет про особливості кризи трьох років

Що робити батькам?

Отже, ви стали помічати, що ваш ще лагідний і спокійний малюк став нервовим, вимогливим, істеричним дитиною, який бажає, щоб все було так, як він хоче. Як правильно реагувати батькам на таку поведінку і що з ним робити?

Як правильно реагувати батькам на таку поведінку і що з ним робити

Важливо зважити на становище малюка і проявити терпіння

Кілька рекомендацій допоможуть вам і вашій дитині швидше і менш болісно пережити цей непростий період:

  1. Пам'ятайте, що в першу чергу від кризи трьох років страждає сама дитина, а вже потім - ви. Тому важливо увійти в його становище і спробувати бути більш терплячими і поблажливими. Пам'ятайте, що малюк зовсім не вважає вас поганими батьками, він просто намагається зрозуміти себе.
  2. Батькам, зіткнувшись з зухвалою поведінкою дитини, не потрібно загострювати увагу на його погану поведінку. Однак слід пам'ятати, що і вседозволеність не принесе користі. Дайте зрозуміти дитині, що капризи і істерика - це не найкращий засіб, щоб отримати бажане. У такій ситуації краще всього відвернути дитини, переключивши його увагу на щось інше.
  3. Якщо істерика досягла свого піку, що найкраще перечекати напад дитячого гніву, так як в такій ситуації перемикання уваги ефекту не дасть. Якщо істерика сталася будинку - твердо скажіть малюкові, що поговоріть з ним тоді, коли він заспокоїться, і просто вийдіть з кімнати. Якщо дитина закотив скандал в громадському місці, то краще, то ви можете зробити - це позбавити його глядачів. І в тому, і в іншому випадку зберігайте спокій, будьте ласкаві і стримані. Чи не наказує дитині, а краще надайте йому так звану ілюзорну свободу вибору: не "Збирайся, ми йдемо гуляти!», А краще «Де б ти хотів погуляти: у дворі чи парку?».

Як допомогти дитині впоратися з кризою?

Як допомогти дитині впоратися з кризою

Кроха не в змозі контролювати свою поведінку самостійно, саме тому йому потрібна любов і розуміння батьків.

Трилітки не усвідомлює, що з ним відбувається. Кроха не в змозі контролювати свою поведінку самостійно. Саме тому йому потрібна ваша любов. Якщо будете знати кілька секретів, як налагодити спілкування з дитиною, який переживає кризу трьох років, то разом ви пройдете це випробування набагато легше:

  1. Хваліть дитину за хорошу поведінку.
  2. Заохочуйте самостійність малюка.
  3. Стримуйте свої негативні реакції.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви будете сприяти формуванню позитивного Я-образу у дитини, правильного сприйняття себе. Криза трьох років потрібно просто спокійно пережити: і дітям, і батькам.

"Порада. Девіз для батьків триліток: терпіння, терпіння і ще раз терпіння ».

рекомендації психолога

рекомендації психолога

Демонструйте позитивне ставлення до дитини

Психологи рекомендують батькам триліток:

  1. Зберігайте спокій. Дитина закотив істерику, а ви розгубилися і не знаєте, що з цим все робити? Проявіть мудрість: зберігайте спокій. Пам'ятайте, що їх вас двох ви - єдиний дорослий, ось і ведіть себе відповідно, а значить: терпляче, що не зриваючись, спокійно. Бачачи таке ваша поведінка, дитина незабаром заспокоїться. В іншому ж випадку, не стримавшись і накричавши на малюка, ви спровокуєте ще більшу істерику.
  2. Використовуйте гумор. Упертість трьохлітки силою НЕ переламати, а значить сприймайте все з іронією. Посміхніться, пожартуйте, розслабте ситуацію, придумайте якусь маленьку хитрість.
  3. Демонструйте позитивне ставлення до дитини. Не сваріть його за те, що він щось зламав або розбив: малюк може подумати. Що ви його не любите. Проявляйте любов до дитини найрізноманітнішими способами, намагайтеся хвалити за досягнення і успіхи. Виховуйте, м'яко пояснюючи йому, що робити добре, а що не дуже. Пам'ятайте, що ваш малюк - найкращий, просто він ще не навчився регулювати свою поведінку, правильно вести себе в різних ситуаціях, не все розуміє.
  4. Пам'ятайте, що вчаться на помилках. Не чекайте від крихти, що він відразу все робитиме правильно, і ніколи не буде помилятися. Самостійно набутий досвід, доповнений вашими роз'ясненнями, допоможе малюкові швидше зрозуміти норми поведінки, правила безпеки та т. Д. Придбаний досвід дозволить дитині не робити більш серйозні помилки в майбутньому.
  5. Будьте обережнішими в оцінках поведінки дитини. Пам'ятайте, що малюки дуже чутливі в цьому віці. Не вішайте ярликів на нього, ні в якому разі не ображайте. В іншому випадку ви сформуєте у дитини низьку самооцінку і негативне ставлення до навколишнього світу. У крихти все вийде, якщо будете до нього уважні і добрі. Скажіть йому: «Розумниця! Ти з усім майже впорався. Дозволь мені тобі трохи допомогти ».
  6. Не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми. Діти болісно це сприймають, починаючи сумніватися в батьківській любові. Якщо і порівнювати, то краще вчинки самого дитини, наприклад: «А ось вчора ти сам одягнувся на прогулянку, може, і сьогодні постараєшся?».
  7. Дозволити малюкові вирішувати самому. Придумайте, що дитина може робити сам. Нехай відчує свою самостійність, отримавши невелике доручення по дому - зробити що-небудь самостійно. Нехай він сам вибирає, що одягне. Дозвольте самому вибрати іграшку для прогулянки або що він хоче з'їсти.
  8. Пояснюйте правила поведінки за допомогою гри. Так як гра в цьому віці є основним видом діяльності малюка, вчіть його вести себе правильно в ігровій формі.
  9. Шукайте компроміси. Будь гнучкіше, адже ситуації бувають різні і неможливо скрізь і завжди поводитися по шаблону, тим більше дитині.
  10. Дозволяйте дитині іноді пустувати. Діти безпосередні за своєю природою. І навіть якщо ми їх поважаємо і даємо їм можливість відчути себе дорослими, ми не повинні забувати, як важливо дати їм відчуття радості дитинства і свободи.

Пам'ятайте, що своєю зухвалою поведінкою дитина нерідко перевіряє вас. Він дивиться на вашу реакцію, вибудовує свою модель спілкування з навколишнім світом, виробляє свою систему цінностей, формує характер. Будьте терплячі, м'яко показуйте малюкові, як вести себе можна, а як не можна. Поважайте дитини і допомагайте йому подолати всі складнощі, які можуть виникнути в період кризи трьох років.

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Як допомогти дитині впоратися з кризою?
Він не реагує на зауваження і робить те, що йому заманеться?
«А чи знаєте ви, що криза трьох років - один з найгостріших?
Як правильно реагувати батькам на таку поведінку і що з ним робити?
», А краще «Де б ти хотів погуляти: у дворі чи парку?
Як допомогти дитині впоратися з кризою?
Дитина закотив істерику, а ви розгубилися і не знаєте, що з цим все робити?
Якщо і порівнювати, то краще вчинки самого дитини, наприклад: «А ось вчора ти сам одягнувся на прогулянку, може, і сьогодні постараєшся?