Полезные материалы

Йога: «Око відродження» або «6 тибетських перлин». Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

  1. Йога: «Око відродження» або «6 тибетських перлин». Обговорення на LiveInternet Кожен з нас хочеться...
  2. ♦ Друга вправа
  3. ♦ Третя вправа
  4. ♦ Четверта вправа
  5. ♦ П'ята вправа
  6. ♦ Шосте вправу «Подих»
  7. Йога в офісі
  8. Ольга Буланова: Хатха-Йога для початківців
  9. ♦ Перша вправа
  10. ♦ Друга вправа
  11. ♦ Третя вправа
  12. ♦ Четверта вправа
  13. ♦ П'ята вправа
  14. ♦ Шосте вправу «Подих»
  15. Йога в офісі
  16. Ольга Буланова: Хатха-Йога для початківців
  17. ♦ Перша вправа
  18. ♦ Друга вправа
  19. ♦ Третя вправа
  20. ♦ Четверта вправа
  21. ♦ П'ята вправа
  22. ♦ Шосте вправу «Подих»
  23. Йога в офісі

Йога: «Око відродження» або «6 тибетських перлин». Обговорення на LiveInternet

Кожен з нас хочеться залишатися красивим в будь-якому віці. Але як зберегти молодість і красу на довгі роки? Стародавні лами монастирів Тібету застосовували для цього свою методику, секрети якої дійшли до наших днів.

Всього п'ять вправ в день - і час для вас ніби зупиняється. Так стверджують ті, хто опанував секретами цих чудових вправ.

Для того, щоб тибетська система реально діяла, застосовувати її доведеться щодня. Тибетський шлях омолодження - асани "Око відродження" Про цієї чудодійної системі, напевно, чули багато. Її називають по-різному. Одні - «П'ять тибетців», інші - «П'ять тибетських перлин», треті - «Око відродження». Вправи виконуються вранці або ввечері (а можна і вранці, і ввечері) - щодня. Пропускати заняття не рекомендується, особливо, коли ви досягли великих висот. Всього вправ п'ять. Але є ще й шосте додаткове вправу, воно не є обов'язковим. Переходять до нього самі «просунуті» послідовники «Ока».


Практика «Око відродження» або «6 тибетських перлин» від Аніти Луценко

Вправи "Око відродження" - це адаптація п'яти стародавніх тибетських ритуальних практик, які дають ключ до довгої молодості, здоров'ю та дивовижною життєвою силою. У книзі Пітера Келдер докладно описуються теоретичні основи це комплексу вправ, тут же ми наводимо схеми їх виконання з ілюстраціями.

Перед початком виконання вправ пропонуємо Вам запустити свій намір на дані фізичні заняття. Проговорите про себе або вголос приблизно таку фразу «Я присвячую виконання цих вправ ...» або «Я маю намір знайти / отримати ...» і далі можна підключити свою душу і фантазію (приклади: фізичне здоров'я, гармонійний стан, рівновагу, гармонію душі, тіла і розум і т.п.).

Перша вправа

виконання:

  • Початкове положення: станьте прямо, витягніть руки горизонтально на рівні плечей долонями вниз
  • Починайте обертатися за годинниковою стрілкою навколо власної осі. Не забувайте вважати обертів
  • Намагайтеся використовувати мінімум простору для обертання - так вправа буде більш ефективним
  • Тримайте голову рівно. Розслабтеся, але не сутультесь
  • Виконуйте вправу до відчуття запаморочення. Для більшості людей для початку досить обернутися не більше шести. А тибетські монахи вважають, що для першого разу вистачить і три рази
  • Після завершення зробіть кілька глибоких вдихів і видихів носом, щоб подолати запаморочення

Щоб зупинити запаморочення після зупинки обертання, потрібно зафіксувати погляд на якийсь нерухому точку Щоб зупинити запаморочення після зупинки обертання, потрібно зафіксувати погляд на якийсь нерухому точку. Найзручніше фіксуватися на кінчиках великих пальців рук витягнутих перед собою (руки витягнуті горизонтально землі, притиснуті один до одного, пальці стиснуті в кулак, крім великих пальців, які дивляться вгору).
Вся увага переносимо на відчуття в своєму тілі.


Мал. 1. Схема виконання першої вправи «Око відродження».

ВАЖЛИВО: Відбувається стимулювання життєвої енергії. Також відчувається і позитивний вплив на спинний мозок.

Друга вправа

виконання:

  • Ляжте на спину і витягніть руки вздовж тулуба. Долоні з щільно з'єднаними пальцями притисніть до підлоги, створивши таким чином незначний упор.
    Найкраще лежати на товстому килимі або який-небудь інший досить м'якою і теплою підстилці.
  • Глибоко вдихніть через ніс. Використовуючи тільки м'язи шиї, підніміть голову з підлоги і притисніть підборіддя до грудей
  • Підніміть ноги, не згинаючи їх у колінах, вертикально вгору, намагаючись при цьому не відривати від підлоги таз
    Якщо ви в хорошій фізичній формі, то спробуйте підняти ноги трохи далі на себе. Але в будь-якому разі не відривайте таз від підлоги
  • Видихайте через ніс і повільно і синхронно опускайте голову і ноги на підлогу
  • Дайте м'язам відпочити кілька секунд і повторіть вправу.
  • Максимум для першого заняття - 21 раз


Максимум для першого заняття - 21 раз

Мал. 2. Схема виконання другого вправи «Око відродження».

У цій вправі велике значення має координація рухів з диханням. На самому початку необхідно видихнути, повністю позбавивши легені від повітря.
Під час підняття голови і ніг слід робити плавний, але дуже глибокий і повний вдих, під час опускання - такий же видих. Ч
ем глибше дихання, тим вище ефективність практики. Вся увага під час виконання вправи пропонуємо переносити на дихання і на відчуття в своєму тілі, очі можна тримати закритими.

ВАЖЛИВО: Спостерігається позитивний вплив при артриті, болях в спині, проблеми з шлунково-кишковим трактом, нерегулярних менструаціях і симптомах менопаузи.

Поліпшуються кровообіг, дихання, тик лімфи, зміцнюється серце і діафрагма. Зменшується рівень хронічної втоми, підтягуються м'язи живота.

Третя вправа

виконання:

  • Коліна слід ставити на відстані ширини таза одне від іншого, щоб стегна розташовувалися строго вертикально. Кисті рук долонями лежать на задній поверхні м'язів стегон якраз під сідницями.
  • Зробіть глибокий видих носом і поступово опускайте голову вперед, поки вона не притулиться до грудей
  • Повільно глибоко вдихайте і прогинайтеся назад. Випинати грудну клітку і вигинає хребет дугою. Спирайтеся на стегна і намагайтеся максимально закинути голову назад-вгору.
  • Після декількох секунд вдихніть і поверніться у вихідне положення з притиснутим до грудини підборіддям.
  • Максимальна кількість повторень - 21.

Ця вправа вимагає суворого узгодження рухів з ритмом дихання.
На самому початку слід зробити глибокий і повний видих. Прогинаючись назад, потрібно вдихати, повертаючись у вихідне положення - видихати.
Вся увага під час виконання вправи пропонуємо переносити на дихання і на відчуття в своєму тілі, очі можна тримати закритими.

Мал. 3. Схема виконання третього вправи «Око відродження».

ВАЖЛИВО: Третя вправа значно посилює оздоровчий вплив другого. А особливо воно корисне при нерегулярних менструаціях, артриті, застої в носових пазухах, болях в спині і шиї.

Четверта вправа

Ця вправа - комбінація пози Жезл і Пози Столу.

виконання:

  • Для виконання четвертого вправи потрібно сісти на підлогу, витягнувши перед собою прямі ноги зі ступнями, розташованими приблизно на ширині плечей.
  • Випрямивши хребет, покласти долоні із зімкнутими пальцями (звернені в бік ніг) на підлогу з боків від сідниць. Це - Поза Жезл
  • Опустити голову вперед, притиснувши підборіддя до грудини. Потім повільно глибоко зітхнути і закинути голову якнайдалі назад - вгору. Спираючись на руки і ноги, піднімайте тулуб паралельно підлозі.
    Це положення тіла називають Позою Столу: в кінцевій фазі стегна і тулуб повинні знаходитися в одній горизонтальній площині, а гомілки і руки - розташовуватися вертикально, як ніжки столу.
  • Досягнувши цього положення, потрібно на кілька секунд сильно напружити всі м'язи тіла, а потім - розслабитися і повернутися в початкове положення з притиснутим до грудей підборіддям.
  • Потім - повторити все спочатку. Максимальна кількість повторень - 21 разів.

І тут ключовим аспектом є дихання. Спочатку потрібно видихнути. Піднімаючись і закидаючи голову - виконати глибокий плавний вдих.
Під час напруги - затримати подих, і опускаючись - повністю видихнути.
Під час відпочинку між повтореннями - зберігати незмінний ритм дихання. Вся увага під час виконання вправи потрібно переносити на дихання і на відчуття в своєму тілі, очі можна тримати закритими.

Мал. 4. Схема виконання четвертого вправи «Око відродження».

ВАЖЛИВО: Ця вправа покращує діяльність статевих органів, серця, органів шлунково-кишкового тракту, щитовидної залози.
Зміцнює черевну порожнину, руки, плечі і м'язи живота, покращує кровообіг, дихання і струм лімфи.

Підвищується рівень життєвої сили і зміцнюється імунна система.

П'ята вправа

Ця вправа - комбінація Пози Собаки і Пози Змії.

виконання:

  • Прогніть хребет. Тіло кладіть на пальці ніг і долоні. Плечі намагайтеся розмістити прямо над долонями. Відстань між долонями і стопами трохи ширше плечей
  • Глибоко видихніть і робіть повільний вдих носом. Як можна далі плавно закиньте голову назад. Напружте всі м'язи на пару секунд. Це Поза Змії
  • Продовжуючи вдихати, підійміть сідниці так, щоб ваше тіло максимально набуло рис трикутника. Ви отримаєте Позу Собаки
  • Підборіддя варто притиснути до грудей. Притисніть стопи до підлоги, а ноги поставте рівно. Напружте м'язи тіла на кілька секунд
  • Повністю видихніть і поверніться до позі Змії
  • Не повторюйте вправу більше 21 разів.

Вихідним положенням для п'ятої вправи є упор лежачи, прогнувшись. При цьому тіло спирається на долоні і подушечки пальців ніг. Коліна і таз підлоги не торкаються. Кисті рук орієнтовані строго вперед зімкнутими разом пальцями. Відстань між долонями - трохи ширше плечей. Відстань між ступнями ніг - таке ж. Починаємо з того, що закидаємо голову якнайдалі назад - вгору. Потім переходимо в стан, при якому тіло нагадує гострий кут, вершиною спрямований вгору. Одночасно рухом шиї притискаємо голову підборіддям до грудини. Намагаємося при цьому, щоб ноги залишалися прямими, а прямі руки і тулуб знаходилися в одній площині. Тоді тіло виявиться як би складеним навпіл в тазостегнових суглобах. Після цього повертаємося в початкове положення - упор лежачи, прогнувшись - і починаємо все спочатку (див. Рис. 5).

Схема дихання в цій вправі дещо незвичайна. Почавши з повного видиху в упорі лежачи прогнувшись, потрібно зробити глибокий, наскільки це можливо, вдих при "складанні" тіла навпіл. Повертаючись в упор лежачи прогнувшись, робиш повний видих. Зупиняючись в крайніх точках для виконання напруженої паузи, затримати подих на кілька секунд відповідно після вдиху і після видиху. Вся увага під час виконання вправи пропонуємо переносити на дихання і на відчуття в своєму тілі, очі можна тримати закритими.


Мал. 5. Схема виконання п'ятої вправи комплексу «Око відродження».

ВАЖЛИВО: Вправа сприяє очищенню дихальних шляхів, подолання захворювань органів травлення, полегшення при болях в спині, руках, стегнах і ступнях.
Значно покращує звернення крові і лімфи, сприяє підвищенню імунітету і поліпшенню дихання. Відбувається збільшення енергії і життєвої сили.
Ця вправа особливо корисна для жінок з нерегулярними менструаціями і симптомами менопаузи.

Заключний коментар до комплексу вправ «Око відродження».

Найефективніше кожне з п'яти перерахованих вище вправ виконувати щодня. Почати з 3-5 разів. І щотижня додавати по два рази, тоді через 9-10 тижнів щоденного виконання вправи, Ви досягнете 21 рази.
Після цього не слід збільшувати кількість повторень, а просто зберігати досягнутий рівень.
Головне, почніть робити і Ви побачите і відчуєте результат протягом одного-двох тижнів.

Щоб довести тіло і розум до ідеального стану існує шоста вправа.

ВАЖЛИВО: Шосте вправа не є обов'язковим. Її виконують тільки особи, що прийняли рішення йти по шляху духовного самовдосконалення.

Шосте вправу «Подих»

Мета вправи - входження в рівноважний стан, коли тіло знаходиться в спокої, а в розумі - уявна пауза. Виконується після комплексу «Око Відродження».

Ви лягаєте на спину, Все тіло розслаблене, робите вдих-видих. На вдиху уявляємо, що вдихаємо холодне повітря, на видиху - теплий. І поступово починаємо переміщати увагу по тілу, кожен раз вдихаючи холодне повітря, видихаючи - теплий.
Верхівка - 5 разів, переміщаємо увагу в район міжбрів'я - 1 раз, підборіддя - 1 раз, горло - 1 раз, груди - 5 разів, сонячне сплетіння - 5 разів, пупок - 5 разів, яєчники - 5 разів, промежину - 5 разів.
Переміщаємо увагу на праву руку, плече - 1 раз, ліктьовий згин - 1 раз, долонька - 5 разів.
Переміщаємо увагу на ліву руку, плече - 1 раз, ліктьовий згин - 1 раз, долонька - 5 разів.
Переміщаємо увагу на праву ногу, з'єднання паху і ноги - 1 раз, коліно 1 раз, підошва - 5 разів.
Переміщаємо увагу на ліву ногу, з'єднання паху і ноги - 1 раз, коліно 1 раз, підошва - 5 разів.
Переміщаємо увагу на пупок - 5 разів.

І потім зареєструйте свої почуття і відчуття в тілі, і в цьому стані можете починати вершити свою реальність!
А ось таким утворює шістьох ритуальна дія виконується стоячи:

Стоячи прямо, ви робите глибокий вдих, стискаєте анальний сфінктер, сфінктер сечового міхура, напружуєте м'язи тазового дна і низу передньої стінки живота, а потім швидко нахиляєтесь, спираючись руками об стегна, і інтенсивно видихаєте через рот зі звуком "Ха-а-а- х-х-х ... ", намагаючись видалити з легких все повітря повністю, включаючи так званий залишковий; після цього ви якомога сильніше втягуєте живіт за рахунок напруженого підняття вгору діафрагми і розслаблення передньої стінки живота і випрямляєтеся. Підборіддя при цьому повинен бути притиснутий до ослиці виїмці, кисті рук лежать на талії.

Витримавши положення з втягнутим животом якомога довше - стільки часу, на скільки у вас вистачить затримки дихання - розслабте діафрагму, підніміть голову і як можна спокійніше зробіть глибокий вдих. Як випливає віддихавшись, повторіть. Зазвичай для того, щоб перенаправити вільну енергію і "розчинити" виникло сексуальне бажання, досить трьох повторень. Бажано не виконувати більше дев'яти повторень шостого ритуального дії за один раз.

Зверніть увагу! Суть цієї вправи - трансмутація сексуальної сили в життєву енергію.

В якості тренування шосте ритуальне дійство виконується один раз в день у вигляді серії з не більше ніж дев'яти повторень. Освоювати його слід поступово, почавши з трьох раз, і щотижня додаючи по два.
"Прикладна" практика цієї вправи можлива в будь-який час і в будь-якому місці за умови не дуже повного шлунка і кишечника, а також наявності тілесного сигналу в формі виниклого сексуального бажання. Більш того, цілком освоїв шосте ритуальне дійство з легкістю здійснює гранично повний видих тихо, не нахиляючись і не привертаючи до себе уваги. Тому практика звернення сексуальної енергії в життєву силу здійсненна дійсно де і коли завгодно, в будь-який момент: о)
джерело

Молодильні таємниці Тибету - Око відродження:
Молодильні таємниці Тибету - Око відродження:

Дуже важливий момент під час виконання вправ - правильне дихання. Деякі не беруть його до уваги, і домагаються не настільки вагомих успіхів (але зауважте - все одно домагаються!).
Вправи виконуються в строгій певному порядку, не змінюються місцями. Спочатку людина виконує по 3-5 повторів. Потім доводить кожну вправу до 21 повтору.

Варіант виконання комплексу «Око відродження» для людей у ​​віці від доктора Курбатова:
Варіант виконання комплексу «Око відродження» для людей у ​​віці від доктора Курбатова:


І ось ще парочка навчальних ролика по цій темі:

П'ять тибетців з доповненням, навчання
П'ять тибетців з доповненням, навчання

П'ять тибетців з доповненням, конспект
П'ять тибетців з доповненням, конспект

Послідовники даної практики змінюються і зовні, і внутрішньо. Вони виглядають значно молодше своїх однолітків, у них гнучке тіло, суглоби, хребет. У них хороша фізична форма. До того ж вони сповнені енергії (саме її і дає Око). Ця потужна енергія дозволяє послідовникам системи творити і досягати великих висот в житті.

А найголовніше - при цьому перебувати в гармонії зі світом і з собою!

Дивіться також:

Йога в офісі

Як швидко впоратися з роздратуванням і гнівом

Ольга Буланова: Хатха-Йога для початківців

Йога: «Око відродження» або «6 тибетських перлин». Обговорення на LiveInternet

Кожен з нас хочеться залишатися красивим в будь-якому віці. Але як зберегти молодість і красу на довгі роки? Стародавні лами монастирів Тібету застосовували для цього свою методику, секрети якої дійшли до наших днів.

Всього п'ять вправ в день - і час для вас ніби зупиняється. Так стверджують ті, хто опанував секретами цих чудових вправ.

Для того, щоб тибетська система реально діяла, застосовувати її доведеться щодня. Тибетський шлях омолодження - асани "Око відродження" Про цієї чудодійної системі, напевно, чули багато. Її називають по-різному. Одні - «П'ять тибетців», інші - «П'ять тибетських перлин», треті - «Око відродження». Вправи виконуються вранці або ввечері (а можна і вранці, і ввечері) - щодня. Пропускати заняття не рекомендується, особливо, коли ви досягли великих висот. Всього вправ п'ять. Але є ще й шосте додаткове вправу, воно не є обов'язковим. Переходять до нього самі «просунуті» послідовники «Ока».


Практика «Око відродження» або «6 тибетських перлин» від Аніти Луценко

Вправи "Око відродження" - це адаптація п'яти стародавніх тибетських ритуальних практик, які дають ключ до довгої молодості, здоров'ю та дивовижною життєвою силою. У книзі Пітера Келдер докладно описуються теоретичні основи це комплексу вправ, тут же ми наводимо схеми їх виконання з ілюстраціями.

Перед початком виконання вправ пропонуємо Вам запустити свій намір на дані фізичні заняття. Проговорите про себе або вголос приблизно таку фразу «Я присвячую виконання цих вправ ...» або «Я маю намір знайти / отримати ...» і далі можна підключити свою душу і фантазію (приклади: фізичне здоров'я, гармонійний стан, рівновагу, гармонію душі, тіла і розум і т.п.).

Перша вправа

виконання:

  • Початкове положення: станьте прямо, витягніть руки горизонтально на рівні плечей долонями вниз
  • Починайте обертатися за годинниковою стрілкою навколо власної осі. Не забувайте вважати обертів
  • Намагайтеся використовувати мінімум простору для обертання - так вправа буде більш ефективним
  • Тримайте голову рівно. Розслабтеся, але не сутультесь
  • Виконуйте вправу до відчуття запаморочення. Для більшості людей для початку досить обернутися не більше шести. А тибетські монахи вважають, що для першого разу вистачить і три рази
  • Після завершення зробіть кілька глибоких вдихів і видихів носом, щоб подолати запаморочення

Щоб зупинити запаморочення після зупинки обертання, потрібно зафіксувати погляд на якийсь нерухому точку Щоб зупинити запаморочення після зупинки обертання, потрібно зафіксувати погляд на якийсь нерухому точку. Найзручніше фіксуватися на кінчиках великих пальців рук витягнутих перед собою (руки витягнуті горизонтально землі, притиснуті один до одного, пальці стиснуті в кулак, крім великих пальців, які дивляться вгору).
Вся увага переносимо на відчуття в своєму тілі.


Рис. 1. Схема виконання першої вправи «Око відродження».

ВАЖЛИВО: Відбувається стимулювання життєвої енергії. Також відчувається і позитивний вплив на спинний мозок.

Друга вправа

виконання:

  • Ляжте на спину і витягніть руки вздовж тулуба. Долоні з щільно з'єднаними пальцями притисніть до підлоги, створивши таким чином незначний упор.
    Найкраще лежати на товстому килимі або який-небудь інший досить м'якою і теплою підстилці.
  • Глибоко вдихніть через ніс. Використовуючи тільки м'язи шиї, підніміть голову з підлоги і притисніть підборіддя до грудей
  • Підніміть ноги, не згинаючи їх у колінах, вертикально вгору, намагаючись при цьому не відривати від підлоги таз
    Якщо ви в хорошій фізичній формі, то спробуйте підняти ноги трохи далі на себе. Але в будь-якому разі не відривайте таз від підлоги
  • Видихайте через ніс і повільно і синхронно опускайте голову і ноги на підлогу
  • Дайте м'язам відпочити кілька секунд і повторіть вправу.
  • Максимум для першого заняття - 21 раз


Максимум для першого заняття - 21 раз

Рис. 2. Схема виконання другого вправи «Око відродження».

У цій вправі велике значення має координація рухів з диханням. На самому початку необхідно видихнути, повністю позбавивши легені від повітря.
Під час підняття голови і ніг слід робити плавний, але дуже глибокий і повний вдих, під час опускання - такий же видих. Ч
ем глибше дихання, тим вище ефективність практики. Вся увага під час виконання вправи пропонуємо переносити на дихання і на відчуття в своєму тілі, очі можна тримати закритими.

ВАЖЛИВО: Спостерігається позитивний вплив при артриті, болях в спині, проблеми з шлунково-кишковим трактом, нерегулярних менструаціях і симптомах менопаузи.

Поліпшуються кровообіг, дихання, тик лімфи, зміцнюється серце і діафрагма. Зменшується рівень хронічної втоми, підтягуються м'язи живота.

Третя вправа

виконання:

  • Коліна слід ставити на відстані ширини таза одне від іншого, щоб стегна розташовувалися строго вертикально. Кисті рук долонями лежать на задній поверхні м'язів стегон якраз під сідницями.
  • Зробіть глибокий видих носом і поступово опускайте голову вперед, поки вона не притулиться до грудей
  • Повільно глибоко вдихайте і прогинайтеся назад. Випинати грудну клітку і вигинає хребет дугою. Спирайтеся на стегна і намагайтеся максимально закинути голову назад-вгору.
  • Після декількох секунд вдихніть і поверніться у вихідне положення з притиснутим до грудини підборіддям.
  • Максимальна кількість повторень - 21.

Ця вправа вимагає суворого узгодження рухів з ритмом дихання.
На самому початку слід зробити глибокий і повний видих. Прогинаючись назад, потрібно вдихати, повертаючись у вихідне положення - видихати.
Вся увага під час виконання вправи пропонуємо переносити на дихання і на відчуття в своєму тілі, очі можна тримати закритими.

Рис. 3. Схема виконання третього вправи «Око відродження».

ВАЖЛИВО: Третя вправа значно посилює оздоровчий вплив другого. А особливо воно корисне при нерегулярних менструаціях, артриті, застої в носових пазухах, болях в спині і шиї.

Четверта вправа

Ця вправа - комбінація пози Жезл і Пози Столу.

виконання:

  • Для виконання четвертого вправи потрібно сісти на підлогу, витягнувши перед собою прямі ноги зі ступнями, розташованими приблизно на ширині плечей.
  • Випрямивши хребет, покласти долоні із зімкнутими пальцями (звернені в бік ніг) на підлогу з боків від сідниць. Це - Поза Жезл
  • Опустити голову вперед, притиснувши підборіддя до грудини. Потім повільно глибоко зітхнути і закинути голову якнайдалі назад - вгору. Спираючись на руки і ноги, піднімайте тулуб паралельно підлозі.
    Це положення тіла називають Позою Столу: в кінцевій фазі стегна і тулуб повинні знаходитися в одній горизонтальній площині, а гомілки і руки - розташовуватися вертикально, як ніжки столу.
  • Досягнувши цього положення, потрібно на кілька секунд сильно напружити всі м'язи тіла, а потім - розслабитися і повернутися в початкове положення з притиснутим до грудей підборіддям.
  • Потім - повторити все спочатку. Максимальна кількість повторень - 21 разів.

І тут ключовим аспектом є дихання. Спочатку потрібно видихнути. Піднімаючись і закидаючи голову - виконати глибокий плавний вдих.
Під час напруги - затримати подих, і опускаючись - повністю видихнути.
Під час відпочинку між повтореннями - зберігати незмінний ритм дихання. Вся увага під час виконання вправи потрібно переносити на дихання і на відчуття в своєму тілі, очі можна тримати закритими.

Рис. 4. Схема виконання четвертого вправи «Око відродження».

ВАЖЛИВО: Ця вправа покращує діяльність статевих органів, серця, органів шлунково-кишкового тракту, щитовидної залози.
Зміцнює черевну порожнину, руки, плечі і м'язи живота, покращує кровообіг, дихання і струм лімфи.

Підвищується рівень життєвої сили і зміцнюється імунна система.

П'ята вправа

Ця вправа - комбінація Пози Собаки і Пози Змії.

виконання:

  • Прогніть хребет. Тіло кладіть на пальці ніг і долоні. Плечі намагайтеся розмістити прямо над долонями. Відстань між долонями і стопами трохи ширше плечей
  • Глибоко видихніть і робіть повільний вдих носом. Як можна далі плавно закиньте голову назад. Напружте всі м'язи на пару секунд. Це Поза Змії
  • Продовжуючи вдихати, підійміть сідниці так, щоб ваше тіло максимально набуло рис трикутника. Ви отримаєте Позу Собаки
  • Підборіддя варто притиснути до грудей. Притисніть стопи до підлоги, а ноги поставте рівно. Напружте м'язи тіла на кілька секунд
  • Повністю видихніть і поверніться до позі Змії
  • Не повторюйте вправу більше 21 разів.

Вихідним положенням для п'ятої вправи є упор лежачи, прогнувшись. При цьому тіло спирається на долоні і подушечки пальців ніг. Коліна і таз підлоги не торкаються. Кисті рук орієнтовані строго вперед зімкнутими разом пальцями. Відстань між долонями - трохи ширше плечей. Відстань між ступнями ніг - таке ж. Починаємо з того, що закидаємо голову якнайдалі назад - вгору. Потім переходимо в стан, при якому тіло нагадує гострий кут, вершиною спрямований вгору. Одночасно рухом шиї притискаємо голову підборіддям до грудини. Намагаємося при цьому, щоб ноги залишалися прямими, а прямі руки і тулуб знаходилися в одній площині. Тоді тіло виявиться як би складеним навпіл в тазостегнових суглобах. Після цього повертаємося в початкове положення - упор лежачи, прогнувшись - і починаємо все спочатку (див. Рис. 5).

Схема дихання в цій вправі дещо незвичайна. Почавши з повного видиху в упорі лежачи прогнувшись, потрібно зробити глибокий, наскільки це можливо, вдих при "складанні" тіла навпіл. Повертаючись в упор лежачи прогнувшись, робиш повний видих. Зупиняючись в крайніх точках для виконання напруженої паузи, затримати подих на кілька секунд відповідно після вдиху і після видиху. Вся увага під час виконання вправи пропонуємо переносити на дихання і на відчуття в своєму тілі, очі можна тримати закритими.


Рис. 5. Схема виконання п'ятої вправи комплексу «Око відродження».

ВАЖЛИВО: Вправа сприяє очищенню дихальних шляхів, подолання захворювань органів травлення, полегшення при болях в спині, руках, стегнах і ступнях.
Значно покращує звернення крові і лімфи, сприяє підвищенню імунітету і поліпшенню дихання. Відбувається збільшення енергії і життєвої сили.
Ця вправа особливо корисна для жінок з нерегулярними менструаціями і симптомами менопаузи.

Заключний коментар до комплексу вправ «Око відродження».

Найефективніше кожне з п'яти перерахованих вище вправ виконувати щодня. Почати з 3-5 разів. І щотижня додавати по два рази, тоді через 9-10 тижнів щоденного виконання вправи, Ви досягнете 21 рази.
Після цього не слід збільшувати кількість повторень, а просто зберігати досягнутий рівень.
Головне, почніть робити і Ви побачите і відчуєте результат протягом одного-двох тижнів.

Щоб довести тіло і розум до ідеального стану існує шоста вправа.

ВАЖЛИВО: Шосте вправа не є обов'язковим. Її виконують тільки особи, що прийняли рішення йти по шляху духовного самовдосконалення.

Шосте вправу «Подих»

Мета вправи - входження в рівноважний стан, коли тіло знаходиться в спокої, а в розумі - уявна пауза. Виконується після комплексу «Око Відродження».

Ви лягаєте на спину, Все тіло розслаблене, робите вдих-видих. На вдиху уявляємо, що вдихаємо холодне повітря, на видиху - теплий. І поступово починаємо переміщати увагу по тілу, кожен раз вдихаючи холодне повітря, видихаючи - теплий.
Верхівка - 5 разів, переміщаємо увагу в район міжбрів'я - 1 раз, підборіддя - 1 раз, горло - 1 раз, груди - 5 разів, сонячне сплетіння - 5 разів, пупок - 5 разів, яєчники - 5 разів, промежину - 5 разів.
Переміщаємо увагу на праву руку, плече - 1 раз, ліктьовий згин - 1 раз, долонька - 5 разів.
Переміщаємо увагу на ліву руку, плече - 1 раз, ліктьовий згин - 1 раз, долонька - 5 разів.
Переміщаємо увагу на праву ногу, з'єднання паху і ноги - 1 раз, коліно 1 раз, підошва - 5 разів.
Переміщаємо увагу на ліву ногу, з'єднання паху і ноги - 1 раз, коліно 1 раз, підошва - 5 разів.
Переміщаємо увагу на пупок - 5 разів.

І потім зареєструйте свої почуття і відчуття в тілі, і в цьому стані можете починати вершити свою реальність!
А ось таким утворює шістьох ритуальна дія виконується стоячи:

Стоячи прямо, ви робите глибокий вдих, стискаєте анальний сфінктер, сфінктер сечового міхура, напружуєте м'язи тазового дна і низу передньої стінки живота, а потім швидко нахиляєтесь, спираючись руками об стегна, і інтенсивно видихаєте через рот зі звуком "Ха-а-а- х-х-х ... ", намагаючись видалити з легких все повітря повністю, включаючи так званий залишковий; після цього ви якомога сильніше втягуєте живіт за рахунок напруженого підняття вгору діафрагми і розслаблення передньої стінки живота і випрямляєтеся. Підборіддя при цьому повинен бути притиснутий до ослиці виїмці, кисті рук лежать на талії.

Витримавши положення з втягнутим животом якомога довше - стільки часу, на скільки у вас вистачить затримки дихання - розслабте діафрагму, підніміть голову і як можна спокійніше зробіть глибокий вдих. Як випливає віддихавшись, повторіть. Зазвичай для того, щоб перенаправити вільну енергію і "розчинити" виникло сексуальне бажання, досить трьох повторень. Бажано не виконувати більше дев'яти повторень шостого ритуального дії за один раз.

Зверніть увагу! Суть цієї вправи - трансмутація сексуальної сили в життєву енергію.

В якості тренування шосте ритуальне дійство виконується один раз в день у вигляді серії з не більше ніж дев'яти повторень. Освоювати його слід поступово, почавши з трьох раз, і щотижня додаючи по два.
"Прикладна" практика цієї вправи можлива в будь-який час і в будь-якому місці за умови не дуже повного шлунка і кишечника, а також наявності тілесного сигналу в формі виниклого сексуального бажання. Більш того, цілком освоїв шосте ритуальне дійство з легкістю здійснює гранично повний видих тихо, не нахиляючись і не привертаючи до себе уваги. Тому практика звернення сексуальної енергії в життєву силу здійсненна дійсно де і коли завгодно, в будь-який момент: о)
джерело

Молодильні таємниці Тибету - Око відродження:
Молодильні таємниці Тибету - Око відродження:

Дуже важливий момент під час виконання вправ - правильне дихання. Деякі не беруть його до уваги, і домагаються не настільки вагомих успіхів (але зауважте - все одно домагаються!).
Вправи виконуються в строгій певному порядку, не змінюються місцями. Спочатку людина виконує по 3-5 повторів. Потім доводить кожну вправу до 21 повтору.

Варіант виконання комплексу «Око відродження» для людей у ​​віці від доктора Курбатова:
Варіант виконання комплексу «Око відродження» для людей у ​​віці від доктора Курбатова:


І ось ще парочка навчальних ролика по цій темі:

П'ять тибетців з доповненням, навчання
П'ять тибетців з доповненням, навчання

П'ять тибетців з доповненням, конспект
П'ять тибетців з доповненням, конспект

Послідовники даної практики змінюються і зовні, і внутрішньо. Вони виглядають значно молодше своїх однолітків, у них гнучке тіло, суглоби, хребет. У них хороша фізична форма. До того ж вони сповнені енергії (саме її і дає Око). Ця потужна енергія дозволяє послідовникам системи творити і досягати великих висот в житті.

А найголовніше - при цьому перебувати в гармонії зі світом і з собою!

Дивіться також:

Йога в офісі

Як швидко впоратися з роздратуванням і гнівом

Ольга Буланова: Хатха-Йога для початківців

Йога: «Око відродження» або «6 тибетських перлин». Обговорення на LiveInternet

Кожен з нас хочеться залишатися красивим в будь-якому віці. Але як зберегти молодість і красу на довгі роки? Стародавні лами монастирів Тібету застосовували для цього свою методику, секрети якої дійшли до наших днів.

Всього п'ять вправ в день - і час для вас ніби зупиняється. Так стверджують ті, хто опанував секретами цих чудових вправ.

Для того, щоб тибетська система реально діяла, застосовувати її доведеться щодня. Тибетський шлях омолодження - асани "Око відродження" Про цієї чудодійної системі, напевно, чули багато. Її називають по-різному. Одні - «П'ять тибетців», інші - «П'ять тибетських перлин», треті - «Око відродження». Вправи виконуються вранці або ввечері (а можна і вранці, і ввечері) - щодня. Пропускати заняття не рекомендується, особливо, коли ви досягли великих висот. Всього вправ п'ять. Але є ще й шосте додаткове вправу, воно не є обов'язковим. Переходять до нього самі «просунуті» послідовники «Ока».


Практика «Око відродження» або «6 тибетських перлин» від Аніти Луценко

Вправи "Око відродження" - це адаптація п'яти стародавніх тибетських ритуальних практик, які дають ключ до довгої молодості, здоров'ю та дивовижною життєвою силою. У книзі Пітера Келдер докладно описуються теоретичні основи це комплексу вправ, тут же ми наводимо схеми їх виконання з ілюстраціями.

Перед початком виконання вправ пропонуємо Вам запустити свій намір на дані фізичні заняття. Проговорите про себе або вголос приблизно таку фразу «Я присвячую виконання цих вправ ...» або «Я маю намір знайти / отримати ...» і далі можна підключити свою душу і фантазію (приклади: фізичне здоров'я, гармонійний стан, рівновагу, гармонію душі, тіла і розум і т.п.).

Перша вправа

виконання:

  • Початкове положення: станьте прямо, витягніть руки горизонтально на рівні плечей долонями вниз
  • Починайте обертатися за годинниковою стрілкою навколо власної осі. Не забувайте вважати обертів
  • Намагайтеся використовувати мінімум простору для обертання - так вправа буде більш ефективним
  • Тримайте голову рівно. Розслабтеся, але не сутультесь
  • Виконуйте вправу до відчуття запаморочення. Для більшості людей для початку досить обернутися не більше шести. А тибетські монахи вважають, що для першого разу вистачить і три рази
  • Після завершення зробіть кілька глибоких вдихів і видихів носом, щоб подолати запаморочення

Щоб зупинити запаморочення після зупинки обертання, потрібно зафіксувати погляд на якийсь нерухому точку Щоб зупинити запаморочення після зупинки обертання, потрібно зафіксувати погляд на якийсь нерухому точку. Найзручніше фіксуватися на кінчиках великих пальців рук витягнутих перед собою (руки витягнуті горизонтально землі, притиснуті один до одного, пальці стиснуті в кулак, крім великих пальців, які дивляться вгору).
Вся увага переносимо на відчуття в своєму тілі.


Рис. 1. Схема виконання першої вправи «Око відродження».

ВАЖЛИВО: Відбувається стимулювання життєвої енергії. Також відчувається і позитивний вплив на спинний мозок.

Друга вправа

виконання:

  • Ляжте на спину і витягніть руки вздовж тулуба. Долоні з щільно з'єднаними пальцями притисніть до підлоги, створивши таким чином незначний упор.
    Найкраще лежати на товстому килимі або який-небудь інший досить м'якою і теплою підстилці.
  • Глибоко вдихніть через ніс. Використовуючи тільки м'язи шиї, підніміть голову з підлоги і притисніть підборіддя до грудей
  • Підніміть ноги, не згинаючи їх у колінах, вертикально вгору, намагаючись при цьому не відривати від підлоги таз
    Якщо ви в хорошій фізичній формі, то спробуйте підняти ноги трохи далі на себе. Але в будь-якому разі не відривайте таз від підлоги
  • Видихайте через ніс і повільно і синхронно опускайте голову і ноги на підлогу
  • Дайте м'язам відпочити кілька секунд і повторіть вправу.
  • Максимум для першого заняття - 21 раз


Максимум для першого заняття - 21 раз

Рис. 2. Схема виконання другого вправи «Око відродження».

У цій вправі велике значення має координація рухів з диханням. На самому початку необхідно видихнути, повністю позбавивши легені від повітря.
Під час підняття голови і ніг слід робити плавний, але дуже глибокий і повний вдих, під час опускання - такий же видих. Ч
ем глибше дихання, тим вище ефективність практики. Вся увага під час виконання вправи пропонуємо переносити на дихання і на відчуття в своєму тілі, очі можна тримати закритими.

ВАЖЛИВО: Спостерігається позитивний вплив при артриті, болях в спині, проблеми з шлунково-кишковим трактом, нерегулярних менструаціях і симптомах менопаузи.

Поліпшуються кровообіг, дихання, тик лімфи, зміцнюється серце і діафрагма. Зменшується рівень хронічної втоми, підтягуються м'язи живота.

Третя вправа

виконання:

  • Коліна слід ставити на відстані ширини таза одне від іншого, щоб стегна розташовувалися строго вертикально. Кисті рук долонями лежать на задній поверхні м'язів стегон якраз під сідницями.
  • Зробіть глибокий видих носом і поступово опускайте голову вперед, поки вона не притулиться до грудей
  • Повільно глибоко вдихайте і прогинайтеся назад. Випинати грудну клітку і вигинає хребет дугою. Спирайтеся на стегна і намагайтеся максимально закинути голову назад-вгору.
  • Після декількох секунд вдихніть і поверніться у вихідне положення з притиснутим до грудини підборіддям.
  • Максимальна кількість повторень - 21.

Ця вправа вимагає суворого узгодження рухів з ритмом дихання.
На самому початку слід зробити глибокий і повний видих. Прогинаючись назад, потрібно вдихати, повертаючись у вихідне положення - видихати.
Вся увага під час виконання вправи пропонуємо переносити на дихання і на відчуття в своєму тілі, очі можна тримати закритими.

Рис. 3. Схема виконання третього вправи «Око відродження».

ВАЖЛИВО: Третя вправа значно посилює оздоровчий вплив другого. А особливо воно корисне при нерегулярних менструаціях, артриті, застої в носових пазухах, болях в спині і шиї.

Четверта вправа

Ця вправа - комбінація пози Жезл і Пози Столу.

виконання:

  • Для виконання четвертого вправи потрібно сісти на підлогу, витягнувши перед собою прямі ноги зі ступнями, розташованими приблизно на ширині плечей.
  • Випрямивши хребет, покласти долоні із зімкнутими пальцями (звернені в бік ніг) на підлогу з боків від сідниць. Це - Поза Жезл
  • Опустити голову вперед, притиснувши підборіддя до грудини. Потім повільно глибоко зітхнути і закинути голову якнайдалі назад - вгору. Спираючись на руки і ноги, піднімайте тулуб паралельно підлозі.
    Це положення тіла називають Позою Столу: в кінцевій фазі стегна і тулуб повинні знаходитися в одній горизонтальній площині, а гомілки і руки - розташовуватися вертикально, як ніжки столу.
  • Досягнувши цього положення, потрібно на кілька секунд сильно напружити всі м'язи тіла, а потім - розслабитися і повернутися в початкове положення з притиснутим до грудей підборіддям.
  • Потім - повторити все спочатку. Максимальна кількість повторень - 21 разів.

І тут ключовим аспектом є дихання. Спочатку потрібно видихнути. Піднімаючись і закидаючи голову - виконати глибокий плавний вдих.
Під час напруги - затримати подих, і опускаючись - повністю видихнути.
Під час відпочинку між повтореннями - зберігати незмінний ритм дихання. Вся увага під час виконання вправи потрібно переносити на дихання і на відчуття в своєму тілі, очі можна тримати закритими.

Рис. 4. Схема виконання четвертого вправи «Око відродження».

ВАЖЛИВО: Ця вправа покращує діяльність статевих органів, серця, органів шлунково-кишкового тракту, щитовидної залози.
Зміцнює черевну порожнину, руки, плечі і м'язи живота, покращує кровообіг, дихання і струм лімфи.

Підвищується рівень життєвої сили і зміцнюється імунна система.

П'ята вправа

Ця вправа - комбінація Пози Собаки і Пози Змії.

виконання:

  • Прогніть хребет. Тіло кладіть на пальці ніг і долоні. Плечі намагайтеся розмістити прямо над долонями. Відстань між долонями і стопами трохи ширше плечей
  • Глибоко видихніть і робіть повільний вдих носом. Як можна далі плавно закиньте голову назад. Напружте всі м'язи на пару секунд. Це Поза Змії
  • Продовжуючи вдихати, підійміть сідниці так, щоб ваше тіло максимально набуло рис трикутника. Ви отримаєте Позу Собаки
  • Підборіддя варто притиснути до грудей. Притисніть стопи до підлоги, а ноги поставте рівно. Напружте м'язи тіла на кілька секунд
  • Повністю видихніть і поверніться до позі Змії
  • Не повторюйте вправу більше 21 разів.

Вихідним положенням для п'ятої вправи є упор лежачи, прогнувшись. При цьому тіло спирається на долоні і подушечки пальців ніг. Коліна і таз підлоги не торкаються. Кисті рук орієнтовані строго вперед зімкнутими разом пальцями. Відстань між долонями - трохи ширше плечей. Відстань між ступнями ніг - таке ж. Починаємо з того, що закидаємо голову якнайдалі назад - вгору. Потім переходимо в стан, при якому тіло нагадує гострий кут, вершиною спрямований вгору. Одночасно рухом шиї притискаємо голову підборіддям до грудини. Намагаємося при цьому, щоб ноги залишалися прямими, а прямі руки і тулуб знаходилися в одній площині. Тоді тіло виявиться як би складеним навпіл в тазостегнових суглобах. Після цього повертаємося в початкове положення - упор лежачи, прогнувшись - і починаємо все спочатку (див. Рис. 5).

Схема дихання в цій вправі дещо незвичайна. Почавши з повного видиху в упорі лежачи прогнувшись, потрібно зробити глибокий, наскільки це можливо, вдих при "складанні" тіла навпіл. Повертаючись в упор лежачи прогнувшись, робиш повний видих. Зупиняючись в крайніх точках для виконання напруженої паузи, затримати подих на кілька секунд відповідно після вдиху і після видиху. Вся увага під час виконання вправи пропонуємо переносити на дихання і на відчуття в своєму тілі, очі можна тримати закритими.


Рис. 5. Схема виконання п'ятої вправи комплексу «Око відродження».

ВАЖЛИВО: Вправа сприяє очищенню дихальних шляхів, подолання захворювань органів травлення, полегшення при болях в спині, руках, стегнах і ступнях.
Значно покращує звернення крові і лімфи, сприяє підвищенню імунітету і поліпшенню дихання. Відбувається збільшення енергії і життєвої сили.
Ця вправа особливо корисна для жінок з нерегулярними менструаціями і симптомами менопаузи.

Заключний коментар до комплексу вправ «Око відродження».

Найефективніше кожне з п'яти перерахованих вище вправ виконувати щодня. Почати з 3-5 разів. І щотижня додавати по два рази, тоді через 9-10 тижнів щоденного виконання вправи, Ви досягнете 21 рази.
Після цього не слід збільшувати кількість повторень, а просто зберігати досягнутий рівень.
Головне, почніть робити і Ви побачите і відчуєте результат протягом одного-двох тижнів.

Щоб довести тіло і розум до ідеального стану існує шоста вправа.

ВАЖЛИВО: Шосте вправа не є обов'язковим. Її виконують тільки особи, що прийняли рішення йти по шляху духовного самовдосконалення.

Шосте вправу «Подих»

Мета вправи - входження в рівноважний стан, коли тіло знаходиться в спокої, а в розумі - уявна пауза. Виконується після комплексу «Око Відродження».

Ви лягаєте на спину, Все тіло розслаблене, робите вдих-видих. На вдиху уявляємо, що вдихаємо холодне повітря, на видиху - теплий. І поступово починаємо переміщати увагу по тілу, кожен раз вдихаючи холодне повітря, видихаючи - теплий.
Верхівка - 5 разів, переміщаємо увагу в район міжбрів'я - 1 раз, підборіддя - 1 раз, горло - 1 раз, груди - 5 разів, сонячне сплетіння - 5 разів, пупок - 5 разів, яєчники - 5 разів, промежину - 5 разів.
Переміщаємо увагу на праву руку, плече - 1 раз, ліктьовий згин - 1 раз, долонька - 5 разів.
Переміщаємо увагу на ліву руку, плече - 1 раз, ліктьовий згин - 1 раз, долонька - 5 разів.
Переміщаємо увагу на праву ногу, з'єднання паху і ноги - 1 раз, коліно 1 раз, підошва - 5 разів.
Переміщаємо увагу на ліву ногу, з'єднання паху і ноги - 1 раз, коліно 1 раз, підошва - 5 разів.
Переміщаємо увагу на пупок - 5 разів.

І потім зареєструйте свої почуття і відчуття в тілі, і в цьому стані можете починати вершити свою реальність!
А ось таким утворює шістьох ритуальна дія виконується стоячи:

Стоячи прямо, ви робите глибокий вдих, стискаєте анальний сфінктер, сфінктер сечового міхура, напружуєте м'язи тазового дна і низу передньої стінки живота, а потім швидко нахиляєтесь, спираючись руками об стегна, і інтенсивно видихаєте через рот зі звуком "Ха-а-а- х-х-х ... ", намагаючись видалити з легких все повітря повністю, включаючи так званий залишковий; після цього ви якомога сильніше втягуєте живіт за рахунок напруженого підняття вгору діафрагми і розслаблення передньої стінки живота і випрямляєтеся. Підборіддя при цьому повинен бути притиснутий до ослиці виїмці, кисті рук лежать на талії.

Витримавши положення з втягнутим животом якомога довше - стільки часу, на скільки у вас вистачить затримки дихання - розслабте діафрагму, підніміть голову і як можна спокійніше зробіть глибокий вдих. Як випливає віддихавшись, повторіть. Зазвичай для того, щоб перенаправити вільну енергію і "розчинити" виникло сексуальне бажання, досить трьох повторень. Бажано не виконувати більше дев'яти повторень шостого ритуального дії за один раз.

Зверніть увагу! Суть цієї вправи - трансмутація сексуальної сили в життєву енергію.

В якості тренування шосте ритуальне дійство виконується один раз в день у вигляді серії з не більше ніж дев'яти повторень. Освоювати його слід поступово, почавши з трьох раз, і щотижня додаючи по два.
"Прикладна" практика цієї вправи можлива в будь-який час і в будь-якому місці за умови не дуже повного шлунка і кишечника, а також наявності тілесного сигналу в формі виниклого сексуального бажання. Більш того, цілком освоїв шосте ритуальне дійство з легкістю здійснює гранично повний видих тихо, не нахиляючись і не привертаючи до себе уваги. Тому практика звернення сексуальної енергії в життєву силу здійсненна дійсно де і коли завгодно, в будь-який момент: о)
джерело

Молодильні таємниці Тибету - Око відродження:
Молодильні таємниці Тибету - Око відродження:

Дуже важливий момент під час виконання вправ - правильне дихання. Деякі не беруть його до уваги, і домагаються не настільки вагомих успіхів (але зауважте - все одно домагаються!).
Вправи виконуються в строгій певному порядку, не змінюються місцями. Спочатку людина виконує по 3-5 повторів. Потім доводить кожну вправу до 21 повтору.

Варіант виконання комплексу «Око відродження» для людей у ​​віці від доктора Курбатова:
Варіант виконання комплексу «Око відродження» для людей у ​​віці від доктора Курбатова:


І ось ще парочка навчальних ролика по цій темі:

П'ять тибетців з доповненням, навчання
П'ять тибетців з доповненням, навчання

П'ять тибетців з доповненням, конспект
П'ять тибетців з доповненням, конспект

Послідовники даної практики змінюються і зовні, і внутрішньо. Вони виглядають значно молодше своїх однолітків, у них гнучке тіло, суглоби, хребет. У них хороша фізична форма. До того ж вони сповнені енергії (саме її і дає Око). Ця потужна енергія дозволяє послідовникам системи творити і досягати великих висот в житті.

А найголовніше - при цьому перебувати в гармонії зі світом і з собою!

Дивіться також:

Йога в офісі

Як швидко впоратися з роздратуванням і гнівом

Ольга Буланова: Хатха-Йога для початківців

Але як зберегти молодість і красу на довгі роки?
Але як зберегти молодість і красу на довгі роки?
Але як зберегти молодість і красу на довгі роки?