Полезные материалы

Нічний рекорд, перший гол ШИНІН з 2013, повернення «Куньлуня» в Пекін

  1. ЦСКА і «Йокеріт» зіграли найтриваліший матч в історії КХЛ, Іржі Сікач створив красу, а Олександр ШИНІН...
  2. Краса. Гол Іржі Сікача ( «Ак Барс»)
  3. Гол. Олександр ШИНІН закинув першу шайбу з 2013 року
  4. Прорив. Кирило Капризів (ЦСКА) закинув першу шайбу за 18 матчів
  5. Битва. «Локомотив» змусив СКА викластися по максимуму
  6. Догляд. Найджел Доус залишає «Барис»
  7. Призначення. Ян Голубовський став генеральним менеджером «Торпедо»
  8. Президент. Максим Сушинський приступив до роботи в «Авангарді»
  9. Переїзд. «Куньлунь» сезон 2018/19 проведе в Пекіні
  10. Вибух. У Єкатеринбурзі знесли телевежу заради нового льодового палацу
ЦСКА і «Йокеріт» зіграли найтриваліший матч в історії КХЛ, Іржі Сікач створив красу, а Олександр ШИНІН закинув свою першу шайбу з 2013 року - в огляді тижні на KHL.ru.

Матч. Сім овертаймів гри ЦСКА - «Йокеріт» до пів на другу ночі в Москві

Про шаленому п'ятому матчі серії між ЦСКА і «Йокерітом» (1: 2 ОТ) згадувати ще будуть довго. Він став найтривалішим за десять років в Кубку Гагаріна. Команди билися на протязі п'яти овертаймів, а фінський нападник Міка Ніємі не дав остаточно заснути залишилися в палаці глядачами своїм переможним голом о пів на другу ночі вже в п'ятницю. На відеокубів в цей горіло неймовірні цифри 142.09!

Воротар «Йокеріта» Каррі Рямё відбив рекордні 83 кидка, перевершивши показник канадця Кертіса Сенфорд. У лютому 2013 року в матчі першого раунду плей-офф з «Северсталью» голкіпер «Локомотива» врятував свою команду 80 разів, що не допомогло їй перемогти (2: 3ОТ).

Затяжні матчі, що йдуть в ніч, стають важким випробуванням для всіх учасників дійства. Ряме, наприклад, втратив стільки сил, що на шосту гру не потрапив навіть у заявку, а його армійського колегу Іллі Сорокіна замінили після першого періоду цієї зустрічі. Уболівальникам треба було на наступний ранок вирушати на роботу, тому співучасниками рекорду стало не дуже багато народу. Однак саме такі ігри обговорюють навіть люди, що стежать за хокеєм по великих святах. Банальна перемога фінської команди в першому овертаймі хіба стала б незабутньою подією? Звичайно, ні. Про неї забули б на наступний день. А так матч увійшов в історію.

Краса. Гол Іржі Сікача ( «Ак Барс»)

«Ак Барс» відправив в незвично ранній відпустку фіналіста двох останніх сезонів «Металург». У п'ятницю казанці обіграли суперника у себе вдома (3: 1) і завершили серію з рахунком 4-1 на свою користь. Після перемоги в першому матчі «Магнітка» нічого не змогла протиставити опонентові. «Ак Барс» був сильнішим, нехай і не набагато, у всіх значущих компонентах. Останній гол у серії вийшов надзвичайно красивим і одночасно символічним. Чеський нападник Іржі Сікач забив в більшості, зробивши індивідуальний рейд від своїх до чужих воріт поодинці. Четвірка обороняються і воротар Василь Кошечкин нічого з форвардом вдіяти не змогли. Спроба досвідченого захисника Кріса Лі зупинити чеха на своїй синьої лінії виглядала наївною і необачно. Уральці в серії нічим крім старання і силового прийому захисника Сергія Терещенко на Даніса Заріпова не запам'яталися. Кубкове натхнення кудись випарувалося, вогонь в очах так і не спалахнуло. Очевидно, що ресурс «Магнітки» в нинішньому вигляді вже вироблений, якщо вести мову про медальних амбіціях, і команді в міжсезоння потрібна серйозна перебудова.

Гол. Олександр ШИНІН закинув першу шайбу з 2013 року

У неділю «Трактор» здобув найбільшу перемогу в плей-офф, не залишивши в Челябінську мокрого місця від «Салават Юлаєв» - 7: 1. Рахунок в серії став рівним і тепер другий фіналіст Східної конференції визначиться в сьомому матчі в Уфі. Такий розгром в кубкових матчах - дуже рідкісна подія. Але знайшовся в складі переможців людина, для якого ця гра запам'ятається надовго з іншої причини. Капітан «Трактора» Олександр ШИНІН в другому періоді кидком від синьої лінії зробив рахунок 3: 0. Що в цьому може бути незвичайного? Захисник перервав серію з 182 ігор без закинутих шайб! В останній раз 34-річний ветеран забивав восени 2013 року, коли ще виступав за «Северсталь».

Прорив. Кирило Капризів (ЦСКА) закинув першу шайбу за 18 матчів

Якщо довго мучитися, то що-небудь вийде. Автор золотого гола Олімпіади Кирило Капризів в матчах за ЦСКА не міг відзначитися з кінця грудня, коли закинув переможну шайбу у гостьовій грі з «Ладою». Для одного з найталановитіших нападаючих КХЛ така посуха - як удар нижче пояса. Чорна смуга супроводжувалася не тільки масою втрачених моментів, але і декількома не зарахував після відеопереглядів шайбами. Одна з них в матчі в Казані, як з'ясувалося пізніше, була скасована несправедливо. Коли світ працює проти тебе, то все валиться з рук.

П'ята гра серії з «Йокерітом» закінчилася для армійців прикрою поразкою в сьомому овертаймі. Але у Капрізова знайшовся невеликий привід для радості. Він, нарешті, забив. Гол вийшов дуже красивим і одночасно трудовим. Форвард виліз з шайбою з-за воріт, ефективно поборовся із захисником на чужому п'ятачку і забив в падінні з розвороту, вже стоячи на колінах. Шедевр! ЦСКА дотиснув суперника в шостій грі вже в суботу і попереду на нього чекає фінал Заходу проти чемпіона. Саме Капризів і його голи можуть стати головною зброєю москвичів в майбутніх матчах. СКА буде вважатися фаворитом і для того, щоб його обіграти на 100 відсотків в першу чергу повинні зіграти лідери столичних армійців.

Битва. «Локомотив» змусив СКА викластися по максимуму

Результат серії СКА - «Локомотив» за замовчуванням був ясний. Шансів пройти суперника, який помітно сильніше у всіх лініях, небагато. У такій ситуації фаворит повинен сам наламати дров, щоб вилетіти з плей-офф. Петербуржці собі такого не дозволили, але серія став для них, напевно, найважчою за два роки поряд з минулим фіналом проти «Магнітки». Ярославська команда показала небувалу сміливість. Рідко хто готовий кинути виклик СКА і битися з ним до кінця, не шкодуючи себе і суперника. «Локомотив» намагався вивести армійців із зони комфорту, нав'язавши їм силовий з великою кількістю жорстких єдиноборств. Зовсім не злякалися Іллі Ковальчука, В'ячеслава Войнова і компанії дебютанти плей-офф, ще зовсім юні нападники Григорій Денисенко (йому всього 17) і Микола Коваленко. У цьому плані найбільш показовим став четвертий матч, який закінчився у вівторок перемогою СКА (4: 1) в Ярославлі. Але скільки нервів довелося витратити команді Олега Знарка. За офіційною статистикою господарі провели 31 силовий прийом за матч. Малувато. Але не будемо забувати про методику підрахунку, що вимагає статистиків оцінювати епізод дуже упереджено. Візуально ж здавалося, що гравці «Локомотива» поставили перед собою завдання встромлятися в суперників кожну зміну. Ще краще кілька разів. СКА завівся, а виручив його Віктор Тихонов, який забиває дуже рідко. Однак в день народження своєї дружини Євгенії форвард четвертого ланки розродився дублем.

Під кінець матчу гравці «Локомотива» не кинули грати, лізли вперед і били всіх, хто рухається в формі з написом СКА. Такий настрій вилився в серію бійок. У самому видовищному бою молодий захисник Ярославцев Олександр Елесіна здолав Єгора Рикова, зірвавши з нього нагрудник. Не настільки радикально з'ясовували стосунки Ковальчук з Денисом Мосальов, Войнов з Коваленко, Андрій Зубарєв з Данилом Апалькова.

Догляд. Найджел Доус залишає «Барис»

Кращий снайпер регулярного чемпіонату канадець Найджел Доус, який закинув 35 шайб, залишає «Барис». Його заочна пікіровка в казахстанській пресі з керівництвом і головним тренером клубу вийшла спекотною. Обидві сторони не пошкодували жорстких слів на адресу один одного, що за нинішніми політкоректним часів виглядає як мінімум дивно. Розбиратися хто правий і винен в ситуації, що склалася безглуздо. Точка неповернення, схоже, пройдена. Команда з Астани втратила свою головну зірку, живу легенду. Доус, який прийняв казахстанське громадянство і зіграв на двох чемпіонатах світу за збірну своєї другої батьківщини, в «Барис» провів сім сезонів. За цей час на його рахунку, включаючи плей-офф, 415 матчів і 376 (217 + 159) шайб. Унікальні цифри! Форвард ніколи нижче свого рівня не опускався, тому і в 33 роки стане на ринку вільних агентів об'єктом полювання з боку клубів з великими амбіціями.

Призначення. Ян Голубовський став генеральним менеджером «Торпедо»

У Нижньому Новгороді настала нова епоха. У середу відбулося засідання правління «Торпедо». На ньому було прийнято рішення ввести в клубі посаду генерального менеджера.

Їм призначено відомого в минулому хокеїст Ян Голубовський, в останні роки працював хокейним агентом. Він буде визначати стратегію розвитку команди. До п'ятого квітня Голубовський повинен підготувати пропозиції зі спортивної структурі клубу, комплектації і тренерському штабу. Офіційно про відхід з поста головного тренера Петеріс Скудра, відпрацьованого з «Торпедо» 5 років, поки оголошено не було. Однак очевидно, що ймовірність такого рішення досить висока.

Однак очевидно, що ймовірність такого рішення досить висока

Президент. Максим Сушинський приступив до роботи в «Авангарді»

У вівторок до виконання своїх обов'язків президента «Авангарду» приступив Максим Сушинський. Першим кроком став візит на нерухомість, що будується в Омську дитячу хокейну академію. Величезний комплекс буде зданий в експлуатацію у вересні. Разом з президентом на будівництві побували тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Омської області Олександр Бурков і голова ради директорів клубу Олександр Дибаль. Турбота про підростаюче покоління - це завжди добре. Але якщо говорити про перші кроки Сушинського стосовно до першої команди, то він вже повідомив про майбутнє призначення Євгена Хацея на пост менеджера з хокейних операцій. Останнім місцем роботи Хацея була «Югра». У клубі з Ханти-Мансійська він з квітня 2015 року обіймав посаду генерального менеджера.

Переїзд. «Куньлунь» сезон 2018/19 проведе в Пекіні

Голова ради директорів «Куньлуня» Біллі Нгок в п'ятницю заявив РІА Новини" , Що в наступному сезоні команда буде грати і базуватися в Пекіні. Два роки тому перші матчі у своїй історії в рамках КХЛ китайський клуб провів саме в столиці. Однак потім через проблеми з домашнім палацом був змушений переїхати в Шанхай. На новому місці команда так і не змогла завоювати глядача, а в нинішньому сезоні відвідуваність - трохи більше 2300 чоловік в середньому за гру - стала найгіршою в усій лізі. Поки немає повної ясності з тим, на якій арені в Пекіні буде грати «Куньлунь». Керівництво опрацьовує різні варіанти. У той же час ясно, що повернення до столиці може підняти інтерес у місцевої публіки до клубу. Якщо на хокей більш-менш регулярно почне ходити народ, то це вже можна буде записати «Куньлуню» як велику перемогу. Не менш значиму, ніж вихід в плей-офф.

Вибух. У Єкатеринбурзі знесли телевежу заради нового льодового палацу

В суботу рано вранці жителі Єкатеринбурга могли спостерігати за унікальним дійством - підривом недобудованої телевізійної вежі висотою 220 метрів. Ця споруда давно стало неофіційним символом міста, хоча за прямим призначенням не використовувалося. Будівництво вежі почалося ще в 1983 році, але через сім років через нестачу фінансування роботи були заморожені. Найцікавіше в нинішній ситуації полягає в тому, що на місці знесеного будинку УГМК - головний спонсор «Автомобіліста» - побудує багатофункціональний льодовий комплекс місткістю 15 тисяч чоловік. Такий проект повинен стати не тільки новим домом для хокейної команди, але і зайняти місце в ряду головних визначних пам'яток Єкатеринбурга.

Такий проект повинен стати не тільки новим домом для хокейної команди, але і зайняти місце в ряду головних визначних пам'яток Єкатеринбурга

Банальна перемога фінської команди в першому овертаймі хіба стала б незабутньою подією?
0. Що в цьому може бути незвичайного?