Полезные материалы

Претензія на повернення телефону: як сперечатися з продавцем?

  1. Алгоритм дії при виявленні дефекту
  2. Нормативно-правова база про претензії на повернення телефону
  3. Зразок претензії на повернення грошей за телефон
  4. Як повинна проводитися експертиза?
  5. Коли можна отримати новий стільниковий або гроші?
  6. Коли можна подавати позов?

Претензія на повернення телефону: що робити, якщо куплений телефон зламаний + на що має право покупець + як скласти офіційний запит на повернення телефону + що входить в акт приймання при проведенні експертизи + через скільки магазин повинен повернути справний мобільник + в якому разі варто готувати позов у суд.

Сьогодні мобільні телефони - це незамінна частина життя кожної людини. З кожним роком число компаній, які їх виробляють, стає все більше і більше. На жаль, чимало серед них і тих, хто виготовляє підробки якісних і брендових телефонів.

Зовні вони можуть нічим не відрізнятися від оригіналу, але ось принісши такий стільниковий додому і розглянувши його ретельніше (або вже в процесі експлуатації), можна побачити чимало дефектів. В такому випадку, необхідно знати, як правильно складається претензія на повернення телефону.

Алгоритм дії при виявленні дефекту

Розглянемо таку ситуацію: в магазині стільникового зв'язку продавець-консультант ознайомив вас з новою моделлю телефону. На перший погляд все ідеально, але на протязі 14 днів з дня покупки ви виявили дефект. Як діяти в такій ситуації?

Як написати претензію в магазин правильно?

Для початку підіть в магазин і розкажіть про те, яка саме є неполадка. Вимагайте провести діагностику, ремонт стільникового або ж повернути повну вартість за придбаний товар. Найчастіше продавці беруть товар на діагностику і, якщо дійсно є несправність, вони роблять ремонт або заміну.

Рідко, але можливий і інший поворот подій: продавець відмовиться проводити повернення, затягне терміни проведення діагностики, або ж наполягатиме на тому, що неполадок немає. Якщо у вас саме така ситуація, то варто негайно писати заяву на повернення телефону.

Нормативно-правова база про претензії на повернення телефону

Претензія на повернення грошей за телефон або заміна самого мобільного пристрою складається на підставі закону РФ «Про захист прав споживача».

Щоб продавець або власник торгової точки розумів, що має справу з серйозною людиною, потрібно вивчити основні статті з ФЗ:

№ Назва Короткий опис Посилання на закон Ст. 4 Якість товару, роботи, послуги Продавець зобов'язаний передати покупцеві товар в тому вигляді, який зазначений в договорі. Якщо в умовах контракту немає надіслання на якість, то товар повинен відповідати загальноприйнятим нормам. http://www.consultant.ru/document/Cons_
doc_LAW_305 / 030ee6c590df5a57ef7c36c7cc
5c6a59e5373ecc Ст. 18 Право споживача при виявленні в товарі недоліків Покупець має право:
• Вимагати замінити товар на ту ж марку і модель, або на іншу, але з доплатою.
• Здійснити повернення грошей.
• Зменшити покупну ціну.
• Вимагати провести безкоштовну діагностику і ремонт.
• Вимагати у продавця повернути гроші, витрачені на ремонт товару. http://www.consultant.ru/document/Cons_
doc_LAW_305 / 76ae101b731ecc22467fd9f1f1
4cb9e2b8799026 Ст. 19 Строки пред'явлення споживачем вимог щодо недоліків товару Покупець має право вимагати повернення товару або відшкодування збитку протягом періоду гарантії на продукцію або терміну її придатності. Повернення телефону або грошей за його вартість проводиться протягом 15 днів з дня покупки. http://www.consultant.ru/document/Cons_
doc_LAW_305 / 2c9918ca490dc2eb68bb07347
485443dc898183f Ст. 20 Усунення недоліків товару виробником Якщо терміни усунення неполадок не вказані в договорі, то виробник зобов'язаний провести ремонт в найкоротші терміни. Згідно із законом, цей період становить не більше 45 днів.
На момент проведення діагностики або ремонту продавець зобов'язаний видати споживачеві такий же товар з усіма аналогічними функціями безкоштовно. http://www.consultant.ru/document/Cons_
doc_LAW_305 / c771be122fddbc6e3087cbf43
aa39a85a960a296 Ст. 22 Терміни задоволення окремих вимог споживача Продавець зобов'язаний виконати додаткові вимоги споживача протягом 10 днів з дня подачі скарги. http://www.consultant.ru/document/Cons_
doc_LAW_305 / 00616d1e160d7ff7ac8d5a6a8
e4525fb75e3b486 Ст. 23 Відповідальність продавця за прострочення виконання вимог споживача За кожен прострочений день покупцеві зобов'язані виплатити неустойку в розмірі 1% від вартості товару. http://www.consultant.ru/document/Cons_
doc_LAW_305 / fc23b9aa3a5541bc13d661067
1e6e66117de2f65

Зразок претензії на повернення грошей за телефон

Вивчили ваші законодавчі права? Наступний важливий крок - це скласти претензію на повернення стільникового або грошей.

Зразок претензії на повернення товару неналежної якості

Розділимо складання документа на окремі частини:

  1. Заповнюємо шапку офіційного звернення. Тут необхідно вказати дані про торгову точку.

    Уточніть інформацію у продавця або на стенді в магазині.

    Нерідкі випадки, коли салон мобільного зв'язку має одне найменування, а власник, тобто юридична особа, оформив ІП під іншою назвою. Можна подивитися ці дані в товарному чеку.

    Варто також написати ПІБ власника магазину або продавця, але якщо ви не знаєте цієї інформації, просто пропустіть цей пункт. Після вкажіть, від кого йде скарга, тобто ваші дані - ПІБ, адреса, контактний номер.

  2. Далі пишемо назву звернення - «Претензія на повернення телефону».
  3. В основній частині необхідно викласти всю інформацію точно і без зайвих слів.

    Обов'язково потрібно вказати:

    • дату покупки, місцезнаходження торгової точки;
    • якщо у вас є дані про продавця, який вам підсунув несправний мобільник, то цю інформацію також слід додати;
    • марка телефону, його повна назва, серійний номер IMEI, вартість;
    • в чому саме виявлена ​​неполадка стільникового;
    • зробіть відсилання до ФЗ «Про захист прав споживача» і вимагайте повернення грошей за апарат або повне усунення неполадок.
  4. До скарги варто додати ксерокопію чека про покупку і гарантійний талон.
  5. Під заявою ставимо прописом дату і запевняємо все вищенаписане свій підписом.

Зразок претензії на повернення телефону


Зразок претензії на повернення телефону

Зразок претензії на повернення телефону і на повернення грошей за телефон складається однаково - змінюється лише те вимога, яке висловлює покупець.

Зразок претензії на неякісний товар - 5 варіантів

Претензії на повернення грошей за телефон має бути дві: одна направляється уповноваженій особі, а другий примірник потрібно віддати людині, який прийняв звернення від покупця. Він поставить відмітку про отримання на листі і віддає його вам.

Запам'ятайте:

другий примірник повинен бути на руках у покупця, адже на ньому буде вказана дуже важлива інформація - дата прийому претензії.

Корисна порада:

Не застосовуйте до скарги оригінал чека про покупку і гарантійний талон. Ці дані вам можуть знадобитися на судовому розгляді, якщо раптом до цього дійде справа.

Якщо адміністрація магазину відмовляється брати скаргу, то тоді вже можна направити заяву поштою, але тільки рекомендованим листом.

Зверніть увагу!

Претензія на повернення телефону, яка надсилається рекомендованим листом, повинна бути спрямована на юридичну адресу магазину, а не на адресу, де була укладена угода про купівлю-продаж.

Ви отримаєте повідомлення з поштового відділення про вручення листа:

Якщо почнеться судова тяжба, то у вас будуть незаперечні докази того, що продавець або юридична особа навмисно відмовлялися приймати претензію.

Зверніть увагу!

В саму претензію ви можете вписати вимогу щодо особистої присутності при діагностиці телефону або його ремонті. Рекомендуємо вам скористатися цією можливістю.

Як повинна проводитися експертиза?


У більшості випадків, якщо вже дійшло до суперечки, продавці відмовляються повертати гроші покупцеві або здійснювати обмін товару без проведення експертизи. Це їх право, адже юридична особа в даному випадку також має ризик залишитися обманутим.

Тому споживач перед тим, як подати претензію на повернення мобільника, повинен мати поняття про те, як проводиться експертиза в сервісному центрі.

Головне що становить в цьому процесі - це акт приймання, в який включають:

  1. Зовнішнє опис телефону на момент передачі на експертизу, тобто характеристика корпусу і скла.
  2. Перевіряється телефон також зсередини: чи немає попадання води і в якому стані батареї.
  3. В акті приймання обов'язково вказують, який саме дефект був виявлений покупцем, і чому телефон потрібно направити на експертизу.

Зразок акту приймання виглядає так:

Після проведення експертизи споживач отримує висновок. Якщо покупець не згоден, то він має право провести власну перевірку в іншого незалежного експерта, але вже за свій рахунок.

Коли можна отримати новий стільниковий або гроші?


Покладаючись на Федеральний закон «Про захист прав споживача», покупець має можливість зробити повернення протягом 15 днів (в це термін входить також дата покупки) в разі невеликих дефектів.

У свою чергу, магазин зобов'язаний повернути повну вартість товару покупцеві за 10 днів. Якщо Вам потрібна додаткова діагностика, то термін повернення грошей збільшується до 20 діб.

Можна вимагати зробити повернення, навіть якщо пройшло більше 15 діб, але для цього потрібні вагомі підстави. Наприклад, телефон має серйозні технічні порушення в роботі, а не тільки зовнішні дефекти (подряпини, тріщини).

Якщо протягом року телефон через дефекти не працював більше місяця, то магазин зобов'язаний здійснити повернення грошей за нього або поміняти апарат.

Коли покупець вимагає обміняти телефон на справний, процедура повернення повинна відбутися максимум через тиждень. Якщо даної продукції на складі немає, то магазин має право збільшити період повернення до 1 місяця.

Якщо покупець вимагає провести ремонт по гарантії, то максимальний термін для усунення неполадки - це 45 днів в тому випадку, коли потрібних деталей для телефону немає. Клієнт має право зменшити цей термін, і зажадати у власників магазину на момент усунення несправності інший апарат, але зі схожими функціями в тимчасове користування.

Коли ремонт закінчився, магазин зобов'язаний видати письмовий звіт про проведену роботу.

Зверніть увагу,

що гарантію вам зобов'язані продовжити рівно на стільки днів, скільки телефон пробув в ремонті.

Якщо протягом зазначеного терміну магазин не компенсував збитки споживачеві, то нараховується пеня в розмірі 1% від вартості мобільника за кожен день прострочення.

Запам'ятайте ці терміни, шановні покупці, і не затягуйте терміни подачі претензії, інакше власники магазинів зможуть знайти лазівку, щоб не здійснювати повернення грошей або обмін телефону.

Захист прав споживачів. Повернення грошей за телефон.

Чи можливо повернути гроші за законом
про захист прав споживачів?

Коли можна подавати позов?

Зразок претензії на повернення грошей за телефон не завжди є вагомим аргументом для продавця магазину.

Щоб скоріше позбутися зламаного апарату, в сервісному центрі можуть заявити, що телефон справний, а експертизу підробити. Індивідуальні підприємці часто йдуть на обман, адже думають, що покупець просто не захоче писати претензію і йти за правдою до суду.

Ні в якому разі не піддавайтеся на такі хитрощі, а йдіть і відстоюйте свої права! Але перед цим обов'язково складіть претензію в магазин, адже без неї позов в суді не приймуть.

На підставі вашого чека, гарантійного тала, висновку експертів сервісного центру магазину і вашого незалежного майстра з ремонту телефонів, суд зобов'яже магазин повернути гроші за телефон, і навіть виплатити неустойку та інші витрати. Якщо, звичайно, правда дійсно на вашому боці ...

Коли можна отримати новий стільниковий або гроші?
Коли можна подавати позов?
Як діяти в такій ситуації?
Як написати претензію в магазин правильно?
Як повинна проводитися експертиза?
Коли можна отримати новий стільниковий або гроші?
Коли можна подавати позов?