Полезные материалы

Білкова дієта Дюка: етапи, поради, відгуки, протипоказання

  1. Передісторія
  2. З чого складається дієта?
  3. 1. Атака
  4. 2. Чергування
  5. 3. Закріплення
  6. 4. Стабілізанія
  7. результати
  8. Про побічні явища
  9. Висновки і поради
  10. ДЖЕРЕЛА
  11. Автор статті
  12. Олег Рязанов

Надмірно надмірна вага є результатом порушення метаболічних процесів в організмі людини. Ця проблема може торкнутися як дорослих, так і дітей. Найефективніше і єдине правильне рішення даної проблеми полягає в індивідуальному підборі правильного комплексу харчування поряд зі збільшенням фізичних навантажень. Однак найчастіше люди шукають більш прості і швидкі способи, які є менш ефективними, а іноді і дуже небезпечними для здоров'я.

Дієта Дюка, мабуть, одна з найвідоміших, але в той же час суперечливих дієт сучасності. Безумовно, відразу можна сказати, що ця система харчування дійсно працює, якщо мова йде про зменшення загальної маси тіла. Але, вона також має безліч побічних ефектів, які можуть несприятливо позначитися на здоров'ї людини, що худне людини і навіть принести непоправної шкоди організму.

Передісторія

У своїй книзі "Я не вмію худнути" відомий французький лікар П'єр Дюка обіцяє навчити читача як ефективно боротися із зайвою вагою і стабілізувати результат завдяки лише двом групам товарів, білків тваринного походження і овочам. Здавалося б, чергове протиріччя, але авторська методика Дюка завойовує визнання за лічені місяці, знаходить тисячі послідовників і отримує сотні захоплених відгуків.

Отримавши визнання суспільства худнуть, П'єр зіткнувся з абсолютно протилежною реакцією в особі своїх колег. Більш того, багато відкрито виступили проти, привівши досить вагомі аргументи не на користь дієти. Багато хто може сказати, що це банальна заздрість, адже П'єр домігся великого успіху і розбагатів. Але, на ділі, всі факти говорять про досить обгрунтованій критиці.

Але, на ділі, всі факти говорять про досить обгрунтованій критиці

З цього моменту і почалося протистояння сторін. Більшість дієтологів, вчених і експертів в області збалансованого харчування, виступають за використання в раціоні злаків і інших продуктів, що містять вуглеводи і жири в своїх системах дієтичного харчування. Дюка же заявив, що для ефективного схуднення, особливо на перших порах ці види нутрієнтів варто виключити зовсім.

З чого складається дієта?

Як ви вже зрозуміли, якщо виключити з раціону вуглеводи і жири залишиться білок. Саме таку дієту, засновану на одному речовині, запропонував Дюка вперше, ще 30 років тому. За його словами саме чисті білки, використовувані протягом перших кількох днів, є справжньою рушійною силою будь-якої ефективної системи харчування і можуть гарантувати хороший результат, мотивуючи тим самим людину до подальшої роботи над собою.

Сама ж дієта складається з чотирьох етапів, кожен етап вирішує певне завдання і повинен стояти чітко на своєму місці.

1. Атака

Етап "Атака" або "Ударний" - завжди перший, короткий і досить результативний. Дозволено вживати тільки білкові продукти: м'ясо, рибу, птицю, яйця, а також деякі знежирені кисломолочні продукти.

Скільки ж триватиме цей етап? Атака, як правило, тривати від 1 до 10 днів, не більше. Все залежить від того, скільки кілограм зайвої ваги у людини. Наприклад, якщо вам необхідно скинути 5 кілограмів, ця фаза повинна тривати від 1 до 2 днів. У випадку з цифрою 10-12 кілограмів зайвої ваги, ударний етап триватиме - від 2 до 3 днів. У більш складних випадках від 15-20 кілограмів зайвої ваги, людині знадобитися продовжити перший етап і сидіти на ньому - від 7 до 10 днів. Він досить складний і не всі худнуть люди можуть витримати таке навантаження.

2. Чергування

Етап "Чергування" або "Разбавочний" - відбувається досягнення бажаного ваги. Крім м'яса в дієту включаються овочі (огірки, помідори, капуста і так далі), але не крохмалисті (картопля, сочевиця, горох, квасоля та ін.). Тепер білкові дні чергуються з білково-овочевими. Це робиться для того, щоб включити в свій раціон клітковину. Цей компонент покращує травну систему. Її особливо важливо включати в свій раціон в достатній кількості, якщо ви їсте багато м'яса, яке дуже важко засвоюється і у організму йде багато часу, щоб розщепити його.

Крім того, дівчата, які колись практикували різні дієти, знають, що споживаючи багато овочів, ми забиваємо свій шлунок, тим самим тамуючи почуття голоду на тривалий проміжок часу. Це також відіграють значну роль в Дюкановской методикою схуднення. На цьому етапі, основну роль продовжує грати білок.

Схема чергування чисто білкових і білково-овочевих днів може бути різноманітною. Все може залежати від індивідуальних побажань людини. Найпростіша і більш ефективна схема виглядає так: 1 день - білкова їжа, другий день - споживання білка з овочами.

3. Закріплення

Етап "Закріплення" або "Висновок" - Меню розширюється, вводиться сир, фрукти і трохи хліба. Тіло звикає до нового вазі. Розрахувати тривалість етапу просто, необхідно помножити кількість скинутих кілограм на 10. Наприклад, якщо ви скинули 10 кілограмів, вам доведеться сидіти на третьому етапі 100 днів. Цей етап полягає в тому, що ваше тіло повинно звикнути до нового вазі і закріпити його. Досить складна фаза з психологічного боку. Основна проблема всіх тих, що худнуть людей - утримання ваги.

Багато, після завершення сидіння на який-небудь дієті зриваються, і тіло знову стрімко починає набирає втрачені кілограми. Після подібних зривів, зовнішній вигляд людини може значно погіршитися, ніж був до дієти. Чому? дивіться ось тут .

Саме з цієї причини, етап досить складний. Необхідно стримувати себе, як і раніше обмежуючи себе в харчуванні. До речі, це дуже важливий момент. На заключній фазі не можна їсти все що душа забажає. Там є безліч нюансів, які слід вивчити.

4. Стабілізанія

Етап "Стабілізація" - Завершальний етап, спрямований на стабілізацію довічного результату. Вводиться правило білкового четверга, всі інші дні ви харчуєтеся без обмежень. Тобто, все життя доведеться харчуватися, дотримуючись четвертої фази.

Додатково автор рекомендує дотримуватися питний режим, відмовитися від цукру, включити в щоденне меню вівсяні висівки. Так само обов'язковим фактором вважається фізичне навантаження.

Загалом, як можна побачити, нічого нового Дюка не відчинив. Просто взяв кілька відомих дієт, трохи їх підкоригував, щось додав від себе і готово. Саме таке враження справляє ця дієта, адже неозброєним поглядом можна побачити, що вона зовсім не збалансована.

результати

Варто відзначити, що справді вартісних і часом вражаючих результатів домагаються тільки самі терплячі і дисципліновані пацієнти, які мають хороше здоров'я і повна відсутність хронічних захворювань. Той, що худне на дієті Дюка людина повинна розуміти, що почавши перший етап, можна кидати справу на півдорозі, адже саме така поведінка часто стає причиною виникнення побічних реакцій з боку організму.

Цифри, які призводять лікарі і їх пацієнти, що дотримують дієту Дюка, зазвичай коливається в межах від -5 до -15 кг за два тижні. Далі події розвиваються по двох найпопулярніших сценаріями. Пацієнт або на радощах кидає дотримання дієти і незабаром скинуті кілограми повертаються. Або переходить на наступний етап, де його вже чекають порушення в роботі органів і систем.

Безумовно, заперечувати той факт, що ця система харчування для боротьби із зайвою вагою дійсно працює - безглуздо. Але, якщо так подумати, голодування або там, якась ківі дієта теж може допомогти знизити вагу, проте це не означає, що всі ці способи корисні для здоров'я і не принесуть шкоди.

Про побічні явища

Я належу до тієї категорії фахівців, які вважають дієту Дюка специфічною, а в невмілому і недосвідченому використанні і зовсім небезпечної. Потрібно розуміти, що даний принцип харчування сприяє порушенню вуглеводного, жирового і в підсумку білкового обмінів, що в свою чергу веде до очікуваних проблем зі здоров'ям. Головним мінусом даної дієти полягає в тому, що вона незбалансована, як вже було сказано вище. Тобто, людина під час подібного харчування, не отримує необхідну кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінералів які вкрай необхідні нам. Природно починаються всілякі проблеми, про які ми поговоримо нижче.

Виключаючи з раціону вуглеводи і жири, людина провокує порушення роботи нирок, гормональні збої, порушення менструального циклу у жінок, нервові розлади, напівнепритомності, запаморочення і головні болі, в зв'язку з нестачею вітамінів групи В, а так само диспепсичні явища, зокрема, запори через відсутність в меню продуктів містять повноцінні харчові волокна.

Якщо судити по множинам відгуків від людей, які харчувалися по цій дієті, головні болі можуть тривати довгий час, навіть після закінчення першого етапу.

З цих же причин відбувається підвищення рівня холестерину, що веде до проблем з серцем і судинами. У багатьох пацієнтів може загостритися подагра, знизиться функції жовчного міхура та підшлункової залози.

Дюка стверджує що голодувати на його дієті не доведеться, тому що чіткі обсяги порцій можна не дотримуватися, а калорії не підраховувати. Однак варто врахувати, що за один прийом їжі, організм в змозі засвоїти обмежена кількість білкової їжі, а її надлишки піддадуться процесам бродіння в кишечнику, що посприяє зростанню патогенної мікрофлори. Крім того, як відомо, білок в надлишку досить токсичний, тому, слід очікувати проблем з нирками. Величезна кількість людей скаржилися на те, що дієта, звичайно ж, ефективна, проте багато побічних ефектів і багато хто садить на ній ПОЧКИ.

Часто у пацієнтів, що харчуються по Дюканов, з'являються запах ацетону з рота і симптоми загальної інтоксикації, пов'язано це з кетозом.

Саме кетозом, або «кетогенная ДИЕТА» лежить в основі програми Дюка. Через відсутність в раціоні вуглеводів, організм перемикається на споживання власних жирів як запасного джерела енергії. Енергію тіло отримує з кетонових тіл, які утворюються в результаті розщеплення жиру. Однак не варто забувати що спочатку, голодуючий організм вичерпає запаси глікогену, який зберігається в печінці і тільки потім візьметься за жир. Коли печінкові запаси спустошується, починається кетоз. Успішність процесу залежить від здатності підшлункової залози виробляти інсулін. Якщо залоза не здатна виробляти достатню кількість інсуліну, відбувається порушення кислотно-лужного балансу організму.

Організм переходить в стані кетоацидозу. Відбувається збільшення кислотності крові, стан вимагають надання екстреної медичної допомоги, в особливо важких випадках може викликати летальний результат. Саме з цієї причини, багатьом пацієнтам, а особливо хворим на цукровий діабет 1 і 2 типу, слід уникати стану "кетогенной дієти".

В ході дослідження, було опитано 51 жінку у віці від 19 до 64 років, які харчувалися по дієті Дюка і пройшли всі етапи від початку до кінця. Результати показали, що всі люди, які сиділи на даній дієті, споживали підвищену норму білка, в порівнянні з рекомендованими нормами харчування. У той же час, через низький споживання фруктів і овочів, норма вуглеводів була мінімальною. Також, була перевищена норма калію, заліза, вітамінів A, D і B2, але з низьким рівнем вітаміну C і фолатів, які життєво необхідні для людини. Були виявлені численні порушення з травною системою. Харчування по дієті Дюка в довгостроковій перспективі може становити загрозу для здоров'я людини, проблем з нирками, захворювання печінки, остеопороз і розвиток серцево-судинних захворювань. [1]

До слова, дефіцит фолієвої кислоти, може викликати хворобу Аддісона-Бірмера і дефекти нервової трубки. Виникають великі проблеми з нервовою системою та ін. [2]

Висновки і поради

На сьогоднішній день, це не просто якась дієта, це відомий і дуже добре розпіарений бренд, під ім'ям якого випускається безліч книг з кулінарними рецептами, відкриваються ресторани зі своїм власним меню. Загалом, основна мета полягає не в тому, щоб допомогти людям дійсно позбавитися від зайвої ваги і зробити це без шкоди для здоров'я, а в тому, щоб заробити якомога більше грошей.

Не дарма багато дієтологів негативно відгукуються про цю систему харчування. Як відомо, П'єра Дюка офіційно виключили з французького медичного реєстру, через те, що він наживається на людях, пропагуючи неправильну і не збалансовану систему харчування, яка може дуже негативно вплинути на здоров'я людини. [3]

Безумовно, на багатьох ресурсах інтернету ви можете знайти абсолютно іншу інформацію, в якій описуються безліч позитивних фактів. У коментарях під такими статтями можна прочитати велику кількість коментарів від захоплених людей, які хвалять цю дієту. Рекомендую нікому не вірити, тому що проста інформаційна стаття може виявитися звичайною рекламою, а коментарі можуть легко підробляти.

На завершення хочу зазначити, що дієта Дюка, як і більшість безвуглеводних і дієт живі, і заборонити їх ніхто не зможе, але сідати на них самостійно, без лікарської підтримки не рекомендую. Особливо людям з хронічними захворюваннями, обмінними порушеннями і явищами ниркової недостатності.

Найкращий спосіб схуднути полягає в правильному і збалансованому харчуванні. Збільшуючи кількість білкової їжі, не забувайте споживати овочі та фрукти для поліпшеного травлення. Споживайте достатню кількість складних вуглеводів, які містяться в кашах: вівсянка, гречка, сочевиця та ін.

Якщо хочете скинути вагу, просто харчуйтеся здоровою їжею, не перевищуйте добову норму калорій при схудненні ( дізнатися свою добову норму калорій ) І виключіть всю шкідливу їжу зі свого раціону харчування. Крім того, не забувайте про фізичні навантаження, які допоможуть прискорити процес схуднення і зробити тіло красивим і підтягнутим.

Додаткові статті по темі:

Якщо ви практикували дієту Дюка, залишайте свої відгуки в коментарях. Поділіться своїм досвідом з усіма!

ДЖЕРЕЛА
  1. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26024402
  2. https://ru.wikipedia.org/
  3. http://www.theguardian.com/world/2014/jan/26/pierre-dukan-diet-creator-struck-off-france

Автор статті

Антонова Анна

Сімейний лікар, дієтолог, нутриціолог, фахівець з харчування, косметолог естетист, консультант по жіночому здоров'ю. Загальний стаж роботи понад 5 років. Контакти: [email protected], vk.com .

З повагою, Адміністрація сайту !

Олег Рязанов

Заслужений майстер спорту з жиму лежачи. Маю кілька сертифікатів про закінчення курсу дієтології та анатомії. Займаюся в тренажерному залі вже більше 8 років. За цей час я встиг напрацювати цінний досвід яким
хочу поділитися з усіма однодумцями.

Latest posts by Олег Рязанов ( see all )

З чого складається дієта?
Скільки ж триватиме цей етап?
Чому?