Полезные материалы

Дієта Дюка: суть дієти, особливості кожного етапу, протипоказання. Список продуктів для дієти Дюка

  1. Суть дієти Дюка
  2. Етапи дієти Дюка: 4 кроки до ідеального силуету
  3. Перший етап (фаза) - «Атака»
  4. Друга фаза - «Круїз»
  5. Третя фаза - «Консолідація»
  6. Четверта фаза - «Стабілізація»
  7. Зрив під час дієти Дюка
  8. Плюси і мінуси дієти Дюка
  9. Дієта Дюка: бути стрункою легко!

Текст: Поліна Сошка

Фото: TS / Fotobank.ru

Білкова дієта Дюка

- одна з найбільш популярних систем схуднення в наш час. Щоб досягти ідеальних форм, її вибирають і зірки шоу-бізнесу, і знамениті актори і прості домогосподарки.

  • Текст: Поліна Сошка   Фото: TS / Fotobank

    Нежирна риба, морепродукти, м'ясо курки і соя ідеально підходять для раціону будь-фази дієти Дюка, включаючи навіть найсуворіший початковий етап - «Атака».

Суть дієти Дюка

Ім'я лікаря-дієтолога П'єра Дюка (Pierre Dukan) відомо далеко за межами рідної Франції. Серед його клієнтів - Дженніфер Лопес, Пенелопа Крус, Жизель Бундхен та інші «зірки». Більше 15 мільйонів чоловік по всьому світу зуміли позбутися від зайвої ваги, використовуючи метод Дюка. Його книга-бестселер «Я не вмію худнути», видана в 2000 році, за кількістю продажів у Франції поступилася лише «Гаррі Поттеру».

Невролог за професією, Дюка зайнявся питаннями харчування, коли одному з його знайомих була потрібна допомога в боротьбі з ожирінням. Спеціально розроблений раціон дав помітний результат: всього за 5 днів, харчуючись лише білковою їжею і водою, пацієнт скинув більше двох кілограм, а в наступні 3 дні - ще півтора. Це і поклало початок кар'єрі д-ра Дюка як дієтолога. Подальші 30 років практики лише підтвердили ефективність вигаданої ним системи харчування.

У чому полягає суть дієти Дюка? У тому, щоб не просто схуднути, але зберегти в подальшому вага в межах норми. (Недолік більшості інших дієт: як тільки ви дозволяєте собі «перепочинок», скинуті кілограми знову набираються, зводячи нанівець всі зусилля.)

Низкоуглеводная високобілкова дієта Дюка НЕ накладає обмежень на кількість з'їдається в день їжі - таким чином, вас не буде мучити почуття голоду або провини через кожного з'їденого шматка. Однак меню доведеться переглянути і включити в нього переважно білкові продукти , З яких цілком можна приготувати смачний і ситний обід.

Етапи дієти Дюка: 4 кроки до ідеального силуету

У своїй методиці П'єр Дюка пропонує чотири послідовні етапи (фази), кожен з яких має свої особливості. Перші дві фази допомагають схуднути і повернутися до нормальної ваги, третя і четверта фази дозволяють закріпити ефект.

Основні продукти для дієти Дюка:

  • М'ясо: яловичина, телятина, субпродукти, птиця, нежирний бекон;

  • Риба та морепродукти;

  • Яйця курячі і перепелині;

  • Знежирена молочна продукція;

  • Сир тофу.

Список включає 72 продукту, з яких можна готувати будь-які страви. Також дозволяється приправляти страви спеціями і травами, використовувати сіль і гірчицю в помірних кількостях. Іншу їжу вживати не можна. Щодня слід випивати близько 1,5 літрів рідини (вода, чаї, кава).

Перший етап (фаза) - «Атака»

Боротьба з надмірною вагою починається з «нападу». На цьому етапі є можна виключно продукти багаті білком: так як вони мають складну структуру, і на їх перетравлення організмом витрачається набагато більше сил і калорій, ніж в цих продуктах міститься.

Приблизне меню «Атаки» на день:

  • Сніданок: омлет з білків трьох яєць і знежиреного молока, шматочок риби, чай або кава.
  • Обід: м'ясо - яловичина або курка, відварна або запечена з травами.
  • Полудень: креветки, мідії або інші морепродукти, шматочок сиру.
  • Вечеря: риба, йогурт або нежирний кефір.

За цей час відбувається втрата ваги на 1,5 - 4 кг.

Друга фаза - «Круїз»

У цій фазі (яку нерідко називають також «етапом чергування») до 72 протеїновим (білковим) продуктам додаються 28 видів овочів - разом у сумі можна вживати меню вже з 100 різних продуктів.

Дозволяється вживати огірки, помідори і будь-які низькокалорійні овочі в сирому, вареному або запеченому вигляді, також обов'язково на столі повинні бути присутніми висівки. Виключаються крупи, а також овочі, що містять високу кількість вуглеводів: наприклад, картопля, кукурудза, горох.

Готувати можна будь-які страви, не обмежувати себе в частоті прийому їжі або кількості - такий своєрідний шведський стіл. Єдина умова - чергувати білки і овочі через 3-5 днів.

Втрата ваги на другому етапі становить 1 кг в тиждень.

Третя фаза - «Консолідація»

З фази «Консолідація» (яку також називають іноді - «Закріплення») починається поступове повернення до того раціону харчування, що був до дієти. До 100 продуктам додаються хліб, макарони, картопля, рис, олію, фрукти (крім винограду і бананів), солодощі. Щодня обов'язково потрібно з'їдати 2-3 столових ложки вівсяних висівок і 3 чайних ложки меду. Один день в тиждень слід повністю віддавати білкової їжі.

Приблизне меню на день:

  • Сніданок: Стакан йогурту або 200 г сиру, шматочок відвареної або запеченої курки, варене яйце, чай.
  • Обід: нежирна риба, тушковані овочі, чай або кава.
  • Вечеря: овочевий суп, м'ясо-гриль.

Тривалість фази залежить від того, скільки кілограм до цього вдалося скинути: якщо 5 кг - то 50 днів, якщо 10 кг - то 100 днів. Крім того, за кожні 10 днів вдасться позбутися ще від 1 кілограма.

Четверта фаза - «Стабілізація»

Завершальна стадія дієти Дюка включає дозволені продукти з першої фази ( «Атака»). Як підтверджує практика д-ра Дюка, комплексний план забезпечує не тільки позбавлення від зайвих кілограмів, але і допомагає зберегти хорошу форму - за умови, що ви будете дотримуватися правильного харчування і вести активний спосіб життя.

Ця фаза складається з трьох кроків:

  • раз в тиждень як і раніше слідувати білковій дієті (як під час фази "Атака");

  • з'їдати по 3 столові ложки вівсяних висівок в день;

  • надавати перевагу сходи ліфтів (більше ходити пішки).

Приблизне меню на день:

  • Сніданок: йогурт або скибочку білого сиру, 200 г шинки або зварене круто яйце, кава або чай.
  • Обід: білкова закуска - крабові палички (сурімі), курячий паштет, лосось або інша риба. На десерт - йогурт або білий сир.
  • Вечеря: аналогічний сніданку.

Зрив під час дієти Дюка

Незважаючи на те, що дієта Дюка меню дозволяє максимально урізноманітнити, іноді у стройнеющіх дам відбувається відхилення від програми. Найчастіше це трапляється через те, що складно весь час слідувати наміченим планом або ж голод наздоганяє там, де немає можливості приготувати страву з дозволених продуктів.

Що робити, якщо стався зрив?

  • Перш за все, не впадайте у відчай і зберігайте позитивний погляд на речі.

  • Поверніться до колишнього режиму і продовжите дієту на кілька днів.

  • Найближчі 1-2 дня строго дотримуйтеся білкової дієти.

  • Більше пийте.

  • Висипайтеся.

  • Частіше бувайте на свіжому повітрі.

Одна з позитивних особливостей дієти Дюка - рецептів для неї існує величезна кількість! Так що ви легко зможете готувати різноманітні, смачні і прості страви відповідно до набором продуктів, дозволених для тієї чи іншої фази.

Плюси і мінуси дієти Дюка

Плюси дієти Дюка:

  • більш ефективна, ніж інші дієти;
  • безпечна і не викликає стресового стану;
  • не потрібно виснажувати себе голодом і підраховувати калорії.

Мінуси дієти Дюка:

  • морепродукти для деяких здадуться дорогим задоволенням;
  • незбалансованість дієти може стати причиною нестачі вітамінів і мікроелементів;
  • не підходить для вегетаріанців.

Дієта Дюка: бути стрункою легко!

Результатами дієти Дюка задоволені багато представниць прекрасної половини, які змогли без виснажливого голодування впоратися з надмірною повнотою. Звичайно, доведеться докласти певних зусиль - чарівництва в світі не буває. Але якщо ви хочете придбати струнку фігуру за перевіреною методикою - можливо, варто прислухатися до численних відгуків про дієту Дюка! Позитивну оцінку їй дають не тільки самі жінки, а й дієтологи, які часто рекомендують дану дієту своїм пацієнтам.

Приєднуйтесь і ви до числа струнких жінок!

У чому полягає суть дієти Дюка?
Що робити, якщо стався зрив?