Полезные материалы

Як зменшити випромінювання від стільникового телефону

Стільникові телефони міцно увійшли в наше життя, і представити її без них вже складно. Відмовлятися від них повністю безглуздо, але використовувати розумно, максимально знизивши шкоду від випромінювання - цілком можливо.

Про шкоду стільникових телефонів ведуть суперечки, одні вчені вносять випромінювання від них в список факторів, що впливають на здоров'я, інші слідом спростовують. Деякі кажуть, що норми на випромінювання дуже жорсткі і телефони цим нормам відповідають. Ось тільки організм людини істотно не змінюється, а норми різні для різних країн та до того ж змінюються з часом. Візьмемо, наприклад, норми на бензин і вихлопи автомобіля. Спочатку було Євро2, під яке підходили і старенькі жигулі, слідом Евро3, 4, 5 де без сучасного палива і спеціальної системи обробки газів встановленої в автомобілі, вже не обійтися. Аналогічно і з випромінюваннями. Доведено, що сильне випромінювання шкідливе. Шкода тим більше, ніж випромінювання триваліше. На телевежах, локаційних станціях і інших пристроях випромінюють електромагнітні хвилі значної потужності, забороняється працювати без відключення пристрою. Питання в тому, де поріг випромінювання і тривалість, при якому шкода закінчується. З огляду на роль, яку впливають мобільні телефони в нашому житті, відмовитися від них повністю не можна, а ось знизити потужність випромінювання, його тривалість і тим самим шкоду - здатний кожен. Нижче приведена проста інструкція.

Способи зниження випромінювання від стільникового телефону:
- При виклику абонента не тримайте апарат біля голови. У режимі GSM, при початку виклику, телефон встановлює з'єднання з вишкою стільникового зв'язку на максимальній потужності. Напевно багато хто чув характерний звук від стільникового в колонках. Спочатку він сильний, потім стає тихіше або пропадає зовсім. Це вплив випромінювання. При виклику випромінювання максимальне, після установки зв'язку вежа стільникового зв'язку управляє з'єднанням і посилає команди на зниження потужності передавача до рівня мінімального випромінювання, при якому зв'язок стабільна.

- Якщо можливо, не робіть тривалих дзвінків в місцях з поганим зв'язком - коли "мало палиць" або абонента погано чутно явно через невдалий місця, наприклад в шахті ліфта. Природно в такі моменти телефон випромінює більше, намагаючись створити і підтримувати стійкий канал зв'язку.

- Якщо Ви використовуєте мобільний телефон для хоч скільки то тривалих розмов, або змушені розмовляти в місцях невпевненого прийому, обзаведіться Bluetooth гарнітурою. Пристойна і при цьому не дорога гарнітура передає звук вам і співрозмовнику не гірше, ніж прикладений до вуха телефон. Випромінювання від неї в 10 разів! (Близько 2,5 мВт) менше, ніж від телефону працює в умовах гарного прийому (200 - 250 мВт). Провідна гарнітура не випромінює взагалі нічого, але не так зручна і не дає відкласти телефон подалі.

- По можливості переведіть свій телефон у режим UMTS (3G).

UMTS спочатку, за стандартом, має меншу максимальну потужність передавачів. Працюючи за технологією UMTS, на відміну від GSM, всі телефони спілкуються з стільниковими вишками в одній смузі частот. Щоб не створювати перешкоди один одному, базова станція налаштовує передавачі на мінімально можливий рівень потужності випромінювання, і контролює його, більш жорстко, ніж в мережах GSM. Наприклад в UMTS крок контролю 1 dB, а в GSM 2 dB. При дзвінку в мережі UMTS немає початкового з'єднання на максимальній потужності. Примусове установка в UMTS дозволить телефону не переходити в мережу GSM, витрачаючи заряд батареї на реєстрацію в мережі на високій потужності, як кажуть в народі "пошук мережі". Від примусової установки телефону в режим використання тільки UMTS (3G) слід відмовитися, тільки якщо покриття 3G в місцях, де ви буваєте, недостатнє і зв'язок пропадає взагалі.

- Якщо Ви знаєте, що сигнал буде губитися, і зв'язок в цей час вам особливо не потрібна, наприклад поїздка в поїзді по просторах нашої батьківщини або в метро, ​​включіть режим "політ" або вимкніть телефон. У такому режимі телефон не буде часто реєструватися на нових БС по шляху проходження витрачаючи на це енергію.

- Включайте режим "політ" або взагалі вимикайте телефон на час сну, якщо не чекаєте екстрених дзвінків. В ідеалі сон це третина доби які Ви проведете спокійно, в тому числі і без випромінювання від стільникового. Програма Timed Toggles дозволить робити це за розкладом, якщо для телефону отриманий root.

- Не залишайте wi-fi в режимі модему, коли це не потрібно. На відміну від звичайного режиму в режимі модему wi-fi постійно повідомляє навколишнього світу про наявність точки доступу. Це підвищена витрата батареї і природно підвищений випромінювання.

- Приходячи на роботу, навчання, соцзабез, не залишайте телефон в кишенях. На столі і йому буде краще - більш впевнений прийом, а значить менша потужність передавача.

- Якщо телефон швидко розряджається в одному місці, наприклад на роботі чи вдома і нормально поводиться в інших, розберіться з цим. Можлива причина - це місце на кордоні двох базових станцій одного оператора, що відносяться до різних зон. Якщо рівень сигналу від станцій не дуже добрий телефон може постійно реєструватися то на одній то на інший БС. Постійно йде робота передавача і витрачається заряд батареї. У Андройде, в настройках, можна подивитися використання акумулятора. Побічно на таку ситуацію може вказувати рядок "зв'язок з мережею" займає верхні строчки.

Побічно на таку ситуацію може вказувати рядок зв'язок з мережею займає верхні строчки

Більш вірогідно проінформує програма G-MoN і подібні. Параметр LAC не повинен змінюватися, коли ви знаходитесь в одному місці. Можуть допомогти консультації з тих. фахівцями оператор, якщо доберетеся дійсно до тих. фахівцям, а не панночкам у яких сімки "розмагнічуються". Аналогічна проблема може бути через помилки в прошивці, якщо телефон постійно реєструється, то в мережі GSM то UMTS. Знову ж слід примусово встановити одну з мереж, наприклад UMTS.

- Різні наклейки знижують потужність випромінювання - шарлатанство чистої води. Єдиний реальний ефект який від них можна отримати за певного збігу обставин - рівно зворотний. Якщо наклейка металізована і її пропонують наклеїти на кришку телефону в район антени, вона може тільки погіршити зв'язок з базовою станцією, при поганому зв'язку БС дає команду телефону підвищити потужність для підтримки каналу.

По суті своїй все це прості і легко здійснимі дій, які допоможуть не тільки знизити випромінювання від стільникового телефону, але і економити заряд батареї.
Вдалих дзвінків!