Полезные материалы

Аквааеробіка для вагітних: вправи, користь і шкода

  1. Користь аквааеробіки для вагітних
  2. Шкода аквааеробіки для вагітних
  3. вправи
  4. розминка
  5. дихальні вправи
  6. аквафитнес
  7. Вправи на розтяжку
  8. Основні правила занять у воді для вагітних
  9. Відео: вправи для вагітних

Під час вагітності у жінки відбувається подвійне навантаження на хребет. У багатьох майбутніх мам виникає питання: як полегшити біль у спині без нанесення шкоди майбутній дитині. В даному питанні дуже ефективною є заняття аквааеробікою.

Користь аквааеробіки для вагітних

Користь аквааеробіки для вагітних

Аквааеробіка відноситься до того виду спорту, при якому вагітна виконує помірні фізичні навантаження. У період вагітності жінці доведеться відмовитися від звичних відвідувань спортзалу і силових вправ. Зараз в першу чергу необхідно думати про здоров'я майбутньої дитини.
Одним з позитивних факторів занять авааеробікой є те, що плід буде залишатися в звичному положенні і не відчувати жодного дискомфорту, а мама в свою чергу збереже всю свою розтяжку і пластику, придбані до настання вагітності.

Заняття аквааеробікою допомагають майбутній матусі правильно розподіляти навантаження на хребет. Ще одним плюсом можна назвати те, що при заняттях в басейні жінка підтримує в нормі свою вагу, що особливо важливо при вагітності.
Виконуючи комплекс вправ можна зберегти в формі сідничні м'язи, м'язи ніг, спини і інші групи м'язів.

Заняття аквааеробікою допомагають жінці підготуватися до хвилюючих процесу пологів. У період виконання вправ, особливо на останніх місяцях вагітності, жінка відпрацьовує правильну техніку дихання, що в майбутньому стає безумовним плюсом в рід залі.

Варто зазначити, що величезну користь приносить техніка затримки дихання при пірнанні під воду. Це також стане допомогою в майбутньому при пологах.

Якщо дитина зайняв неправильне положення - тазове передлежання, то за допомогою спеціального комплексу вправ можна допомогти йому повернутися голівкою вниз і зайняти зручне для себе і мами положення. Саме з цього багато лікарів настійно рекомендують заняття аквааеробікою при такій проблемі, особливо на останніх місяцях вагітності.

Шкода аквааеробіки для вагітних

Однак незважаючи на користь від занять аквааеробікою варто відзначити ряд причин, за якими вона протипоказана, оскільки може завдати шкоди мамі і майбутній дитині: Однак незважаючи на користь від занять аквааеробікою варто відзначити ряд причин, за якими вона протипоказана, оскільки може завдати шкоди мамі і майбутній дитині:

  • потенційна загроза викидня;
  • виникнення шкірних і інфекційних захворювань (це відноситься до людей зі схильністю до алергічних реакцій, наприклад на хлорку, яка міститься у воді басейнів);
  • наявність у мами багатоводдя;
  • сильний токсикоз, особливо на перших строках вагітності;
  • передлежання плаценти;
  • загострення хронічних хвороб по гінекології або придбання в період вагітності нових захворювань (наприклад, при тривало перебування в прохолодній воді жінка може заробити цистит);
  • збільшений тонус матки;
  • повішене артеріальний тиск у вагітної.

Якщо будь-яка з перерахованих вище проблем відсутній, то заняття акваеробікой можна починати в будь-який час, проте перед цим обов'язково необхідно проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем.

вправи

В середньому одне заняття триває від 40 хвилин до години.

розминка

В середньому триває до 10 хвилин
В середньому триває до 10 хвилин.

Починається з розігріву м'язів: для цього вагітній жінці необхідно кілька разів проплисти біля бортиків басейну, виконати легкі стрибки у воді. Після цього на жінку надягають спеціальні важки і виконується ряд вправ для рук і ніг.

дихальні вправи

Сюди відносяться вправи, які допомагаю жінці налагодити правильне дихання
Сюди відносяться вправи, які допомагаю жінці налагодити правильне дихання. Це пірнання під воду із затримкою дихання. Саме такі вправи допомагають жінці виконувати техніку дихання при потугах, а дитина в цей час звикає до нестачі оксигена і з легкістю буде проходити в такому стані по родових шляхах.

З вправ дихальної гімнастики можна виділити наступні:

  • затримавши подих жінка повинна вистрибнути, сильно розвести ноги в колінах і пірнути, обхопивши себе за стопи;
  • схрестивши руки на грудях пірнути в воду, затримавши при цьому дихання на кілька секунд;
  • плавання під водою з максимальним часом затримки дихання;
  • вагітні стають в коло, взявшись один одного за руки і по команді тренера через одну пірнають під воду, затримавши дихання на певний час.

аквафитнес

Саме на цьому етапі починається основний комплекс вправ аквааеробіки
Саме на цьому етапі починається основний комплекс вправ аквааеробіки. З них потрібно виділити наступні:

  1. Ходьба під водою. У встановленому тренером ритмі жінка просто ходить під водою, при цьому виконуючи обертальні рухи руками.
  2. Комплекс вправ для зміцнення стегон. Сюди відносяться присідання, обертання ногами в різному темпі, підйоми і опускання ніг, випади вперед і в сторону.
  3. Тренування м'язів таза, спини і преса. На цьому етапі жінка виконує комплекс вправ безпосередньо біля бортика басейну. Сюди відносяться вправи з підйому і опускання ніг, їх обертаннями. Більш складні вправи може призначити інструктор, якщо жінці дозволяє її стан. Для зміцнення м'язів таза необхідно виконувати рухи стегнами, сідницями. За допомогою цих вправ жінка може позбутися такого неприємного моменту як нетримання сечі з сильного розслаблення м'язів таза.

Вправи на розтяжку

Цей комплекс вправ також виконується у бортиків басейну
Цей комплекс вправ також виконується у бортиків басейну. Вони призначені для розслаблення м'язів, привести в норму подих і пульс.

Виконуючи вправи під керівництвом інструктора вагітна жінка може в воді сісти на шпагат, робити випади в підлозі шпагат вправо і вліво, виконувати стрибки вгору з сильним розведенням ніг, поклавши одну з ніг на бортик виконувати присідання в воду.

Основні правила занять у воді для вагітних

До основних правил можна віднести:

  • обов'язково відвідування лікаря, який дасть направлення на заняття аквааеробікою;
  • потрібно вибрати максимально «безпечний» басейн (обов'язково потрібно звернути увагу на температура води в басейні, дезінфекцію води і т.д.);
  • починати заняття аквааеробікою потрібно поступово, не перевантажуючи і без того втомлений організм;
    дотримуватися оптимального кількість тренувань в тиждень;
  • прийом їжі допускається не менше ніж за годину до і після тренування;
  • якщо жінка відчула будь-який дискомфорт (переохолодження, втома і т.д.) необхідно перервати тренування, щоб уникнути негативних наслідків;

Відео: вправи для вагітних

Важливо відзначити, що перед початком тренувань необхідно обов'язково проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем і пройти ряд лабораторних досліджень (здати аналіз крові, сечі, мазки і т.д.).

Відгуки жінок, які під час вагітності займалися аквааеробікою показують лише позитивний результат. У них вони відзначають, що пологи пройшли легко і практично безболісно, ​​а загальне стан організму завжди поліпшувалося після тренувань.

Ще однією з позитивних сторін занять аквааеробікою під час вагітності є те, що після пологів натренований організм відновлюється набагато швидше. Жінки мають більшу витривалістю і з легкістю справляються з першими труднощами материнства. Успіху і здоров'я всім майбутнім матусям!