Полезные материалы

Арахіс: користь і шкода для організму жінок і чоловіків, корисні властивості і протипоказання

  1. Загальна користь
  2. Користь для жінок
  3. Користь для шкіри
  4. Користь для волосся
  5. Користь для чоловіків
  6. Шкода і протипоказання
  7. Хімічний склад продукту
  8. висновки
  9. джерела ДОСЛІДЖЕНЬ
  10. Додаткова корисна інформація про арахісі
  11. Як вібрато
  12. як зберігаті
  13. Як и де вірощують
  14. Цікаві факти

Арахіс - це бобовий плід, вирощений для застосування в їжу. На відміну від більшості культурних рослин, арахіс росте під землею. Арахіс і арахісове масло підтримують і підвищують обмін речовин в організмі, допомагають позбутися від зайвого жиру. Особливо це помітно, якщо вживати їх з продуктами, що містять жирні кислоти Омега-3, такими як насіння льону і насіння Чіа.

Дослідження, опубліковане в 2010 році в журналі «Живильні речовини», вказує на те, що вживання арахісу впливає на зниження захворюваності на ішемічну хворобу серця та усунення жовчних каменів у обох статей.

В Індії найбільш поширені способи використання арахісу - смаженим і у вигляді арахісового масла. Також арахісове масло широко використовується в якості рослинного. Так як арахіс росте на землі, його також називають земляним горіхом.

Загальна користь

1. Чи є потужним джерелом енергії.
Арахіс містить вітаміни, мінерали, поживні речовини і антиоксиданти, тому його можна назвати багатим джерелом енергії.

2. Знижує холестерин.
Він знижує рівень «шкідливого» і підвищує рівень «корисного» холестерину в організмі. Арахіс містить мононенасичені жирні кислоти, зокрема, олеїнову кислоту, яка запобігає коронарні хвороби.

3. Сприяє зростанню і розвитку.
Арахіс багатий білками. Амінокислоти, присутні в ньому, роблять благотворний вплив на ріст і розвиток організму людини.

4. Бореться з раком шлунка.
Поліфенольні антиоксиданти присутні в арахісі в високих концентраціях. Р-кумаровая кислота має здатність знижувати ризик розвитку раку шлунка за рахунок скорочення виробництва канцерогенних азотистих амінів.

5. Бореться з хворобами серця, захворюваннями нервової системи.
Поліфенольний антиоксидант ресвератрол, присутній в арахісі, ефективно бореться з серцевими захворюваннями, раком, нервовими розладами, а також з вірусними або грибковими інфекціями.

6. Зменшує вірогідність серцевого нападу.
Шляхом збільшення виробництва оксиду азоту антиоксидант ресвератрол запобігає виникненню серцевого нападу.

7. Містить антиоксиданти.
Арахіс містить антиоксиданти в високих концентраціях. Ці антиоксиданти стають більш активними, коли арахіс варять. Спостерігається дворазове збільшення біоханіна-А і чотириразове збільшення вмісту генистеина. Вони знижують шкоду від вільних радикалів, що утворюються в організмі.

8. Виводить жовчні камені.
Беручи близько 30 г арахісу або дві столові ложки арахісового масла щотижня, ви зможете позбутися від каменів у жовчному міхурі. Також на 25% знижується ризик захворювань жовчного міхура.

9. Не сприяє набору ваги.
Жінки, які їдять арахіс або арахісове масло в міру, по крайней мере два рази в тиждень, в меншій мірі будуть схильні до ожиріння, ніж ті, хто взагалі його не їсть арахіс.

10. Попереджає рак товстої кишки.
Арахіс допомагає призупинити розвиток раку товстої кишки, особливо у жінок. Приймайте мінімум по дві столові ложки арахісового масла два рази в тиждень, це допоможе знизити ризик розвитку раку товстої кишки до 58% у жінок і до 27% у чоловіків.

11. Нормалізує рівень цукру в крові.
Марганець, що міститься в арахісі, допомагає в засвоєнні кальцію, покращує метаболізм жирів і вуглеводів і нормалізує рівень цукру в крові.

12. Бореться з депресією.
Низький рівень серотоніну призводить до депресії. Триптофан в арахісі збільшує вивільнення цієї речовини і таким чином допомагає боротися з депрессіей.Употребленіе в їжу арахісу корисно для здоров'я у багатьох відношеннях. Візьміть собі за правило з'їдати мінімум дві столові ложки арахісового масла щотижня, щоб убезпечити себе від всіляких небезпечних захворювань і бути здоровим.

Користь для жінок

13. Сприяє фертильності.
Якщо вживати арахіс до і під час ранньої вагітності, фолієва кислота допоможе до 70% знизити ризик народження дитини з тяжкими вадами нервової трубки.

14. Покращує гормональний фон.
Арахіс допомагає уникнути збоїв менструального циклу, з огляду на контролю гормонального фону. Земляний горіх допомагає в періоди перебудови гормональної системи. Завдяки йому організм легше перенесе перепади настрою, болі, набряки і дискомфортні відчуття.

15. Користь для вагітних.
Арахіс допоможе наситити організм вагітної жінки поліфенолами. Ці речовини відповідають за оновлення і регенерацію шкірних покривів, а також налагоджують роботу серця. Рослинні жири, що входять до складу земляного горіха, допоможуть впоратися з виведенням жовчі без шкоди для малюка.

16. Заповнює нестачу заліза.
В період менструацій жіночий організм втрачає велику кількість крові. Це згодом призводить до того, що в організмі жінок репродуктивного віку практично постійно спостерігається знижений рівень гемоглобіну. У таких випадках лікарі призначають своїм пацієнткам препарати заліза. Адже саме залізо, потрапляючи в організм, вступає в реакцію з киснем і утворює гемоглобін (нові кров'яні тільця).

Користь для шкіри

Крім того, що арахіс допомагає задовольнити голод, він також робить шкіру гладкою, еластичною, красивою і здоровою.

17. Лікує шкірні захворювання.
Протизапальні властивості арахісу лікують такі шкірні захворювання, як псоріаз і екзема. Жирні кислоти, присутні в арахісі, допомагають зняти набряк і зменшити почервоніння шкіри. Арахіс містить вітамін Е, цинк і магній, які надають шкірі природний блиск і сяйво, шкіра наче світиться зсередини.

Ці ж вітаміни борються з бактеріями, які викликають акне. Високий вміст білка в арахісі сприяє регенерації клітин. Арахіс дуже ефективний в лікуванні таких шкірних проблем, як пустули, (гнійні шкірні висипання) та розацеа (розширення дрібних і поверхневих судин шкіри обличчя).

18.Богат жирними кислотами.
Арахіс містить відносно велику кількість жирних кислот, які важливі для нервових клітин головного мозку. Нервові клітини головного мозку допомагають при боротьбі зі стресом і з перепадами настрою, що, в свою чергу, запобігає різні вікові зміни шкіри, такі як зморшки і сірий колір обличчя.

19. Виводить шлаки і токсини.
Клітковина, яка міститься в горіхах, має важливе значення для виведення токсинів і шлаків. Токсини, що містяться всередині організму, відображаються на зовнішньому вигляді людини. Це проявляється висипаннями на шкірі, в'ялістю і зайвою жирністю шкіри.

Регулярне вживання арахісу допомагає позбутися від токсинів, сприяє нормалізації обмінних процесів, що відіб'ється на вашій шкірі, зробить її красивою і здоровою.

20. Покращує кровообіг.
Арахіс багатий на магній, який заспокоює нерви, м'язи і кровоносні судини. Це сприяє кращому притоку крові до шкіри, що, знову ж таки, позначиться на вашому зовнішньому вигляді.

21. Захищає шкіру.
Пошкодження на шкірі відбуваються в результаті окислення. Це хімічний процес, в якому нестабільні молекули, звані вільними радикалами, забирають електрони у здорових клітин. Вітамін Е, що міститься в арахісі, захищає клітини шкіри від пошкоджень, викликаних окислювальним стресом.

Вітамін Е охороняє нашу шкіру від суворих ультрафіолетових променів, захищає від сонячних опіків і пошкоджень шкіри.

22. Зменшує ознаки старіння.
Такі ознаки старіння, як зморшки, зміна кольору і зниження еластичності шкіри є одними з найбільших проблем краси. Арахіс містить значну кількість вітаміну С, який необхідний для виробництва колагену.

Колаген необхідний для живлення сухожиль, шкіри і хрящів. Він забезпечує пружність і еластичність шкіри, що дозволить зберегти її молодий.

23. Має регенерує властивістю.
Бета-каротин - антиоксидант, який міститься в арахісі, має дуже важливе значення для здоров'я шкіри. В організмі він перетворюється на вітамін А, який допомагає в рості і відновленні тканин тіла. Таким чином, арахіс швидше загоює рани і удари темпі.

24. Робить шкіру красивою і здоровою.
У арахісі містяться жирні кислоти Омега-3, які допомагають нашій шкірі у багатьох відношеннях. Вони зменшують запалення в організмі, запобігають шкірні висипання, знижують ризик розвитку раку шкіри, зволожують і живлять шкіру зсередини, позбавляють її від сухості і лущення.

25.Является компонентом масок.
В наші дні набирає величезну популярність маска для обличчя з арахісового масла. Застосовуючи його в якості маски для обличчя, ви очистите шкіру і пори особи від глибоких забруднень. Вимийте з миломліцо, потім рівномірно розподілите по ньому арахісове масло. Дайте масці висохнути, далі повільними круговими рухами помасажуйте шкіру обличчя.

Сполосніть обличчя теплою водою і дайте йому висохнути. Перш ніж використовувати маску на всій поверхні особи, перевірте її на алергічну реакцію. Для цього нанесіть невелику кількість маски на шкіру шиї. Алергічна реакція на арахіс є одним з найпоширеніших побічних ефектів. Якщо у вас з'явилася алергія, не використовуйте маску.

Користь для волосся

26. Підсилює ріст волосся.
Арахіс містить деяку кількість поживних речовин, які корисні для підтримки краси і здоров'я волосся. У арахісі високий рівень жирних кислот Омега-3. Вони зміцнюють волосяні цибулини і благотворно впливають на шкіру голови. Все це сприяє росту волосся.

27. Живить волосся зсередини.
Арахіс - прекрасне джерело аргініна.Аргінін - це амінокислота, яка дуже корисна при лікуванні чоловічого облисіння і при стимулюванні зростання здорового волосся. Він також покращує здоров'я стінок артерій і перешкоджає згортанню крові, це покращує кровотік.

Для того, щоб у вас були здорові і сильні волосся, вони повинні харчуватися, тому хороша циркуляція крові вкрай необхідна.

28.Укрепляет волосся.
Дефіцит вітаміну Е може привести до крихким, ламким і ослабленим волоссю. Належне утримання в організмі рівня вітаміну Е гарантує надходження до коріння волосся багатого запасу вітамінів, що і зробить їх міцними і сильними.

Користь для чоловіків

29. Допомагає при захворюваннях чоловічої статевої системи.
Арахіс корисний чоловікам з проблемами потенції і еректильної дисфункції. Крім цього, він надасть цілющий ефект при аденомі простати і безпліддя. Що входять до складу земляного горіха вітаміни В9, В12, марганець і цинк допоможуть впоратися із запальними процесами і патологіями чоловічого організму.

Цинк збільшить рухливість сперматозоїдів, статевий потяг і нормалізує гормональний фон. Щоденне вживання горіха буде відмінною профілактикою простатиту і сечостатевих захворювань.

Шкода і протипоказання

1. Викликає алергічну реакцію.
У США понад 2% населення страждають від алергії на арахіс, і цей відсоток продовжує зростати. Це близько 3 мільйонів людей. За останні два десятиліття випадки виникнення алергії на арахіс збільшилися в 4 рази.

У 1997 році алергіків було 0,4% всього населення США, в 2008 році цей відсоток збільшився до 1,4%, а в 2010 році перевалив за позначку 2% .Аллергія на арахіс найбільш поширена серед дітей у віці до 3 років.

Арахіс знаходиться в одному ряду з такими поширеними захворюваннями, як: алергія на яйця, рибу, молоко, горіхи, молюски, сою і пшеніцу.Что дійсно турбує, так це те, що немає ніякої точної причини, по якій могла б виникнути алергія на арахіс .

Нові дослідження говорять про те, що алергія може бути викликана нестачею споживання арахісу в дитинстві. А зовсім недавні дослідження показали, що вживання невеликої кількості білка арахісу в поєднанні з пробиотическими добавками допоможе значно зменшити симптоми алергії.

У січні 2017 року Національний інститут алергії та інфекційних захворювань випустив для батьків і фахівців в області здравоохраненіярекомендаціі про те, щоб вводити в раціон їжу, що містить арахіс, з раннього віку.

І якщо ви або члени вашої родини страждаєте алергією на арахіс, є природні засоби, які допомагають полегшити симптоми алергії, а також використовувати альтернативу арахісове масло.

Алергія на арахіс - одна з найбільш серйозних реакцій гіперчутливості до їжі з точки зору її стійкості. За даними «Американського коледжу алергії, астми і імунології», симптоми алергії на арахіс:

  • свербіж шкіри або кропив'янка (можуть бути як невеликі плями, так і великі рубці);
  • свербіж або поколювання в роті або горлі;
  • нежить або закладеність носа;
  • нудота;
  • анафілаксія (рідше).

2. Сприяє розвитку анафілаксії.
Анафілаксія - серйозна і потенційно небезпечна для життя реакція організму на алерген. Вона трапляється рідко, але її симптоми необхідно сприймати всерйоз. Симптоми анафілаксії: порушення дихання, набряки в горлі, раптове падіння артеріального тиску, блідість шкірних покривів або сині губи, непритомність, запаморочення і шлунково-кишкові проблеми.

Симптоми слід негайно усунути за допомогою адреналіну (адреналіну), інакше це може привести до летального результату.

Незважаючи на те, що симптоми харчової алергії давно і ретельно вивчені, тільки їжа є найбільш поширеною причиною анафілаксії.

Підраховано, що кожен рік в відділеннях невідкладної допомоги США спостерігається близько 30 000 випадків анафілаксії, 200 з яких закінчилися летальним результатом. Арахіс і лісові горіхи викликають більш ніж 80% цих випадків.

3. Викликає грибкові інфекції.
Ще однією проблемою, пов'язаною з вживанням арахісу, є те, що цей горіх росте в землі і, отже, отримує дуже багато вологи. Це може викликати розвиток мікотоксинів або цвілі. Цвіль на арахісі може перерости в грибок під назвою афлатоксин. Цей грибок може вплинути на здоров'я вашого кишечника (синдром дірявого кишечника і уповільнений метаболізм).

Це пов'язано з тим, що афлатоксин дійсно може вразити пробіотики в кишечнику і, тим самим, зашкодити травній системі. Особливо це стосується арахісових масел, які не є органічними.

Наявність цвілі також може бути причиною запальних імунних реакцій на арахіс у дітей. Якщо у вас немає алергії на арахіс, і ви не хочете її придбати, вибирайте той, який не вирощується у вологій землі. Такий арахіс зазвичай вирощують на кущах, що усуває проблему з цвіллю.

4.Визивает п роблеми з травленням.
Вживання арахісу в неочищеному вигляді може викликати проблеми з травленням. Жорстка шкаралупа, чіпляючись за стінки стравоходу і кишечника, призводить до здуття, хворобливих відчуттів в животі і запорів. Крім цього, смажений і солоний арахіс, що надходить в їжу при гастриті, спровокує печію.

5. Сприяє надмірної ваги і ожиріння.
Арахіс - висококалорійний і дуже ситний продукт, тому їм не варто зловживати. При ожирінні вживання арахісу призводить до погіршення самопочуття, набору ваги і захворювань шлунково-кишкового тракту. Але навіть якщо ви не страждаєте від зайвої ваги, надмірне вживання арахісу може спровокувати його появу.

Хімічний склад продукту

Поживна цінність арахісу (100 г) і процентне співвідношення денної норми:

  • Харчова цінність
  • вітаміни
  • макроелементи
  • мікроелементи
  • калорії 552 ккал - 38,76%;
  • білки 26,3 г - 32,07%;
  • жири 45,2 г - 69,54%;
  • вуглеводи 9,9 г -7,73%;
  • харчові волокна 8,1 г -40,5%;
  • вода 7,9 г - 0,31%.
  • З 5,3 мг -5,9%;
  • Е 10,1 мг -67,3%;
  • В1 0,74 мг -49,3%;
  • В2 0,11 мг -6,1%;
  • В4 52,5 мг - 10,5%;
  • В5 1,767 -35,3%;
  • В6 0,348 -17,4%;
  • В9 240 мкг -60%;
  • РР 18,9 мг -94,5%.
  • калій 658 мг -26,3%;
  • кальцій 76 мг -7,6%;
  • магній 182 мг -45,5%;
  • натрій 23 мг -1,8%;
  • фосфор 350 мг -43,8%.
  • залізо 5 мг -27,8%;
  • марганець 1,934 мг -96,7%;
  • мідь 1144 мкг - 114,4%;
  • селен 7,2 мкг - 13,1%;
  • цинк 3,27 мг -27,3%.

висновки

Арахіс - універсальні горіхи. Тепер, коли ви знаєте всі корисні властивості арахісу, можете сміливо включити його в свій раціон. Однак не забувайте враховувати викладені вище запобіжні заходи, протипоказання і можливу шкоду. При виникненні сумнівів проконсультуйтеся з лікарем.


Корисні властивості

  • Є джерелом енергії.
  • Знижує холестерин.
  • Сприяє зростанню.
  • Бореться з раком шлунка.
  • Бореться з хворобами серця, захворюваннями нервової системи.
  • Зменшує вірогідність серцевого нападу.
  • Містить антиоксиданти.
  • Виводить жовчні камені.
  • Не сприяє збільшенню ваги при помірному вживанні.
  • Попереджає рак товстої кишки.
  • Нормалізує рівень цукру в крові.
  • Бореться з депресією.
  • Сприяє фертильності.
  • Покращує гормональний фон.
  • Корисний для вагітних.
  • Поповнює нестачу заліза.
  • Лікує шкірні захворювання.
  • Багатий жирними кислотами.
  • Виводить шлаки і токсини.
  • Покращує кровообіг.
  • Захищає шкіру.
  • Зменшує ознаки старіння.
  • Володіє регенерує властивістю.
  • Робить шкіру красивою і здоровою.
  • Є компонентом масок.
  • Посилює ріст волосся.
  • Живить волосся зсередини.
  • Зміцнює волосся.
  • Допомагає при простатиті та аденомі простати.

шкідливі властивості

  • Віклікає алергічну реакцію.
  • Спріяє анафілаксії.
  • Віклікає грібкові інфекції.
  • Створює проблеми з травленням.
  • Спріяє надмірної ваги и Ожиріння при зловжіванні.

джерела ДОСЛІДЖЕНЬ

Головні дослідження про користь і шкоду арахісу були проведені зарубіжними лікарями і вченими. Нижчих ви можете ознайомітіся з першоджереламі ДОСЛІДЖЕНЬ на основе якіх булу написана ця стаття:

1. http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe1500186
2. https://www.medicinenet.com/peanut_allergy/article.htm
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3257681/
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3257681/
5. https://jamanetwork.com/journals/jamainternalmedicine/fullarticle/2173094
6. https://acaai.org/allergies/types/food-allergies/types-food-allergy/peanut-allergy
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC152593/
8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20548131
9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3733627/
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16313688
11. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25592987
12. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3870104/
13. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4361144/
14. http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1414850#t=abstract
15. https://www.niaid.nih.gov/news-events/nih-sponsored-expert-panel-issues-clinical-guidelines-prevent-peanut-allergy
16. https://www.nbcnews.com/health/health-news/new-allergy-guidance-most-kids-should-try-peanuts-n703316
17. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26066329
18. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4779481/
19. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1942178/
20. http://www.nrcresearchpress.com/doi/abs/10.1139/y07-082#.Wtoj7C5ubIW
21. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3257681/
22. https://pdf.usaid.gov/pdf_docs/pnabk316.pdf
23. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24345046
24. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10775379
25. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20198439
26. http://blog.mass.gov/publichealth/ask-mass-wic/november-is-peanut-butter-lovers-month/
27. http://mitathletics.com/landing/index
28. http://www.academia.edu/6010023/Peanuts_and_Their_Nutritional_Aspects_A_Review
29. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15213031
30. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18716179
31. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16482621
32. http://www.mass.gov/eohhs/gov/departments/dph/programs/family-health/folic-acid-campaign.html
33. http://tagteam.harvard.edu/hub_feeds/2406/feed_items/1602743/content
34. https://books.google.co.in/books?id=jxQHBAAAQBAJ&printsec=frontcover&dq=Food+is+your+Medicine++By+Dr.+Jitendra+Arya&hl=en&sa=X&ei=w8_-VJjZM9WhugT6uoHgAw&ved=0CB0Q6AEwAA# v = onepage & q = Food% 20is% 20your% 20Medicine% 20% 20By% 20Dr.% 20Jitendra% 20Arya & f = false
35. https://books.google.co.in/books?id=MAYAAAAAMBAJ&pg=PA6&dq=Better+Nutrition+Sep+2001&hl=en&sa=X&ei=Ltn-VJqLFMiLuATVm4GgDQ&ved=0CB0Q6AEwAA#v=onepage&q=Better%20Nutrition%20Sep% 202001 & f = false
36. https://ods.od.nih.gov/factsheets/Magnesium-HealthProfessional/
37. https://getd.libs.uga.edu/pdfs/chun_ji-yeon_200212_phd.pdf
38. https://link.springer.com/article/10.1007%2FBF02635627
39. https://www.webmd.com/diet/guide/your-omega-3-family-shopping-list#1
40. http://www.dailymail.co.uk/health/article-185229/Foods-make-skin-glow.html
41. https://books.google.co.in/books?id=3Oweq-vPQeAC&printsec=frontcover&dq=The+New+Normal++By+Ashley+Little&hl=en&sa=X&ei=zX-VKDDDNGHuASm44HQBQ&ved=0CB0Q6AEwAA#v=onepage&q = The% 20New% 20Normal% 20% 20By% 20Ashley% 20Little & f = false

Додаткова корисна інформація про арахісі

Як використовуват

1. У кулінарії.
1
Арахіс можна варити. Цей спосіб приготування арахісу дуже поширений в Америці. Ретельно промийте горіхи і замочіть у воді протягом однієї години. Візьміть 200 мл води і додайте в неї 1 чайну ложку солі. Додайте в ємність з водою арахіс і варіть його протягом однієї години. Варена арахіс дуже смачний і корисний. Крім того, арахіс можна вважати дієтичним харчуванням.

Через високий вміст білка в арахісі його можна переробити в різні форми, наприклад, зробити з нього рослинне масло, борошно або пластівці. Арахісове масло широко використовується для приготування їжі і для приготування маргарину. Масло витягується з очищених і подрібнених горіхів із застосуванням гідравлічного тиску.

Арахісова мука проводиться з арахісу, який бланшируется, потім сортується, і відбираються горіхи найвищої якості. Далі арахіс обсмажують і обробляється до отримання знежиреного борошна. Ця мука використовується в кондитерських виробах, в глазурі, злакових батончиках та хлібопекарських сумішах. Вона також використовується для випічки і приготування пирогів.
Арахісова мука проводиться з арахісу, який бланшируется, потім сортується, і відбираються горіхи найвищої якості
Цілі і рубані горіхи дуже популярні в азіатській кухні. Паста з арахісу використовується для додання густоти соусу і супу. Томатний суп з арахісом дуже популярний в Африці. Арахіс додають в салати, картопля фрі, а також використовують як прикраси / декорування десертів. Крім цього, ви можете додати арахіс в йогуртовий смузі на сніданок. Цим сніданком ви насититеся аж до обіду.

2. Арахісове масло в домашніх умовах.
2
Обсмажте арахіс, бланшуйте його і подрібніть до отримання крему. Додайте підсолоджувачі або сіль, щоб посилити його смакові якості. Ви також можете додати нарізаний арахіс, щоб надати маслу кремообразную і хрустку текстуру.Жарений арахіс є дуже популярною індійської закускою, і її дуже легко приготувати.

Круглий іспанська арахіс має яскравий смак і, як правило, використовується для жаркі.Поместіте очищені горіхи в неглибоку ємність для випічки і обсмажуйте їх протягом 20 хвилин при температурі 180 ° C. Вийміть їх з духовки і дайте їм охолонути. Приправте їх сіллю і перцем, і вони готові до вживання.

3. Інші (непродовольчі) варіанти застосування.
3
Складові частини арахісу (шкаралупу, шкірку) використовують для виготовлення корму худобі, для виготовлення паливних брикетів, наповнювачів для котячих туалетів, паперу та виробництва грубих волокон в фармакологіі.Также арахіс і його похідні використовують для виробництва миючих засобів, бальзамів, відбілювачів, чорнила, технічного жиру, мила, лінолеуму, гуми, фарб і т.д.

Як вібрато

Арахіс доступний круглий рік. Його можна придбати в супермаркетах і продуктових магазинах в герметичних пакетах. Він продається в різних формах: очищений і неочищений, смажений, солоний і т.д.

  • Купівля неочищених горіхів завжди краще очищених.
  • Для того щоб зняти шкірку з горіха, його обробляють поруч хімічних речовин, що робить його непридатним до вживання.
  • При покупці неочищених горіхів переконайтеся в тому, що стручок арахісу не розкрити і має кремовий колір.
  • Переконайтеся в тому, що арахіс сухий і його не погризли комахи.
  • Горіх не повинен «гриміти», коли ви струшуєте стручок.
  • Уникайте покупки зморщених очищених горіхів, так як це вказує на «похилий» вік арахісу.
  • Оболонка арахісу повинна бути крихкою і легко відриватися.

як зберігаті

  • Неочищені земляні горіхи можна зберігати в прохолодному темному приміщенні протягом багатьох місяців.
  • У той же час лущені горіхи можуть зберігатися в герметичному контейнері протягом багатьох років.
  • Так як в арахісі високий вміст масла, він може розм'якнути, якщо ви його залишаєте при кімнатній температурі протягом тривалого часу.
  • Ви можете зберігати арахіс при кімнатній температурі, але краще всегоон збережеться в холодильнику.
  • У прохолодному приміщенні він краще зберігає свою свіжість і термін придатності.
  • Низький вміст води в арахісі охоронить його від замерзання.
  • Арахіс не повинен бути нарізаний перед зберіганням.
  • Якщо не зберігати арахіс належним чином, він стає м'яким і сирим, і в кінцевому підсумку стане прогірклим.
  • Перш ніж вжити арахіс, переконайтеся в тому, що у нього немає специфічного запаху, який би вказував на те, що він став прогірклим.
  • Ви можете зберігати арахіс в скляних або пластикових контейнерах.
  • Арахіс, як правило, легко поглинає запахи, тому тримайте його подалі від іншої їдкою або пахучої їжі.
  • Обжарка арахісу зменшує термін його зберігання, так як з нього виходить масло.

Історія Виникнення

Батьківщиною арахісу вважається Південна Америка. Свідченням, що підтверджує цей факт, є знайдена в Перу ваза. Знахідка відноситься до того часу, коли Америка ще не була відкрита Колумбом. Ваза виконана в формі арахісу і прикрашена орнаментом у вигляді цих горіхів.

Це говорить про те, що арахіс цінувався навіть в ті далекі часи. Іспанськими дослідниками арахіс був завезений в Європу. Пізніше арахіс з'явився в Африці. Він був завезений туди португальцями.

Далі про арахісі дізналися в Північній Америці. Як не дивно, на цей континент відомості про арахіс прийшли не з Південної Америки, а з Африки (завдяки работоргівлі). Приблизно в 1530 році арахіс був завезений португальцями в Індію і Макао, а іспанці завезли його на Філіппіни.

Потім дійшла черга китайців познайомитися з цим продуктом. У Російській імперії арахіс з'явився в кінці XVIII століття. Перші посіви були проведені під Одесою.

Як и де вірощують

Арахіс належить до сімейства бобових і являє собою однорічна трав'яниста рослина
Арахіс належить до сімейства бобових і являє собою однорічна трав'яниста рослина. Він росте в субтропічному кліматі, діапазон прийнятних температур становить + 20 ... + 27 градусів, рівень вологості - середній.

У процесі росту у рослини з'являються самозапильних квітки. На одній рослині може вирости до 40 бобів. Період дозрівання арахісу становить від 120 до 160 днів. При зборі врожаю повністю виривають кущі. Це робиться для того, щоб арахіс підсох і не зіпсувався при подальшому зберіганні.

На території колишнього СРСР арахіс вирощують в деяких районах Закавказзя, в південних регіонах європейської частини і в Середній Азії. Найбільш придатними для вирощування арахісу в Росії є поля Краснодарського краю.

Але і в інших регіонах, де літо досить тепле, допустимо вирощування цього продукту. У центральній Росії урожай не буде багатим, але виростити арахіс там можливо. Сьогодні провідними виробниками арахісу вважаються Індія, Китай, Нігерія, Індонезія і США.

Цікаві факти

  • Рудольф Дизель запускав деякі з перших двігателейна арахісове масле.Оно і донині розглядається як потенційно корисного палива.
  • В Індії земляний горіх використовують в домашньому господарстві в якості корму для тварин.
  • Насправді, арахіс є бобової культурою. Але так як він має всі властивості горіхів, поряд з мигдалем і кешью його також відносять до сімейства горіхових.
  • У США арахіс використовується при виготовленні динаміту, а в Росії його замінює соя.
  • 2/3 всього врожаю арахісу в США йде на виробництво арахісової пасти.
  • Одного кілометра арахісової плантації вистачило б на 8000 бутербродів з арахісової пастою.
  • Улюбленим сніданком Елвіса Преслі були обсмажені тости сарахісовой пастою, джемом і бананом.
  • У місті Плейнс (США) встановлено пам'ятник арахісу.
  • Слово «арахіс» походить від грецького слова «павук», через схожість сітчастого малюнка плодів з павутинкою.
  • Для створення 350-грамової баночки арахісового масла потрібно 540 горіхів.
  • 75% американців вживають арахісову пасту на сніданок.
  • У 1500 році до нашої ери арахіс використовували для жертвоприношень і при похованні, щоб допомогти покійним в загробному житті.
In/books?
In/books?
In/books?