Полезные материалы

Біг підтюпцем - користь чи шкода для здоров'я і суглобів

  1. Бігаємо і худнемо
  2. Шкода бігу - суглоби і хребет
  3. Біг підтюпцем - користь для чоловіків
  4. Зменшення жирових запасів
  5. зміцнення суглобів
  6. Зниження цукру в крові
  7. зниження холестерину
  8. Коли і як правильно бігати
  9. Очікувані результати після тренування
  10. висновки

Біг підтюпцем (джоггінг) - поширений і простий спосіб підтримки організму в здоровій формі. Для цього не потрібна спеціальна одяг, спортивне спорядження, приміщення. При грамотному підході, він принесе користь людям будь-якого віку і фізичної підготовки. Користь чи шкода від джоггіна людині - покаже час.

Користь чи шкода від джоггіна людині - покаже час

Бігаємо і худнемо

Користь джоггинга для схуднення очевидна. Коли людина починає регулярно займатися, у нього:

  • Обмін речовин відбувається швидше;
  • З'являється відчуття насичення;
  • М'язи стають міцнішими.

Щоб після тренувань не спіткало розчарування, важливо дотримуватися 5 правил.

  1. Починати варто з швидкої ходьби протягом 60 хвилин (для людей з проблемами серця, суглобів, хребта);
  2. Заняття від 40 хвилин. У перші 30 хв. використовуються запаси глікогену, і тільки потім йдуть жири;
  3. Початкова дистанція - до 2 км. Коли організм звикне, додати 1 км;
  4. Для схуднення необхідно бігати двічі в тиждень. Можна більше, менше - ні.
  5. Трусца з прискоренням. Підходить тим, хто «в формі». Подібні тренування спалюють калорії інтенсивніше, ніж звичайний джоггінг. Бажано чергувати ходьбу і біг підтюпцем для схуднення протягом 30 хвилин.

Шкода бігу - суглоби і хребет

Шкода бігу - суглоби і хребет

Шкода для суглобів під час тренувань високий, особливо якщо бігати непідготовленим. Джоггингом потрібно вчитися, його навіть порівнюють з дисципліною. При незнанні правильного положення стоп і певного моменту відриву ніг від землі, можна нанести суглобам непоправної шкоди.

Аналогічно і з хребтом. Якщо не контролювати поставу, наприклад, розгойдуючи тіло вліво і вправо при бігу, то він не витримає. Отже, в подальшому навіть легкий джоггінг стане неможливим.

Неграмотний біг шкідливий. Джоггингом потрібно займатися, знаючи всі його основи.

  • Набряклість після бігу. Уникнути її допоможе якісне взуття.
  • Прискорене серцебиття. Виключить її попередня розминка перед бігом.
  • Повітря. Рекомендується бігати в лісовій гущавині або парку.
  • перевтома . Не можна бігти через силу. Якщо з'явилася втома, потрібен відпочинок.
  • Застуда. Не варто бігати в холодну пору. Можна перенести тренування в спортзал або на бігову доріжку.

При неможливості відвідувати фітнес клуб взимку, не забороняється встати на лижі.

Біг підтюпцем - користь для чоловіків

Біг підтюпцем - користь для чоловіків

Біг для чоловіків особливо важливий. Він не тільки допомагає худнути, але і природним чином підтримує чоловіче здоров'я.

Зменшення жирових запасів

Чоловіки віддають перевагу силовим видам спорту, нехтуючи бігом. Але саме він здатний «підсушити» тіло, показати рельєф і позбавити людину від зайвої ваги. Джоггінг дає необхідне навантаження для зростання м'язової тканини.

зміцнення суглобів

За цілісність суглобів несуть відповідь хрящові тканини поряд з м'язовим корсетом. Трусца збільшує надходження корисних елементів в ці області і зміцнює м'язи.

Зниження цукру в крові

йде цукор

зниження холестерину

холестерин - вид вуглеводу. Потрібен для вироблення гормонів, включаючи тестостерон. При надлишку холестерину організм починає «хворіти». Трусца піддає окислення все зайве, також включаючи холестерол.

Коли і як правильно бігати

Коли і як правильно бігати

Спосіб життя до початку тренувань важливий. Від нього залежить можливе навантаження і очікуваний результат. Буде плюсом, якщо в минулому людина займалася спортом. При правильному підході біг зміцнює практично всі системи організму, дозволяє залишатися в бадьорому стані.

На практиці є безліч прикладів, коли людина почала бігати підтюпцем після 60 років. Такі люди навіть в 65-70 можуть похвалитися відмінним здоров'ям. Звичайно, виникають питання стосовно початкової дистанції, графіка.

Це залежить від мети біжить, зайнятість на роботі, наявності тренера. Для початку можна тренуватися двічі на тиждень, не розганяти. Досить буде 4 км. Джоггінг є повільним перебігом. Швидкість бігу підтюпцем - 6км / ч. Техніка бігу підтюпцем не повинна бути схожа на ходьбу. Простіше кажучи, треба бігти, але повільно переставляти ноги. Що це таке - джоггінг, як правильно ним займатися, рекомендується обговорити з тренером.

Дихання потрібно контролювати. Як тільки виникла задишка, темп бажано знизити. Корпус прямої, злегка нахилившись вперед. Руки зігнуті в ліктях під прямим кутом. Одяг для джоггинга - легка. Якщо марафон по асфальту - то кросівки з товстою підошвою.

Очікувані результати після тренування

  • За 5 хвилин бігу людина спалює 49 калорій.
  • За 60 хвилин йде 588 кал.
  • 2 години приберуть тисячі сто сімдесят шість кал.
  • За 3 години можна втратити до 1746 кал, якщо швидкість км / год буде дорівнює 6.
  • 4 години джоггинга дозволять розпрощатися з 2352 калоріями.

Варто зауважити, що кількість втрачених калорій у кожної людини різні. Наприклад, можна порівняти жінку масою 70 кг, яка просувається зі швидкістю 7 км / ч. За 60 хвилин вона розпрощається з 600 калоріями, за 30 - 325. Як не дивно, при зважуванні впізнається, що маса тіла після півгодини марафону практично не змінилася. Якщо подивитися результати після годинної пробіжки, то дані «втрат» будуть значно більше.

Калорій за 1 годину бігу йдуть менше, якщо порівнювати з вагою. За півгодини жири йдуть активніше. Вся справа у вуглеводах. Організм витрачає енергію на біг, потім починає її поповнювати. Робить він це за допомогою калорій, при цьому не залучаючи відкладення жирів. Скільки калорій спалює марафон підтюпцем, сказати важко. Організм і його ліміт витривалості у всіх різний.

Калорії з надлишковою масою починають йти тільки після півгодинних пробіжок (мінімум).

Професійні тренера рекомендують бігати підтюпцем тричі на тиждень. Це пояснюється сильним напругою для організму, який мав би спостерігатися кожен день. Для оптимального догляду калорій потрібно тренуватися з ранку. Саме тоді навантаження вище, ефект більше. Скільки бігати по часу, кожен вирішує сам, судячи за своїм станом.

Якщо після тренування на наступний день болять м'язи, голова і присутній стомлення, слід знизити частоту забігів.

висновки

З медичної точки зору гон в ранкові години шкідливий для судин, оскільки вранці вони ще не здатні увійти в робочий ритм. Спортивний новачок в бігу повинен знати про ризик отримати інсульт і подібні тяжкі наслідки.

При наявності гіпертонії, астми, діабету, необхідно обговорити пробіжки з лікарем, щоб уникнути серйозних проблем зі здоров'ям.

Схожі записи: