Полезные материалы

Білкові коктейлі для схуднення: рецепти для приготування в домашніх умовах, спортивні протеїнові коктейлі, як приготувати після тренування

  1. Користь і шкода застосування білкового коктейлю для схуднення
  2. Дія протеїнового спортивного напою
  3. Рецепти для приготування в домашніх умовах
  4. Як і коли приймати протеїновий коктейль
  5. Як приготувати після тренувань
  6. Протипоказання

Протеїнові коктейлі, як правило, вживають бодібілдери для «накачування» м'язів. Але ці напої будуть корисні і тим людям, хто знаходиться на шляху до стрункої фігури. Секрет простий: протеїнові коктейлі дають відчуття повної ситості на довгий час, що робить вживання калорійної їжі великими порціями просто неможливим.

Користь і шкода застосування білкового коктейлю для схуднення

Якщо мета - схуднення, то пару прийомів їжі можна сміливо замінити білковими коктейлями. Ці напої приносять досить багато користі для організму, щоб ігнорувати їх у власному раціоні:

  • білок допомагає максимально наситити організм, але на відміну від вуглеводів і жирів не призводить до набору кілограмів;
  • протеїн «відповідає» за форму і тонус м'язової тканини, тому при дотриманні нестрогой дієти і заняттях фізкультурою коктейлі будуть тільки прискорювати формування стрункої фігури;
  • білок є джерелом кальцію, який необхідний для міцності кісток і попередження остеопорозу.

Але є при вживанні білкових коктейлів і деякі ризики:

  • тривалий курс такого схуднення призводить до втрати кальцію;
  • є висока ймовірність розвитку патологій серця, нирок і печінки;
  • підвищується ризик утворення злоякісної пухлини.

тривалий курс такого схуднення призводить до втрати кальцію;   є висока ймовірність розвитку патологій серця, нирок і печінки;   підвищується ризик утворення злоякісної пухлини

Крім цього, парадокс, але при тривалому вживанні білкових коктейлів може початися процес набору ваги! І не потрібно забувати, що харчування не може бути обмеженим довгий час, так як організм буде відчувати брак вітамінів і важливих мікроелементів.

І ще один важливий нюанс: білкові коктейлі, придбані в спеціалізованих магазинах, містять в своєму складі цукор, натрій, холестерин і жири. І навіть якщо виробник подбав про збагачення напою вітамінами, вони не будуть надходити в організм у потрібній кількості.

Дія протеїнового спортивного напою

Білки набагато повільніше перетравлюються і засвоюються організмом, тому при вживанні навіть 200 мл цього напою надовго настає відчуття ситості. Одночасно з цим організму потрібно багато енергії для сприйняття білкової їжі - на 30% більше, ніж при поглинанні інших продуктів. А це означає, що енергія буде перетворюватися з жиру і м'язів.

Але при цьому протеїни формують м'язи, виникає катаболический процес, коли вони не зникають, а наростають, а для енергії організм «харчується» відкладеннями жирів.

Але при цьому протеїни формують м'язи, виникає катаболический процес, коли вони не зникають, а наростають, а для енергії організм «харчується» відкладеннями жирів

І ще один фактор, завдяки якому вдається схуднути при вживанні білкового коктейлю - прискорюються процеси обміну речовин. Пояснюється це просто: для отримання потрібної кількості енергії організму потрібно на 30% більше переробити білків, ніж вуглеводів і жирів.

Рецепти для приготування в домашніх умовах

Існує базовий рецепт білкового коктейлю, який можна розширювати і змінювати на свій розсуд. Отже, що обов'язково входить до складу подібних напоїв:

  • протеїни - яйця (білок, але в деяких рецептах присутній і жовток), зернистий, сухий і знежирений сир;
  • вуглеводи - будь-які солодкі добавки ( ягоди , Фрукти, сиропи);
  • основа - соки з кислим смаком, незбиране молоко або кисломолочні продукти.

протеїни - яйця (білок, але в деяких рецептах присутній і жовток), зернистий, сухий і знежирений сир;   вуглеводи - будь-які солодкі добавки (   ягоди   , Фрукти, сиропи);   основа - соки з кислим смаком, незбиране молоко або кисломолочні продукти

Виходячи з цього, можна приготувати найрізноманітніші варіанти напоїв:

  • молоко (1/2 літра) + 100 г солодких фруктів (можна замінити рідким медом ) + 50 г (2 - 3 штуки) білків яєць;
  • 100 мл цільного молока + 10 мл оливкової або горіхового масла + 20 г лляної насіння + 10 г порошку стевії + 200 мл звичайної холодної води;
  • 200 г сухого сиру + стакан нежирного молока + 50 г вівсяних пластівців швидкого приготування + 3 г кориці (можна виключити) + 50 г будь-якого фрукта;
  • 30 г шматочків горіхів будь-якого виду + ​​стільки ж рідкого меду + 250 мл нежирного кисломолочного напою;
  • 150 г сиру зернистого + 10 г висівок + 150 мл молока або кисломолочного продукту + 1 фрукт на вибір;
  • по 150 г зернистого сиру і кефіру + 30 г порошку-какао + 15 г висівок.

Рецепт протеїнового коктейлю для схуднення

У протеїновий коктейль можна додавати будь-які фрукти і ягоди, але вони повинні мати кислий смак. Причому за основу в будь-якому випадку береться кисломолочний продукт або незбиране молоко. Доречним компонентом стануть і горіхи, але їх потрібно подрібнювати в стан порошку.

Зверніть увагу на обов'язкову присутність в складі напою солодких продуктів. Це значно зменшує тягу до солодкого і дозволяє не робити часті і шкідливі перекуси.

Як і коли приймати протеїновий коктейль

Напій рекомендується випивати вранці замість сніданку з шматочком житнього хліба (не більше 50 г). Така схема прийому напою буде доречною в тому випадку, якщо зайвої ваги небагато. У разі серйозного ожиріння білковий коктейль можна вживати замість обіду і вечері. Варто знати, що очікувані результати будуть тільки в тому випадку, якщо регулярне вживання поєднується з помірними фізичними навантаженнями і обмеженнями в раціоні харчування.

Якщо ж худне серйозно займається спортом і мріє не тільки повернути «вихідний вага», а й зробити власне тіло підтягнутим і струнким, то протеїновий коктейль потрібно вживати через 30 хвилин після тренування.

Якщо ж худне серйозно займається спортом і мріє не тільки повернути «вихідний вага», а й зробити власне тіло підтягнутим і струнким, то протеїновий коктейль потрібно вживати через 30 хвилин після тренування

Готують напій рівно на 1 прийом, зберігати його не рекомендується. Але якщо трохи залишиться після вживання, то його можна прибрати в прохолодне місце для подальшого прийому при перших позивах голоду.

Курс схуднення з білковими коктейлями не може становити більше 40 днів, так як надлишок протеїну призведе до проблем зі здоров'ям. Між курсами завжди робиться перерва в 60 днів.

Про те, коли і як приймати протеїнові коктейлі для схуднення, дивіться в цьому відео:

Як приготувати після тренувань

Якщо людина професійно займається спортом, то йому рекомендується вживати протеїновий коктейль за пару годин до початку тренування. А ось тих, що худнуть напій показаний після занять спортом - максимум через півтори години. Причому випивати його потрібно «голим», без будь-яких добавок у вигляді печива, маленького бутерброда або випічки. Що з'явилося після активного навантаження почуття голоду буде відмінно вгамувати 300 мл напою.

Рецепти білкових коктейлів, які потрібно вживати після отримання фізичного навантаження:

  • 3 білка і 1 жовток яйця + 250 мл чистої води + 4 кружечка свіжого або консервованого у власному соку ананаса + 100 г горіхів - все збити в блендері і додати лід;
  • 200 мл молочної сироватки + 5 г кориці + 15 мл олії з лляної насіння + 10 г ванільного цукру;
  • стакан цільного, знежиреного молока + 5 - 8 штук полуниці + 20 г порошку-какао;
  • молоко (склянка) + вівсяні пластівці (60 г) + 50 г зернистого сиру + трохи будь-яких фруктів.

Варіанти приготування протеїнових коктейлів після тренування

Якщо заняття спортом проходять в домашніх умовах, то коктейль повинен готуватися безпосередньо перед вживанням. Якраз на це піде 30 хвилин - оптимальний час після тренування для прийому напою. У разі проведення занять в тренажерному залі коктейль готується заздалегідь, зберігається в щільно закритому посуді і перед вживанням в нього додається лід. Так напій не тільки принесе користь для здоров'я, але і охолодить організм, вгамує спрагу.

Про те, як в домашніх умовах приготувати протеїновий коктейль (рецепти) для схуднення, дивіться в цьому відео:

Протипоказання

Худнути за допомогою білкових коктейлів категорично заборонено при:

  • хронічних запорах;
  • патологіях нирок і сечовидільної системи;
  • сечокам'яної хвороби;
  • порушеннях функціональності печінки (наприклад, при гепатозі або гепатиті);
  • подагрі.

Протеїнові коктейлі дійсно допомагають позбавитися від зайвої ваги і зберегти тонус м'язів. Але потрібно пам'ятати про можливу шкоду, яку вони завдають при неправильному застосуванні. Крім цього, худнути на коктейлях без дієти і фізичних навантажень не вдасться, відмовляти собі в улюблених і шкідливих стравах, малоактивним способі життя все-таки доведеться.