Полезные материалы

бобові культури

  1. Особливості та склад представників бобових культур
  2. Чим корисні бобові культури
  3. Популярні бобові культури
  4. Шкода і протипоказання бобових

У раціоні будь-якої людини повинні обов'язково бути присутніми продукти, багаті білками . Таких існує досить багато, однак перше, що спадає на думку з даної теми - це бобові культури . Вони являють собою дуже корисні рослинні ласощі і застосовуються людьми в їжу з незапам'ятних часів.

Фото: бобові культури


Особливості та склад представників бобових культур

Бобові від інших представників флори відрізняє наявність плодів характерної форми. Вони виглядають як стручки, утворені двома стулками з щільно примикають один до одного краями. Усередині плодів бобових культур утворюється насіння, які називають відповідно бобами. Вони, як правило, висипаються мимовільно в міру дозрівання, коли стручок стає сухим, а стулки останнього розкриваються.

Бобові культури по-іншому називають зернобобовими рослинами. Це пояснюється тим, що харчова цінність плодів рослин даної групи практично ідентична такій насіння представників злаків. Деякі бобові доречніше віднести до зелених овочів, оскільки стручки з них обривають в стадії неповного дозрівання, тоді ж і вживають в їжу. Приклади подібних культур: боби, стручкова квасоля , зелений горох .


Познайомимося з хімічним вмістом плодів бобових культур. У них дійсно досить протеїнів - близько 6 г в 100 г ласощі. вуглеводів міститься трохи більше, ніж білків - приблизно 8,5 м жири , Як не дивно, теж присутні, але зовсім вже в мізерних кількостях - 0,1 м Стільки ж в плодах бобових є клітковини . Крім усього іншого поживні насіння насичені органічними кислотами, ферментами, крохмалем, пектин, моно- і дисахаридами, вітамінами групи В , Аскорбинкой, вітаміном А , Нікотиновою кислотою, каротиноїди, в тому числі бета-каротином. Мінеральний склад бобових не такий різноманітний, як органічний: в плодах виявлені фосфор , залізо , сірка , кальцій і калій .

Середня калорійність порції насіння в 100 г дорівнює майже 57 кКал. Це дуже мало, що дозволяє віднести бобові до дієтичних продуктів.

Фото: бобові культури


Чим корисні бобові культури

Маючи такий багатий хімічний склад, зернобобові культури просто не здатні не володіти могутньою цілющою силою. І дійсно, їх корисними властивостями можуть позаздрити навіть фрукти з овочами, напхані біологічно активними сполуками, мікро- і макроелементами.

Бобові мають потужну протизапальну, сечогінну, терпким і стабілізуючим властивостями. Вони покращують травлення - особливо за рахунок посилення кишкової перистальтики, усувають спазми. Живильні речовини насіння бобових культур позитивно впливають на роботу органів ендокринної системи, а значить, нормалізують гормональний фон. Під впливом рослинного вітамінного ласощі людина стає більш спокійним, врівноваженим, стресостійким, позбавляється від розладів сну.


Плоди і насіння зернобобових рослин, що можуть бути вжиті в їжу, неодмінно повинні включити в свій раціон спортсмени, оскільки продукт напханий амінокислотами, що викликають зростання і швидке відновлення після інтенсивних тренувань м'язових волокон. Дитячий і організм підлітка також потребує бобових, адже рослинний білок стимулює повноцінний ріст і розвиток клітин, органів і тканин тіла, одночасно будучи і своєрідним будівельним матеріалом.

Введення бобових культур в меню допомагає скинути зайву вагу, поліпшити стан шкіри і волосся з нігтями , Знизити рівень глюкози і «поганого» холестерину в крові. Іншими словами, насіння озвучених культур є лікувальним і профілактичним засобом щодо цукрового діабету, атеросклерозу, ожиріння, дерматологічних захворювань. Бобові зміцнюють стінки судин, роблять їх більш еластичними. Це говорить про те, що регулярне вживання в їжу рослинного продукту приборкує гіпертонію. Крім усього іншого для бобових дуже характерно розрідження крові і запобігає утворенню тромбів. діарея , депресія , Млявість м'язів, інфіковані рани, кашель - всі ці недуги також відступають під натиском корисних речовин, що містяться в бобових культурах. Абсолютно ясно, що ми маємо справу з практично універсальним лікарським їстівним засобом.


Популярні бобові культури

На вітчизняному ринку зернобобових культур, чиї плоди і насіння можна вживати в їжу, більш ніж достатньо. Кожна з них має свої особливості в плані корисних властивостей.

  • Сочевиця. Даний продукт, як і всі представники бобових, є низькокалорійним, а тому їм можуть сміливо ласувати повні люди, що бажають схуднути. Плоскі боби - багате джерело амінокислот і заліза. Таким чином, сочевиця підвищує рівень гемоглобіну в крові. Її можна їсти як вареної, так і сирої.
  • Соя. Плоди культури насичені фолієвою кислотою, вітаміном Е , біотин . Соя показана до вживання при проблемах з нігтями, волоссям, шкірних покривів і нервовою системою. Це дуже поживний рослинний вегетаріанський продукт. Із сої виготовляють масу смачних корисних ласощів: соєвий соус, сир тофу та ін.

  • Горох. В круглих зелених насінні зосереджена велика кількість вітамінів і мінеральних солей, а також харчових волокон. Горох має високий ступінь засвоюваності організмом.
  • Боби. Це джерело насамперед калію, магнію і вітаміну С. Лікує серце, нирки, сечовий міхур, печінку, чистить кровоносні судини. Дієтичний продукт.
  • Арахіс. «Земляний горіх» містить достатню кількість кальцію, фосфору, натрію, вітамінів групи В, МНЖК. його вживання покращує настрій , Бореться з апатією і нудьгою, втихомирює безсоння , Позитивно позначається на стані шкіри, підвищує активність головного мозку.
  • Стручкова квасоля . Скарбниця вітамінів А, С, рутина. Регулярне вживання цих ласощів наповнить вас життєвою силою і енергією, ліквідує авітаміноз, захистить від атеросклерозу і раку, продовжить молодість.

  • Нут. Поживний і низькокалорійний продукт, тому може використовуватися для схуднення. На сьогоднішній день нут тільки починає завойовувати російський ринок. Його корисно їсти сердечникам, особливо тим, хто страждає будь-якими видами аритмії; діабетикам; особам з імунодефіцитом. Особливою цілющою силою володіють пророщені насіння нуту - в них безліч антиоксидантів, вітамінів і амінокислот.

Фото: бобові культури


Шкода і протипоказання бобових

Плоди зернобобових культур, безперечно, приносять організму людини користь. Однак, за певних умов вони цілком можуть завдати йому і серйозної шкоди. Це трапляється в основному в результаті надмірного куштування ласощі. Ознаками того, що ви переборщили з вживанням бобових, є підвищене газоутворення в кишечнику, рідкі випорожнення, дискомфорт і болі в животі, нудота. Бобові в сирому вигляді можуть спровокувати не тільки розлад травлення, але і алергічну реакцію.

Протипоказаннями до вживання плодів зернобобових рослин служать нефрит, гастрит і панкреатит в стадії загострення, подагра, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки. Літнім людям слід знати міру при ласощах продуктом.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: бобові культури