Полезные материалы

Бородинський хліб користь і шкода

  1. Бородинський хліб Хліб становить основу або доповнення раціону для багатьох людей. Серед безлічі...
  2. шкода
  3. Заварний хліб - користь і шкода
  4. Користь заварного хліба
  5. Житні хлібці: шкода і користь, калорійність
  6. Склад житніх хлібців
  7. Калорійність житнього хлібця
  8. Шкода житніх хлібців
  9. Житні хлібці при схудненні
  10. Хліб. Користь чи шкода?
  11. Чому хліб може бути шкідливим
  12. Основні види хліба
  13. Як правильно вибрати хліб в магазині

Бородинський хліб

Хліб становить основу або доповнення раціону для багатьох людей. Серед безлічі продуктів з житнього борошна на особливу увагу заслуговує бородинський хліб. Його користь і шкода відомі і перевірені роками існування цього продукту.

користь

користь

Вживання бородинского хліба сприяє:

  • нормалізації функцій травлення;
  • позбавленню від закрепів і синдрому «ледачого» кишечника;
  • заспокоєнню роздратованого шлунка.

Періодичне вживання цього продукту служить профілактикою освіти холестеринових бляшок в судинах. Вважається, що бородинський хліб корисний для людей з такими захворюваннями, як подагра і гіпертонія.

Наявність в складі хліба вітамінів групи B допомагає підтримувати здоров'я нервової системи, кишечника і шкіри.

Бородинський хліб має й інші корисні властивості:

  • виводить сечовину;
  • зміцнює судини і серце;
  • нормалізує мікрофлору кишечника.

Що входить до складу хліба житнього солод має свої цінні для здоров'я якості:

  • спазмолітичну;
  • жовчогінний;
  • ранозагоювальну;
  • антиатеросклеротическое.

Через вміст солоду хліб корисний при виснаженні та недокрів'ї. Він допомагає нормалізувати внутрішньочерепний тиск і позитивно впливає на пам'ять.

Коріандр в складі бородинского хліба позитивно впливає на:

  • стан печінки;
  • апетит;
  • швидкість обміну речовин.

Протизапальні властивості цієї спеції допомагають позбутися від стоматиту та кровоточивості ясен.

prodgid.ru >

шкода

Протипоказання

Чи можна вагітним і годуючим жінкам

Склад (вітаміни і мікроелементи)

Як готувати

зберігання

Як вибрати

З чим поєднується

Бородинський хліб поєднується з:

  • кисломолочними напоями і молоком;
  • борщем;
  • шпротами;
  • оселедцем;
  • сирокопченої ковбасою;
  • огірками та помідорами «черрі»;
  • вершковим маслом.

Його вживають разом з м'ясними стравами, супами і соліннями. На основі цього продукту є рецепти святкових закусок з паштетами, сиром і зеленню.

Бородинський хліб корисний для здоров'я більшості людей. Під час дієти корисно лише невелика його кількість. Продукт містить багато калорій, зате покращує перистальтику кишечника, містить вітаміни і мінеральні речовини.

Заварний хліб - користь і шкода

Хліб всьому голова. Без нього деякі люди взагалі не уявляють собі процес прийняття їжі. Його готують із самої різної муки з додаванням як традиційних, так і оригінальних добавок типу коріандру і житнього солоду. Останній інгредієнт є основним при отриманні заварного хліба, про користь і шкоду якого буде розказано в цій статті.

Користь заварного хліба

В першу чергу треба пояснити, що означає заварний хліб. При приготуванні борошно, змішане з солодом, заливають окропом, а вже потім вимішують тісто, включаючи дріжджі, сіль, прянощі та ін. З найбільш значущих корисних властивостей такої випічки можна виділити:

  • присутність великої кількості клітковини. В такому хлібі її міститься в 5 разів більше, ніж в звичайному, а адже саме вона сприяє нормалізації перистальтики кишечника, його звільнення від продуктів розпаду. Клітковина відновлює мікрофлору і позбавляє від закрепів;
  • наявність великої концентрації вітамінів групи В. А вони, як відомо, підтримують нормальну діяльність нервової системи, нормалізують склад крові та ін .;
  • здатність забезпечувати організм енергій за рахунок входять до складу складних вуглеводів. Саме з них фахівці рекомендують черпати сили, а не з простих вуглеводів;
  • користь чорного хліба для жінок, що стежать за своєю вагою, полягає в його низької калорійності, а відповідно і хороших дієтичні властивості.

Тому на питання, чи корисний заварний хліб, можна відповісти ствердно, але є у нього і негативні сторони. Особам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, пов'язаних з підвищеною кислотністю шлунка і метеоризмом, його вживати не рекомендується. Це стосується і людей з алергією на глютен. Діабетикам їсти його можна, але дозовано. У будь-якому випадку при наявності сумнівів варто спочатку проконсультуватися з лікарем.

WomanAdvice.ru >

Житні хлібці: шкода і користь, калорійність

Що таке житні хлібці?

Житні хлібці, шкода і користь яких залишаються до кінця не вивченими, є низькокалорійним продуктом, який можна вживати замість звичайного хліба. Ні для кого не секрет, що борошняні вироби містять багато калорій. Вони хоч і забезпечують ситість шлунку, але відкладаються на животі, боках і стегнах у вигляді жирових відкладень. Крім того, надмірне вживання хліба може призвести до серцево-судинних захворювань.

Тому дієтологи рекомендують перейти на альтернативу хліба - житні хлібці. Шкода і користь цього продукту повинна бути уважно розглянута перед його вживанням.

Склад житніх хлібців

Переваги житніх хлібців полягають в їх унікальному складі. Даний продукт складається з цільних злачних з'єднань. Він виготовляється з суміші пшеничного, гречаного і житнього борошна. Такий хліб містить корисні поживні мікроелементи, такі як фосфор, залізо, натрій, кальцій, магній та інші. Як відомо, без цих елементів неможливо нормальне функціонування організму.

Завдяки такому складу житні хлібці, шкода і користь яких очевидні, є легко засвоюеться продуктом. Він швидко перетравлюється шлунком і тому не відкладається на тілі у вигляді жирових відкладень.

Калорійність житнього хлібця

Яку користь приносить житній хлібець?

Хлібці гречано-житні, користь і шкода яких широко обговорюються серед дієтологів, все ж мають більше переваг, ніж недоліків. Серед корисних властивостей слід виділити:

  • Велика кількість мікроелементів. Як уже згадувалося вище, хлібці - це джерело корисних складових, здатних поліпшити здоров'я. Вчені довели, що щоденне вживання цього продукту в їжу допомагає поліпшити стан імунної системи і стати більш стійким до простудних захворювань.

Вчені довели, що щоденне вживання цього продукту в їжу допомагає поліпшити стан імунної системи і стати більш стійким до простудних захворювань

  • Покращують стан шкіри. Прищі, чорні точки і інші малоприємні висипання з'являються на шкірному покриві як результат неправильного харчування. Хлібці з цільних зернових з'єднань добре почистять ШКТ, тому стан шкіри покращиться в рази.
  • Очищають організм від токсинів і шлаків. Навіть при правильному способі життя і дотримань правил здорового харчування в організмі неминуче з'являються шкідливі елементи: токсини і шлаки. Від них допомагають позбутися житні хлібці, які містять велику кількість клітковини. Вона очищає організм, цим пояснюється поліпшення стану здоров'я при постійному вживанні виробів житнього борошна.

Користь житніх хлібців незаперечна: завдяки ним людина відчуватиме себе значно краще, тому їх слід включити в свій раціон харчування.

Шкода житніх хлібців

Давайте розглянемо, чи завжди корисні хлібці житні. Користь чи шкода такого мучного вироби обов'язково повинні бути вивчені перед його вживанням. Адже цей продукт має як переваги, так і недоліки. З користю хлібців з житнього борошна ми вже ознайомилися, тепер пора перейти до шкоди.

Лікарі стверджують, що надмірне і неконтрольоване вживання може негативно позначитися на роботі шлунково-кишкового тракту. Крім того, деякі виробники хлібців можуть грішити з його складом, додаючи в продукт різні консерванти для підтримки товарного вигляду. Тому перед придбанням житніх хлібців читайте склад на упаковці. Якщо ви знайдете в ньому який-небудь незнайомий або підозрілий інгредієнт, утримайтеся від покупки.

Житні хлібці при схудненні

Як приготувати житні хлібці?

Протипоказання

Їжте житні хлібці і будьте здорові!

fb.ru >

Хліб. Користь чи шкода?

Цитата повідомлення Ермоловская_Татьяна

Прочитати целікомВ свій цитатника або співтовариство!
Хліб. Користь чи шкода?
Прочитати целікомВ свій цитатника або співтовариство
Хліб присутній на столі людини з незапам'ятних часів. Хлібу завжди відводилося особливе місце, про що красномовно говорять народні приказки: «Буде хліб - буде і обід», «Поки є хліб та вода - все не біда». Росіяни завжди вважали хліб своєю основною їжею, рецепти виготовлення хліба передавалися з покоління в покоління і вдосконалилися. Однак останнім часом все частіше можна спостерігати ситуацію, коли людині, що вирішила оздоровитися і позбавитися від зайвої ваги, пропонують насамперед відмовитися ... від хліба! Невже наші предки, дбайливо вирощуючи і випікаючи хліб, помилялися, і насправді хліб не «всьому голова», а шкідливий продукт, від вживання якого краще відмовитися?

За довгі тисячоліття організм людини адаптувався до складу зерна злаків. У цільних зернах пшениці, жита, вівса, гречки та ячменю є практично все необхідне для нашого організму. Повністю виключати хліб з раціону - велика помилка. Потрібно лише навчитися правильно його вибирати.



Чому хліб може бути шкідливим

Правда про «термофільних» дріжджах

Борошно для хліба - основний інгредієнт

Що ще додають при випічці хліба

Який хліб вибрати


Вибираючи батон в магазині, слід віддавати перевагу хлібу з борошна грубого помелу. Саме такий хліб принесе найбільшу користь організму. У борошні грубого помелу зберігаються корисні складові зерна: оболонки (висівки) і зародок, що містять важливі вітаміни, мікроелементи і клітковину. Можна знайти в продажу і бездріжджовий хліб на заквасці. Однак, щоб бути впевненими на 100% в тому, що ваша сім'я їсть корисний хліб, краще навчитися пекти хліб самостійно.


Однак, щоб бути впевненими на 100% в тому, що ваша сім'я їсть корисний хліб, краще навчитися пекти хліб самостійно

Основні види хліба


Хліб в залежності від виду борошна буває житнім, пшеничним або змішаним (пшенично-житнім і житньо-пшеничним).


Хліб житній випікають із житнього борошна. Він має темну кірку і темний, досить липкий м'якуш, менш пористий, ніж пшеничний батон. Житній хліб готують на заварка, часто додають солод, патоку і прянощі - тмин, коріандр.


У житньому хлібі багато клітковини, мінеральних солей і вітамінів. Житнє борошно містить в два рази більше магнію і калію, ніж пшеничне, і на 30% більше заліза. Вживання в їжу житнього хліба допомагає виводити шлаки, покращує обмін речовин, сприятливо впливає на роботу серця і є профілактикою онкологічних захворювань. Житній хліб - низькокалорійний, тому його вживання допомагає зберігати стрункість фігури.


Хліб з житнього борошна не рекомендується при виразковій хворобі і підвищеній кислотності. Та й здоровій людині не корисно щодня вживати житній хліб.


Саме тому більшою популярністю користується «сірий» хліб, для приготування якого житнє борошно змішується з пшеничного. Наприклад, бородинський хліб готують на заквасці, на 85% житнього борошна додається 10% пшеничного. Колір м'якушки - темний, хліб має кисло-солодкий смак.


Дарницький хліб печеться з житнього (60%) і пшеничного борошна другого сорту (40%), в Столичному хлібі житнього та пшеничного борошна береться порівну. Чим більше додається в тісто пшеничного борошна - тим світліше м'якуш, нижче кислотність і більше пористість хліба.


Пшеничний хліб випікається з усіх сортів пшениці, часто в назві згадується сорт (наприклад, хліб пшеничний з борошна вищого сорту). Як уже зазначалося, пшеничний хліб з борошна першого або другого сорту більш корисний, ніж хліб з високосортного пшеничного борошна. Якщо рецепт містить додаткові добавки, то це відбивається в назві (наприклад, хліб Гірчичний, Ароматний, з родзинками і т. П.).


Дієтичний хліб призначений для профілактики і лікування деяких захворювань. До дієтичним сортам хліба відносять:


  • Пшеничний хліб з висівками. При випіканні такого хліба додаються пшеничні висівки. Такий хліб рекомендується при запорах, атеросклерозі і підвищеному тиску.

  • Зерновий хліб, що випікається із суміші пшеничного і цільнозерновий борошна. Такий хліб покращує травлення і допомагає при запорах.
  • Солі хліб рекомендований при деяких захворюваннях серця і нирок, коли хворий змушений обмежити вживання солі. Для поліпшення смаку населеного хліба в нього додається молочна сироватка.
  • Крім того, всім, хто намагається дотримуватися здорового способу життя, можна рекомендувати хліб з додаванням зародків пшениці, а також хліб, збагачений вітамінами. Такий хліб слід використовувати для відновлення сил після хвороби, а також в якості профілактичного добавки до щоденного харчування.


Як правильно вибрати хліб в магазині

Як правильно їсти хліб


  • Вкрай шкідливо їсти м'який гарячий хліб. Хрустка скоринка - корисніше м'якушки.
  • Перевагу краще віддавати хлібі з висівками і хліба з додаванням висівок.
  • Не слід їсти пшеничний хліб разом з жирними продуктами. Жирну рибу або бульйон краще з'єднати з шматочком чорного хліба. М'ясо, каші і картоплю краще взагалі їсти без хліба.

  • Некрахмалістие овочі прекрасно поєднуються як з чорним, так і з білим хлібом.
  • Не слід їсти хліб, якщо на ньому з'явилася цвіль. Такий батон краще відразу викинути. Спори цвілі, що потрапили в організм, можуть викликати сильне отруєння або стати причиною серйозних захворювань органів дихання і крові.

Повністю виключати зі свого раціону хліб - нерозумно. Досить відмовитися від білого хліба з високосортного борошна і зробити вибір на користь цільнозернового хліба і хліба з додаванням висівок. Такий хліб - більш грубий, зате в ньому збережені корисні речовини, що містяться в злаках.


ertata
ertata

.

liveinternet.ru >

Схожі статті

Користь чи шкода?
Користь чи шкода?
Користь чи шкода?