Полезные материалы

Чай з молоком користь і шкода, як приготує для схуднення

  1. Чай з молоком: родом з Туманного Альбіону
  2. Традиційна думка: користь
  3. А чи є ложка дьогтю?
  4. Геть зайві кілограми!
  5. Готуємо «британський» чай вдома

Традиційний англійський напій популярний не тільки на далеких островах. І серед наших співвітчизників знайдеться багато шанувальників чаю з молоком. Популярність цього напою дає грунт для суперечок про його користь і шкоду. Дізнаємося, аргументи якої зі сторін виявилися авторитетніше і переконливіше.

Чай з молоком: родом з Туманного Альбіону

Якщо вірити стереотипам, то чаювання з молоком - це традиція, властива лише Британських островів. Але серед нас точно знайдуться любителі такого поєднання. Такий напій не тільки смачний, але і поживний. З цим сперечатися важко. А ось про користь чи шкоду дискутувати люблять досі.

Зашкодить або принесе користь цей «екзотичний чай»? Порівняємо наукові факти, щоб дізнатися

Традиційна думка: користь

Молоко - продукт дуже корисний. Про це нам говорять з дитинства. Але іноді воно дуже важко засвоюється організмом. І тут на допомогу приходить чай, який виступає помічником у важливій задачі засвоєння корисних поживних речовин.

Простіше кажучи, чай з молоком хороший тим, що обидва компонента нейтралізують негативні якості один одного. Таке поєднання можна вживати навіть тим, кому молоко не можна пити з якої-небудь причини. Прекрасно впливає цей напій на мікрофлору шлунка, тому його потрібно пити при гастриті або виразці.

Чай - це багатюще джерело антиоксидантів. Він насичує організм вітамінами (С, групи В, і РР), а також мікроелементами - йодом, міддю, калієм. Молоко підсилює дію цих корисних речовин.

Дослідники відзначають, що у чаю з молоком є ​​такі чудові якості:

  • очищає нирки, будучи чудовим сечогінним засобом;
  • зелений чай з молоком незамінний для людей, які страждають ожирінням: такий напій покращує обмін речовин;
  • зміцнює кістки, зуби і нігті краще, ніж чисте молоко;
  • дубильні речовини роблять стінки судин міцнішими
  • антиоксиданти борються з передчасним старінням, а також з розвитком ракових клітин;
  • справляється зі стресом.

А чи є ложка дьогтю?

Кажуть, що молоко погіршує смак чаю. Напій з додаванням інших елементів ніби втрачає свої смакові властивості і аромат. Але, як то кажуть, на смак і колір ...

Німецькі дослідники поспішають засмутити консервативних британців. Згідно з їхніми спостереженнями, молоко послаблює дію антиоксидантів - катехінів в зеленому чаї. А адже саме за них цей вид чаю так цінують!

Вихід є! Замініть звичайне молоко на соєве. В цьому випадку не доведеться ламати свою харчову звичку.

Результати експерименту вже поставили під сумнів допитливі скептики. Вони кажуть, що молоко вступає в реакцію з одним компонентів катехина (а їх всього чотири!). Згадаймо, що чай містить близько 200 корисних речовин. Чи буде занадто трагічною така реакція молока з одним компонентом катехина? Вирішувати вам.

На ніч чорний чай з такою добавкою пити не потрібно. Інакше Вас чекає незабутня ніч, адже такий напій є сильним сечогінним засобом.

На цьому розмова про шкоду чаю з молоком можна закінчувати.

Геть зайві кілограми!

Якщо Ви вважаєте, що молоко не допоможе скинути обридлий зайву вагу, це найбільша помилка. Такий напій рекомендують пити навіть в так звані «розвантажувальні дні». Калорійність залежить від кількості молока, яке Ви додаєте в напій.

Виберіть зелений чай. Про його властивості чули навіть ті, хто ніколи в житті не мріяв про схуднення. Робіть свої чаювання різноманітними і худніть із задоволенням.

Готуємо «британський» чай вдома

Рецептів смачного і корисного напою в інтернеті можна знайти тисячі. Дізнаємося, як просто і правильно приготувати його своїми руками.

  • У чайник для заварювання кладемо три чайні ложки заварки улюбленого чорного або зеленого чаю. Спочатку заливаємо невеликою кількістю води - щоб вона злегка закрила листочки.
  • Через 5 хвилин додаємо воду до середини заварника. Через 2-3 хвилини - заповнюємо його повністю.
  • Поки чай доходити до готовності, гріємо молоко (приблизно склянку).
  • У чашечки наливаємо для початку половину молока, а потім вже готовий чорний або зелений чай.
  • Чи не розбавляєте напій водою.
  • За бажанням додайте цукор.

Зашкодить або принесе користь цей «екзотичний чай»?
А чи є ложка дьогтю?
Чи буде занадто трагічною така реакція молока з одним компонентом катехина?