Полезные материалы

Чи є шкода від креатину? У чому плюси і мінуси прийому?

  1. Чим важлива добавка для спортсменів?
  2. Чи небезпечні креатиновие добавки?
  3. Чи потрібен креатин тим, хто не займається спортом?

Популярний компонент спортивного харчування викликає багато суперечок і дискусій. Одні спортсмени відносяться до креатину майже як до вітаміну, інші побоюються шкідливого впливу на організм. Давайте познайомимося з цією речовиною ближче!

креатину

Чим важлива добавка для спортсменів?

Креатин - це похідне карбонової кислоти, азотний амін. Спортивний світ уже чверть століття використовує його корисні властивості - активне нарощування м'язів, збільшення сили і витривалості організму. Футболісти, легкоатлети, хокеїсти, бодібілдери з успіхом застосовують креатиновие добавки. Без жодного збитку для здоров'я їх вживають чоловіки, жінки і навіть підлітки-спортсмени.

Інтенсивні тренування викликають окислення міжклітинної простору, що підсилює втома. креатин діє як антиоксидант - знімає окислювальний стрес. Клітини швидко відновлюються після навантажень, тому інтервали між тренуваннями можна скорочувати.

Азотний амін злегка затримує рідину в тканинах, тому після кожного відвідування спортзалу м'язи помітно збільшуються. Зовнішній ефект стає чудовою мотивацією для початківців атлетів.

Чи небезпечні креатиновие добавки?

Наукові експерименти показують, що навіть 300-денний курс креатину чи не порушує роботу печінки, серця і нирок.

Безумовно, лікарі не рекомендують прийом пацієнтам з важкими захворюваннями - наприклад, полікістозом нирок. Препарат протипоказаний також при захворюваннях, що викликають набряки, оскільки він накопичує вологу в організмі.

Найпоширеніший побічний ефект відбувається при перевищенні дозування. Від великої кількості карбонової кислоти відбуваються шлунково-кишкові розлади. Уникнути цих явищ допоможе правильний розрахунок щоденної порції.

Для підтримки м'язової форми потрібно приймати 3 - 6 г порошку щодня. Якщо досягти результату потрібно терміново, проводять так звану «креатиновую завантаження» - протягом 1 - 2 тижнів вживають по 10 - 20 м Потім слід повернутися до підтримуючої дозі. Важливий і обсяг води - не менше 110 мл на кожні 3 г добавки.

Чи потрібен креатин тим, хто не займається спортом?

Дивовижна органічна кислота здатна послужити чималу службу людям різного віку і професій. Ось кілька прикладів її використання:

  • Подорожі. Підтримка нормального водного і температурного балансу допомагає акліматизуватися в жаркому і вологому кліматі.
  • Профілактика остеопорозу. Збільшення мінеральної щільності кісток знижує ризик переломів у людей старше 50 років.
  • Лікування цукрового діабету. Поліпшення білкового і вуглеводного допомагає хворим підтримувати нормальний рівень цукру. Ефект посилюється в поєднанні з фізичними вправами.
  • Активізація роботи мозку. Посилене харчування клітин мозку зменшує розумове стомлення, зміцнює пізнавальні здібності. Креатиновие з'єднання використовуються як зміцнювальний засіб для людей інтелектуальних професій, і як терапія проти склерозу, хвороб Паркінсона й Альцгеймера.
  • Заповнення тваринних білків. Сама по собі органічна кислота не замінює білки, але покращує обмін речовин у веганів і вегетаріанців.
  • Прискорення метаболізму. У сукупності з дієтою і фізкультурою креатиновие добавки сприяють схудненню.

Чим більше проводиться наукових досліджень, тим довше стає список достоїнств креатину. Його вживають для поліпшення спортивних результатів, з метою схуднення, омолодження, лікування хвороб ... Якщо ви не перевищуєте дозу, і не маєте протипоказань по здоров'ю - чом би й ні?

Чим важлива добавка для спортсменів?
Чи небезпечні креатиновие добавки?
Чи потрібен креатин тим, хто не займається спортом?
Чим важлива добавка для спортсменів?
Чи небезпечні креатиновие добавки?
Чи потрібен креатин тим, хто не займається спортом?
Якщо ви не перевищуєте дозу, і не маєте протипоказань по здоров'ю - чом би й ні?