Полезные материалы

Чи корисний Бородінської хліб - в чому користь для організму бородинского хліба

  1. Як вибирати бородинський хліб

Чи корисний бородинський хліб Чи корисний бородинський хліб? Чи цікавилися ви таким питанням? Бородинський хліб досить поширений в нашій країні. Випікають його із суміші житнього та пшеничного борошна з заварного тіста. Смак бородинского хліба кисло-солодкий, а до складу крім борошна, солі і води також входять солод, коріандр, патока і кмин. Отже, чим же корисний бородинський хліб ?

Технологія приготування бородинского хліба дуже складна, але примітно, що вона абсолютно не допускає застосування підсилювачів смаку і будь-яких консервантів. Тільки це вже говорить про те, що бородинський хліб дуже корисний. Однак це далеко не всі корисні властивості бородинского хліба:

  • житнє борошно має дієтичні властивості і покращує травлення;
  • в Бородінському хлібі міститься багато клітковини, вітамінів і мінеральних речовин;
  • в порівнянні з іншими сортами хліба в Бородінському міститься більше білка;
  • патока багата вітамінами і неочищеним цукром;
  • солод, який є обов'язковим компонентом заварного тесту, містить безліч мікроелементів і амінокислот.

Завдяки вмісту висівок, бородинський хліб забезпечує наш організм баластними речовинами, які організмом не засвоюються, але значно покращують перистальтику кишечника. Саме тому бородинський хліб рекомендують людям з проблемами з травленням. Бородинський хліб, до речі, можуть вживати діабетики і ті, хто прагне позбутися зайвих кілограмів. Звичайно, варто пам'ятати про те, що все добре в міру.

Є у бородинского хліба і протипоказання. Так, наприклад, людям з підвищеною кислотністю не рекомендується вживання такої продукції. Бородинський хліб з обережністю варто вживати тим, хто страждає від цукрового діабету та непереносимістю глютену - рослинного білка, який міститься в злакових культурах, а також ентероколітами.

Як вибирати бородинський хліб

Згідно ГОСТ, вага бородинского хліба повинен складати 400 грам Згідно ГОСТ, вага бородинского хліба повинен складати 400 грам. При виборі хліба в магазині звертайте увагу на те, щоб буханки були обов'язково з рівною поверхнею, без слідів деформації і напливів. Скоринка бородинского хліба повинна бути блискучою і без слідів підгоряння. Якщо ви виявили в м'якоті хліба грудочки - це означає порушення технології виробництва.

Для того, щоб найкраще зберегти смакові властивості бородинского хліба, після покупки загорніть його в рушник з льону і зберігайте його при кімнатній температурі. До речі, досліди встановили, що будь-який хліб, загорнутий в чисту білу папір або ж однотонну тканину, черствіє значно повільніше. При такому зберіганні корисні властивості можуть зберігатися до п'яти днів.

Якщо у вашій родині розрізняються переваги в хлібі, то не варто зберігати бородинський хліб і білий хліб в одному місці. Якщо ви зберігаєте хліб у хлібниці, то розділіть його за сортами, поклавши в різні паперові пакети.

Є, до речі, ще деякі хитрощі, які допоможуть продовжити термін зберігання хліба. Зберігайте його поруч з яблуками, дрібкою солі або очищеним картоплею. Головне - не забувати міняти «сусідів». Ну і звичайно ж, потрібно пам'ятати про міру, коли ви купуєте - не беріть багато, щоб потім не викидати зіпсований, краще завтра (або післязавтра) купити свіжий.

Чи цікавилися ви таким питанням?