Полезные материалы

Чи шкідливий креатин?

  1. Що таке креатин
  2. Чим може бути шкідливий креатин
  3. Чому креатин слід вживати циклічно
  4. Чому при прийомі креатину ростуть м'язи
  5. Як ростуть м'язи
  6. Що відбувається при вживанні додаткового креатину

Чи шкідливий креатин? Ми спробуємо розібратися в цьому наболіле питанні, уникаючи складних медичних термінів.

Ми спробуємо розібратися в цьому наболіле питанні, уникаючи складних медичних термінів

У наш час багато хто вважає, що сучасний спорт неможливий без добавок і спортивного харчування . Чи так це? Одна з найбільш бажаних добавок - це креатин .

Вперше заговорили про креатин років 10 назад, хоча відкрили його ще в 1832 році. Але вже в 1926 році було відомо, що креатин затримує азот в організмі .

Трохи пізніше відкрили родинне креатину речовина: креатинфосфат. У 1993 році, коли цей метод поставили на наукову основу, було доведено, що ця речовина здатна трохи підвищити вагу людини. З цього часу з'явилося багато інформації про позитивний вплив креатину на людський організм і про його застосуванні в спорті. Але зовсім мало інформації було про його побічні ефекти.

Що таке креатин

креатин - це натуральна природна речовина. По-науковому це називається метил-гуаніда-оцтова кислота. Незважаючи на запевнення продавців креатину, процес його синтезу в організмі людини до кінця не вивчений.

В ході вивчення з'ясувалося, що креатин утворюється з амінокислот аргініну, метіоніну і гліцину. синтезується він печінкою , нирками , Підшлунковою залозою. В кількості близько 2-3-х грамів на добу синтезується в організмі під час сну. кровоносною системою креатин доставляється в м'язи і клітини. Близько 95% його запасається в скелетних м'язах, решта 5% - в серце , в мозку і в яєчках.

У тілі людини креатин знаходиться в двох станах: у вільному і в хімічно зв'язаному. Хімічно пов'язаний креатин називається прореагував або ще фосфолірованним, також креатинфосфат і фосфокреатин. Такого креатину в людському організмі знаходиться близько 65-70%, тобто, приблизно дві треті. Третина - це так званий вільний креатин.

Звичайно, є спеціальні формули, за якими можна обчислити витрату креатину в людському організмі. Так, якщо взяти, наприклад, 3-х чоловік: одного - ведучого спокійний спосіб життя, другого - дає м'язам помірне фізичне навантаження, і третього, яка веде активний спосіб життя і посилено тренується, то у першого буде найнижчий рівень креатину, а у останнього найвищий. Тобто, чим вище навантаження, тим вище рівень креатину в організмі.

Все це факти відомі, але ще можна сказати, що в м'ясі знаходиться від 3-х до 8-и грамів креатину на 1 кг продукту. Тобто, щоб дати організму добову потребу в 3-4 грами, потрібно з'їсти протягом дня не менше 1 кг м'яса або риби.

А от вегетаріанцеві потрібно з'їсти більше 200 кг рослинних продуктів. Стає зрозуміло, що природним шляхом дати організму така кількість креатину можна. І саме цим користуються спритні ділки.

Вони пропонують креатин, надаючи тільки половину інформації. Воно і зрозуміло, що ж робити, якщо ні кілограма м'яса, ні 200 кг овочів в день з'їсти не можна. Так що ж робити в цьому випадку?

Відповідь проста: стільки його і не потрібно. Адже креатин продукується організмом. Ось так просто. Звичайно, харчування необхідно, причому, гарне. Адже не секрет, що при важкій роботі людині необхідно м'ясо. Саме м'ясо. Так як людина, яка важко навантажує свої м'язи, при відсутності м'яса буде відчувати голод в енергії. Тобто, в тому ж креатині, виробленому організмом. Звичайно, в м'ясі міститься креатин, і м'ясні продукти потрібні, як і білкові, і вітамінні та інші.

Звичайно, креатин знижує вміст холестерину, ліпопротеїнів і тригліцеридів в плазмі крові, має протизапальну дію як при локальних запаленнях, так і під час хронічних. Креатин використовується при лікуванні атрофії м'язів, також і при нейром'язових розладах, а останнім часом використовується як допоміжний засіб при кардіологічних захворюваннях, у випадках серцевої недостатності і т. Д.

Крім цього прийом великих доз креатину значно збільшить енергетику працюючих м'язів, що призведе до набагато більшої працездатності та звичайно до збільшення силових показників. А працездатність сприятиме підвищенню насиченості тренування. Тобто, спортсмен, який вживає синтетичний креатин, виконає набагато більшу кількість роботи. А це і більшу кількість сетів, і більш високу кількість повторень, і можливість взяти більш високий вагу.

У тренованих спортсменів, які беруть креатин, рівень його в м'язах вище, ніж у не тренованих людей в 2 рази. Ми не будемо сипати цифрами, цієї інформації достатньо і без нас. Ми розглядаємо загальні факти.

Звичайно, наявність креатину і його похідних в м'язах дає гарне поповнення енергії. Працездатність, як і силові результати різко збільшується. Але це - не перевірені часом плюси. Адже невідомо, якими будуть наслідки прийому креатину через кілька років.

Чим може бути шкідливий креатин

Також добре всім відомо, що ще ніколи і ні в чому надмірності не приводили до хорошого результату. Але в медичній спеціалізованій літературі неможливо знайти серйозного дослідницького підходу.

Тільки не спокушайтеся себе тим, що негативних наслідків немає. Незважаючи на запевнення виробників, що це абсолютно безпечний продукт, абсолютно без побічних явищ, без ризику для здоров'я, і ​​тому подібних запевнень небезпека все одно є.

Але, може бути просто хтось просто не хоче, щоб маса людей, які приймають креатин, не знала хоча б мінімальні негативні факти? Адже не все так просто. Що стоїть таке формулювання: «в дослідженнях не було зафіксовано жодного негативного ефекту, окрім особистої непереносимості або звичайного розлади шлунка».

Тобто, все ж вони є? А хіба лікар або фахівець назве звичайним розлад шлунка від вживання будь-якого продукту, або особисту непереносимість, виявлену в результаті такого вживання? Хіба це не дає права засумніватися в безпеці даного продукту?

Але продукт все ж продовжують наполегливо пропонувати. Зазвичай, якщо в результаті вживання будь-якого продукту, або при прийомі певної речовини у людини виникає особиста непереносимість, або розлад (тобто, погіршення самопочуття), то на упаковці або в аркуші-вкладиші обов'язково є інструкція. І в цій інструкції в розділі «побічні ефекти» або в розділі протипоказання, детально викладені всі ці можливі наслідки.

Але таких інструкцій в банку з креатином не зустрічається. Навіть в тому випадку, якщо вдасться знайти таку, то розділів із застереженнями там немає. А адже проблеми можливі. І з шлунком, і проблеми з нирками, і проблеми з підшлунковою залозою, і виникнення алергії, і напади головного болю, і інші симптоми, можливо не настільки яскраво виражені. Також ми забуваємо про неизученном процесі розпаду синтетичного продукту в нашому організмі.

Але креатин вживають у великих кількостях вже більш ніж 10 років, як любителі, так і професіонали. Тільки у деяких з'явилися проблеми зі шлунком. І що таке особиста непереносимість? Але ж ті, хто хоч трохи освічений в медико-дієтологічних аспектах людської життєдіяльності, скаже Вам, що розлад шлунка не буває простим.

Адже якщо воно сталося після прийому певного препарату, приймати цей препарат цій людині не можна. Адже при спробі повтору можна отримати цілий ряд захворювань, супутніх цьому.

А сама фраза про непроведення довгострокових досліджень? Адже компанія продає тисячі тонн креатину. І при цьому не провели довгострокові дослідження?

Але ж не існує речовини, непомірний прийом якого не привів би до яких-небудь негативних наслідків. Але багато новачків ведуться на ці запевнення, починаючи у великих кількостях поїдати диво порошок, не думаючи про своє здоров'я .

Чому креатин слід вживати циклічно

Проблемою є також і те, що сам спортсмен, що вживає креатин в великих дозах, змушує цим свій організм гальмувати вироблення цієї речовини самостійно.

Цей ефект аналогічний з проблемою вироблення організмом власних анаболічних гормонів. Така проблема буває у спортсменів, які брали гормональні стероїди довгий час. Через деякий час насінники в яєчках таких спортсменів майже не виробляють самостійно потрібні організму чоловічі гормони. Це швидко призводить до статевої слабкості, часткової або в деяких випадках повної імпотенції, і навіть до відсутності прогресу в спорті надалі.

Адже не секрет, що спортсмен, який у великих дозах приймає синтетичний креатин, робить величезну помилку, провокуючи свій організм на процес адаптації до завищених доз креатину, до поступового зменшення вироблення креатину організмом.

А організм, який звик до величезного змісту креатину в м'язовій тканині, при всьому бажанні не зможе розвинути ті зусилля, на які він був би здатний, без прийому такої дози стимулятора.

Для атлетів, які беруть креатин, є застережливе правило про циклічному прийомі креатину і строгому дозуванні . Цей цикл рекомендований як раз, щоб уникнути таких ось негативних наслідків. Але не думайте, що це турбота про Ваше здоров'я. Просто не хочуть втрачати ринок збуту.

Чому при прийомі креатину ростуть м'язи

Але знову виникає питання: чому зростає м'язова тканина? Як відомо, збільшення м'язової тканини може бути можливо тільки шляхом гіпертрофії і гіперплазії.

Гіпертрофія - це збільшення енергетики м'язів. Спосіб реалізації цієї самої гіпертрофії відбувається як процес збільшення енергетики м'язів в результаті накопичення в цих м'язах різних м'язових субчастиц.

Звичайно, м'яз росте від надходження в неї ряду хімічних речовин. Щоб не бентежити читача складними формулами ми тільки скажемо, що більшість цих сполук продукуються самим організмом, і при відповідному харчуванні, здоровий організм в додаткових речовинах майже не потребує.

Креатинфосфат, який міститься в м'язі, після від'єднання фосфатної групи перетворюється в креатин. В результаті таких реакцій, виробляється нуклеідов АТФ. Він відповідає за обмін енергії в організмі, будучи переносником цієї енергії.

Але це звичайно дуже скорочено, насправді відбувається складний процес різних реакцій, для протікання яких організм потребує тільки в воді, глюкози і кисню. Інші компоненти, які входять в ці реакції, це АТФ, АДФ, креатин, креатинфосфат, ортофосфорна кислота, абсолютно не вимагають постійного поповнення.

Це тому, що ці речовини є універсальними, і реакції можуть протікати в зворотному напрямку. Побічні продукти цих реакцій - це молочна кислота і вуглекислий газ. Але навіть вони через короткий час нейтралізуються організмом.

З усього цього випливає висновок: для інтенсивної м'язової роботи в дійсності організму необхідні тільки три речовини: це кисень, вода і глюкоза. Причому, як Ви правильно зрозуміли, креатин тут не присутній. Навіть при нестачі будь-яких компонентів, приводів для занепокоєння немає, так як вода потрібна тільки в першій фазі ланцюгова реакція, кисень так само, а що стосується глюкози, так її запаси в організмі достатні, так як на глюкозі працює мозок, і організм виробляє ця речовина з різних продуктів.

Тобто, для будь-якого ступеня м'язової активності нам потрібно тільки дихати, вживати воду і харчуватися. У харчуванні повинні бути присутніми вуглеводи. В нашій м'язової конструкції і нашої біохімії немає потреби у вживанні додаткових порцій протеїну, незалежно рослинного або тваринного, і креатину. Все одно, якого походження.

Звичайно, в цих розрахунках ми не говорили про інших речовинах, але про це трохи пізніше. Як тепер відомо, в додатковому прийомі великих доз креатину немає необхідності. Він заважає будівництву м'язів, і крім цього він просто шкідливий для здоров'я.

Так, при його прийомі можна трохи збільшити вагу тіла, але яким чином? Спробуємо розібратися. Звичайно, в перший час прийому креатину цілком можливо збільшити вагу тіла на пару кілограмів. Навіть хворі, які страждають м'язовою атрофією, збільшували вагу тіла на 10% в деяких випадках. Так, це може вразити, якщо не вдаватися в тонкощі.

Але це правило діє тільки на тих, хто раніше цей креатин не приймав. Та й сам прогрес збільшення ваги триває всього 2-3 тижні, після чого зупиняється. І, незважаючи на те, що нам доводять, що креатин - це харчування для атлетів і без нього нікуди, вага збільшується навіть у тих, хто до спортзалу не має ні найменшого відношення.

І такі люди збільшують свою вагу набагато швидше, ніж важко працюють спортсмени. Та й прикро те, що варто тільки припинити прийом креатину, як збільшився вага повертається до старих цифр.

Виникає питання: звідки збільшення ваги? Відповідь проста: синтетичний креатин затримує азот в організмі. Для усунення цього ефекту організм збільшує вміст води. А знаєте, яка різниця між прийомами стероїдів і креатину? При прийомі креатину вода накопичується в клітці, а при прийомі стероїдів в міжклітинному просторі. Тобто, збільшення м'язової маси відбувається тільки за рахунок збільшення води в м'язовій тканині.

Тобто, ні про яке сухому наборі маси мова тут не йде. Суха м'язова тканина будується з інших матеріалів, це м'язові фібрили, мітохондрії і їм подібні, а збільшення м'язової маси за рахунок наповнення тканини водою до сухої маси віднести не можна. Це саркоплазма, тобто, міжклітинна рідина.

Тобто, при вазі атлета в 70 кг, з урахуванням того, що людина на 80% складається з води, додавши від прийому креатину кілограма 3-4, можна збільшити, скажімо біцепс , Всього на кілька міліметрів. Часто говорять про збільшення ваги на 10%. Так, такі випадки є, але не у атлетів, а у хворих на дистрофію. І ось, такому хворому, що важить 40 кг, дають креатин, і він збільшує свою вагу на 10%. Тобто, до 44 кг. Це ті 4 кг маси, які набирає і здоровий атлет.

Так само є ефект збільшення м'язової маси від впливу креатину, який дає можливість виконати більше фізичної роботи з більшою інтенсивністю. Таке підвищення насиченості тренування викликає сильний стрес, що дає різке навантаження на центральну нервову систему.

В результаті організм синтезує певну кількість м'язів, але подібного ефекту вистачає тільки на деякий термін. Іноді навіть на кілька тижнів. Після цього зростання сили припиняється. А в подальшому, вживання креатину по самим різним методикам вже не допомагає. Зростання м'язів припиняється, а силові показники залишаються на місці і йдуть при припиненні вживання креатину.

Тепер підемо далі. Інтенсивна робота м'язи можлива тільки в тому випадку, якщо кількість АТФ досить. Тобто, саме АТФ рухає весь цей комплекс. Адже білки таких речовин як актин і міозин переміщаються тільки при наявності молекул АТФ. А для отримання нових доз АТФ тканини м'язів повинні містити певну дозу креатину.

При прийомі новачком креатину рівень його в м'язах починає рости, через кілька місяців досягаючи свого максимуму. Додатковий прийом креатину може сприяти додатковому підвищенню рівня. А в подальшому збільшення силових показників можливо тільки за рахунок інтенсифікації тренувального процесу, і в результаті Фосфолірованіе збільшених доз креатину. Все те, що ми розповіли дуже коротко давно відомо науці і доведено.

Як ростуть м'язи

Як відомо, в ході тренування м'язові тканини піддаються часткового руйнування. Але це відбувається зовсім не так, як стверджують зараз багато фахівців.

Вам доводилося, напевно, чути про якісь поривах якихось мікротканей, якихось волокон, і ще чогось там. Але якби ці настільки вчені мужі хоча б запитали бодібілдера, що таке пориви? Їм би відповіли, що це серйозна травма, з сильними болями і синцями, яка вибиває атлета з колії на довгий час.

Далі ці теоретики заявляють, що потім нібито це все зростається, і в результаті цього м'язи збільшується в об'ємі. Медицина стверджує, що в працюючих м'язах знижується загальний вміст як цукрів, так і жирів, так і деяких інших елементів, в числі яких звичайно і білки.

В результаті великих зусиль, які робить група м'язів, відбувається в залежності від зусиль повний або частковий розрив актино-миозинового комплексу. Тобто, через деякий час, іноді добу, клітини-чистильники починають очисний процес знищення зруйнованої тканини. Біль у м'язах - це як раз побічний ефект дії цих клітин.

Після руйнування певної кількості цих клітин, в організмі відбувається процес компенсації. Тобто, втративши певний відсоток м'язової білкової маси, через деякий час організм синтезує трохи більшу кількість клітин, ніж було втрачено. І ось ця різниця і є те збільшення обсягу, до якого прагнуть всі культуристи. Надалі цей процес триває, тобто, знову руйнується певну кількість білкових клітин, з подальшим відновленням.

Наукою давно доведено, що саме таким чином і ростуть м'язи. Без процесу руйнування немає процесу відновлення. Тобто, чим більше зруйнується в ході тренування, тим більше відновиться. Але у організму є певний ліміт. Тому головне - не перестаратися.

Але руйнування можливо тільки при певному дефіциті АТФ, і це одна з найголовніших ключових закономірностей силових тренувань. Тобто, чим більше в м'язах АТФ, тим сильніше вони будуть. А значить, нанести ті мікротравми, про які говорилося вище, буде складніше. Тобто, чим потужніший будуть Ваші руху під час тренувань, тим важче нанести мікротравми на рівні міофібрільних волокон.

Стає ясно, що якщо під час тренування не було руйнування цих волокон, то прогресу не буде. Для руйнування більшої кількості ділянок актино-миозинових комплексів потрібно виконувати активні зусилля протягом 10-20 секунд. Але вже на 10 секунді потрібно домогтися мінімуму змісту АТФ в працюючому м'язі. Цього часу достатньо для обриву білка актину. Тобто, чим більше в м'язах АТФ, тим менше ефект від тренування.

Тобто, чим більше концентрація креатинфосфату, тим більше щільність АТФ. А креатинфосфат фосфоліруется з креатину. В результаті, чим більше вживання креатину, тим менше буде руйнувань в м'язовій тканині.

Це означає, що для руйнування більшої кількості мікромишечних білкових волокон в м'язах має бути мінімально граничний рівень АТФ, тобто, пов'язаного креатину. В результаті - це споживання вільного креатину. Ця залежність безпосередньо залежить від його кількості, додатково потрапив в організм. І все одно, якого він походження. У день можна з'їсти кілограм м'яса, а одна капсула замінить цей кілограм. Звідси видно, що вживання креатину з природних продуктів не наситить організм креатином, а ось синтетичний звичайно створить високу його концентрацію.

Що відбувається при вживанні додаткового креатину

Синтетичний креатин проходить дві фази: це накопичення креатину в м'язах і фосфолірованіе певної кількості креатину в креатінофосфат. Фосфолірованний креатин йде на реакцію з'єднання з АДФ, в результаті чого утворюється АТФ, після чого цей АТФ в процесі реакцій і рухає нашими м'язами.

Тобто, результат цих реакцій - це вторинний креатин, який знову-таки в процесі реакцій призводить до надлишку креатину. Звичайно, спортсмен, додатково прийняв креатин зможе видати більше м'язове зусилля, але досягти дефіциту АТФ йому буде важко.

Звичайно, приймати креатин чи ні, вирішувати тільки Вам. Нашою метою було переконувати, а донести коротку інформацію. А кого вона зацікавить, той зуміє знайти більш детальну і прийняти правильне рішення.

За матеріалами: Атлетізм.com.ua

Подробиці Переглядів: 32381

Чи так це?
Так що ж робити в цьому випадку?
Але, може бути просто хтось просто не хоче, щоб маса людей, які приймають креатин, не знала хоча б мінімальні негативні факти?
Тобто, все ж вони є?
А хіба лікар або фахівець назве звичайним розлад шлунка від вживання будь-якого продукту, або особисту непереносимість, виявлену в результаті такого вживання?
Хіба це не дає права засумніватися в безпеці даного продукту?
І що таке особиста непереносимість?
А сама фраза про непроведення довгострокових досліджень?
І при цьому не провели довгострокові дослідження?
Так, при його прийомі можна трохи збільшити вагу тіла, але яким чином?