Полезные материалы

Цукрозамінники: користь і шкода

Цукрозамінники вважаються одним з важливих винаходів минулого століття в галузі харчової промисловості. Так як проблема надмірної ваги останнім часом набула воістину масштабних розмірів, то багато, які прагнуть до стрункості, фанатично уникають вживання рафінованого цукру і солодких страв з ним, посилено замінюючи його підсолоджувачами, які містять менше калорій.

Спочатку ці речовини були синтезовані для діабетиків, які вимушено відлучені від цукру. Давайте спробуємо зрозуміти для чого потрібні цукрозамінники, чи варто їх застосовувати, яка їх користь і шкода?

Споживачам доступні два різновиди цукрозамінників.

Споживачам доступні два різновиди цукрозамінників

  1. Натуральні цукрозамінники - сахароспирти природного походження, такі як, манить, сорбіт, ксиліт, фруктоза, характеризуються солодкістю від 0,3 до 3 одиниць.
  2. Синтетичні цукрозамінники - синтезовані амінокислоти, такі як, аспартам, сахарин, сукралоза, ацесульфам, цикломат, стевіозид, неогесперідін, перевершують по солодкості цукор-рафінад в кілька десятків, а то і сотень разів!

Натуральні підсолоджувачі активно використовують в їжу хворі на цукровий діабет . Фруктоза, присутня в натуральному бджолиному меді, також виділяється з різних ягід і солодких фруктів. Її вживання корисно в помірних дозах. Ксиліт отримують з горобини, а сорбіт - з бавовняних насіння і кукурудзяних качанів.

Всі ці цукрозамінники досить калорійні, в зв'язку з чим, не рекомендовані для систематичного вживання активно худне особам. А крім цього, передозування сорбіту та ксиліту може викликати розлад травлення, загострення холециститу і діарею.

Рішення про прийом будь-яких підсолоджувачів має бути рекомендовано лікарем-ендокринологом, так як це далеко не просто звичайний продукт харчування.

Вченими багатьох стан було доведено, що вживання більшості штучних замінників цукру завдає серйозної шкоди здоров'ю, так як вони погано сприймаються організмом. А адже в газованих напоях, особливо позиціонують себе, як низькокалорійні, замінник цукру всерйоз якось не сприймається. І даремно.

Всі діти п'ють газовану воду далеко не по одному стаканчику, а літрами, і в результаті, в окріпнув накопичується величезна кількість токсичних речовин, а у хлопчиків страждає передміхурова залоза.

Бажання схуднути, замінюючи звичайний цукор підсолоджувачами, може привести до серйозних проблем з печінкою, нирками і травною системою в цілому.

Всі замінники рафінованого цукру мають яскраво виражену жовчогінну дію. Хворі, які мають захворювання жовчовивідних шляхів, приймаючи цукрозамінники, можуть потрапити в лікарню із загостренням хвороби!

А чи відомо вам, що сахарин заборонений в країнах Євросоюзу, а також в Канаді і Штатах? В інших державах світу його вживання категорично протипоказано дітям і жінкам в період вагітності і вигодовування малюка, так як сахарин може спровокувати появу новоутворень, і поява каменів у жовчному міхурі!

А ось цикламат викликає серйозні підозри вчених в тому, що він провокує ниркову недостатність, і ця речовина заборонено застосовувати у виробництві харчових продуктів в Англії, Франції та США. А в країнах пострадянського простору цикламат найбільш поширений, тому, що він дуже дешевий у виробництві.

Дотримуючись дієти, спрямовану на зниження ваги, можна включати в раціон натуральні цукрозамінники, погодивши застосування з лікарем-дієтологом. Офіційна медицина схвалює вживання натуральної медової трави стевії і цітрози, отриманої при переробці шкірки цитрусових фруктів.

Ці відомості змушують зробити висновок, що підсолоджувачі, особливо штучного походження, становлять серйозну небезпеку для людського організму і ніяк не допоможуть вам схуднути.

Чому люди вживають цукрозамінники, чи є для них альтернатива? Про це можна дізнатися тут.

Давайте спробуємо зрозуміти для чого потрібні цукрозамінники, чи варто їх застосовувати, яка їх користь і шкода?
А чи відомо вам, що сахарин заборонений в країнах Євросоюзу, а також в Канаді і Штатах?
Чому люди вживають цукрозамінники, чи є для них альтернатива?