Полезные материалы

Фруктові салати: корисні властивості, поради з приготування

  1. Салати або фрукти окремо?
  2. Корисні властивості
  3. Насичення організму вітамінами і мінералами
  4. профілактика зневоднення
  5. Очищення організму
  6. Відео: Фруктовий салат - дієтичний десерт
  7. Фруктові салати для стрункості
  8. вибір заправки
  9. сполучуваність інгредієнтів

Фруктові салати - прості, ситні і одночасно корисні страви. Люди, які займаються фітнесом, використовують їх в якості перекусів і підживлення організму перед тренуваннями. Також фруктові салати відмінно вписуються в дієти для схуднення. На відміну від десертів, вони не тільки смачні, але ще малокалорійні і корисні.

Салати або фрукти окремо?

Дієтологи і лікарі рекомендують їсти фрукти щодня. Можна вживати їх окремо, але є причини, за якими багато хто вибирає салати. У такому вигляді плоди доповнюють один одного і стають більш корисними.

Людина отримує задоволення не тільки від смаку їжі, але і від її виду. Салат з фруктів виглядає святково і викликає апетит. Це вже не просто перекус, а повноцінний блюдо, яке може стати дієтичним вечерею. Ще плоди нерідко запускають бродіння в кишечнику, що призводить до здуття живота. До складу більшості салатів входять яблука. У них високий вміст пектинів, які запобігають розвитку цих процесів.

Корисні властивості

Користь салатів заснована на хімічному складі фруктів. У них міститься велика кількість речовин, які благотворно впливають на організм. Якщо в якості заправки використовуються натуральні йогурти і нежирна сметана, це теж плюс. Вони покращують засвоюваність вітамінів, дають важливий для кісток кальцій і не провокують набір ваги

Насичення організму вітамінами і мінералами

Насичення організму вітамінами і мінералами

Фруктові салати - справжнє джерело корисних речовин:

  • вітамінів;
  • мінералів;
  • ферментів;
  • антиоксидантів.

Всі ці речовини необхідні клітинам для нормальної роботи. Вони не допускають передчасне старіння, зменшують хронічні запалення, забезпечують захист від вільних радикалів.

При додаванні в салат кислих фруктів - грейпфрутів, апельсинів - в організм надходять кислоти і інші речовини, що знижують рівень холестерину, покращують виведення сечовини. Одночасно посилюється розщеплення насичених жирів. Завдяки напівкислі плодам організм отримує білки. Солодкі фрукти дають вітаміни A, E, C і групи B, а нейтральні, у яких немає яскраво вираженого смаку, - мінерали і мікроелементи.

Дієтологи рекомендують їсти кожен день мінімум по 5 порцій фруктів. Готуючи з них салати, можна легко задовольнити цю потребу організму.

профілактика зневоднення

Зараз всі знають, що в день потрібно випивати не менше 1,5 л води. Волога необхідна організму для повноцінного функціонування, вона допомагає виводити шлаки і токсини. Кава, чай з цукром, солодкі соки і газована вода тільки посилюють зневоднення організму. Тим більше це стосується алкоголю. За дефіциту вологи виникають проблеми з волоссям, нігтями, шкірою, з'являються зморшки. У салати додають різні фрукти, але всі вони соковиті і здебільшого складаються з води. Тому такі страви запобігають зневоднення організму.

Очищення організму

Фруктовий салат багатий клітковиною. У ній немає вітамінів і корисних мікроелементів, але все ж вона необхідна людському організму. Клітковина заповнює шлунок, даруючи відчуття ситості. Ще вона уповільнює вивільнення глюкози. В результаті організм ефективніше очищається від відходів, через скупчення яких виникають прищі, втома і багато інших проблем.

Відео: Фруктовий салат - дієтичний десерт

ідеальний сніданок

Всі, хто піклується про свою фігуру і дотримується принципів здорового харчування, знають: сніданок - найважливіший прийом їжі протягом дня. Випиваючи з ранку чашку кави або виходячи з дому голодним, незабаром людина починає відчувати себе втомленим. Тому снідати потрібно завжди, навіть якщо немає апетиту.

Для першого прийому їжі ідеально підходить фруктове блюдо. Такий салат готується дуже швидко, але насичує вітамінами та поживними речовинами. Він ситний, легкий і смачний.

Багатьом хочеться з'їсти на сніданок шоколадний круасан, запивши кави з вершками, а самотнє яблуко здається їм зовсім не апетитним. Солодощі смачні, але вони несуть тільки шкоду. У них немає необхідних поживних речовин, тільки порожні калорії, які насичують. Поснідавши солодощами, через півгодини організм знову попросить їжі. Йому буде не вистачати енергії, тому виникне відчуття голоду.

Є цілий ряд аргументів на користь того, щоб снідати фруктовими салатами. Вранці шлунок порожній. Останній раз він отримував їжу більше 8 годин тому. Не можна відразу є жирні й калорійні пончики, тістечка, смажені котлети. Така їжа засвоюється з працею і не насичує, не дає енергії, оскільки не містить життєво важливих речовин. При такому сніданку людина фактично залишиться голодним, ще й сильно нагрузить травлення. В результаті виникне сонливість і тяжкість в шлунку.

Користь фруктових салатів полягає і у великій кількості фруктози. Це цукор, який добре засвоюється на відміну від того, який міститься в калорійних десертах. Фруктоза вкрай важлива для роботи мозку, який витрачає 20% надходить в організм енергії. Це паливо, за рахунок якого він функціонує. З'ївши фруктовий салат на сніданок, ви допоможете тілу і мозку прокинутися, а шлунку - швидко і якісно переварити їжу.

Фруктові салати для стрункості

Фруктові салати для стрункості

Ласунам дуже складно витримати дієту, яка забороняє тістечка, печиво, шоколад. Фруктовий салат допоможе їм впоратися з обмеженнями в їжі. Ця страва легко замінює калорійні десерти. Воно солодке за рахунок фруктози. Це означає, що ласун отримає необхідний цукор, але не зашкодить своїй фігурі.

Ще одна перевага фруктових страв для охочих схуднути - вони не набридають. Вибираючи різні плоди, можна створювати нові поєднання смаків по кілька разів на день. Можна навіть поекспериментувати, додаючи в салати овочі та інші компоненти.

Чашка фруктів - популярний снек, який їдять перед аеробікою, фітнесом, пробіжками. Перекус стане цікавішим, якщо перетворити його в салат з низькокалорійною заправкою. Таке блюдо дасть енергію, яка буде потрібно під час занять, але збереже відчуття легкості.

вибір заправки

Зазвичай салати заправляють майонезом або олією, а у фруктові десерти додають шоколад і збиті вершки. Ці продукти висококалорійні і не сприяють схудненню. Для салату з фруктів можна підібрати і таку заправку, яка буде корисною, дієтичної і одночасно смачної. Ось деякі з можливих варіантів:

  1. Рослинні вершки. Зараз вони продаються в кожному магазині. Молочного жиру в них немає, тому продукт підходить для тих, хто дотримується дієти.
  2. Нежирна сметана і рафінована оливкова олія. У комбінації з цими інгредієнтами краще засвоюється вітамін A, що міститься у фруктах.
  3. Знежирений йогурт. Він ідеально поєднується з фруктами, а ще дає організму білки, які виступають будівельним матеріалом і важливі для формування рельєфу при заняттях спортом.

сполучуваність інгредієнтів

Не варто кришити в салат всі можливі фрукти, так як кожен з них засвоюється по-своєму. Досить 4-5 різних плодів. Категорично не можна використовувати тільки ті, в яких дуже високий вміст цукру. Це банани і виноград. Не варто купувати також несезонні фрукти і ягоди. Так, зимова полуниця містить мало вітамінів. Шкоди вона, швидше за все, не принесе, але і корисних речовин в ній майже немає.

Найкраще для дієтичного салату підходять яблука, ківі, а також ананаси і грейпфрути, які відомі свій здатність спалювати жири. Влітку можна насолоджуватися динею, а ще кавуном - він не містить калорій і майже повністю складається з води, тому добре очищає організм від шлаків.

Гурмани можуть спробувати нестандартні поєднання інгредієнтів і додати в салат селера, листя салату, креветки. Експериментуючи таким чином, ви отримаєте ударну дозу вітамінів, енергію для заняття фітнесом і збережіть струнку фігуру.

No tags for this post.

Салати або фрукти окремо?
Салати або фрукти окремо?