Полезные материалы

Глютамин: як приймати в бодібілдингу, користь і шкода

  1. Глютамин користь і шкода
  2. Глютамин в бодібілдингу
  3. Глютамин як приймати в бодібілдингу
  4. Коли краще приймати глютамин
  5. Глютамин побічні ефекти

Глютамин - найпоширеніша амінокислота в людському організмі, є умовно незамінною (організм її виробляє, проте в обмеженій кількості) Глютамин - найпоширеніша амінокислота в людському організмі, є умовно незамінною (організм її виробляє, проте в обмеженій кількості). У бодібілдингу користується особливою популярністю, адже м'язи більш ніж на 50% складаються саме з цієї амінокислоти. Її можна без проблем придбати в будь-якій аптеці.

Глютамин користь і шкода

Дана амінокислота має такі властивості:

  • зміцнює імунітет;
  • володіє антикатаболічною дією (блокує кортизол );
  • сприяє відновленню м'язової тканини;
  • поповнює енергетичний запас під час навантажень;
  • сприяє затримці азоту, так як відповідає за його транспортування;
  • сприяє виробленню гормону росту.

Інформація про те, що дана добавка значно покращує синтез білка в організмі, не має міцної доказової бази. Серед спортсменів ця амінокислота користується популярністю завдяки властивостям зміцнювати імунну систему і запобігати « перетренированность ».

Глютамин в бодібілдингу

Імунна система використовує дану амінокислоту як джерело енергії. Під час високих навантажень відбувається виснаження глютамина в організмі, починається нестача енергії, що викликає ослаблення імунітету, а це в свою чергу може привести до захворювання організму.

Так само під час високих інтенсивних навантажень організм може не встигати відновлюватися, і якщо в такому стані ви продовжуєте тренуватися, то напевно отримаєте ефект перетренованості. Це може вкрай негативно позначитися на самопочутті і загальний стан здоров'я. Глютамин в такому випадку виступає додатковим джерелом енергії і сприяє б Так само під час високих інтенсивних навантажень організм може не встигати відновлюватися, і якщо в такому стані ви продовжуєте тренуватися, то напевно отримаєте ефект перетренованості олее швидкому відновленню. Саме тому спортсменам, які систематично піддають організм сильним фізичним навантаженням необхідно вживати дану добавку.

Його можна придбати як в магазині спортивного харчування, так і практично в будь-якій аптеці (у вигляді таблеток), коштує він відносно не дорого. В аптеці відпускається без рецепта.

Дана амінокислота міститься в таких продуктах харчування як: м'ясо, яйця, молочні продукти, риба, а так само боби, капуста, буряк та інші.

Глютамин як приймати в бодібілдингу

Він відмінно поєднується практично з усіма спортивними добавками і анаболічними комплексами . Його дуже часто комбінують з BCAA, креатином, предтреніровочную комплексами , тестостеронового бустерами і т.д.

Коли краще приймати глютамин

Оптимальна його дозування становить 5-8 грамів на добу, саме таку кількість даної амінокислоти організм максимально ефективно засвоює. Його прийом бажано розбити на 2 рази:

  • в тренувальні дні - один відразу після тренування, другий перед сном;
  • в дні відпочинку - один в обід за 30 хв до прийому їжі, другий перед сном.

Змішувати дану добавку з протеїном або гейнером не бажано, це уповільнює швидкість поглинання глютамина організмом. Різниця між їх прийомами має становити 30-40 хвилин (спочатку слід випити глютамін, а за тим протеїн / гейнер).

Глютамин побічні ефекти

Він не шкідливий для здоров'я, і ​​не викликає побічних ефектів. Додатковий прийом цієї добавки надає виключно позитивний вплив на організм. Дана амінокислота міститься в натуральних продуктах і щодня надходить в наш організм з їжею.

Ласкаво просимо в IronSet - блог про спорт і здорових тенденції. Андрій - письменник і спортивний консультант, який допомагає нашому блогу.

Related Articles