Полезные материалы

Гранат: користь і шкода для здоров'я і організму, корисні властивості і протипоказання для жінок, чоловіків, шкіри, волосся

  1. Загальна користь
  2. Користь для жінок
  3. Користь для шкіри
  4. Користь для волосся
  5. Користь для чоловіків
  6. Шкода и протипоказів
  7. Хімічний склад продукту
  8. Висновки
  9. джерела ДОСЛІДЖЕНЬ
  10. Додаткова корисна інформація про гранату
  11. Як вібрато
  12. Як и де вірощують
  13. Цікаві факти

Гранат - унікальний і вкрай корисний фрукт. І це не дивно, адже гранати входять в список 10 кращих біблійних продуктів, які оздоровлюють не лише тіло, а й розум. Всередині граната знаходяться маленькі червоні зерна, схожі на рубіни, з терпким і чудовим смаком, які містять в собі безліч корисних для здоров'я речовин.

Згідно з дослідженнями, цей фрукт ефективний в запобіганні, а також терапії багатьох різних захворювань. Гранат містить величезну кількість рослинної клітковини, вітамінів С, K, калію і багато чого іншого. При цьому його відносять до десяти кращим афродизиакам світу. Дослідженнями було виявлено, що гранатовий сік з його зерен має високу антиоксидантну активність, яка в три рази вище, ніж в червоному і зеленому чаї.

Загальна користь

1. Чи є натуральним афродизіаком.
Протягом довгих років у багатьох культурах гранат пов'язували з родючістю і достатком, так як сам по собі плід один, а в собі містить безліч дрібних частинок - зерен. Однак в останні роки все частіше йдеться про здатність цього продукту діяти нарівні з Віагрою.

Дослідження, проведене в Единбурзі, в Університеті Королеви Маргарет, дозволило виявити, що вживання чистого соку граната значно підвищує рівень тестостерону і сприятливо діє на настрій і нормалізацію тиску.

Збільшення вироблення тестостерону призводить до підвищення сексуального потягу і бажання (як у чоловіків, так і у жінок). Гранатовий сік давали тваринам, це дозволило виявити поліпшення у них в організмі припливу крові до статевих органів. Цілком ймовірно, що скоро буде створено засіб від імпотенції, в основі якого буде саме гранат.

2. Зменшує суглобові болі і сприяє лікуванню артриту.
Артрит є небезпечне захворювання, викликане запаленням суглобової тканини в одному місці або ж по всьому тілу. Ця хвороба викликає хворобливі відчуття, а також погіршує рухливість суглобів. З роками недуга розвивається все сильніше. У США зафіксовано 3 мільйони випадків захворювань артритом в рік.

Гранати входять в список продуктів, які натуральним чином дозволяють лікувати хворобу, так як в своєму складі вони містять антиоксиданти, звані флавонолами. Їх головна дія - усунення запалень.

Тестування, проведені на тваринах, показали, що витяжка з гранатових насіння здатна зменшувати симптоми і ймовірність захворювання колаген-індукованим артритом. Крім того, було виявлено, що з вживанням граната значно зменшується тяжкість недуги, фрукт переводить його в більш легку форму. Якщо ви вже приймаєте певні ліки, вам слід заздалегідь проконсультуватися з фахівцем, перш ніж включати в свій раціон таке природне лікувальний засіб, як гранат.

3. Бореться з раком.
Дослідження, спрямовані на вивчення раку, призводять до того, що все більше результатів свідчать про те, що насіння даного плода є фрукт, який надає сильне протипухлинну дію. Він ефективно діє на різні види ракових клітин. Безліч експериментів доводять, що витяжка з граната інгібуєпроліферацію клітин раку молочної залози, а також стимулює запрограмовану загибель цих клітин.

Насіння граната містять жирну кислоту Омега-5, а також велике число поліненасичених жирних кислот - всі ці речовини, як було виявлено, інгібують проліферацію раку молочної залози. Подальші дослідження свідчать про те, що регулярне вживання гранатового соку сприяє уповільненню зростання раку простати, найбільш поширеного серед представників чоловічої статі в США.

4. Знижує кров'яний тиск.
У соку цього плоду міститься величезна кількість всіляких антиоксидантів і біологічно активних поліфенолів, які покращують роботу серцево-судинної системи, а також сприяють нормалізації рівня тиску. У 2013 році було проведено дослідження, в ході якого виявлено, що гранатовий сік варто розглядати як дієтичне і фармакологічний засіб, ефективне при гіпертонії.

Згідно з іншим дослідженням по частині фітотерапії, результати якого були опубліковані в відомому виданні, було виявлено, що сік граната є корисною кардіопротекторної добавкою для гіпертоніків і сприяє зниженню тиску при регулярному вживанні протягом більше двох тижнів.

5. Ефективний в боротьбі з бактеріальними інфекціями.
У гранаті міститься безліч біологічно активних сполук, в числі яких еллаговая кислота, еллаготан, флавоноїди, антоціани, антоцианідіни, естрогенні флавоноли і флавони.

Всі вони відрізняються особливою користю для здоров'я і виробляють той чи інший терапевтичний ефект. Екстракт плода застосовувався для лікування багатьох захворювань ще з давнього часу, в тому числі його використовували для усунення мікробних інфекцій, боротьби з паразитами, при лікуванні виразок, крововиливів і респіраторних недуг.

Згідно з дослідженням, опублікованим в Evidence-Based в області комплементарної та альтернативної медицини, гранат здатний стимулювати активну боротьбу організму з бактеріальними інфекціями.

6. Позитивно впливає на здоров'я серця.
Хвороби серця і судин - це найбільш поширена причина смерті в усьому світі. Гранатовий сік містить велику кількість антиоксидантів, яке значно перевищує їх кількість в інших видах соку. Цей корисний напій здатний сповільнювати або зовсім зупиняти накопичення в артеріях холестерину, який призводить до розвитку хвороб серця.

Опубліковане в «Clinical Nutrition» дослідження було спрямоване на вивчення впливу гранатового соку на пацієнтів зі стенозом сонної артерії. Це захворювання є звуження однієї з двох артерій, розташованих в передній частині шиї, які перекачують кров із серця в головний мозок.

Споживали сік учасники за період дослідження знизили рівень тиску на 12%, і на 30% зменшили атеросклеротичні бляшки. Учасники, які не брали сік, не мали подібних результатів - навпаки, у них спостерігалося збільшення бляшок в сонній артерії.

7. Сприяє розвитку пам'яті.
Згідно з результатами досліджень комплементарної та альтернативної медицини, опублікованими в Evidence-Based, гранатовий сік позитивно впливає на властивості пам'яті та інші когнітивні функції. Крім того, було встановлено, що гранатові поліфеноли забезпечують надійний захист від захворювань серця і запобігають подальші проблеми з пам'яттю.

Також було проведено дослідження за участю пацієнтів похилого віку, які скаржилися на пам'ять. Протягом чотирьох тижнів одна група пила натуральний сік з плоду, а друга пила схожий за смаками і запаху напій, який був плацебо. Позитивні результати в зміні вербальної і візуальної пам'яті спостерігалися тільки у брали натуральний продукт.

Крім того, були проведені випробування на тваринах під керівництвом науковців кафедри психології з Університету Лома Лінда. Було виявлено нейропротекторну перевага гранатів, а також те, що включення цього плода в раціон сприяє уповільненню хвороби Альцгеймера, де гранат також виступає в якості природного засобу для лікування цієї недуги. Інше дослідження на тваринах допомогло виявити, що витяжка з насіння цього фрукта має терапевтичний ефект при порушенні пам'яті і м'язової координації.

8. Допомагає боротися з цукровим діабетом.
Тестуваннями було виявлено, що присутній в гранатах цукор не робить негативного впливу на параметри діабету. Також виявлено, що цей фрукт скорочує вірогідність атеросклерозу, викликаного діабет. У гранаті присутні такі важливі сполуки, як галова і урсоловая кислоти, які мають антидіабетичні властивості. Цукор в насінні насичений антиоксидантами і поліфенолами, які сприяють запобіганню розвитку діабету другого типу.

9. Зміцнює зуби.
Нещодавно було виявлено, що даний фрукт відмінно допомагає зміцнити ясна і зуби. Він також ефективний в боротьбі з бактеріями в порожнині рота. Все це можливо завдяки антимікробним властивостям продукту. В одному з досліджень було виявлено, що насіння плоду позитивно впливають на дентальні мікроорганізми зубного нальоту. В іншому тестуванні використовували гель, створений на основі граната, який виявив високу ефективність при терапії гінгівіту.

10. Покращує стан травної системи.
У насінні граната міститься цілий комплекс вітамінів, які сприяють поліпшенню роботи травних органів. Корисні компоненти допомагають організму переробляти вуглеводи, білок і жир в енергію. А в самих насінні присутня рослинна клітковина, яка є живильною речовиною, що прискорює процеси перетравлення. Завдяки клітковині запобігає, а також усувається така проблема, як запор.

З огляду на відмінні протизапальні якості плоду, можна сказати, що він ефективний в терапії шлунково-кишкових проблем. Наприклад, дозволяє впоратися з таким неприємним недугою, як неспецифічний виразковий коліт. Однак варто враховувати, що цей плід відрізняється високою кислотністю, і в своєму складі містить РН3, що може привести до загострення і появи таких проблем, як печія, рефлюкс кислоти, виразка та інші. Тому важливо перед початком вживання проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем.

11. Сприяє схудненню.
Гранати часто застосовуються при схудненні. Цей факт, швидше за все, пов'язаний з наявністю в цих плодах великої кількості харчового волокна. Дослідження підтверджують, що використовувати цей продукт можна в якості профілактики ожиріння. Витяжка з листя граната, а також його насіння відмінно підходять для спалювання жиру. Включення продукту в свій раціон може стати початком шляху до здорового схудненню.

12. Зміцнює імунітет.
Антиоксиданти з сильною дією, які містяться в насінні цього продукту, відмінно зміцнюють імунітет. Згідно з численними дослідженнями, вони ефективно борються з вірусними та бактеріальними інфекціями, які згубно позначаються на загальному здоров'я. Крім цього, фрукт здатний допомогти при терапії багатьох захворювань, пов'язаних з ослабленням імунітету. Гранати ефективні навіть при лікуванні обструктивного захворювання легень.

Незважаючи на те, що продукт не підсилює дію лікарських препаратів, він все ж робить свій сприятливий вплив на організм. Даний плід - відмінне допоміжний засіб при лікуванні бронхіту, а також різних інфекцій горла.

Крім того, завдяки унікальному складу, в якому присутня безліч поживних речовин, цей продукт відмінно справляється з втомою. У ньому багато заліза, тому він позитивно впливає на склад крові.

Також він допомагає підтримувати необхідний рівень тромбоцитів, що особливо важливо при відновленні після таких небезпечних і важких захворювань, як малярія і лихоманка денге. При цьому фрукт покращує стан пошкодженої печінки після перенесеної малярії.

Відповідно до проведеного в Саудівській Аравії дослідженням, препарат зменшує пошкодження печінки, яке часто спостерігається при важкій стадії малярії. У деяких джерелах зазначено, що він також допомагає боротися з тифом, проте точно це поки не відомо.

13. Сприяє усуненню каменів в нирках.
Плід граната покращує роботу нирок, а також сприяє вимиванню каменів і інших шкідливих речовин з організму. Завдяки унікальним властивостям фрукта, при його вживанні знижується рівень кислотності в сечі, що є профілактикою появи каменів у нирках в подальшому.

У його складі є багато антиоксидантів, які не дозволяють бактеріям осідати на стінках сечового міхура. Завдяки цьому скорочується ризик виникнення інфекції сечостатевих органів. Присутній в ньому вітамін С підсилює імунну систему, дозволяючи їй боротися з інфекціями.

14. Допомагає запобігти жирову дистрофію печінки.
Гранатові насіння знімають запалення і знижують окислювальний стрес, завдяки чому допомагають організму боротися з жировою дистрофією печінки. Був знайдений оптимальний графік вживання гранатів для запобігання хвороб печінки, а також для її захисту при жовтяниці.

15. Інші переваги.
У деяких джерелах говориться про те, що гранат здатний поліпшити здоров'я щитовидної залози, органів зору, впоратися з мігренню і полегшити симптоми варикозу. Однак з цього приводу було проведено ще недостатньо досліджень.

Користь для жінок

16. Чи корисний при вагітності.
Вживання граната в ході виношування дитини, як кажуть офіційні дані, сприяє зниженню ризику пошкодження плаценти. Вміщені в складі антиоксиданти захищають плаценту від пошкодження вільними радикалами. А враховуючи, що у фрукті також міститься велика кількість фолієвої кислоти, він може поліпшити здоров'я майбутньої мами і запобігти появі вроджених дефектів. Насіння граната також зменшують ймовірність пошкодження головного мозку у немовлят.

Однак перш ніж включити цей плід в свій раціон на постійній основі, потрібно порадитися з лікарем. Вживання граната - кращий спосіб випробувати на собі всі його переваги. Включення цього продукту в харчування жінками з ускладненою вагітністю в кінці першого триместру допоможе їм народити здорового і міцного малюка. Також цей фрукт робить позитивний вплив безпосередньо на жінку, збільшуючи вироблення молока. Крім того, гранат - відомий очищувач крові.

17. Усуває проблеми з менструаціями.
За попередніми даними, гранат здатний усунути менструальную нерегулярність. Також він може викликати тонус матки, що підвищує її здоров'я. Однак щоб підтвердити цей факт, потрібно більше досліджень. У зв'язку з тим, що гранат багатий клітковиною, він також буде ефективний при терапії дріжджових інфекцій.

Складові плода борються з грибками і стимулюють зростання корисних бактерій. Нерегулярність менструацій може бути пов'язана з анемією, а так як гранат багатий залізом, він допомагає усунути цю проблему. Крім цього, гранат знижує симптоми клімаксу і нормалізує гормональний фон.

Користь для шкіри

18. Покращує здоров'я шкірного покриву.
Гранат містить велику кількість вітаміну С, який потрібно для здоров'я шкіри. У його складі також присутні такі антиоксиданти, як проантоціанідіни і флавоноїди, які сприятливо впливають на стан шкіри, запобігаючи її старіння. Ви можете змішати дві столові ложки порошку, зробленого з шкірки граната, одну ложку меду і лимонного соку. Все це перемішується до отримання однорідної маси.

Це відмінна маска для обличчя, яку слід тримати на шкірі протягом 15 хвилин, потім змити теплою водою. Завдяки цьому складу можна позбутися від темних плям і пігментації, а також освітлити шкіру природним способом. Крім того, така маска бореться з ознаками старіння. Відповідно до проведених дослідженнями в Університеті штату Мічиган, гранатові насіння відмінно сприяють відновленню шкірного покриву.

19. Ефективний в лікуванні шкірних захворювань.
Використання граната може допомогти в лікуванні таких захворювань, як екзема і псоріаз. При цьому листя фрукта здатні допомогти в управлінні захворюванням вітіліго - згідно з деякими джерелами, подрібнення листя і змішування їх з водою полегшує стан. Однак в цій області потрібно більше досліджень.

Плід підвищує здатність шкірного покриву протистояти сонячному світлу, що є вкрай корисним при терапії меланодермії. Щоденне вживання граната здатне допомогти в лікуванні розацеа, що стає можливим завдяки потужним протизапальним якостям продукту. Він пригнічує запальну активність клітин людини.

Для використання граната на шкірі в лікувальних цілях, потрібно подрібнити його насіння і змішати 2 столові ложки з однією столовою ложкою куркуми. Така маска здатна творити чудеса. Все, що необхідно, - це нанести її на 15 хвилин на уражені ділянки шкірного покриву, а потім акуратно змити холодною водою.

20. бореться з прищ.
У більшості віпадків пріщі вінікають через неправильне харчування, проблем з шлунково-кишково тракту або через гормонального дисбалансу. У гранаті містіться Вітамін С, Який нормалізує Вироблення шкірного сала. Соком граната можна обробіті проблемні зони, це поможет избежать Утворення рубців. Масло граната відмінно підходить для жирної шкіри, тому часто використовується в косметичних засобах, призначених для лікування вугрового висипу.

21. Чи корисний для сухої шкіри.
Гранат допомагає заспокоїти роздратування, викликане надмірною сухістю шкіри. Він її зволожить і запобіжить подальшу втрату вологи. Такий ефект можливий завдяки вмісту в гранаті пуринів і Омега-5 жирним кислотам.

Користь для волосся

22. Зміцнює волосся.
Антиоксиданти сильної дії, що входять до складу граната, зміцнюють волосяні фолікули і покращують циркуляцію крові шкіри голови. Масло на основі цього продукту відмінно допомагає впоратися з лікуванням неслухняних, плутаються і кучерявого волосся. Вживання фрукта дозволить впливати на стан волосся зсередини організму. Так як насіння плоду, і особливо масло, містять пуніновую кислоту, волосся знайдуть фортеця і здоров'я.

Масло з граната можна використовувати при частому гарячому впливі на волосся феном, плойками, праскою, з метою захисту волосся від впливу високої температури. Крім того, воно полегшує процес розчісування волосся. Паста з граната запобігає рання поява сивини.

Користь для чоловіків

23. Сприяє лікуванню еректильної дисфункції.
Американським дослідником було доведено, що гранат може бути корисний при легкій і середній стадії еректильної дисфункції. Він покращує прохідність кровоносних судин, а це безпосередньо пов'язано з якістю потенції. Гранат підвищує рівень тестостерону в чоловічому організмі в 2 рази. Крім того, гранат значно покращує чоловічу фертильність, сприяє успішному запліднення і знижує ризик виникнення раку передміхурової залози.

Шкода и протипоказів

Незважаючи на всю корисність граната, він все ж може заподіяти людині і певної шкоди.

1. Вплив ферментів.
Присутні в складі ферменти можуть перешкоджати нормальній роботі печінки. Якщо у вас є хронічні захворювання печінки і ви вживаєте медикаменти, перш ніж почати застосування плода, зверніться за консультацією до фахівця.

2. Високий вміст цукру.
Незважаючи на те, що в гранаті присутні речовини, які допомагають боротися з діабетом, його слід виключити з раціону при наявності цієї хвороби, так як в його складі велику кількість цукру.

3. Розлади травних органів.
Вживання продукту у великих кількостях може призвести до утворення багатьох проблем зі здоров'ям. До них відносяться нудота, діарея, блювота і болі в животі. При цьому дані ознаки проходять протягом кількох годин. Не варто старатися з вживанням плода, адже це викличе роздратування шлунково-кишкового тракту.

4. Алергічна реакція.
Вживання граната часто викликає алергію, ознаками якої є:

  • болю при ковтанні;
  • набряклість на обличчі;
  • труднощі з диханням;
  • набряк в порожнині рота.

Якщо при вживанні цього продукту у вас з'явилися ознаки алергічної реакції, то необхідно негайно припинити його вживання і звернутися до лікаря.

5. Інші протипоказання.
Якщо у вас присутні проблеми з тиском, і ви вживаєте певні ліки, то вам обов'язково необхідно проконсультуватися з фахівцем, перш ніж включати плід в свій щоденний раціон. Це пов'язано з тим, що гранат може значно знизити тиск.

Гранатовий сік може викликати серйозні і вкрай небезпечні побічні явища при його вживанні поряд з деякими ліками, які відпускаються за рецептом. До таких препаратів відноситься варфарин, інгібітор ангіотензинперетворюючого ферменту, в тому числі каптоприлу, еналаприлу і лізиноприлу. Зверніться до лікаря і дізнайтеся, чи можна вам взагалі приймати цей продукт.

Хімічний склад продукту

Поживна цінність граната (100 г) і процентне співвідношення денної норми:

  • Харчова Цінність
  • вітаміни
  • макроелементі
  • Мікроелементи
  • калорії 72 ккал - 5,06%;
  • білки 0,7 г - 0,85%;
  • жири 0,6 г - 0,92%;
  • вуглеводи 14,5 г - 11,33%;
  • харчові волокна 0,9 г - 4,5%;
  • вода 81 г - 3,16%.
  • А 5 мкг - 0,6%;
  • бета-каротин 0,03 -0,6%;
  • З 4 мг - 4,4%;
  • Е 0,4 мг - 2,7%;
  • В1 0,04 мг - 2,7%;
  • В2 0,01 мг - 0,6%;
  • В5 0,54 мг - 10,8%;
  • В6 0,5 мг - 25%;
  • В9 18 мкг - 4,5%;
  • РР 0,5 мг - 2,5%.
  • калій 150 мг - 6%;
  • кальцій 10 мг - 1%;
  • магній 2 мг - 0,5%;
  • натрій 2 мг - 0,2%;
  • фосфор 8 мг - 1%.

залізо 1 мг - 5,6%.

Висновки

Гранат - це, безумовно, дуже корисний фрукт. У нього величезна кількість переваг. Корисний не тільки для загального здоров'я, але і для поліпшення стану шкіри і волосся. Однак для вилучення з граната максимальної користі не варто старатися з його вживанням.

Вживайте його щодня в невеликій кількості, тоді ви на собі відчуєте всі переваги цього дивного продукту. Не забувайте про можливу шкоду і протипоказання.


Корисні Властивості

  • Є натуральним афродизіаком.
  • Зменшує суглобові болі і сприяє лікуванню артриту.
  • Бореться з раком.
  • Зніжує кров'яний лещата.
  • Ефективний в боротьбі з бактеріальними інфекціями.
  • Позитивно впливає на здоров'я серця.
  • Сприяє розвитку пам'яті.
  • Допомагає боротися з цукровим діабетом.
  • Зміцнює зуби.
  • Покращує стан травної системи.
  • Спріяє схуднення.
  • Зміцнює імунітет.
  • Сприяє усуненню каменів в нирках.
  • Допомагає запобігти жирову дистрофію печінки.
  • Інші переваги.
  • Корисний для кожи и волосся.
  • Корисний для чоловіків и жінок.

шкідливі Властивості

  • Вплив ферментів.
  • Високий вміст цукру.
  • Розлади травних органів.
  • Алергічна Реакція.
  • Інші протипокази.

джерела ДОСЛІДЖЕНЬ

Головні дослідження про користь і шкоду граната були проведені зарубіжними лікарями і вченими. Нижчих ви можете познайомитися з першоджереламі ДОСЛІДЖЕНЬ на основе якіх булу написана ця стаття:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23684435
2. https://www.sciencedaily.com/releases/2010/11/101119083126.htm
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3678830/
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4007340/
5. https://www.webmd.com/food-recipes/news/20050321/pomegranate-juice-may-clear-clogged-arteries
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4052369/
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2989797/
8. https://www.diabetes.co.uk/news/2006/Aug/pomegranate-juice-to-help-diabetes.html
9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21910371
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3530267/
11. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3371564/
12. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3612487/
13. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22342388
14. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17299386
15. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3671682/
16. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16278692
17. https://medicine.wustl.edu/news/pomegranate-juice-may-prevent-pregnancy-complications/
18. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17568759
19. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27717115
20. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26957283
21. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4007340/
22. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11052704
23. http://www.dsld.nlm.nih.gov/dsld/dailyvalue.jsp
24. http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2139292/Viagra-effect-daily-glass-pomegranate-juice.html
25. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15947695
26. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2438359/
27. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23359482
28. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16379557
29. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21861726
30. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20043077
31. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3380882/
32. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2815223/
33. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24575134
34. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23519910
35. https://www.hindawi.com/journals/ecam/2013/789764/
36. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15158307
37. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10799367
38. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3789410/
39. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23970941
40. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17010630/
41. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26031017
42. https://www.britannica.com/plant/pomegranate

Додаткова корисна інформація про гранату

Як використовуват

Певної дозування вживання граната не існує. Цей плід можна приймати як у вигляді соку, так і у вигляді цілісного фрукта - в обох випадках продукт вважається частиною здорової дієти.

1. Очищення граната.
1
Коли справа доходить до очищення граната, стає дійсно складно, адже щоб дістатися до його насіння, потрібно докласти чимало зусиль. Але в цілому очищення цього фрукта не займає багато часу, а результат насправді того варто. Крім того, на сьогоднішній день багато виробників пропонують уже готові до вживання очищене насіння плоду в спеціальній упаковці. Таким чином, можна включити його в щоденний раціон і при цьому не витрачати зусилля і час на його очищення.

Але звичайно, щоб отримати найсвіжіші зерна, потрібно придбати звичайний гранат і самостійно його очистити. Продається цей продукт практично в будь-якому продуктовому магазині в період з вересня по січень. Для очищення граната озбройтеся ножем, тарілкою і дерев'яною ложкою, після чого виконайте наступні дії:

  1. Зробіть горизонтальний надріз по центру по всьому колу плода.
  2. Розламати гранат навпіл на дві частини (але потрібно бути акуратним, щоб не пошкодити насіння).
  3. Вичистіть з кожної половини за допомогою дерев'яної ложки весь вміст плода в тарілку.
  4. Якщо разом з насінням випали і світлі перегородки, то їх потрібно просто акуратно вибрати з тарілки.
  5. Можете приступати до вживання, насолоджуючись неперевершеним смаком і соковитістю фрукта.

Попередження! Сік граната залишає практично не виводяться плями, тому, особливо, якщо ви робите це вперше, постарайтеся не надягати нічого світлого.

2. Вживання в їжу.
2
Найкраще вживати гранат в свіжому вигляді. Він сам по собі є смачним плодом, але щоб його щоденне вживання не набридло, можна включати його до складу різних страв. Для цього існує безліч рецептів. Гранат стане відмінним доповненням до коктейлів, пудингу, салатів або основних страв. Багато хто віддає перевагу вживати його у вигляді салату з буряком і козячим сиром.

Салат з гранатом - це корисна і цікава ідея, а якщо ви хочете отримати фреш з цього плоду, то досить перемолоти зерна в блендері і процідити отриману суміш через марлю. Так ви отримаєте максимально корисний сік.

3. Застосування в народній медицині.
У народній медицині використовуються не тільки зерна граната, але і його шкірка, а також мембрана (перетинка). Їх користь і шкода наукою ще не доведені. З шкірки і мембрани виготовляють відвари і настоянки. Найчастіше такі відвари робляться для виведення глистів.

Для виготовлення заспокійливого засобу використовуються перетинки, заварені як чай. При проблемах з яснами рот полощуть відваром шкірки. А примочки з нього загоюють неглибокі рани. У будь-якому випадку, намагайтеся не займатися самолікуванням, тому що шкірка може містити отруйні речовини.

Як вібрато

  • У стиглого граната шкірка трохи підсушити і висвітлена. Вона стає настільки тонкою, що можна побачити розташування зерен.
  • Вибираючи плід, переконайтеся, що він твердий і важкий - це означає, що його зерна не пустотілі, а наповнені соком.
  • М'якоть повинна бути соковитою.
  • Не вибирайте плоди з темними плямами. Вони свідчать про початок процесу гниття.
  • Хвостик граната повинен бути сухим і без нальоту.
  • При виявленні зеленувато відтінку знайте - фрукт не дозрів.
  • У граната повинен бути багатий аромат.
  • Неприпустимо присутність цвілі.
  • Віддавайте перевагу великим плодам. Як правило, вони соковитіше.
  • Зерна граната за розміром повинні бути порівнянні з зернами кукурудзи.
  • У них червоний і злегка прозорий колір.
  • Колір шкірки не завжди повинен бути червоним. Він варіюється від червоного до червоно-коричневого (іноді темно-оранжевого).
  • Після збору врожаю гранати не мають властивості дозрівати. Тому завжди купуйте тільки стиглі плоди.

як зберігаті

  • Цілісний фрукт можна зберігати в темному приміщенні при кімнатній температурі 2 тижні.
  • Його також можна зберігати в холодильнику, але при цьому його необхідно загорнути в папір - так він зможе зберігатися до двох місяців.
  • Очищений гранат можна зберігати в холодильнику не більше трьох днів.
  • Його також можна заморожувати в спеціальному контейнері декількома шарами.
  • Після розморожування зерна будуть виглядати зморщеними, але при цьому вони не втратять свого дивного смаку і корисних якостей.
  • У холодильнику також можна зберігати сік граната. Його потрібно використовувати протягом 2-3 днів.
  • Кислі сорти граната зберігаються довше солодких.
  • При загвинчування плодів в папір термін зберігання збільшиться. Папір буде вбирати зайву рідину і позбавить плоди від освіти цвілі.
  • Гранати можна зберігати в оболонці з глини. Таку глину можна придбати в аптеці.
  • Зберігайте оброблені глиною гранати в ящиках, в підвалі.
  • Найкраще зберігати гранат при температурі 1-2 градуси, тоді він буде зберігатися від 5 до 9 місяців.

Історія Виникнення

Гранат є фруктом з сімейства Punicа. Він являє собою плодоносний чагарник (дерево) невеликих розмірів. Багато дослідників сходяться в тому, що зародження граната сходить до доісторичної епохи, не менше 4 тисяч років тому. Родом гранат з північного Ірану. Цей фрукт також неодноразово згадувався в ранній історії Греції. А історія культури граната на території держав колишнього СРСР тісно пов'язана з першими кроками землеробства в Закавказзі.

Поряд з тим, що споконвічним місцем виникнення цього плоду є Іран і сусідні країни, його вирощування вже давно здійснюється в країнах Середземномор'я, а також на всіх Аравійському півострові, в Індії і Афганістані. Крім того, на сьогоднішній день його зазвичай вирощують в більш теплих країнах Південної і Північної Америки.

Сік насіння граната використовується для створення сиропу гренадин, який активно застосовують в створенні багатьох безалкогольних напоїв. Також сироп застосовують для створення ароматизаторів і лікерів. В даний час гранат вирощують повсюдно. Він охоплює всі райони субтропічної зони, а іноді зустрічається в тропічному поясі земної кулі.

Як и де вірощують

Насіння граната - це частина фруктового плоду, який своїми габаритами схожий на великий апельсин, має гладку, товсту шкіру, яка за кольором може варіюватися від жовто-коричневого до темно-бордового
Насіння граната - це частина фруктового плоду, який своїми габаритами схожий на великий апельсин, має гладку, товсту шкіру, яка за кольором може варіюватися від жовто-коричневого до темно-бордового. Усередині плоду - дивовижна структура. Між собою насіння відокремлені світлої мембраною. Самі насіння мають тонку червону шкірку, водянисту структуру і кисло-солодкий смак. Усередині кожного з них є маленька кісточка. Гранатове дерево може досягати 6 метрів у висоту.

Насіння цього плода застосовують для виробництва гранатового масла, яке володіє великою силою і сприятливо впливає на здоров'я людини, впливаючи на нього як зсередини, так і зовні. Гранат вирощують не тільки як плодову культуру, а й як декоративну рослину. Гранатове дерево пристосоване справлятися з сильними засухами і морозами. Нижньої відміткою є температура в -17 градусів.
Насіння цього плода застосовують для виробництва гранатового масла, яке володіє великою силою і сприятливо впливає на здоров'я людини, впливаючи на нього як зсередини, так і зовні
Гранат вирощують в Каліфорнії, країнах Середземномор'я, північній Індії, Ірані, Іраку, Росії та інших. У дикому вигляді гранат зустрічається в Закавказзі і гірської Туркменії. Однак ці плоди дуже дрібні і неїстівні. У нашій країні гранат культивують Краснодарському краї, в Криму, на Північному Кавказі.

Цікаві факти

  • У Середній Азії і на Кавказі концентрований сік граната використовують замість оцту для приготування м'яса.
  • Зображення граната можна побачити на емблемах міст. Таким прикладом служить Туреччина.
  • Гранат зустрічається в живописі і мистецтві народів Вірменії та Азербайджану.
  • Про це фрукті згадується навіть в Корані.
  • Гранат з давніх-давен вважається символом родючості.
  • Раніше існувало повір'я, де йшлося, що кількість майбутніх дітей можна визначити, кинувши на весіллі гранат об стіну. Кількість що випали з нього зерен дорівнює кількості майбутніх дітей.
  • Один гранат, в залежності від розміру, може містити до 600 смачних і соковитих зерен.
  • З одного гранатового куща можна зібрати 50-60 кг врожаю.
  • Цей фрукт є одним з семи рослин, згаданих у Біблії.
  • У Китаї був вирощений найбільший гранат, його діаметр становив 48,7 см, цей плід занесли в Книгу рекордів Гіннесса.
  • У Стародавньому Римі гранат називали «зернисте яблуко».
  • Плоди з гранатового дерева можна отримувати протягом 60 років. Винятком є ​​Азербайджан, де гранатні дерева плодоносять вже 100 років, і Франція - 200 років.
  • Боєприпас «граната» назвали саме так, тому що у нього є схожість з плодом - зерна і розлітаються осколки.
  • 26 жовтня - свято граната в Азербайджані.