Полезные материалы

Їжа на ніч для користі організму

  1. Їжа на ніч, як позбутися від потреби

Жіноча краса часто залежить від способу життя, режиму харчування і режиму сну. Однак деякі представниці прекрасної статі вважають за краще заважати між собою кілька режимів, а найчастіше режим сну з режимом харчування.

Світові дієтологи стверджують, що вживання їжі після 19.00 згубно відбивається на роботі всього організму. Більшість жінок вважають за краще з'їсти на ніч бутербродик з ковбаскою або смачне тістечко. Всі знають, що їжа на ніч несе негативний вплив на організм. Однак жителі далекого півночі найчастіше їдять на ніч, так як кілька місяців у них спостерігаються полярні ночі, і якщо не їсти після заходу сонця, то прийом їжі відбувається лише один раз в день. А такого харчування мало для нормальної роботи організму людини. Але це виняток із правил, а іншим не варто налягати на щільний і пізню вечерю.

У чому ж полягає шкода їжі, спожитої в темний час доби? Почуття голоду у людини після заходу сонця несе відновне значення для всього організму. Якщо на ніч набивати шлунок шкідливими інгредієнтами, то процес відновлення буде порушений і з ранку людина буде себе почувати в'ялим і не виспався.

Якщо на ніч набивати шлунок шкідливими інгредієнтами, то процес відновлення буде порушений і з ранку людина буде себе почувати в'ялим і не виспався

При пізньому прийомі їжі організм не зможе перейти в фазу сну і знову з ранку людина буде себе погано почувати. Їжа на ніч здатна додати до талії зайві сантиметри, так як всі процеси під час сну сповільнюються і переробки жирів також, отже, всі жири з організму залишаються у вигляді зайвих кілограмів.

Чи не вживаючи їжу перед сном, можна забути про погане самопочуття, про поганих снах і про зайву вагу.

Такі обмеження в їжі не відносяться до маленьких дітей, так як їх організм щодня використовує велику кількість калорій для росту і розвитку дитини. Діти витрачають свої зайві калорії під час активних ігор і їм необхідно їх заповнювати.

Діти витрачають свої зайві калорії під час активних ігор і їм необхідно їх заповнювати

Ще з давніх часів борці і спартанці брали один раз їжу і були сильними і непереможними. Однак такий прийом їжі здійснювався ближче до вечора, в стародавньому Єгипті час було зрушено, сніданок міг бути в обідній час, а вечерю під час сну.

Предки вважали, що сніданок і обід є необов'язковими прийомами їжі, а от вечеря життєво необхідний.

Деякі дієтологи погоджуються з порадами древніх, аргументуючи це тим, що в сучасності ритм життя дуже швидкий, отже, повноцінним і поживним може бути тільки вечерю, а «перекушування» завдають тільки шкоди організму. Вечеря повинна бути вітамінним, ситним, але не жирним, після такого прийому їжі організм налагодить все життєво важливі процеси і буде з ранку готовий до плідної роботи.

Вечеря повинна бути вітамінним, ситним, але не жирним, після такого прийому їжі організм налагодить все життєво важливі процеси і буде з ранку готовий до плідної роботи

Потрібно пам'ятати, що прийом їжі повинен здійснюватися ввечері, а не пізно вночі. Для перетравлення їжі шлунку потрібно мінімум чотири години, після закінчення цього періоду в організм надійдуть корисні елементи, а шкідливі токсини вийдуть. Якщо прилягти спати після прийому їжі, то в шлунку почнуться процеси гниття їжі, а це загрожує захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Якщо прилягти спати після прийому їжі, то в шлунку почнуться процеси гниття їжі, а це загрожує захворюваннями шлунково-кишкового тракту

Їжа на ніч, як позбутися від потреби

Як говориться в анекдоті: «Хочеш їсти, попей водички, сильно хочеш спати, лягай». У цій фразі максимально викладено зміст відмови від нічних прийомів їжі. Їжа на ніч досить легко замінна для шлунка і таку підміну можна здійснити за допомогою очищеної теплої води.

З початку дня потрібно щільно снідати і після обідати, тоді в нічний час бажання наїдатися відпаде. Якщо вже сильно хочеться, можна з'їсти який-небудь низькокалорійний продукт, однак пам'ятайте, що всі продукти хороші в міру.

Для позбавлення від почуття голоду підійдуть ароматичні масла, якщо немає масел, підійде ванілін або кориця. Всі ці методи будуть дієві при бажанні людини, а без бажання триватиме вечірній прийом їжі з усіма його наслідками.

Автор статті: Аня Коломієць

У чому ж полягає шкода їжі, спожитої в темний час доби?