Полезные материалы

кешью необсмаженого

  1. калорійність кешью
  2. склад кешью
  3. Корисні властивості кешью
  4. шкода кешью
  5. Як вибрати і зберігати кешью
  6. Кешью в схудненні
  7. Кешью в кулінарії

Кешью сирий або необсмаженого - плід екзотичного горіха кешью , Що росте в тропічному кліматі. Кешью, або індійським горіхом, називають плід однойменного дерева сімейства сумахових. Батьківщиною горіха кешью є Бразилія, де до сих пір найбільші плантації по вирощуванню кешью. Плід кешью розвивається на вершині розрослася плодоніжки, «яблука кешью», який вважається псевдофруктом. Ядро горіха знаходиться в досить щільної шкаралупі, за формою нагадує боксерську рукавичку в зменшеному вигляді. Необсмажені ядра кешью мають серпоподібну форму, світло-бежеву забарвлення з рожевим або жовтим відтінком. Горіхи кешью мають слідкувати-горіховим смаком і приємним ароматом, пружною щільною м'якоттю. Зберігати кешью слід при кімнатній температурі, в склі або паперовому пакеті, уникаючи попадання прямого світла не довше 3-х місяців.

калорійність кешью

Калорійність кешью становить 572 ккал на 100 грам продукту.

склад кешью

Кешью містить ненасичені жирні кислоти Омега 3, Омега 6 і Омега 9, які починають «працювати» тільки спільно. Продукт у своєму складі має триптофан, який надає сприятливий вплив на нервову систему, вітаміни групи В ( В 2 , В 5 , О 6 ), Е , До , РР , А також ряд корисних мінеральних речовин: калій , магній , цинк , селен , мідь , залізо , фосфор . Сирі горіхи кеш'ю містять незамінні жирні амінокислоти і 73% добової норми магнію , Відповідального за м'язові скорочення (calorizator). При дефіциті магнію можуть виникати м'язові спазми і судоми, для профілактики яких потрібно вживати 10 сирих горіхів кешью в день. Необсмаженого кешью практично не містить алергенів.

Корисні властивості кешью

Основна користь вживання кешью - зменшення холестеринових бляшок на стінках судин, регуляція просвіту судин. Кешью є захисним засобом від розвитку атеросклерозу, розсіяного склерозу і алергії, бере участь в кровотворенні нормалізує згортання крові. Кешью володіє антиканцерогенними властивостями, знижує ризик виникнення онкологічних захворювань. Білок, що міститься в горіхах кешью, засвоюється краще і швидше спільно з рослинними або молочними білками, тому є сенс додавати кешью в різні страви.

шкода кешью

У рідкісних випадках виявляється індивідуальна непереносимість горіхів кешью, в інших випадках потрібно уважно читати дані на упаковці продукту, де може міститися інформація про можливу наявність слідів арахісу. Необсмаженого кешью - досить жирний продукт, надмірне вживання якого принесе більше шкоди, ніж користі.

Як вибрати і зберігати кешью

Для того щоб вибрати якісні та свіжі горіхи кеш'ю, досить уважно розглянути горіхи і понюхати їх. Горький, неприємний запах або будь-який натяк на цвіль повинні стати приводом відмовитися від придбання продукту. Колір кешью повинен бути світлим у сирих горіхів і світло-коричневий у смажених, поверхня суха, що не масляниста і не блискуча, іноді можлива поява невеликого нальоту, схожого на борошно (calorizator). У якісних горіхів кешью колір однорідний, без потемніння, цяточок і плям. Горіх кеш'ю повинен бути цілим, якщо в упаковці багато роздроблених горіхів, не слід купувати такий продукт, кешью явно неправильно зберігали або термін придатності його минув.

Зберігають сирої кешью в скляних ємностях, краще в холодильнику. Сирий горіх кеш'ю можна заморозити і зберігати рік в морозилці.

Сирий горіх кеш'ю можна заморозити і зберігати рік в морозилці

Кешью в схудненні

Завдяки високій поживності і здатності швидко насичувати організм, кешью включають в меню деяких дієт, наприклад, горіховою дієти або горіховою монодієти . Іноді можна спробувати розвантажувальний день на горіхах, але зловживати цим не варто. Краще додавати жменю горіхів кілька разів на тиждень до звичних страв.

Кешью в кулінарії

З кешью промисловим способом виробляють масло, корисне і смачне, його вживають в кулінарії і медицині. Горіхи кешью найбільш поширені в стравах азіатської та індійської кухні, їх додають не тільки в салати, холодні закуски і десерти, а й в супи, соуси і м'ясні страви. Кешью часто змішують з іншими видами горіхів і сухофруктами, така корисна суміш стане відмінним перекусом в дорозі або на роботі.

Більше про користь і шкоду кешью, про його складі дивіться у відео-ролику телепередачі «Про самому Головному».

Спеціально для Calorizator.ru
Копіювання даної статті цілком або частково заборонено.